Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το οτι θα επαιρνε τελικα αδεια ανατρεπει πληρως το σκηνικο.. Ισως τελικα να ισχυει οτι στρατος δen ειναι η αφορμη αλλα το μεσο για να αυτοκτονισεις.. Τεσπα RIP στο παλλικαρι, αδικοχαμενος οπως και να εχει.

 

*********

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν αντιλέγω ρε συ ότι υπάρχουν και τέτοιες περιπτώσεις! :)

Όσο για τα μπαλς :p που λες , όντως υπήρχαν μέρες που έφταναν σε επικίνδυνο σημείο φουσκώματος , αλλά ... ποιος ο λόγος να χαλάς την σκούφια σου για τον κάθε πωρωμένο καραβανά ! Αδιαφορία , υπομονή , sms στην γυναίκα , sms στην γκόμενα , sms στην φίλη της γκόμενας:worry::shifty: , πλάκες στους ψαράδες , κοπάνες , παρεάκια στους θαλάμους, ξίδια στις σκοπιές , ξίδια γενικώς, κτλ κτλ ... damn , θα ξαναπήγαινα για μια θητηούλα ακόμα!:D

 

* μην μου εμφανιστεί τώρα κάποιος και μου πει ότι υπάρχει τάγμα στην Ελλάδα που να μην μπορείς να τα κάνεις αυτά ή κάποια από αυτά , γιατί θα τρελαθώ!

Το πρόβλημα στο να μην μπορείς να τα κάνεις αυτά , βρίσκετε αποκλειστικά σε σας τους ίδιους και με τι τρόπο θ' αποφασίσετε να περάσετε την θητεία σας!

Βαρέθηκα να τα λέω , συμπαθάτε με κύριοι.. καλή συνέχεια!

Καλή σας θητεία.... !

 

εμ ελα ντε που υπαρχουνε και τετοια ταγματα,αυτο σου εξηγω..... οπως υπαρχουν και τα αλλα που αναφερεις και που ανεφερα κι εγω, κανονικα παιδια που πανε εκει δεν πρεπει να παραπονιουνται

 

οσο για τις αυτοκτονιες , και ο στρατος ειναι παραγοντας ,δε μπορουμε να το παραβλεπουμε

 

πρεπει ομως να καταλαβουμε ενα πραγμα,οτι και ο κουκουλοπουλος και ο υπερευαισθητοπουλος πολεμουν την αληθεια με φανατισμο και γι'αυτο δεν

βελτιωνεται επι της ουσιας η κατασταση, αφου το προβλημα κανενας δεν το

εντοπιζει ή μαλλον δεν εχει το θαρρος να το εντοπισει;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν καταλάβει ότι κι ο στρατός θέλει θράσος.Δλδ τι θα σε πάει στρατοδικείο? Ποιος? Αξιωματικός τον φαντάρο? Ναι αυτή τη δουλειά θα κάνουμε..

 

Εγώ μάλωσα με ταγματάρχη γιατί δε μου δίνε τα ΤΑΠ στην Θεσσαλονίκη.Και μιλάω για φωνές και ειρωνία απο μέρους μου (όχι δεν ειμαι υπερήφανος γι αυτό) γιατί ένιωθα ότι αδικούμε κι ότι οι νόμοι καταπατούντε.Τελικά τις πήρα τις μέρες.Δε πήγα ν αυτοκτονήσω αλλά βγήκα και μίλησα κι ας μ έκανε και ρόμπα σ όλο το τάγμα στην αναφορά.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε, δυο γρηγορες ερωτησεις.

 

Αμα παρεις αναβολη ακυρωνονται οι μερες που υπηρετησες ή υπηρετεις επιπλεον, τι γινεται?

 

Επισης σε περιπτωση μελλοντικης μειωσης θητειας (κατι ακουω για τριμηνο σε μερικα χρονια) αν μπεις με αναβολη, υπηρετεις κανονικα την μειωμενη οταν μπεις ή υπηρετεις κανονικα οσο στην σειρα σου?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε, δυο γρηγορες ερωτησεις.

