Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όλα σχετικά είναι. Ανάλογα με τις ανάγκες ασφαλείας του στρατοπέδου, την επάνδρωσή του και φυσικά τον διοικητή.

Περίπου 12 χρόνια πριν σε μονάδα εντός Θεσσαλονίκης, σκοπιές έκαναν και μόνιμοι υπαξιωματικοί...

Link to comment
Share on other sites

πριν απο περιπου 1 χρονο στην Καβησσο που ημουν, σκοπια εκαναν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ και οι ΕΠΟΠ Δεκανεις...

απο Λχιες και πανω εκαναν ΑΥΔΜ. ομως ΕΠΟΠ στρατιωτες και ΕΠΟΠ Δεκανεις εκαναν κανονικα μαζι μας σκοπετα!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Ο Δνεας προβλεπεται να βαραει σκοπετο κανονικα, μονο σε μοναδες με 150% πληροτητα θα τον βαλουν να κανει κατι καλυτερο, κατι που ειναι πολυ σπανιο.
Link to comment
Share on other sites

Οπως στη Κυπρο, που εκαναν περιπολαρχες, αρχιφυλακες και κααααααανα θαλαμοφυλικι.. :) Και φυσικα κυριως ΛΥ, ΔΥ!
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Kserei kaneis ti paizei gia to Αβετ (μοναδα Sem) sto Renti...?

 

 

Αυτη που ειναι στην Πειραιως ?? διπλα απο το Αθηνων Αρενα?

Link to comment
Share on other sites

Ο Δνεας προβλεπεται να βαραει σκοπετο κανονικα, μονο σε μοναδες με 150% πληροτητα θα τον βαλουν να κανει κατι καλυτερο, κατι που ειναι πολυ σπανιο.

 

Προσωπικα στη 1η μοναδα δεν βαρουσα...μονο περιπολο και θ/φ, σιγουρα δεν ειναι ο κανονας αυτο αλλα πιστευω ειναι 50-50 γιατι κρατησα επαφες με αρκετα παιδια απο το ΛΥΒ και για αλλους δεν αλλαξε τιποτα ενω αλλοι ηταν μονο οργανα .

Απο την αλλη βεβαια οταν ειστε 5-10 ατομα και σας παει αιμα δεν ειναι και οτι καλυτερο να ζητησεις να μη βαρας σκοπετο :O (κατι τετοιο συνεβει στη 2η μοναδα).

Link to comment
Share on other sites

κανονικά από όσο ξέρω για να μπεις αύγουστο πρέπει να κόψεις την αναβολή μέχρι να μπει η προηγούμενη σειρά, δηλαδή λόγικά μέχρι 10 μαίου το πολύ.

αλλά και να αργήσεις λίγο έχεις την δυνατότητα να τους ζητήσεις να σε πάρουν τον αύγουστο και κάνεις ένα χαρτί.

δουλεύω και σχολάw 5 καθημερινά και κανεις δεν σηκώνει το τηλέφωνο!9-1 ξέρω ότι "δουλεύουνε":(

ευχαριστώ μακάρι νάναϊ έτσι αύριο θα το προσπαθήσω να πάω με ρεπό από δουλειά:)

Link to comment
Share on other sites

δουλεύω και σχολάw 5 καθημερινά και κανεις δεν σηκώνει το τηλέφωνο!9-1 ξέρω ότι "δουλεύουνε":(

ευχαριστώ μακάρι νάναϊ έτσι αύριο θα το προσπαθήσω να πάω με ρεπό από δουλειά:)

 

Ναι να πας καλυτερα απο εκει ,γιατι μεχρι 15 Μαιου περιπου πρεπει να την εχεις κοψει.

 

 

Σημερα μου ηρθε κ εμενα το χαρτι, για 19/5, ΚΕΥΠ, Λαμια.:hunter::kill::shoot::hunter::shoot::kill:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

"Ο λελεδοβαθμος σου ειναι 'Λοχιας' " :p

 

πωωωω... εχουμε ακομα... Ελα μωρε.. τι ειναι 281 και σημερα:lol::lol::lol:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τωρα ή ηταν κανεις προσφατα στη ΣΕΤΗΛ?

