Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ειχα αφησει για φορτιση, παω να το παρω και το βλεπω σβηστο.

Δεν αναβει με τιποτα.

Σκεφτηκα ότι είναι η μπαταρια γιατι δεν αλλαχτεί εδώ και 4 χρονια.

Μετρησα την μπαταρια με πολυμετρο και είναι στα 4,2 volt, αρα θεωρω ότι δεν εχει θεμα με την μπαταρια.

 

Εχετε καποια ιδεα;

Μήπως και εσύ έχεις πρόβλημα με το USB βύσμα;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω, λες να επεσε επιδημια usb;

Θα παω μετα σε ένα φιλο που εχει s2, να δοκιμασω με την μπαταρια του, μηοως είναι θεμα μπαταριας τελικα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Απο την εποχη που απεκτησα το S2 μου, περασαν απο τα χερια διαδοχικα τα S4, ALPHA, S6, NOTE 4 το C,ολα ηταν καλυτερα σε τεχνικα χαρακτηριστικα. Αλλα σαν το S2 δεν ηταν κανενα εκανε και κανει την δουλεια του αψογα.....ΣΥΝ το Ατελειωτο παιχνιδι που σου δινει με τις ρομ και τις αναβαθμισεις.......ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟ...δεν θα το αποχωριστω ΠΟΤΕ.Το ενα δεν παιρνει καρτα το αλλο δεν βγαινει η μπαταρια ολα δεν εχουν ραδιο και ολα εχουν knox και τρεχα γυρευε, αν πεις και για την διαχειριση μνημης αλλο τα σκατωνει στην ρομ αλλο στη ραμ......ΣΑΝ ΤΟ S2 KANENA.

σσ.Τωρα εχω το alpha για καθημερινη χρηση και το s2 για....ΛΑΤΡΕΙΑ.

Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

για την μπαταρια ναι ειναι μπαταρια,δεν παιζει ρολο η ταση,οταν ειναι να δοσει ρευμα δεν εχει και γι αυτο δεν σου αναβει,την πατησα με αγορα καινουργιας μπαταριας και επαθα το ιδιο,ευτυχως μου την αλλαξαν αλλα δεν υπαρχουν φρεσκιες,ειναι δυσκολο να βρεις πχ του 14 ή15,φρεσκιες εχει στο ιντερνετ και θελει ψαξιμο.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα χαμήλωνε σιγά σιγά η ένταση φωτισμού οθόνης μέχρι που δε βλέπω τίποτα. Παίζει κανένα Link με φθηνή οθόνη για GTI9100 γιατί θα ήθελα να το έχω αυτό το τηλ;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το να βγαλεις το γυαλι και να κανεις αλλαγη οθονης ειναι πολυ δυσκολο και θελει υπομονη,προτεινω απο ebay μερια με περιπου 45-50€ και απλα ξεκολλας τα αυτοκολλητα και κολλας την καινουργια αφου αφαιρεσεις την παλια,εγω την πηρα ετοιμη γυαλι και οθονη μαζ,ι λογω πτωσης εσπασε η οθονη και το γυαλι(digitizer) απο μεσα,ειχα screen protector και ισως γι αυτο δεν βγηκε η ρωγμη προς τα εξω. Αντιπροσωπεια που ρωτησα οι τιμ150€ και μαγαζι εξω 140€ πραγμα ασυμφορο.
Link to comment
Share on other sites

το να βγαλεις το γυαλι και να κανεις αλλαγη οθονης ειναι πολυ δυσκολο και θελει υπομονη,προτεινω απο ebay μερια με περιπου 45-50€ και απλα ξεκολλας τα αυτοκολλητα και κολλας την καινουργια αφου αφαιρεσεις την παλια,εγω την πηρα ετοιμη γυαλι και οθονη μαζ,ι λογω πτωσης εσπασε η οθονη και το γυαλι(digitizer) απο μεσα,ειχα screen protector και ισως γι αυτο δεν βγηκε η ρωγμη προς τα εξω. Αντιπροσωπεια που ρωτησα οι τιμ150€ και μαγαζι εξω 140€ πραγμα ασυμφορο.

