Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά χαρά ,

 

δύο οι ερωτήσεις ,

 

Μπορω τα μυνήματα να τα "εξάγω" με κάποιο τρόπο σε Pc ;

 

Μπορώ να "εισάγω" στο κινητό ένα αρχείο κειμένου , πχ σε ***.txt ;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γειά χαρά ,

 

δύο οι ερωτήσεις ,

 

Μπορω τα μυνήματα να τα "εξάγω" με κάποιο τρόπο σε Pc ;

 

Μπορώ να "εισάγω" στο κινητό ένα αρχείο κειμένου , πχ σε ***.txt ;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων .

 

Ναι, και στα 2

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μπορω τα μυνήματα να τα "εξάγω" με κάποιο τρόπο σε Pc ;

Με αυτό και το στέλνεις με όποιο τρόπο σε βολεύει στο pc

Μπορώ να "εισάγω" στο κινητό ένα αρχείο κειμένου , πχ σε ***.txt ;

Απλά το κάνεις copy/paste, ή το στέλνεις με ένα mail, bluetotth.. κλπ, και το ανοίγεις από το τηλ.

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καποια κοπελα που εχει το συγκεκριμενο κινητο, (εντος αθηνων)

ας στειλει μηνυμα, μου ξωμεινε κατι απο το συγκεκριμενο κινητο :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω το samsung s2 κ μου ειχε χαλασει το Ηοme button κ ξαφνικα επαναλειτουργει .... το θεμα ειναι οτι μου βγαζει συνεχεια το voice talk ...υπαρχει καμια λυση για να μην μου το βγαζει ???
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι θυμάμαι το voice talk ανοίγει με δυο χτυπήματα το home button.

Άρα, επαναλειτουργεί μεν το home button, αλλά, μάλλον ''λανθασμένα''.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καποια κοπελα που εχει το συγκεκριμενο κινητο, (εντος αθηνων)

ας στειλει μηνυμα, μου ξωμεινε κατι απο το συγκεκριμενο κινητο :D

 

μαλλον το μηνυμα δεν ηταν καλο οποτε το επαναλαμβανω πιο αναλυτικο,

 

 

υπαρχει αυτη η θηκη που μου ξωμεινε, οποιος ενδιαφερεται ας στειλει μηνυμα.

Διδεται δωρεαν αρκει η παραλαβη να γινει Κεντρο - Αλεξανδρας.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεύτερη φορά που μου χαλάει η USB. To κινητό δείχνει ότι φορτίζει μέχρι το 40% και υγεία της μπαταρίας σε προγράμματα οπως πχ το CPU-Z δείχνει 'Over Voltage'.

Παρήγγειλα το ανταλλακτικό και περιμένω.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τον apolo kernel τον περιέχει η Neat και τον φλασάρεις μέσω aroma

η 6.4 έχει κάποια θεματάκια... :rolleyes:

 

όταν λες έχει κάποια θεματάκια τι εννοείς;

Επίσης, εαν δεν σου κάνει κόπο, έβαλα μόλις τώρα την 6.4 και διάλεξα πρώτη φορά Lite. στις μετεποιτα επιλογες σου έχει για πλήρη εγκατασταση ή να διαλέξεις εσυ τι θα μπει, εαν καταλαβα καλά. Αν βάλεις όλα τα bloatware (έτσι δεν λέγονται;) παύει να είναι Lite η εγκατάσταση και είναι πλήρης σωστά;

Επίσης θα υπάρχει δυσλειτουργικότητα ή πρόβλημα (πχ στο ρολοι για το clock, στο bluetooth Για το bluetooth test e.t.c)

Είχα την 6.3 αλλα με καινούργια μπαταρία και το κινητο έσβηνε και έκανε πολλές επανεκινήσεις, και απο 90% μου άνοιγε με 15% και μετα ανέβαινε μόνο του!!! Για αυτό έβαλα την 6.4, αλλά μετα διάβασα το παραπάνω μηνυμά σου

