Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αμελιδη εχω την εντυπωση οτι δεν υπηρχε περιπτωση να κανει κατι τετοιο. εκτος απο το ποιον του συγκεκριμενου ανθρωπου (γενικα ευεξαπτος, περιεργος και στριμενο αντερο) ειναι τετοια η φιλοσοφια στο κεντρο που δεν θα αντιδρουσε οπως λες..χωρις να θεωρω σωστη την αντιδραση του ετσι?

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οι περισσότεροι αστερατοι κτλ βγαζουν τα κοπμλεξ τους εκει μεσα γιατι ειναι

ανωτεροι κ καλα νομιζουν οτι καπιοι ειναι....κ εξω απο την πυλη γινονται κατι γατακια

της φαπας που δεν ξερουν ουτε να μιλανε....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

7020029 απο την μεχρι τωρα εμπειρια μου στον Ελληνικο Στρατο (λεμε τωρα...) εχω δει απο ολα τα φρουτα... Εχω δει Ταγματαρχη να παιρνει σκουπα και φαρασι και να μας βοηθαει να καθαρισουμε φυλλα απο το στρατοπεδο, εχω δει και Αρχιλοχια να μου λεει σε προστακτικο τονο "Πανε φερε μου ενα μπουκαλι νερο" και φυσικα να παιρνει τα @@ μου!!

 

Ολα ειναι στον ανθρωπο... Οσοι απο αυτους δεν εχουν τρελαθει απο την αννοια και την βαρεμαρα, μιας και οπως ειπα επαγγελονται το απειρως κουραστικο και ευθυνοφοβο επαγγελμα του επαγγελματια τεμπελη, και ακομα παραμενουν αθρωποι θα σου φερθουν με το σεβασμο που σου αρμοζει! Γενικα κατα βαση οι ανωτεροι/ανωτατοι αξιωματικοι δεν εχουν τετοια προβληματα κυριως επειδη φερουν και καποια μορφωση! Εκεινη που ειναι για πολλες φαπες εκτος στρατοπεδων ειναι οι υπαξιωματικοι (η αλλιως υπανθρωποι!)... Αυτοι κουβαλανε εκαστος οσα κομπλεξ θα συναντησεις σε ολοκληρο το myphone!

Link to comment
Share on other sites

7020029 απο την μεχρι τωρα εμπειρια μου στον Ελληνικο Στρατο (λεμε τωρα...) εχω δει απο ολα τα φρουτα... Εχω δει Ταγματαρχη να παιρνει σκουπα και φαρασι και να μας βοηθαει να καθαρισουμε φυλλα απο το στρατοπεδο, εχω δει και Αρχιλοχια να μου λεει σε προστακτικο τονο "Πανε φερε μου ενα μπουκαλι νερο" και φυσικα να παιρνει τα @@ μου!!

 

Ολα ειναι στον ανθρωπο... Οσοι απο αυτους δεν εχουν τρελαθει απο την αννοια και την βαρεμαρα, μιας και οπως ειπα επαγγελονται το απειρως κουραστικο και ευθυνοφοβο επαγγελμα του επαγγελματια τεμπελη, και ακομα παραμενουν αθρωποι θα σου φερθουν με το σεβασμο που σου αρμοζει! Γενικα κατα βαση οι ανωτεροι/ανωτατοι αξιωματικοι δεν εχουν τετοια προβληματα κυριως επειδη φερουν και καποια μορφωση! Εκεινη που ειναι για πολλες φαπες εκτος στρατοπεδων ειναι οι υπαξιωματικοι (η αλλιως υπανθρωποι!)... Αυτοι κουβαλανε εκαστος οσα κομπλεξ θα συναντησεις σε ολοκληρο το myphone!

