Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια ερώτηση: έχω αναβολή μέχρι το 2013 αλλά πήρα πτυχίο. Θα συνεχίσω όμως για master στο εξωτερικό. χρειάζεται να ενημερώσω τίποτα στρατολογία ή να κάνω κάτι με την αναβολή μου;
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση: έχω αναβολή μέχρι το 2013 αλλά πήρα πτυχίο. Θα συνεχίσω όμως για master στο εξωτερικό. χρειάζεται να ενημερώσω τίποτα στρατολογία ή να κάνω κάτι με την αναβολή μου;

 

Όχι δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Ακριβώς στην ίδια κατάσταση είμαι κι εγώ. Η αναλαβή παραμένει μέχρι το 2013, ή μέχρι να την διακόψεις.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πολυ παιδια :-)

http://www.elink.gr

 

Internet ,Προγραμματισμός ,Smartphone Apps, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Υποστήριξη Δικτύων, Service H/Y , Graphics - Media

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε? Πολύ μούγκα έπεσε...

Είναι κανείς για μαυροδέντρι? Μπαίνω στις 18.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι δικαιολογητικά χρειάζονται για να πάρω αναβολή στρατευσης;; Σπουδαζω αλλά έχω δώσει ξανά Πανελληνιες και περιμένω τα αποτελέσματα, οπότε έχω 2 λόγους αναβολής!

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον σπουδάζεις, με μία βεβαίωση σπουδών για στρατολογική χρήση από τη γραμματεία της σχολής σου, και είσαι κομπλέ.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Η 306 γλυτωνει 1 μηνα και η 307 2....ισχυει ομως οτι στους 5 μηνες θα φευγουν απο την παραμεθωριο η θα απολυονται απο εκει?
Link to comment
Share on other sites

Kάθε μείωση θητείας παρατείνει την παραμεθόριο παραμονή:ninja:

 

Mιλαω συγκεκριμενα για την 306/307 που ειχαν 1&2 μηνες μειωση αντιστοιχα...ενω απο 308 κ μετα εχουν ολοι ανεξαιρετως 3ις μηνες μειωση θητειας.Οι 308 κ μετα θα απολυονται απο την παραμεθοριο..για τους 306/307 εχει ξεκαθαρισει αν στους 5 μηνες παρουν δευτερη μεταθεση απο την παραμεθοριο....?

Link to comment
Share on other sites

Mιλαω συγκεκριμενα για την 306/307 που ειχαν 1&2 μηνες μειωση αντιστοιχα...ενω απο 308 κ μετα εχουν ολοι ανεξαιρετως 3ις μηνες μειωση θητειας.Οι 308 κ μετα θα απολυονται απο την παραμεθοριο..για τους 306/307 εχει ξεκαθαρισει αν στους 5 μηνες παρουν δευτερη μεταθεση απο την παραμεθοριο....?

Επίσημα δεν έχει ξεκαθαριστεί τίποτα, αλλά ήδη έχουν βγει οι πρώτες μεταθέσεις της 306 (6-7 Αυγούστου νομίζω). Τώρα για την 307 παίζεται ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Όταν φύγεις από την 5η ΕΜΑ θα νοσταλγείς αυτή και το νησί μαζί. Και τί δε θα δίνα για μερικές μέρες ακόμα στο νησί όσο δύσκολα και αν περάσαμε
ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

Παρουσιάζομαι στις 17/8 ΚΕΔΒ ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Γ ΕΣΣΟ 308).

 

Για πείτε, τι παίζει εκεί; Τι ειδκότητες αξίζουν; Πού είναι καλά για παραμεθώριο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η Αεροπορία και το Ναυτικό εξακολουθούν να παίρνουν ακόμα κόσμο ή σταμάτησαν; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι το ναυτικο δεν παιρνει. γστην αεροπορια πηγε ενα γνωστος μου πριν κανα εξαμηνο, αν δεν κανω λαθος... να'ναι καλα τα βυσματα...
Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι το ναυτικο δεν παιρνει. γστην αεροπορια πηγε ενα γνωστος μου πριν κανα εξαμηνο, αν δεν κανω λαθος... να'ναι καλα τα βυσματα...

 

Εγώ είχα την εντύπωση πως είχαν σταματήσει και τα 2 όπλα να παίρνουν έφεδρους. Δύσκολο το βλέπω να έχει σταματήσει μόνο το 1 από τα 2..

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε mol για την απόκρισή σου. :D

Όποιος άλλος γνωρίζει κάτι επιπλέον ας το προσθέσει στη συζήτηση. Και πάλι ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

παιρνουν μια χαρα και τα 2...

 

εχω γνωστους που ειναι μεσα αυτο το καιρο

ειναι ομως με δυνατα βυσματα

http://www.elink.gr

 

Internet ,Προγραμματισμός ,Smartphone Apps, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Υποστήριξη Δικτύων, Service H/Y , Graphics - Media

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η Αεροπορία και το Ναυτικό εξακολουθούν να παίρνουν ακόμα κόσμο ή σταμάτησαν; Ευχαριστώ.

 

φετος εχει μονο οσους ειχε ερθει απο την αρχη το χαρτι για ναυτικο,και απο την

Α 09 σειρα και μετα ,οσο πανε και λιγοστευουν,μεχρι να το κοψουν εντελως.

Θα μπουν και στις επομενες,απλα θα ειναι οι λιγοτεροι που θα εχουν μπει.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που παρεμβαινω ετσι αλλα αν καταλαβα καλα,αν κανω λαθος συγνωμη,το να κανει καποιος την θητεια του στο ναυτικο σημαινει για καποιους οτι εχει και βυσμα;Γιατι εγω απο την θητεια μου μονο αυτο δεν καταλαβα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Όταν φύγεις από την 5η ΕΜΑ θα νοσταλγείς αυτή και το νησί μαζί. Και τί δε θα δίνα για μερικές μέρες ακόμα στο νησί όσο δύσκολα και αν περάσαμε

 

Ποια Ιλη ησουν?? Δεν πιστευω του Καραμητρου? Αλλιως δεν ειναι κ τοσο δυσκολα πλεον στην 5η ΕΜΑ τα πραγματα

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Είναι να παρουσιαστώ στα Τεθωρακισμένα Αυλώνας στις 20/8.

 

Γίνεται μετά την εκπαίδευση να πάω Κύπρο (ΕΛΔΥΚ);

Αν ναι, αξίζει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...