 

Αμα παρεις αναβολη ακυρωνονται οι μερες που υπηρετησες ή υπηρετεις επιπλεον, τι γινεται?

 

Επισης σε περιπτωση μελλοντικης μειωσης θητειας (κατι ακουω για τριμηνο σε μερικα χρονια) αν μπεις με αναβολη, υπηρετεις κανονικα την μειωμενη οταν μπεις ή υπηρετεις κανονικα οσο στην σειρα σου?

 

μη περιμενεις απολυτα εγκυρες απαντησεις εδω, θα σου προτινα να εκανες μια λιστα ερωτησεων που σε απασχολουν και να ρωτουσες στο στρατολογικο γραφειο.Παρε 2-3 γραφεια για σιγουρια και να ζητας το ονομα του συνομιλητη σου γιατι ετσι φοβουνται να λενε αερολογιες :)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε, δυο γρηγορες ερωτησεις.

 

Αμα παρεις αναβολη ακυρωνονται οι μερες που υπηρετησες ή υπηρετεις επιπλεον, τι γινεται?

 

Επισης σε περιπτωση μελλοντικης μειωσης θητειας (κατι ακουω για τριμηνο σε μερικα χρονια) αν μπεις με αναβολη, υπηρετεις κανονικα την μειωμενη οταν μπεις ή υπηρετεις κανονικα οσο στην σειρα σου?

 

Για την πρωτη σου ερωτηση μπορω να απαντησω μονο και να σου πω οτι δεν ακυρωνονται οι μερες σου.

π.χ αν πηρες αναβολη 100 μερες πριν απολυθεις, οταν ξαναπαρουσιαστεις μετρας 100 μερες ;)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

2 erwtiseis panw sto Filo poreias (deuteri metathesi apo paramethorio)

Ean to apofasisei o dioikitis mporei na..

1)Na mou kopsei ta odoiporika (3is meres)..?

2)Na mou kopsei ta 2 etap pou mou exoun apomeinei (mou eipan oti mporw na ta kollisw se metepeita adeia k na min ta xrisimopoihsw sto fillo poreias)

 

Basika exw tsakwthei me ton dioikiti k kati akousa oti tin deutera pou tha paw na kanonisw to filo poreias oti skeftetai na mou kopsei ta odoiporika....Apo tin monada stin paramethwrio diagrafome 29 Martiou tin epomeni kiriaki dld....epeidi timitikes den tha mou dwsei k den tha me afisei na kollisw kanonikes meres exw 3is meres odoiporika + 2 Etap pou simainei oti prepei na me diwksoun tin erxomeni tetarti me proanaxwrisi tin Triti...ean mou poun istories gia agrious oti sou koboume ta odoiporika h ta Etap ti mporw na kanw?

Link to comment
Share on other sites

Τα ΕΤΑΠ τα παίρνεις μόνο από τη μονάδα σου στην παραμεθώριο. Η νέα σου μονάδα δεν είναι υποχρεωμένη να σου τα δώσει. Να επιμείνεις να σου τα δώσει υποχρεωτικά η πρώτη σου μονάδα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι μετα ΤΑΠ δεν προκειται να σου δωσουν, τα οδοιπορικα δεν ξερω, πηγαινε στο γραφειο και κανε ψαρωτικες ερωτησεις, πες πως εχεις μαθει οτι υπαρχει εντολη απο το υπουργειο να δινονται παντα τα οδοιπορικα κι οτι εχεις μαθει πως τα παιρνουν ολοι στη μοναδα. Μετα δες αντιδρασεις του γραφια. Συνηθως αυτοι ειναι Ιαδες τσατσονακια ,οποτε ξεκινα παραλληλα και σχολια συμπονοιας και θαυμασμου για το εργο του εκει,μεσα στο στεγνο ,κλιματιζομενο και αχαρο γκριζο γραφειο του:D

Την επομενη φορα κερνα τον κι ενα σπαστο :love: αμα σε ξαναφερει ο δρομος προς τα εκει,για να εχεις εγκυρη πληροφορηση για τις πιθανες μηχανοραφιες που μπορει να στησει ο δικας στην πλατη σου :food:χωρις να το ξερεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανενας σχετικα με την αεροπορια στρατου?Που ειναι το κεντρο, κ γενικα πως ειναι η κατασταση μετα,μεταθεσεις κλπ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα ΕΤΑΠ τα παίρνεις μόνο από τη μονάδα σου στην παραμεθώριο. Η νέα σου μονάδα δεν είναι υποχρεωμένη να σου τα δώσει. Να επιμείνεις να σου τα δώσει υποχρεωτικά η πρώτη σου μονάδα.