 

ετσι ακριβως ειναι οπως τα λες.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι ετσι amelidis και parafron4 διαφωνω!...και διαφωνω οχι γιατι ειμαι και εγω ενας απο αυτους που εχουν αρκετες σαρδελες οπως ειπες παρακατω,αλλα γιατι πολλες φορες οτι βαθμο και να εχεις και απο οποιον θεσμο και να εισαι (ειτε παραγωγικη σχολη ειτε ΕΜΘ ειτε ΕΠΟΠ) την διαγωγη σου την κουβαλας απο το σπιτι σου!Ξερεις ποσους κομπλεξικους εχω δει στην ζωη μου απο οποιον θεσμο θελεις και σε οτι βαθμο θελεις?

Γενικα θελω να πω οτι καλο ειναι να μην συγκεκριμενοποιουμε καποιες καταστασεις και καποια προσωπα και να τα ριχνουμε ολα στους υπολοιπους του ειδους τους!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σαφως και ο χαρακτηρισμος ενος ολοκληρου κλαδου ανθρωπων ειναι κακος και τις περισσοτερες φορες αδικος αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση τα πραγματα ειναι λιγο πολυ διαφορετικα...

Καλως η κακως η εξουσια,και πιο συγκεκριμενα η εξουσια επι μακρω, που προσφερει ο στρατος και μαλιστα σε ατομα που δεν μπορουν να την διαχειρηστουν, ειναι κατα πολυ ισχυροτερη απο την διαγωγη και την παιδεια που θα παρεις απο το σπιτι σου!

 

Μακαρι εσυ (που αν καταλαβα καλα εισαι στρατιωτικος!) να καταφερεις να αντισταθεις σε αυτα τα "ερεθισματα" και να κρατησεις τα ιδανικα που πηρες απο το σπιτι σου... Την πλειοψηφια ομως των ανθρωπων που απαρτιζουν αυτο τον κλαδο τους εχει "χαλασει"!

 

Προσωπικα εχω δει ελαχιστους ανθρωπους εκει μεσα που να τους ενδιαφερει πραγματικα η δουλεια τους... Να την κανουν και να νιωθουν καποια ικανοποιηση! Τους βλεπω καθε μερα με την ιδια μιζεριασμενη φατσα να μπαινουν στον χωρο εργασιας τους με το ζορι, σχεδον σερνοντας το κορμι τους! Καθονται, πινουν τον καφε τους, παιζουν το ταβλι τους, κανουν και μια βολτα την καναδεζα και μετα κοιτανε τα ρολογια τους μεχρι να περασει η μερα, ο μηνας, ο χρονος κλπ κλπ... Μιλαω βεβαια για τους υπαξιωματικους που ετυχε να γνωρισω εγω απο την θητεια μου! Πραγματικα τους περισσοτερους απο αυτους τους λυπαμαι...

 

Απο την αλλη πλευρα ετυχε να συναντησω και αθρωπους, αποφοιτους της ΣΣΑΣ (συγκεκριμενα του οικονομικου και της ιατρικης) οι οποιοι πραγματικα χαιρονταν με την δουλεια τους και φερονταν κατ' επεκταση και εντελως διαφορετικα τοσο σε εμας τους "απλους" φανταρους/σμηνιτες/ναυτες οσο και στους υπολοιπους της ιεραρχιας!

 

Με ολο αυτο θελω να καταληξω πως δεν ειναι μονο τα ερεθισματα που θα παρεις απο το σπιτι σου που θα καθορισουν το πως θα συμπεριφερθεις αλλα και το τι ερεθησματα θα λαβεις μεσα απο το εργασιακο σου περιβαλλον (γιατι αυτο ειναι το στρατοπεδο για ολους τους στρατιωτικους!)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σε ολα με αυτα που ειπες και ισως και εγω να μην το εθεσα και καλα εξ αρχης!

Φυσικα και ο στρατος (οπως και αρκετες δουλειες αλλα ποσο μαλλον ο στρατος)απο τις ατελειωτες και μονο ωρες που περνας εκει μεσα, ειναι ικανος σε καποιο βαθμο να διαμορφωσει χαρακτηρα εμμεσα σε καποιον ανθρωπο, σε βαθμο που να γινεται αντιληπτος μετα απο χρονια ειτε μεσα ειτε εξω σε ανθρώπους του περιγυρου του!