Θα το αλλάξει φίλος μου χωρίς κόστος

Αυτό μου τι είναι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Κάτοχος του απίστευτου s2 απο τον Δεκ του 2011... Χωρις να το αποχωριστώ ουτε 1 ώρα! Με 3 αλλαγές μπαταρίας και αρκετές αλλαγές launcher για ανανέωση. Έβαλα την τελευταία μπαταρία πριν 15 μέρες και με βγάζει περίπου 1 ώρα SOT. Νομίζω οτι είναι λίγο. (Διορθώστε με αν κάνω λάθος). Και επίσης σκέφτομαι να αλλάξω την stock rom με κάποια άλλη, απλα επειδή δεν έχω ξανα παίξει με root και τέτοια και δεν έχω άλλη συσκευή εχω ένα άγχος μήπως ξεμείνω. Τι θα μου συμβουλεύατε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Κάτοχος του απίστευτου s2 απο τον Δεκ του 2011... Χωρις να το αποχωριστώ ουτε 1 ώρα! Με 3 αλλαγές μπαταρίας και αρκετές αλλαγές launcher για ανανέωση. Έβαλα την τελευταία μπαταρία πριν 15 μέρες και με βγάζει περίπου 1 ώρα SOT. Νομίζω οτι είναι λίγο. (Διορθώστε με αν κάνω λάθος). Και επίσης σκέφτομαι να αλλάξω την stock rom με κάποια άλλη, απλα επειδή δεν έχω ξανα παίξει με root και τέτοια και δεν έχω άλλη συσκευή εχω ένα άγχος μήπως ξεμείνω. Τι θα μου συμβουλεύατε;

NeatROM και ξερό ψωμί :) είναι και έτοιμη, rooted απλώς επιλέγεις ποια apps γης Samsung θες να έχεις. Γενικά, ναι, είναι δράμα η οποία μπαταρία εχω δοκιμάσει στο παρελθόν. Τώρ βέβαια άλλαξα κινητό και βγάζω 2 και 3 μέρες με πολλή περισσότερη χρήση από το S2.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

NeatROM και ξερό ψωμί :) είναι και έτοιμη, rooted απλώς επιλέγεις ποια apps γης Samsung θες να έχεις. Γενικά, ναι, είναι δράμα η οποία μπαταρία εχω δοκιμάσει στο παρελθόν. Τώρ βέβαια άλλαξα κινητό και βγάζω 2 και 3 μέρες με πολλή περισσότερη χρήση από το S2.

 

Οταν λες ειναι έτοιμη rooted εννοείς οτι δεν χρειάζεται root για να την περάσω;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλεις ενα custom recovery για να μπορέσεις να φλασάρεις την Neat. Καλύτερα ακολούθησε τον οδηγό από την πηγή http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/development-derivatives/rom-neatrom-lite-extralite-themed-aroma-t1569686
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλεις ενα custom recovery για να μπορέσεις να φλασάρεις την Neat. Καλύτερα ακολούθησε τον οδηγό από την πηγή http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/development-derivatives/rom-neatrom-lite-extralite-themed-aroma-t1569686

 

Σε ευχαριστώ! Θα το κοιταξω αυριο και θα ενημερωσω!

Link to comment
Share on other sites

μονο το γυαλι(digitizer),γνωμη μου ειναι να αλλαξεις ολη την οθονη κομπλε μαζι με το γυαλι

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα το αλλάξει φίλος μου χωρίς κόστος

Αυτό μου τι είναι;

 

αυτο ειναι μονο το γυαλι(digitizer),γνωμη μου ειναι να αλλαξεις οθονη και γυαλι μαζι (ετοιμη απο ebay) για να μην εχεις απροοπτα.

Link to comment
Share on other sites

μονο το γυαλι(digitizer),γνωμη μου ειναι να αλλαξεις ολη την οθονη κομπλε μαζι με το γυαλι

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αυτο ειναι μονο το γυαλι(digitizer),γνωμη μου ειναι να αλλαξεις οθονη και γυαλι μαζι (ετοιμη απο ebay) για να μην εχεις απροοπτα.