 

Εγώ πήρα την ΕΤΑΠ στην Θεσσαλονίκη πάντως μετά απο γερό καυγά.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα την ΕΤΑΠ στην Θεσσαλονίκη πάντως μετά απο γερό καυγά.

 

Εσυ εχεις παντα δικιο ομως φιλε μου! Ασε που δεν τους παιρνει τα λαμογια τους διοικητες γιατι μονοι τους πανε και τα μπλεκουνε, μονοι τους πρεπει να τα ξεμπλεξουνε..

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλαβα απάντηση για την κατ'εξαίρεση που είχα ζητήσει για Αθήνα. Πάω στο Τάγμα ΓΕΣ.

 

Όποιος είναι ή ήταν εκεί και γενικά, έχει πληροφορίες, ας με φωτίσει.

 

Είμαι Ι4 με σοβαρό πρόβλημα υγείας (πρόσφατο κάταγμα σπονδυλικής στήλης από τροχαίο). Υποθέτω θα μπω σε κανα γραφείο (είμαι λογιστής).

 

Όπως και να'χει είμαι πλέον κοντά στο σπίτι μου. :)

 

Σειρά 303 2008 Β'

Κέντρο Λαμία Υλικού Πολέμου

Κέντρο Γύθειο για μάγειρας

Τάγμα Μηχανικού Ξάνθη Τοξότες

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλαβα απάντηση για την κατ'εξαίρεση που είχα ζητήσει για Αθήνα. Πάω στο Τάγμα ΓΕΣ.

 

Όποιος είναι ή ήταν εκεί και γενικά, έχει πληροφορίες, ας με φωτίσει.

 

Είμαι Ι4 με σοβαρό πρόβλημα υγείας (πρόσφατο κάταγμα σπονδυλικής στήλης από τροχαίο). Υποθέτω θα μπω σε κανα γραφείο (είμαι λογιστής).

 

Όπως και να'χει είμαι πλέον κοντά στο σπίτι μου. :)

 

Σειρά 303 2008 Β'

Κέντρο Λαμία Υλικού Πολέμου

Κέντρο Γύθειο για μάγειρας

Τάγμα Μηχανικού Ξάνθη Τοξότες

 

Καταρχην περαστικα σου ευχομαι συναδελφε μηχανικαριε! Τοξοτες ημουν και εγω αλλα δυστυχως διπλα σε εσας, στο λοχο ριμπον :( Εσυ πρεπει να εκανες τρελη ζωαρα ε; Ή αλλαξαν τα πραγματα;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην σιδερενιος σειρουλα και συναδελφε! :)

Να ρωτησω: η μεταθεση δεν θα επρεπε να ερθει πιο νωρις και οχι 1.5 μηνα πριν απολυθεις, οποτε ετσι κι αλλιως θα εισαι κοντα στο σπιτι σου??

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σας ευχαριστώ. Να'στε καλά.

 

Δυστυχώς, δεν απολυομαι σε 1,5 μήνα όπως όλη η 2008 Β' αλλά στις 14/10/09 γιατί χρεώθηκα 185 μέρες αναρρωτική η οποία είναι υπηρετήσιμη.

 

Φίλε Νrg, στο 724 πέρασα άψογα. Μπορεί ο νέος διοικητής να τους τεντωνε πολύ αλλά εγώ ήμουν στο ΚΑΨΑ και δεν με έπιανε τίποτα. Άλλωστε, με το πρόβλημα μου, δεν μπορώ να κάνω και τίποτα. Οπότε, τους έφτιαχνα ωραίους καφέδες και ήταν όλοι ευχαριστημένοι.