Σιγουρα οταν εχεις να κανεις με παρα πολυ κοσμο μεσα σε ενα στρατοπεδο καθημερινα, αυτο και μονο ειναι λογος για αρκετες αλλαγες στον εαυτο σου και οχι μονο!Σιγουρα ειναι το περιβαλλον που θα βρεις και το κλιμα που θα σου μεταφερουν αυτοι που θα βρεις στην μοναδα, αλλα και την νοοτροπια που θα σου περασουν οι ανωτεροι σου στον τροπο εργασιας σου και τα κινητρα που θα σου δωσουν αν σου δωσουν!

 

Αυτο που θελω να πω και εγω ειναι οτι ειναι πολλαπλοι οι παραγοντες που μπορει να κανουν ενα στελεχος να εχει ασχημη συμπεριφορα(και δεν το επικροτω) και να μην εχει κανενα κινητρο για δουλεια,και αυτο εχει να κανει τοσο με ενδογενεις οσο και με εξωγενεις παραγοντες γενικοτερα!

Θελω να πιστευω παντος οτι αυτοι οι παραγοντες δεν ειναι ικανοι μεχρι εναν βαθμο τουλαχιστον, να διμιουργουν τετοιες ακρεες συμπεριφορες και ειδικα απεναντι σε αλλους ανθρωπους!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένας στρατιώτης αυτοκτόνησε στον Έβρο. R.I.P.

 

Γύρω στις 01:20, ο Στρατιώτης Τ.Ν. του Ιωάννη, ετών 20, ο οποίος καταγόταν από τις Καλύβες Πολυγύρου Χαλκιδικής και υπηρετούσε σε Μονάδα του Ν. Έβρου, υπέστη βαρύ τραυματισμό (αυτοτραυματισμός) με το υπηρεσιακό του τυφέκιο, ενώ εκτελούσε τα καθήκοντα του σκοπού.

 

Αρχικά, ο Στρατιώτης διεκομίσθη εν ζωή ακόμη, στο 496 ΓΣΝ και στη συνέχεια λόγω της σοβαρότητας της κατάστασής του στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης όπου κατέληξε στις 05:25.

 

Ο άτυχος Στρατιώτης, ανήκε στην 2008 Α΄ ΕΣΣΟ, είχε επιστρέψει από την άδειά του την 1η Φεβρουαρίου και το ερχόμενο Σάββατο 14 Φεβρουαρίου 2009 θα απολυόταν.

Link to comment
Share on other sites

RIP στο παληκάρι.

Ισχύει όντως ότι οι τελευταίες μέρες είναι και οι πιο απάλευτες για μερικους :(

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε σε ποια μοναδα ηταν?

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι ήταν στην 16η Α/Κ Μεραρχία ΠΖ στο Διδυμότειχο

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

RIP στο παληκάρι.

Ισχύει όντως ότι οι τελευταίες μέρες είναι και οι πιο απάλευτες για μερικους :(

 

Ισχύει όντως; Γιατί αυτό; Έχει κανείς καμιά ιδέα; Έχει να κάνει με το τι περιμένει κάποιους μετά; Εντάξει, μετά τις τελευταίες μεγάλες μας διακοπές έρχονται οι υποχρεώσεις και οι ευθύνες (συνήθως) αλλά η χαρά της απόλυσης τα καλύπτει εκείνη την στιγμή.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εγώ δε το βίωσα αυτό ούτε στις πρώτες ούτε στις τελευταίες μέρες στον στρατό.Είναι καθαρά θέμα χαρακτήρα κι απ ότι φαίνεται αρκετοί περνούν στιγμές απαλεψιάς.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι ο στρατός ευθύνεται αποκλειστικά για τέτοια περιστατικά, απλά δρα σαν καταλύτης.