Ok φίλε μου, σ' ευχαριστώ. Αν έχεις κάποια πρόταση, ή κάποιος άλλος φίλος δεκτή:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα αυτή πριν 1 μήνα. Είναι όμως μεταχειρισμένη αν και δεν το λέει. Το κατάλαβα από το κάψιμο της oled όταν δείχνει μαύρο. Δεν με ενοχλεί όμως. Εξωτερικά δεν έχει κανένα σημάδι είναι σαν καινούρια. Μαζί πήρα και αυτό το σετ, οπότε ουσιαστικά από το τηλ. έχοντας επισκευάσει κατά καιρούς κάμερα μπρος και πίσω, αισθήτηρα εγγύτητας, ηχείο αυτιού μαζί με δόνηση και σασί με πίσω καπάκι ουσιαστικά μόνο η motherboard είναι ίδια. Πολύ εύκολα επισκευάσιμο τηλ. και πληθώρα ανταλλακτικών! Θα ζει για πάντα!

 

Από ρομ πάντως εγώ με την ομέγα ήμουν πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα αυτή πριν 1 μήνα. Είναι όμως μεταχειρισμένη αν και δεν το λέει. Το κατάλαβα από το κάψιμο της oled όταν δείχνει μαύρο. Δεν με ενοχλεί όμως. Εξωτερικά δεν έχει κανένα σημάδι είναι σαν καινούρια. Μαζί πήρα και αυτό το σετ, οπότε ουσιαστικά από το τηλ. έχοντας επισκευάσει κατά καιρούς κάμερα μπρος και πίσω, αισθήτηρα εγγύτητας, ηχείο αυτιού μαζί με δόνηση και σασί με πίσω καπάκι ουσιαστικά μόνο η motherboard είναι ίδια. Πολύ εύκολα επισκευάσιμο τηλ. και πληθώρα ανταλλακτικών! Θα ζει για πάντα!

 

Από ρομ πάντως εγώ με την ομέγα ήμουν πολύ ευχαριστημένος.

 

Οπότε εγώ μόνο αυτό χρειάζομαι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα αυτή πριν 1 μήνα. Είναι όμως μεταχειρισμένη αν και δεν το λέει. Το κατάλαβα από το κάψιμο της oled όταν δείχνει μαύρο. Δεν με ενοχλεί όμως. Εξωτερικά δεν έχει κανένα σημάδι είναι σαν καινούρια. Μαζί πήρα και αυτό το σετ, οπότε ουσιαστικά από το τηλ. έχοντας επισκευάσει κατά καιρούς κάμερα μπρος και πίσω, αισθήτηρα εγγύτητας, ηχείο αυτιού μαζί με δόνηση και σασί με πίσω καπάκι ουσιαστικά μόνο η motherboard είναι ίδια. Πολύ εύκολα επισκευάσιμο τηλ. και πληθώρα ανταλλακτικών! Θα ζει για πάντα!

 

Από ρομ πάντως εγώ με την ομέγα ήμουν πολύ ευχαριστημένος.

 

Ειλικρινά δεν θέλω να τρολλάρω... άλλωστε τα παιδιά εδώ μέσα ξέρουν την λατρεία μου για το S2...

Αλλά θα πρέπει να διαφωνήσω...

 

Απο τη μια , αν πιάνουν τα χέρια σου. σίγουρα μπορείς να το κρατήσεις για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα, καθώς και μπαταρίες βρίσκεις πολύ εύκολα στο ebay... Αν πάλι δεν πιάνουν τα χέρια σου, θα ζει για πάντα στην καρδιά σου...

 

Απο την άλλη, είναι μέχρι να πιάσεις μια καλύτερη συσκευή...

Τότε όλα αυτά που λέγαμε "έλα μωρε, θα ανοίγει η εφαρμογή 1" πιο γρήγορα, και τι έγινε" πάνε περίπατο...

Το S2 σε σχέση με τα σημερινά κινητά, είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΡΓΟ... Τόσο που σε νευριάζει...

Και όταν μιλάω για σημερινά κινητά δεν μιλάω για ναυαρχίδες επωνύμων κατασκευαστών, αλλά και για mid-range συσκευές και για κινεζάκια των 150 ευρώ μάξ...

 

Αυτά... :O

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε παιδια ημαρτον !!!!

Συγκρινετε την τεχνολογια του 2011 με το 2016;

Τοτε ηταν μια χαρα, τωρα παιρνεις το J5 και με 130 ευρω είναι καλυτερο σε όλα.