 

Αλλά, όσο το έψαξα, διάβασα περίεργα πράγματα για το Τάγμα ΓΕΣ και αναρωτιέμαι τι με περιμένει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

αν και απολυμενος, ετυχε να εχω σειρες και φιλους μου στο Τ.ΓΕΣ.

δεν ειχα ακουσει τα χειροτερα. μαλλον το χειροτερο ταγμα στο πενταγωνο. ευτυχως εμενα η τελευταια μεταθεση ηταν Μ.Υ. ΥΕΘΑ! εκει ζωαρα...

 

αλλα με τα παιδια απο το ΤΓΕΣ που μιλαγα τα χειροτερα μου ελεγαν.

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Ενα θα πω, για ολα τα σωματα υπαρχει μια μεταθεση ονοματι ΑΟΟΑ που βρισκεται στην λεωφορο Κατεχακη στην εισοδο για Παπαγου. Ειναι γραφεια, ουτε αγηματα ουτε σκοπετα ουτε μαγειρια ουτε τιποτα που μπορει να συναντησεις σε στρατοπεδα. Πας το πρωι κανεις καμια δουλιτσα γραφειου και 3 το μεσημερι εισαι σπιτι σου. Καθημερινη εξοδου, Σ/Κ οφ!!! 3 υπηρεσιες τον μηνα οπου μενεις μεσα με αλλον εναν και απλα αραζεις με τηλεοραση και ωραια κρεβατια. Αν μαζευτει πολυς κοσμοπς (πανω απο 20 ατομα) ισως παιξουν και οφ και δεν πατας πανω απο 3 μερες την εβδομαδα! Εγω εκει ημουνα και περασα πολυ καλα και ΚΥΡΙΩΣ ΧΑΛΑΡΑ! ΟΥΤΕ ΦΟΒΟΣ ΚΟΜΠΛΑΣ, ΟΥΤΕ ΦΟΒΟΣ ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΒΥΣΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΕΙ ΕΚΕΙ.
Link to comment
Share on other sites

Αλλά, όσο το έψαξα, διάβασα περίεργα πράγματα για το Τάγμα ΓΕΣ και αναρωτιέμαι τι με περιμένει εκεί.

 

Περαστικά μαν.

Link to comment
Share on other sites

Ενα θα πω, για ολα τα σωματα υπαρχει μια μεταθεση ονοματι ΑΟΟΑ

Τα αρχικά τι σημαίνουν;

Περαστικά μαν.

Σ' ευχαριστώ, alex, νά'σαι καλά. :)

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχικά τι σημαίνουν;

 

Σ' ευχαριστώ, alex, νά'σαι καλά. :)

 

http://www.aooa-mod.gr/

 

http://forum.thiteia.org/viewtopic.php?f=5&t=4048&start=0

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανενας τι ειδικοτητες υπαρχουν στο σωμα υλικου πολεμου στην Λαμια?

 

Κ ποια ειναι η καλυτερη απο αυτες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανενας τι ειδικοτητες υπαρχουν στο σωμα υλικου πολεμου στην Λαμια?

 

Κ ποια ειναι η καλυτερη απο αυτες?

 

τι σε νοιαζει?? το σωμα ειναι απο τα πιο light! απλα φροντισε να μεινεις σε αυτο! ;)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

30 Κ.Σ είναι πολλές?
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

τι σε νοιαζει?? το σωμα ειναι απο τα πιο light! απλα φροντισε να μεινεις σε αυτο! ;)

Σωστός. Και γω Λαμία παρουασιάστηκα, δεν έπεσε τηλέφωνο, και μόλις βγήκαν οι μεταθέσεις, έφυγα για μηχανικό. :( Είναι αυτό που λένε, δεν είναι δύσκολο να πας Υλικού Πολέμου, δύσκολο είναι να μείνεις. :)

30 Κ.Σ είναι πολλές?

Άσε, μαζί θα απολυώμασταν αλλά, μόλις μηδενίσει το leleja, θα μετράω 152ΚΣ. :( :cry:

 

Καλός πολίτης φίλε Φώτη. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...