Έχει ο άλλος κατάθλιψη ή δεν την παλεύει για κάποιο λόγο, έρχεται και ο στρατός από πάνω και δεν αντέχει. Αργά ή γρήγορα όμως και έξω να ήταν, την ίδια κατάληξη θα είχε πιστεύω.

Όσο χάλια και να είναι ο στρατός, που σε αρκετές περιπτώσεις είναι πολύ, δεν είναι ποτέ τόσο χάλια ώστε να πάρεις την ίδια την ζωή σου. Στο κάτω κάτω αν είσαι τόσο χάλια εξαιτίας του στρατού και κάνεις τέτοιες σκέψεις, πας και τους το λες και δεν υπάρχει περίπτωση να μην σε στείλουν σπίτι σου με άδεια ή ακόμα και να πάρεις αναβολή. Σε τέτοια θέματα και ειδικά αν δουν ότι ο άλλος το εννοεί και δεν τους κοροιδεύει, δεν το ρισκάρουν με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

βαατορ γιαυτο το τελευταιο μην ορκιζεσαι. παληκαρι που ειχε τετοιο θεμα και το ειπε σε ψυχολογο απλα του εδωσαν Ι4 ψυχολογικο. τιποτα παραπανω.. οχι οτι αυτο γινεται παντα, αλλα ειναι στην διακριτικη ευχερεια του γιατρου, κι αν αυτος ειναι ζωον μπορει να μην υπολογισει σωστα.

παντως, συμφωνω με Φινν.. απαλεψιες υπηρχαν πολλες, παρα πολλες αλλα οχι σε βαθμο ωστε να σκεφτω κατι τετοιο.. θεμα χαρακτηρα ειναι.

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Αργά ή γρήγορα όμως και έξω να ήταν, την ίδια κατάληξη θα είχε πιστεύω.

 

Όχι απαραίτητα καταρχήν δεν ξέρουμε τι επιπτώσεις μπορεί να είχε στον ψυχισμό του. Η θητεία είναι μια εμπειρία (καλή, κακιά ή ουδέτερη), το ότι είναι υποχρεωτική δεν σημαίνει ότι μπορεί να γίνει ανεκτή από όλους τους ανθρώπους και μιλώ ακόμα και για ανθρώπους που δεν έχουν παρουσιάσει ως τότε ψυχολογικά προβλήματα ποτέ στην ζωή τους. Η λέξη "καταλύτης" που χρησιμοποίησες είναι η λέξη "κλειδί", μπορεί μάλιστα αυτός να ήταν ο μοναδικός καταλύτης που χρειαζότανε για να επιτρέψεις "την χημική αντίδραση" του θανάτου του, δίχως αυτόν μπορεί να ζούσε (όσο και αν αμφιβάλεις για αυτό), μπορεί αυτή η δωδεκάμηνη παραμονή του εκεί (με ότι εμπειρίες αποκόμισε) να πυροδότησε σκέψεις σε αυτό τον άτομο που ποτέ δεν του πέρναγαν ως τότε από το μυαλό του, στην θητεία (όπως σε κάθε εμπειρία) μπορούν να συμβούν πολλά πράγματα, για κάποιον είναι "αστεία" σε κάποιον άλλο αφήνουν σημάδια, δεν είναι παίξε γέλασε αυτά τα πράγματα (άλλο ότι τα αντιμετωπίζουμε όλοι έτσι). Για αυτό επαναλαμβάνω πως η θητεία δεν θα πρέπει να είναι υποχρεωτική άνθρωπος από άνθρωπο διαφέρει (και όπως λέω πάντα: Είμαστε Large όταν πεθαίνουν τα παιδιά των άλλων, για να ήταν το δικό μας...)

 

Σε δεύτερο πλάνο, καθώς δεν υπήρχαν αυτόπτες μάρτυρες ( από όσο διάβασα .. ), έχω κάθε δικαίωμα να αμφιβάλλω για το τι μπορεί να συνέβη στην σκοπιά, πες με κακόπιστο αλλά αυτό το μοτίβο της αυτοκτονίας λίγο πριν απολυθεί (και έχει μερικές φορές συμβεί εκεί πάνω) με βάζει σε υποψίες.

