Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυκλοφορεί η φήμη ότι το κακό της μείωσης θα είναι ότι δε θα υπάρχει 2η μετάθεση.Όλοι θα απολύονται απο παραμεθώριο.

 

Αυτο εννοειται!

 

Ευχάριστα νέα για μας που θα πάμε σχετικά συντομά να υπηρετήσουμε!

 

Υπάρχει μήπως και κάποιο νέο για το πόσο θα υπηρετούν οι ειδικές κατηγορίες (πχ προστάτες) ;

 

9μηνο για ολους αλλα μετα το κεντρο θα υπηρετουν κ θα απολυονται απο την παραμεθωριο,διχως δευτερη μεταθεση.

 

Οι ειδικες κατηγοριες θα κανουν 7 μηνο αλλα μετα το κεντρο θα υπηρετουν μονο σε αστικα κεντρα, απο οπου κ θα απολυονται κ δεν θα κανουν καθολου παραμεθωριο.

 

Οι ΥΕΑ θα υπηρετουν 15 μηνες απο 17 που ειναι σημερα.

 

(τα διαβασα σε αρθρο εφημεριδας χωρις ομως να ειναι κατι 100% σιγουρο)

 

Το μπερδεμα θα γινει με τις σειρες Φεβρουαριου κ Μαιου που "τις πιανει" σε καποιο βαθμο το μετρο αλλα δεν ξεκαθαριζει ακριβως τι θα γινει.Τις επομενες μερες φανταζομαι να ανακοινωθουν ολα κ επισημα πλεον.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι ειδικές κατηγορίες μειωμένης θητείας, δηλαδή, βγαίνουν απίστευτα κερδισμένοι. Λογικα οι παλιότερες σειρές που έχουν πάρει ήδη αναβολή, δεν κάνουν μειωμένη θητεία, έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοειται!

 

 

 

9μηνο για ολους αλλα μετα το κεντρο θα υπηρετουν κ θα απολυονται απο την παραμεθωριο,διχως δευτερη μεταθεση.

 

Οι ειδικες κατηγοριες θα κανουν 7 μηνο αλλα μετα το κεντρο θα υπηρετουν μονο σε αστικα κεντρα, απο οπου κ θα απολυονται κ δεν θα κανουν καθολου παραμεθωριο.

 

Οι ΥΕΑ θα υπηρετουν 15 μηνες απο 17 που ειναι σημερα.

 

(τα διαβασα σε αρθρο εφημεριδας χωρις ομως να ειναι κατι 100% σιγουρο)

 

Το μπερδεμα θα γινει με τις σειρες Φεβρουαριου κ Μαιου που "τις πιανει" σε καποιο βαθμο το μετρο αλλα δεν ξεκαθαριζει ακριβως τι θα γινει.Τις επομενες μερες φανταζομαι να ανακοινωθουν ολα κ επισημα πλεον.

 

 

Σε ποια εφημερίδα το διάβασες;

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, γιατί όχι; Αν και εγώ το βρήκα προ ολίγου στο ακόλουθο λινκ: http://www.protothema.gr/content.php?id=35071
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει αυτό. Όσοι είμαστε για αύγουστο κόψαμε την αναβολή πριν το Μάιο...

 

Φέτος ναι. Του χρόνου όμως; Κάποιος που είναι να φύγει αρχές του χρόνου ή τέλη δεν θα ήθελε να "καθυστερήσει" την κατάταξη ώστε να κάνει καλοκαίρι έξω και μετά ξανα καλοκαίρι έξω; Φαντάζομαι ότι πολλοί θα κάνουν "διάφορα" μόλις μπαίνουν στο κέντρο τον Φεβρουάριο και ειδικά τον Μάιο ώστε να πάρουν αναβολή και να ξαναμπούν μετά.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Θα καταργηθεί, αλλά και πάλι δεν ξέρω πολλούς που αν είχαν τη δυνατότητα να υπηρετήσουν 9μηνο θα επέλεγαν το 12μηνο. Για την ακρίβεια είσαι ο πρώτος που ακούω amelidi!:grin:
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πως θα σου κάτσουν οι μεταθέσεις. Κι εγώ 12μηνο θα επέλεγα αν ήταν να γυρίσω σπίτι μου μετά από 5 μήνες, αντί να απολυθώ από παραμεθώριο.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, εξαρτάται πως το βλέπεις ο καθένας. Δεν θα καθόμουν ούτε μέρα παραπάνω στο στρατό όσο καλά και αν ήμουν.
Link to comment
Share on other sites

επειδη εκανα 9μηνο αεροπορια.

θα προτιμουσα 6μηνο στρατο ξηρας,

πιστευω ο καιρος θα περνουσε παρα

πολυ γρηγορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα καταργηθεί, αλλά και πάλι δεν ξέρω πολλούς που αν είχαν τη δυνατότητα να υπηρετήσουν 9μηνο θα επέλεγαν το 12μηνο. Για την ακρίβεια είσαι ο πρώτος που ακούω amelidi!:grin:

Υπηρετω as we speak 12μηνο αεροπορια... Συγκεκριμενα ειμαι αυτη την στιγμη στην υπηρεσια μου με το λαπτοπακι μου και το wifi της μοναδας, κατω απο το κλιματιστικο με την βερμουδα μου!