Από καμερα ιδιως, μεχρι ταχυτητα.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν θέλω να τρολλάρω... άλλωστε τα παιδιά εδώ μέσα ξέρουν την λατρεία μου για το S2...

Αλλά θα πρέπει να διαφωνήσω...

 

Απο τη μια , αν πιάνουν τα χέρια σου. σίγουρα μπορείς να το κρατήσεις για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα, καθώς και μπαταρίες βρίσκεις πολύ εύκολα στο ebay... Αν πάλι δεν πιάνουν τα χέρια σου, θα ζει για πάντα στην καρδιά σου...

 

Απο την άλλη, είναι μέχρι να πιάσεις μια καλύτερη συσκευή...

Τότε όλα αυτά που λέγαμε "έλα μωρε, θα ανοίγει η εφαρμογή 1" πιο γρήγορα, και τι έγινε" πάνε περίπατο...

Το S2 σε σχέση με τα σημερινά κινητά, είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΡΓΟ... Τόσο που σε νευριάζει...

Και όταν μιλάω για σημερινά κινητά δεν μιλάω για ναυαρχίδες επωνύμων κατασκευαστών, αλλά και για mid-range συσκευές και για κινεζάκια των 150 ευρώ μάξ...

 

Αυτά... :O

Αυτα ειπα κι' εγω λιγο παραπανω ολα ειναι καλυτερα απο το S2 μας Αλλα κανενα δεν ειναι σαν το s2,το οποιο οντως ειναι πλεον πολυ αργο.

Link to comment
Share on other sites

@DimitrisAndNiki

 

Δεν κατάλαβες, δεν είναι το βασικό μου κινητό πλέον, αλλά είναι πλήρως λειτουργικό και σε εξαιρετική κατάσταση μετά από τόσα service χωρίς να επισκεφτώ καν κατάστημα επισκευής. Εξάλλου λέω ότι ήμουν ευχαριστημένος.

Το κινητό που χρησιμοποιώ πλέον είναι το LeTV X800. πολύ πιο δύσκολα επισκευάσιμο αφού δεν υπάρχουν ανταλλακτικά και για ότι κι αν πρέπει να κάνεις πρέπει να ξεκολλήσεις και να αφαιρέσεις πρώτα απ' όλα όλη την οθόνη. Ελπίζω να κατάλαβες τώρα το σκεπτικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε παιδια ημαρτον !!!!

Συγκρινετε την τεχνολογια του 2011 με το 2016;

Τοτε ηταν μια χαρα, τωρα παιρνεις το J5 και με 130 ευρω είναι καλυτερο σε όλα.

Από καμερα ιδιως, μεχρι ταχυτητα.

Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης σε καμία περίπτωση. Είναι και άδικο άλλωστε:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εμενα το sii εκλεισε ξαφνικα και δεν ανοιξε ποτε..ειχα περασει πριν κανενα 2μηνο την rom του greekdragon...

Πιστευω οτι χτυπησε η μητρικη..αφου τον τελευταιο καιρο ειχε καποια θεματα..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα στην παρεα, ρωταω για λογαριασμο φιλης που εχει το συγκεκριμενο κινητο, μπορει να συνδεσει στικακι στην micro usb? θα το αναγνωρισει σαν αποθηκευτικο χωρο? (usb OTG).

 

Τι λετε ρε παιδια ξερει κανεις μην το αγορασει ασκοπα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, ρωταω για λογαριασμο φιλης που εχει το συγκεκριμενο κινητο, μπορει να συνδεσει στικακι στην micro usb? θα το αναγνωρισει σαν αποθηκευτικο χωρο? (usb OTG).

 

Τι λετε ρε παιδια ξερει κανεις μην το αγορασει ασκοπα;

Ναι υποστηρίζει με καλώδιο OTG.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, ρωταω για λογαριασμο φιλης που εχει το συγκεκριμενο κινητο, μπορει να συνδεσει στικακι στην micro usb? θα το αναγνωρισει σαν αποθηκευτικο χωρο? (usb OTG).

 

Τι λετε ρε παιδια ξερει κανεις μην το αγορασει ασκοπα;

 

Φυσικά και βλέπει OTG το S2

 

http://www.gsmarena.com/samsung_i9100_galaxy_s_ii-3621.php

USB microUSB v2.0 (MHL TV-out), USB Host

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...