Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω το netroute της intracom με συνδεση hol adsl και ενω πριν μερικες εβδομαδες κατεβαζα χωρις προβλημα απο το emule τωρα δεν μου κατεβαζει τιποτα ή ξεκιναει με 35K και πεφτει στα 1b με 0b!!!:( εχω βγαλει το firewall και οι ρυθμισεις ΔΕΝ εχουν πειραχθει και εχουν μεινει οπως ηταν οταν κατεβαζα χωρις προβλημα πριν καιρο!

Τι φταει!?????:worry:

Link to comment
Share on other sites

Εχω το netroute της intracom με συνδεση hol adsl και ενω πριν μερικες εβδομαδες κατεβαζα χωρις προβλημα απο το emule τωρα δεν μου κατεβαζει τιποτα ή ξεκιναει με 35K και πεφτει στα 1b με 0b!!!:( εχω βγαλει το firewall και οι ρυθμισεις ΔΕΝ εχουν πειραχθει και εχουν μεινει οπως ηταν οταν κατεβαζα χωρις προβλημα πριν καιρο!

Τι φταει!?????:worry:

H Ηοl εχει βαλει απο οτι λενε κοφτες στα p2p.Μια λυση ειναι να αλλαξεις τις θυρες ως εξης

TCP ->11000

UDP ->11001

Επισης ενεργοποιησε απο τις ρυθμισεις -> Ασφαλεια ->Ενεργοποιηση μη αναγνωρισιμου πρωτοκολλου.

Εγω εχω ΟΤΕΝΕΤ που και αυτη μαλλον εχει βαλει κοφτες.Κανοντας αυτα βελτιωθηκε η κατασταση

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μπορηται να μου προτηνεται κατι αλλο εκτος το μTorrent ευχαρηστω

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μπορηται να μου προτηνεται κατι αλλο εκτος το μTorrent ευχαρηστω

Bit Lord. Ειναι πολύ καλο και εύχρηστο!

http://www.bitlord.com

Link to comment
Share on other sites

που ειναι αυτο?:worry:

Ποια εκδοση emule εχεις;Η επιλογη αυτη υπαρχει στην 0.47c

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Τις εκανα τις ρυθμισεις αλλα τιποτα:( 0 ταχυτητα!!!!

Εχεις lowid ή highid oταν συνδεεσαι;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

καλησπερα παιδια.

Δε μπορω να γραψω και να διαβασω ελληνικα στο soulseek!Τι πρεπει να κανω?

 

χτες πειραζα τα character encoding στον firefox για να διαβασω και να εκτυπωσω

κατι ελληνικες σελιδες....Εχει να κανει με το προβλημα μου???

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Guys στο BWGT μόνο εγώ έχω πρόβλήματα ή είναι γενικό;

Δε μπορώ να μπω στη σελίδα τις περισσότερες φορές και αν μπεί είναι πολύ αργό.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ειναι γενικό. Μερικές φορές είναι εκτός και ο τράκερ. Έχω την εντύπωση πως γίνονται κάτι αλλαγές και γιαυτό καθυστερεί.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2006-10-10 -

 

Ζητούμε Συγγνώμη για τις καθυστερήσεις και ανωμαλίες της σελίδας προσπαθούμε να κάνουμε τις επιδιορθώσεις μέχρι να μπορέσουμε να μεταφερθούμε σε νέο σερβερ.

 

Περιμένουμε τον provider να μας τον δώσει.

 

Ζητάμε την κατανόηση σας για τις υφιστάμενες ανωμαλίες.

 

Ευχαριστούμε BWGT Team.

:wink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τις εκανα τις ρυθμισεις αλλα τιποτα:( 0 ταχυτητα!!!!

 

Με τους κοφτες της HOL φιλε μου, εχουν απομεινει πολυ λιγες πηγές με ενεργοποιηση αποκρυψης. Χρειαζεται παρα πολυ υπομονη, και παλι παιζεται αν θα μπορεσεις να κατεβασεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχει υπόψη του κανείς τι γίνεται με το demonoid; Εδώ και 2 βδομάδες βγάζει ένα error το οποίο αν καταλαβαίνω καλά έχει να κάνει με την database τους.

PGSQL said: ERROR: Reader: Can't open file: 'vmainsess'. (errno: 125)

This is irrecuperable

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο DC++ όσο μεγαλύτερο upload επιτρέπεις τόσο πιο γρήγορα κατεβάζεις?

Όχι, και ούτε υπάρχει κάτι σαν «ratio» που να το επιβλέπει κανείς.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει υπόψη του κανείς τι γίνεται με το demonoid; Εδώ και 2 βδομάδες βγάζει ένα error το οποίο αν καταλαβαίνω καλά έχει να κάνει με την database τους.

PGSQL said: ERROR: Reader: Can't open file: 'vmainsess'. (errno: 125)

This is irrecuperable

 

Δουλευει κανονικα σε μενα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη μολις τωρα εβαλα γρηγορη συνδεση στο ιντερνετ θελω να ρωτησω ποιο ειναι ειναι το καλυτερο κ πιο αξιοπιστο προγραμμα για να κατεβαζω τραγουδια κ ταινιες?ειχα παλια δοκιμασει το limewire k ειχα μεινει ευχαρηστημενος

αντιθετα εχω ακουσει πως με το καζαα μαζι το προγραμμα μπαινουνε κ αλλες βλακειες(ΚΑΖΙΝΟ Κ αλλα)

επισης δεν μπορω εκτος απο το mirc(hellas-mp3) αλλο προγραμμα που να εχει τοσο μεγαλη ποικοιλια σε ελληνικα τραγουδια

ξερει κανεις κατι αλλο?το mirc ειναι αξιοπιστο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη μολις τωρα εβαλα γρηγορη συνδεση στο ιντερνετ θελω να ρωτησω ποιο ειναι ειναι το καλυτερο κ πιο αξιοπιστο προγραμμα για να κατεβαζω τραγουδια κ ταινιες?ειχα παλια δοκιμασει το limewire k ειχα μεινει ευχαρηστημενος

αντιθετα εχω ακουσει πως με το καζαα μαζι το προγραμμα μπαινουνε κ αλλες βλακειες(ΚΑΖΙΝΟ Κ αλλα)

επισης δεν μπορω εκτος απο το mirc(hellas-mp3) αλλο προγραμμα που να εχει τοσο μεγαλη ποικοιλια σε ελληνικα τραγουδια

ξερει κανεις κατι αλλο?το mirc ειναι αξιοπιστο?

 

dokimase to Bit Comet an kai ego katevazo kata 80% apo lime wire kai to theoro poli kalo

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Όχι, και ούτε υπάρχει κάτι σαν «ratio» που να το επιβλέπει κανείς.

Sorry sto mtorrent ithela na po. Oso anevazo to upload limit, toso pio grhgora katevazo!

Link to comment
Share on other sites

Sorry sto mtorrent ithela na po. Oso anevazo to upload limit, toso pio grhgora katevazo!

Στα torrent πρέπει να έχεις το upload ρυθμισμένο στο 80% περίπου του μέγιστου της σύνδεσής σου. Οτιδήποτε πιο πάνω ή πιο κάτω οδηγεί σε πτώση του download.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...