Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα με συμβούλεψαν να κοπώ!:devil:

6ο πεζικού κορίνθου μου ήρθε, κάτι τέτοιο.

 

Ασε τι σε συμβουλευουν. Εσυ τι θες μετραει!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ασε τι σε συμβουλευουν. Εσυ τι θες μετραει!

 

Δε θελω ούτε μια μέρα παραπάνω απο το 9μηνο μου μέσα και θέλω το επόμενο καλοκαίρι να είμαι έξω!:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Δε θελω ούτε μια μέρα παραπάνω απο το 9μηνο μου μέσα και θέλω το επόμενο καλοκαίρι να είμαι έξω!:yahoo:

Άμα πας ΥΕΑ κάνεις ένα 5μηνο παραπάνω:O

Αλλά είναι μια εμπειρία και αυτή.Αν θες πας:cool:

Link to comment
Share on other sites

Δε θελω ούτε μια μέρα παραπάνω απο το 9μηνο μου μέσα και θέλω το επόμενο καλοκαίρι να είμαι έξω!:yahoo:

 

Αρα ξερεις τι θες! Δεν εχεις αναγκη απο συμβουλες! ;) Οντως οι εξτρα μηνες φανταζουν καπως αλλα αν δεν ημουν κ εγω 9μηνος σε εποχη 12μηνου θα το σκεφτομουν παρα πολυ σοβαρα! Τωρα που ετσι κ αλλιως θα ειναι 9μηνο πας στους 14 μηνες +2 παραπνω απο οτι εκαναν τοσο καιρο ολα τα αλλα παλλικαρια. Σιγα το πραγμα δηλαδη.. Ετσι για να το βαλω κ απο μια αλλη οπτικη :)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

θες και μια άλλη οπτική..?? ΥΕΑ 23 μήνες...και θα το ξαναέκανα..:)

 

Βιτσια ειναι αυτα.. :p ;)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

θες και μια άλλη οπτική..?? ΥΕΑ 23 μήνες...και θα το ξαναέκανα..:)

 

Είχα και γω μερικά φιλαράκια ΥΕΑ και περνάγανε φίνα ...;)

Link to comment
Share on other sites

Τη στρατολογία εννοείς...

Όχι δε χρειάζεται να ειδοποιήσεις κανέναν. Είσαι υποχρεωμένος να πας μετά το 2012 ακόμα και να κάνεις διακοπές μέχρι τότε, δε θα σου πει κανένας τίποτε.

Έχεις την επιλογή να το διακόψεις όποτε θες.

Είναι προαιρετικό να πας τα πτυχία σου στη στρατολογία όταν τελειώσεις. Μπορεί να βολευθείς κάπου καλά.

 

Έτσι το νόμιζα κι εγώ και έφαγα 6 μήνες πρόσθετη θητεία το 1999. Ελπίζω από τότε να έχει αλλάξει κάτι.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

θες και μια άλλη οπτική..?? ΥΕΑ 23 μήνες...και θα το ξαναέκανα..:)

 

ΥΕΑ χωρίς βύσμα και όλη η θητεία στα σύνορα σε φυλάκια ( εκτός από την περίοδο στο τρελοκομείο της ΣΕΑΠ στην Κρήτη).

 

Οπότε η άποψη μου είναι: Να πάει καεί ο στρατός αφού δεν είναι αξιοκρατικός! Πέρασα 17 άχρηστους μήνες που μου τους χρωστάει το κράτος!

 

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ενώ πληρώνονται οι ΥΕΑ και έχουν κρατήσεις, η περίοδος αυτή δεν υπολογίζετε ως συντάξιμοι μήνες;

.
Link to comment
Share on other sites

εχω αναβολη μεχρι 31/12/2010. ποτε πρεπει να παω να την κοψω για να φυγω τον φεβρουαριο του 2010?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι βεβαιο αυτο που λες η υποθετεις?

 

Αν θες μπορω να ρωτησω στρατολογο και αυριο να σου απαντησω με σιγουρια.

 

Βεβαια δεν χανεις να παρεις ενα τηλεφωνο στο στρατολογικο γραφειο οπου ανηκεις να σου πουνε.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες μπορω να ρωτησω στρατολογο και αυριο να σου απαντησω με σιγουρια.

 

Βεβαια δεν χανεις να παρεις ενα τηλεφωνο στο στρατολογικο γραφειο οπου ανηκεις να σου πουνε.

 

στεφανε αν δεν σου κανει κοπο κανε μια ερωτηση και ενημερωσε αν θελεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το τέλος του προηγούμενου μήνα από αυτόν που μπαίνει η σειρά πριν από σένα. Η προηγούμενη από σένα μπαίνει Νοέμβρη, οπότε μέχρι τέλος Οκτώβρη πρέπει να την έχεις κόψει.
Link to comment
Share on other sites

στεφανε αν δεν σου κανει κοπο κανε μια ερωτηση και ενημερωσε αν θελεις

 

Ok Κυριακο θα ρωτησω και θα σε ενηυμερωσω οταν μαθω..

Link to comment
Share on other sites

θες και μια άλλη οπτική..?? ΥΕΑ 23 μήνες...και θα το ξαναέκανα..:)

 

Ξερεις πολλους να παραδεχονται τα λαθη τους; :lol::lol:

 

Ο θεσμος του ΥΕΑ πλεον δεν υπαρχει, αφου δεν μειωσαν και αυτους 3 μηνες με το τουφεκι θα τους βλεπουν.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις απο το κεντρο στη λαμια ? μπαινω 18/8

στο σώμα ερευνας και πληροφορικης

 

οι μεταθέσεις σε ποιες πολεις ειναι συνήθως???(chrispetsas αν γνωριζεις θα ήθελα τη γνώμη σου)

επισης αν φας μεταταξη που σε στέλνουν???

δωστε κανα τιπ παιδια μπας και παμε λιγο παραπάνω προετοιμασμένοι

http://www.elink.gr

 

Internet ,Προγραμματισμός ,Smartphone Apps, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Υποστήριξη Δικτύων, Service H/Y , Graphics - Media

Link to comment
Share on other sites

ειχα παρουσιαστει λαμια, 2007 Δ ΕΣΣΟ.. πολυ καφενειο ηταν.. νομιζω απο τα καλυτερα κεντρα, σε σχεση με αποψεις που εχω ακουσει απο αλλα (οπως ΚΕΠΖ, ΚΕΤΘ, ΚΕΜΧ, ΚΕΤΧ, ΚΕΔΒ)..

 

εαν πηγαινεις ΚΕΥΠ τυχαια, και οχι με βισμα, κατα 50% θα δεχτεις μεταταξη, καθως θα σου πουν οτι "το ΣΥΠ χρειαζεται Χ ατομα αυτη την ΕΣΣΟ και γιαυτο οι υπολοιποι θα πανε σε αλλα σωματα". εμενα με ειχαν στειλει Διαβιβασεις. εκτος απο Διαβιβασεις μπορει να σε στειλουν Μηχανικο η πολυ λιγα ατομα Εφοδιασμου Μεταφορων.

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω σ' αυτά που γράφει ο 7020029 από πάνω.

Για να μην φας μετάταξη (αν δεν έχεις βύσμα) υπάρχει ένα tip: "Στον στρατό είσαι ότι δηλώσεις..."

:blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...