 

Όπως και να έχει, σε κάθε περίπτωση κρίμα για το νεαρό,

R.I.P.

 

Υ.Γ.

Οι στρατιωτικοί γιατροί (λέγεται ότι..) είναι πρώτα φαντάροι και ύστερα γιατροί οπότε εκ των πραγμάτων κοιτάζουν να μην ζημιωθεί το στράτευμα και κρίνουν ανάλογα -διαφωνώ με αυτή την άποψη, αλλά καμιά φορά με "βάζει σε σκέψεις" ...... :(

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Πανω που ηθελα να γραψω τις μερες που μενουν για να απολυθω... Βλεπω αυτα τα posts και μου κοβονται τα ποδια.. Αδικια περα για περα. Τοσο νεα παλλικαρι :( Ωντος για τοσες λιγες μερες να κανει κατι τετοιο καθως κ οτι τραυματιστηκε σοβαρα.. δηλαδη τι.. στο ποδι βαρεσε η στο χερι? G3 ειναι αυτο, δεν αστειευεται.. Περιεργα πραγματα! Τελος παντων, ωρα του καλή στο παιδι, ποιος ξερει τι γινοταν στην ζωη του, και κυπρο που ημουν ειχαμε τετοιο σκηνικο. Τι να πω, μακαρι να ειναι το τελευταιο. Παντως οταν εισαι μεσα πολλα πραγματα τα βλεπεις αλλιως, τα μεγενθυνεις, τα εκτιμας λαθος, σε επηρεαζον διαφορετικα.. Μιλαω εκ πειρας! Το θεμα εναι να τα ξεπερνας γρηγορα και να βρεις ατομα μεσα που θα σε βοηθησουν σε αυτο. Γιατι τη συγκεκριμενη περιοδο της ζωης σου σε καταλαβαινει καλυτερα αυτος που περναει το ιδιο μαζι σου..
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

@Directx

Και εγω συμφωνω με τον φιλο baator... Καλως η κακως ο στρατος ναι μεν μπορει να ειναι υποχρεωτικος αλλα απο εκει και περα ειναι απλα ενα χαδακι σε σχεση με το τι ακολουθει αργοτερα στην πραγματικη ζωη! Δεν μπορω, οπως και εσεις, να γνωριζω τις συνθηκες κατω απο τις οποιες εγινε το ατυχημα αλλα ειμαι σχεδον σιγουρος και εγω οτι αν τελικα ηταν αυτοκτονια ειτε υπηρχε ο στρατος ειτε οχι, η καταληξη θα ηταν η ιδια!

 

Κατα την αποψη μου ειναι προφανες αυτο... Δεν αυτοκτονεις εξαιτιας του στρατου 6-7 μερες πριν απολυθεις! Απλα δεν το κανεις... Κατι αλλο τον οδηγησε εκει περα και απλα ο στρατος απλα του προσεφερε το μεσω δια του υπηρεσιακου του τυφεκιου! Αν δεν ηταν φανταρος το παιδι απλα θα διαλεγε αλλο μεσο αλλο η καταληξη θα ηταν η ιδια!

Link to comment
Share on other sites

Den autoktonoun oi anthrwpoi epeidh to exoun sto mualo tous apo mikroi..einai sundiasmos..H leksh katalitis pou eipai kapoios pio panw einai akrivws auto pou sumbenei..Prepei na einai h prwth fora edw sto myphone pou mathenw pragmatika..Respect!
Link to comment
Share on other sites

@Directx

Και εγω συμφωνω με τον φιλο baator... Καλως η κακως ο στρατος ναι μεν μπορει να ειναι υποχρεωτικος αλλα απο εκει και περα ειναι απλα ενα χαδακι σε σχεση με το τι ακολουθει αργοτερα στην πραγματικη ζωη!