τι λεει εκει μεσα ? αλλαξε ο διοικητης απο περυσι?

θα παω για 2 μηνες εκπαιδευση....

Link to comment
Share on other sites

Όλα σχετικά είναι. Ανάλογα με τις ανάγκες ασφαλείας του στρατοπέδου, την επάνδρωσή του και φυσικά τον διοικητή.

Περίπου 12 χρόνια πριν σε μονάδα εντός Θεσσαλονίκης, σκοπιές έκαναν και μόνιμοι υπαξιωματικοί...

 

πριν απο περιπου 1 χρονο στην Καβησσο που ημουν, σκοπια εκαναν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ και οι ΕΠΟΠ Δεκανεις...

απο Λχιες και πανω εκαναν ΑΥΔΜ. ομως ΕΠΟΠ στρατιωτες και ΕΠΟΠ Δεκανεις εκαναν κανονικα μαζι μας σκοπετα!

 

+1 κι απο μενα.. ακομα και τωρα στη Σαλονικη ακομα και Επχιας κανει σκοπια... ενα 3ωρακι... κι οι απο κατω του σκοπια/περιπολο/Δ ΑΛ ...

ειναι αναλογα τη καθε μοναδα και φυσικα τον Διοικητη...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τωρα ή ηταν κανεις προσφατα στη ΣΕΤΗΛ?

τι λεει εκει μεσα ? αλλαξε ο διοικητης απο περυσι?

θα παω για 2 μηνες εκπαιδευση....

 

Σαν πολυ αργα δεν σε στελνουν? Στην σεττηλ ολοι ανεξαρτητως οπλου σωματος πηγαμε κατευθειαν απο το κεντρο δλδ στις 40 μερες?

 

Παντως δεν ξερω τι λεει ο νεος διοικητης, αλλα η ΣΕΤΤΗΛ ειναι το απολυτο χυμειο, προσοχη εκει στον ανθυπολοχαγο που θα εχετε για διοικητη λοχου και στους πυργιωτες. :X

 

Τωρα αναλογα τα ατομα της σειρας σου και ποσα ατομα εχει ο διοικησεως θα πανε και οι υπηρεσιες.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν για αύγουστο θα πάρουν στο ναυτικό/αεροπορία;:innocent:

 

 

Δεν πηρανε ουτε το Φεβρουαριο ουτε τωρα.Θα παρουνε τον Αυγουστο???:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν πηρανε ουτε το Φεβρουαριο ουτε τωρα.Θα παρουνε τον Αυγουστο???:blink:

 

Είμαι πρωτάρης στο άθλημα, δεν έχω ασχοληθεί ξανα.:p

Όταν λες δεν πήρανε εννοείς γενικά ή οτι δεν έγιναν μετατάξεις;

Link to comment
Share on other sites

γενικα πηραμε

αλλα δεν εγιναν μεταταξεις.

αλλα οχι και πολλα ατομα.

λιγοι ητανε αυτοι που ειχανε αεροπορια

απο την αρχη.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πρωτάρης στο άθλημα, δεν έχω ασχοληθεί ξανα.:p

Όταν λες δεν πήρανε εννοείς γενικά ή οτι δεν έγιναν μετατάξεις;

 

μεταταξεις δεν εγιναν.

 

Παιδια κατι αλλο:

Στο χαρτι καταταξης γραφει οσοι εχουν διπλωμα αυτοκινητου να το παρουν.Φωτοαντιγραφο του διπλωματος η το γνησιο?

