Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το περιεργο είναι πως δεν ειχανε σβηστει οι φωτογραφιες μου...

 

Επισης εχει πανω στο scroll bar μια ενδειξη για ενημερωση λογισμικου. Δεν μπορω να την κανω να φυγει. Απενεργοποιησα την επιλογη για αυτοματες ενημερωσεις λογισμικου κ το εκανα restart αλλα επιμενει. Παντως ο πατερας μου που θα το χρησιμοποιει τωρα δεν θα εχει internet Οποτε μαλλον δεν πειραζει κ πολυ. Αν κανεις ξερει πως μπορει να βγαινει παντως ας μου πει!

 

Τα αρχεία σου σβήνονται μόνο αν το κάνεις επαναφορά απο recovery, διαφορετικά σβήνονται μόνο οι ρυθμίσεις χρήστη (λογαριασμοί, rom settings κτλ)

Η ενημέρωση που δίνει... φεύγει λογικά αν ανοίξεις στο notification panel και πατήσεις παρατεταμένα επάνω του (θα σου βγάζει επικογές, όπως σε όλα τα άλλα notifications)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα αρχεία σου σβήνονται μόνο αν το κάνεις επαναφορά απο recovery, διαφορετικά σβήνονται μόνο οι ρυθμίσεις χρήστη (λογαριασμοί, rom settings κτλ)

Η ενημέρωση που δίνει... φεύγει λογικά αν ανοίξεις στο notification panel και πατήσεις παρατεταμένα επάνω του (θα σου βγάζει επικογές, όπως σε όλα τα άλλα notifications)

 

Σε ευχαριστω κ παλι. Το εκανα κ με εβγαλε σε ενα μενου οπου κ πατησα ''επιβολη διακοπης'' αν θυμαμαι καλα κ εφυγε.

Ολα καλα. Σα καινουριο παλι :)

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Στην προσπάθεια να καθαρίσω το s2 και να περάσω νέα custom rom (πριν ειχε την neat rom) πέρασα μια official 4.1.2 αλλά κατέληξα σε bootloop στο σήμα της Samsung και αυτό συνέβη και με άλλες official 4.1.2. Σημειωτέον ότι το home button δεν λειτουργεί, έτσι μπαίνω μόνο στο download Mode με το τηλέφωνο στην φόρτιση, (αλήθεια υπάρχει τρόπος να μπεις στο recovery εφόσον υπάρχει, με συνδυασμό πλήκτρων όταν δεν λειτουργεί το home button?). Μπορεί κάποιος να μου συστήσει μια official rom να την περάσω με odin και να ξεκολλήσω από το bootloop? Ευχαριστώ για την βοήθεια!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ενδιαφέρομαι να περάσω την official 4.1.2 και να βγάλω την neat rom αλλά δεν έχω ιδέα πως να το κάνω...

Τι είναι αυtό το odin?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ενδιαφέρομαι να περάσω την official 4.1.2 και να βγάλω την neat rom αλλά δεν έχω ιδέα πως να το κάνω...

Τι είναι αυtό το odin?

Θα το μετανιώσεις... και μετά θα θες πάλι Neat. Φλάσαρες custom rom και δεν ξέρεις πως θα γυρίσεις σε original? θα με τρελάνεις! ODIN είναι το software για windows που μπορείς να περάσεις τις original roms στο κινητό. Τις original αυτές roms τις βρίσκεις εδώ: http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9100/#firmware

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζουμε την Neat για να βάλουμε stock! Θα πέσει φωτιά να μας κάψει!!!! :O
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Θα το μετανιώσεις... και μετά θα θες πάλι Neat. Φλάσαρες custom rom και δεν ξέρεις πως θα γυρίσεις σε original? θα με τρελάνεις! ODIN είναι το software για windows που μπορείς να περάσεις τις original roms στο κινητό. Τις original αυτές roms τις βρίσκεις εδώ: http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9100/#firmware

 

Καλά μη φωνάζετε! :lol:

 

Στο δικό μου S2 έχει τη stock.

Της γυναίκας μου το πήρα μεταχειρισμένο και ήδη φόραγε τη Neat. Και λέει Android version 4.1.2.

 

Άρα να βάλω και στο δικό μου τη NEAT... Ποιά όμως;

Όπως καταλάβατε δεν έχω και πολύ γνώση του θέματος!

Edited by MessengerOfGood
Link to comment
Share on other sites

Καλά μη φωνάζετε! :lol:

 

Στο δικό μου S2 έχει τη stock.

Της γυναίκας μου το πήρα μεταχειρισμένο και ήδη φόραγε τη Neat. Και λέει Android version 4.1.2.

 

Άρα να βάλω και στο δικό μου τη NEAT... Ποιά όμως;

Όπως καταλάβατε δεν έχω και πολύ γνώση του θέματος!

 

την 6.4 δεν πρόκειται να βγει άλλη έκδοση

φλασάρεις philz για root + custom recovery και στην συνέχεια την καρφώνεις...

Στο παρελθόν έχουμε γράψει αναλυτικά τα βήματα

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/development-derivatives/rom-neatrom-lite-extralite-themed-aroma-t1569686

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλά μη φωνάζετε! :lol:

 

Στο δικό μου S2 έχει τη stock.