 

Συμφωνώ και εγώ. Ειδικά όπως έχει εξελιχθεί ο στρατός σήμερα, ίσως το «χαδάκι» να είναι και επιεικής χαρακτηρισμός.

 

Όσον αφορά τις τελευταίες ημέρες, δεν είναι σπάνιο φαινόμενο οι αυτοκτονίες εκείνο το διάστημα, απεναντίας. Για αυτό και τα στελέχη έχουν οδηγίες να είναι πολύ προσεκτικοί εκείνο το διάστημα. Το τι κάνουν βέβαια είναι άλλη υπόθεση, αλλά ούτως ή άλλως, συνήθως αυτοί που αυτοκτονούν είναι μάλλον έκπληξη και δεν το περίμενε κανείς, για τον απλό λόγο ότι τα κρατάνε όλα μέσα τους.

 

Δεν αυτοκτονεις εξαιτιας του στρατου 6-7 μερες πριν απολυθεις! Απλα δεν το κανεις...

 

Να προσθέσω μια ακόμα παράμετρο: Την ίδια περίοδο απολύεται μαζί με αυτόν και ολόκληρη η σειρά του. Πιθανόν οι τελευταίες συζητήσεις με τις σειρούλες να είναι και οι πιο δύσκολες όπως «Ρε Μήτσο, τι θα κάνεις τώρα που απολύεσαι; Πού θα πας; Τι δουλειά θα κάνεις; Θα παντρευτείς; Θα μείνεις με τους δικούς σου; Ξέρεις, μωρέ, εγώ έχω την τάδε κοπέλα εκεί, έχω έτοιμη δουλειά που με περιμένει, έχω κανονίσει το τάδε, » κτλ.

 

Τότε είναι που συνειδητοποιεί κανείς ότι οι δωρεάν διακοπές έφτασαν στο τέλος τους.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να πιστεύεται ότι θέλετε φίλοι μου, δυστυχώς (εκ των πραγμάτων) δεν θα μάθουμε ποτέ ποίος έχει δίκιο και ποίος άδικο (δεν θα ήταν υπέροχο αν μπορούσαμε να γυρίσουμε το χρόνο πίσω και να του δίναμε μια αναβολή ώστε να μην υπηρετήσει ποτέ και ύστερα να βλέπαμε την εξέλιξη της ζωής του; -αλίμονο, δεν γίνεται κάτι τέτοιο φυσικά :( ) , το μόνο σίγουρο είναι ότι το παιδί αυτοτραυματίστηκε (ως λέγεται) εν ώρα υπηρεσίας - τα υπόλοιπα "τα δικά μου και τα δικά σας" είναι εικασίες - ο καθένας βλέπει τα πράγματα διαφορετικά, οπότε κανείς δεν μπορεί να κατανοήσει τον συνάνθρωπο του, εκτός και αν μοιράζονται κάποια κοινά στοιχεία οπότε μια προσέγγιση μπορεί να θεωρηθεί πιθανή (αν και όχι απόλυτη) αφού κάθε άνθρωπος είναι μοναδικός και σε γενικές γραμμές ανεπανάληπτος. Κρίμα πάντως να θέσει τέλος στην ζωή του τόσο νέος (αλλά η νεότητα δικαιολογεί σφάλματα - αρκεί να μην είναι τόσο απόλυτα όσο αυτό φυσικά).

 

Over & out.

:)

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ καταλαβαίνεις ότι δεν είναι χαμένος χρόνος το 12μηνο της θητείας αλλά οι 12 μήνες που ακολουθούν μετά το στρατό.

Εγώ προσωπικά δεν ένιωσα ότι εχασα ένα χρόνο απ τη ζωή μου όσο υπηρετούσα.Απ τον Νοέμβριο και μετά όμως κάθομαι και δε κάνω τπτ,δουλειά δε βρήκα και βαράω απαλεψίες στο χωρίο.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...