 

Επισης γραφει οσοι εχουν επιλεγει ως ΥΕΑ να παρουν αποδεικτικα γνωσεως μαζι.Εμενα το χαρτι πανω γραφει ΥΕΑ.ΘΑ πρεπει να παρω αποδεικτικα γνωσεως μαζι? Κ αν ναι,θα παρω τα παντα? Απο σχολη,απο ξενες γλωσσες, ecdl κλπ? Αυτα θα ειναι τα γνησια η φωτοτυπιες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι,οτι εχεις μαζι σου

απο θεμα γνωσεως παρτο.

εγω τα ειχα παρει σε φωτοαντιγραφα

σιγα μην κουβαλουσα τα κανονικα.:):)

αμα εχεις σκοπο και θελεις να γινεις οδηγος

παρε και το διπλωμα,αλλιως λες οτι δεν εχεις

και τελος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μεταταξεις δεν εγιναν.

 

Παιδια κατι αλλο:

Στο χαρτι καταταξης γραφει οσοι εχουν διπλωμα αυτοκινητου να το παρουν.Φωτοαντιγραφο του διπλωματος η το γνησιο?

 

Επισης γραφει οσοι εχουν επιλεγει ως ΥΕΑ να παρουν αποδεικτικα γνωσεως μαζι.Εμενα το χαρτι πανω γραφει ΥΕΑ.ΘΑ πρεπει να παρω αποδεικτικα γνωσεως μαζι? Κ αν ναι,θα παρω τα παντα? Απο σχολη,απο ξενες γλωσσες, ecdl κλπ? Αυτα θα ειναι τα γνησια η φωτοτυπιες?

Αν δεν θες να πας για ΥΕΑ, δεν χρειάζεται να πάρεις μαζί σου τίποτα. Αν θες να πας, και πάλι δεν χρειάζεται να πάρεις τίποτα, διότι δεν θα σου τα ζητήσει κανείς. Γενικώς η διαδικασία επιλογής είναι ένα μικρό τσίρκο, δλδ αν θες να πας, και κουτσός να είσαι θα σε πάρουν, που λέει ο λόγος.

 

Ράζορ333, κάνεις -πρακτικά- μεγάλο λάθος στο #5573.

Link to comment
Share on other sites

οποιος παει ΣΕΤΤΗΛ να δωσει χαιρετισματα σε εναν Επιλοχια επωνυμο δεν θυμαμαι, ονομα Αντωνης, φανατικος αεκτζης, που τον ειχα στο Γραφειο Τυπου του Υπουργου!!!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Σαν πολυ αργα δεν σε στελνουν? Στην σεττηλ ολοι ανεξαρτητως οπλου σωματος πηγαμε κατευθειαν απο το κεντρο δλδ στις 40 μερες?

 

Παντως δεν ξερω τι λεει ο νεος διοικητης, αλλα η ΣΕΤΤΗΛ ειναι το απολυτο χυμειο, προσοχη εκει στον ανθυπολοχαγο που θα εχετε για διοικητη λοχου και στους πυργιωτες. :X

 

Τωρα αναλογα τα ατομα της σειρας σου και ποσα ατομα εχει ο διοικησεως θα πανε και οι υπηρεσιες.

 

Ντεν τα εχω καμια σχεση με το λοχο...

Εποπ Δνεας ειμαι και παω για "επεκταση"ειδικοτητας....

εχω ενημερωθει πληρως τι παιζει... απλα μ ειπαν οτι ισως αλλαξε ο περσινος διοικητης...που ηταν καπως γι αυτο ρωταω....

Link to comment
Share on other sites

:cool:20/05 ΝΑΥΤΙΚΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

τερμα οι σπουδες, μεταπτυχιακα κ.τ.λ....

 

Θα βαρεθείς να κάνεις διακοπές...!!!:cool:

Siemens M55, Siemens CX75, Mitsubishi M342i,Sony Ericsson P910i, Sony Ericsson W950i, Sony Ericsson P1i, Sony Ericsson W960i, Samsung Omnia i900 16gb, Samsung innov8, Motorola Milestone, Motorola Atrix, Motorola RAZR MAXX, Samsung Note II, Samsung Note III, Samsung Note IV, Samsung A8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...