Της γυναίκας μου το πήρα μεταχειρισμένο και ήδη φόραγε τη Neat. Και λέει Android version 4.1.2.

 

Άρα να βάλω και στο δικό μου τη NEAT... Ποιά όμως;

Όπως καταλάβατε δεν έχω και πολύ γνώση του θέματος!

Επείσης πολύ καλη και σταθερη είναι και η cyanomod 12.1 (5.1.1 LP)

Είμαι πολύ ευχαριστημένος.. Την ίδια έχω και στο s4 9506 και είναι σαν δίδυμα :p

Edited by als2008
Link to comment
Share on other sites

Το κινητάκι πέθανε :(

Πήγα σε J5 ( btw ΦΟΒΕΡΟ) αλλά δεν θα αφήσω έτσι το καλύτερο κινητο που είχα ever.

Το i9100 όμως οφείλει να αναστηθεί και να υπάρχει σαν καβάτζα.

Έχει κανένας να προτείνει καμια καλή motherboard που να την έχει δουλέψει? Φυσικά αν είναι ΟΕΜ δεν θα με χαλάσει καθόλου. Καλωδιοταινία φόρτισης ΟΕΜ που έχω βάλει δεν είχα κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μητρική άλλης μάρκας. Μόνο μαμά και πλέον φαντάζομαι μόνο μεταχειρισμένη.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Oποιος ενδιαφερεται εχω ακομα το κουτι του galaxy S2 με manual κ οτι αλλο ειχε μεσα.

Το χαριζω σε οποιον ερθει μεχρι Γλυφαδα. Απο το να το πεταξω σκεφτηκα μπορει καποιος να το θελει

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς αν η στοκ ρομ έχει ενσωματωμένο call blocker, στον dialer, όπως έχουν οι διάδοχοί του?

Εάν θυμάμαι καλά, ναι έχει.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Oποιος ενδιαφερεται εχω ακομα το κουτι του galaxy S2 με manual κ οτι αλλο ειχε μεσα.

Το χαριζω σε οποιον ερθει μεχρι Γλυφαδα. Απο το να το πεταξω σκεφτηκα μπορει καποιος να το θελει

 

έχει και το s2 μέσα ή είναι μόνο το κουτι? :D

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

έχει και το s2 μέσα ή είναι μόνο το κουτι? :D

 

Μονο κουτι προφανως:lol:

Το S2 το χαρισα στον πατερα μου

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

σημερα ξαφνικα ενω το βγαζουμε απο τον φορτιστη,αυτο εξακολουθει να δειχνει την μπαταρια που φορτιζει.μπορω να κανω κατι εγω η παει service?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

σημερα ξαφνικα ενω το βγαζουμε απο τον φορτιστη,αυτο εξακολουθει να δειχνει την μπαταρια που φορτιζει.μπορω να κανω κατι εγω η παει service?

 

Να βγάλεις και να βαλεις την μπαταρια;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

σημερα ξαφνικα ενω το βγαζουμε απο τον φορτιστη,αυτο εξακολουθει να δειχνει την μπαταρια που φορτιζει.μπορω να κανω κατι εγω η παει service?

Προσπάθησε να καθαρίσεις και τη micro usb θύρα της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Oποιος ενδιαφερεται εχω ακομα το κουτι του galaxy S2 με manual κ οτι αλλο ειχε μεσα.

Το χαριζω σε οποιον ερθει μεχρι Γλυφαδα. Απο το να το πεταξω σκεφτηκα μπορει καποιος να το θελει

 

Φορτιστή ή ακουστικά έχει μέσα ή είναι το κουτί με τα χαρτιά;

Link to comment
Share on other sites

Φορτιστή ή ακουστικά έχει μέσα ή είναι το κουτί με τα χαρτιά;

 

Oχι μονο κουτι κ χαρτια νομίζω.

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Oχι μονο κουτι κ χαρτια νομίζω.

 

Ρε παιδιά, κανείς δεν το θέλει;

Το κουτί άνετα γίνεται φωλιά για χαμστεράκι! :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, κανείς δεν το θέλει;

Το κουτί άνετα γίνεται φωλιά για χαμστεράκι! :lol:

Ακους εκει; φτασαμε να ικετευουμε να στειλουμε κουτια, αχ Τσιπρα τι μας εκανες ψαχαχαχαχαχχαχαχαα

 

ΥΓ: εγω το θελω το κουτι αν γουσταρεις να το στειλεις Νοτιο Πηλιο.

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ακους εκει; φτασαμε να ικετευουμε να στειλουμε κουτια, αχ Τσιπρα τι μας εκανες ψαχαχαχαχαχχαχαχαα

 

ΥΓ: εγω το θελω το κουτι αν γουσταρεις να το στειλεις Νοτιο Πηλιο.

 

Παιζει το καλοκαιρι να περασω απο εκει αν γουσταρεις να περιμενεις :p

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα αφησει για φορτιση, παω να το παρω και το βλεπω σβηστο.

Δεν αναβει με τιποτα.

Σκεφτηκα ότι είναι η μπαταρια γιατι δεν αλλαχτεί εδώ και 4 χρονια.

Μετρησα την μπαταρια με πολυμετρο και είναι στα 4,2 volt, αρα θεωρω ότι δεν εχει θεμα με την μπαταρια.

 

Εχετε καποια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...