Επαναλαμβανω, και 6μηνο να μου ελεγαν στον Στρατο Ξηρας θα επελεγα την θητεια που κανω τωρα! Απο το να ακουω τους βλακες τους καταβαναδες να λενε τις γνωστες π@π@ριες τους κοντα στα συνορα για 6 μηνες (πολυ περισσοτερο απο την στιγμη που μιλαμε για 9!!) προτιμω τις 7-8 αντε 10 το πολυ σε στιγμες εμπλοκης υπηρεσιες το μηνα, τα σαββατοκυριακα μου, τα οφφακια μου και δεν συμμαζευεται!

Και ολα αυτα χωρις κανενα βυσμα (περα αυτου για την μεταταξη!) αν και αρκετοι δεν θα το πιστεψουν... ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπηρετω as we speak 12μηνο αεροπορια... Συγκεκριμενα ειμαι αυτη την στιγμη στην υπηρεσια μου με το λαπτοπακι μου και το wifi της μοναδας, κατω απο το κλιματιστικο με την βερμουδα μου!

Επαναλαμβανω, και 6μηνο να μου ελεγαν στον Στρατο Ξηρας θα επελεγα την θητεια που κανω τωρα! Απο το να ακουω τους βλακες τους καταβαναδες να λενε τις γνωστες π@π@ριες τους κοντα στα συνορα για 6 μηνες (πολυ περισσοτερο απο την στιγμη που μιλαμε για 9!!) προτιμω τις 7-8 αντε 10 το πολυ σε στιγμες εμπλοκης υπηρεσιες το μηνα, τα σαββατοκυριακα μου, τα οφφακια μου και δεν συμμαζευεται!

Και ολα αυτα χωρις κανενα βυσμα (περα αυτου για την μεταταξη!) αν και αρκετοι δεν θα το πιστεψουν... ;)

 

Αρκεί το αρχικό βύσμα που έβαλες.

Αυτό έλειπε,να σουν και στα τηλεφώνα κάθε λίγο επειδή χάλασε το κλιματιστικό ή επειδή η εμβέλεια του wifi δε σε καλύπτει.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ο ανθρωπος που με εβαλε στην Αεροπορια δεν ασχοληθηκε απο εκει και περα ουτε με την ειδικοτητα μου ουτε φυσικα με την μεταθεση μου...

Ειδικοτερα η μεταθεση μου ηταν στην αρχη καθε αλλο παρα ευνοικη! Τελοσπαντων... Θα μου πεις τωρα στις 79κσ τι καθεσαι και ασχολεισαι?!?! Αυτο λεω κ εγω! ;)

Καλη θητεια σε ολο τον κοσμο....

Link to comment
Share on other sites

Με τα παλιά δεδομένα θα έκανα 9μηνο ως πρώτος απο 3τεκνη οικογένεια, τώρα που θα είναι 9μηνο για όλους ξέρετε αν άλλαξε τπτ στα 9μηνα?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Με τα παλιά δεδομένα θα έκανα 9μηνο ως πρώτος απο 3τεκνη οικογένεια, τώρα που θα είναι 9μηνο για όλους ξέρετε αν άλλαξε τπτ στα 9μηνα?

 

Μπορεί να είναι άκυρο αυτό που θα σου πω, αλλά κάπου διάβασα ότι για τους μειωμένης θητείας που παρουσιάζονται από τον Αύγουστο το 9μηνό γίνεται 8μηνό ("big deal" δηλαδή :p).

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γνωστός μου που πήγε και ρώτησε, του είπαν 7μηνο (προστάτης 3τεκνης οικογένειας). Μπαίνει τον Νοέμβριο (σειρά 309).
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γνωστός μου που πήγε και ρώτησε, του είπαν 7μηνο (προστάτης 3τεκνης οικογένειας). Μπαίνει τον Νοέμβριο (σειρά 309).

παιδια μειωμενη θητεια κανουν και αν απο μια οικογενεια μπουν ταυτοχρονα δυο αδελφια την ιδια περιοδο?και αν ναι ,τωρα ποθ εγινε 9 μηνο τι γινεται????ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γνωστός μου που πήγε και ρώτησε, του είπαν 7μηνο (προστάτης 3τεκνης οικογένειας). Μπαίνει τον Νοέμβριο (σειρά 309).

Φήμες λένε 8μηνο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μειωμενη θητεια κανουν και αν απο μια οικογενεια μπουν ταυτοχρονα δυο αδελφια την ιδια περιοδο?και αν ναι ,τωρα ποθ εγινε 9 μηνο τι γινεται????ευχαριστω εκ των προτερων

Όχι, απλά ο ένας υπηρετεί κοντά στον τόπο μόνιμης κατοικίας ΑΜΕΤΑΘΕΤΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μειωμενη θητεια κανουν και αν απο μια οικογενεια μπουν ταυτοχρονα δυο αδελφια την ιδια περιοδο?και αν ναι ,τωρα ποθ εγινε 9 μηνο τι γινεται????ευχαριστω εκ των προτερων

 

Μέχρι τώρα με συνυπηρετούντα αδερφό δεν υπήρχε κάποια μείωση:!: Ο ένας από τους δύο πάντως δικαιούται μετάθεση από το κέντρο στο τόπο διαμονής του και παραμονή εκεί αμετάθετος (καθόλου παραμεθόριος).

Link to comment
Share on other sites

Φήμες λένε 8μηνο.

Μπορεί να είναι και 8. Πάντως στον γνωστό μου, με τις συγκεκριμένες λεπτομέριες που ανέφερα, του είπαν 7μηνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...