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

όταν λες έχει κάποια θεματάκια τι εννοείς;

Επίσης, εαν δεν σου κάνει κόπο, έβαλα μόλις τώρα την 6.4 και διάλεξα πρώτη φορά Lite. στις μετεποιτα επιλογες σου έχει για πλήρη εγκατασταση ή να διαλέξεις εσυ τι θα μπει, εαν καταλαβα καλά. Αν βάλεις όλα τα bloatware (έτσι δεν λέγονται;) παύει να είναι Lite η εγκατάσταση και είναι πλήρης σωστά;

Επίσης θα υπάρχει δυσλειτουργικότητα ή πρόβλημα (πχ στο ρολοι για το clock, στο bluetooth Για το bluetooth test e.t.c)

Είχα την 6.3 αλλα με καινούργια μπαταρία και το κινητο έσβηνε και έκανε πολλές επανεκινήσεις, και απο 90% μου άνοιγε με 15% και μετα ανέβαινε μόνο του!!! Για αυτό έβαλα την 6.4, αλλά μετα διάβασα το παραπάνω μηνυμά σου

Ευχαριστώ πολύ

Αν θες να βάλεις κάποια για περισσότερη σταθερότητα βάλε την 5.9.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

θέλω μια που να μην ανοιγοκλείνει το τηλέφωνο, να έχει καλή μπαταρία (τουλαχιστον 14 ωρες bluetooth, ανοικτα δεδομένα συνέχεια, 2 ώρες ομιλία, και καμιά ώρα ιντερνετ αυτή είναι η καθημερινη μου χρήση), να κλειδώνει γρήγορα το Gps αν χρειαστεί και να μην κολλάει. Στην αρχή η 6.3 πέταγε, αλλά με το που μου έβγαλε ειδοποίηση για την 6,4 άρχισε να μου κάνει νερά, και ας έχω σχεδόν τα πάντα greenify
Link to comment
Share on other sites

θέλω μια που να μην ανοιγοκλείνει το τηλέφωνο, να έχει καλή μπαταρία (τουλαχιστον 14 ωρες bluetooth, ανοικτα δεδομένα συνέχεια, 2 ώρες ομιλία, και καμιά ώρα ιντερνετ αυτή είναι η καθημερινη μου χρήση), να κλειδώνει γρήγορα το Gps αν χρειαστεί και να μην κολλάει. Στην αρχή η 6.3 πέταγε, αλλά με το που μου έβγαλε ειδοποίηση για την 6,4 άρχισε να μου κάνει νερά, και ας έχω σχεδόν τα πάντα greenify

 

Καλημέρα

μια χαρά είναι η 6.4 μην ανησυχεις...

Την φοράω πάνω απο μήνα και είναι οκ

(βέβαια έκανα repartition πριν...)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

μια χαρά είναι η 6.4 μην ανησυχεις...

Την φοράω πάνω απο μήνα και είναι οκ

(βέβαια έκανα repartition πριν...)

 

Εννοείς με τα pit files ? Ποιό χρησιμοποίησες ?

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς με τα pit files ? Ποιό χρησιμοποίησες ?

 

τα 6gb

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5952641#post5952641

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

θέλω μια που να μην ανοιγοκλείνει το τηλέφωνο, να έχει καλή μπαταρία (τουλαχιστον 14 ωρες bluetooth, ανοικτα δεδομένα συνέχεια, 2 ώρες ομιλία, και καμιά ώρα ιντερνετ αυτή είναι η καθημερινη μου χρήση), να κλειδώνει γρήγορα το Gps αν χρειαστεί και να μην κολλάει. Στην αρχή η 6.3 πέταγε, αλλά με το που μου έβγαλε ειδοποίηση για την 6,4 άρχισε να μου κάνει νερά, και ας έχω σχεδόν τα πάντα greenify

 

Neat 6.4 + Apolo φυσέκι πάει!

Καλύτερα ταπεινός,παρά ταπεινωμένος!:music:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα. Έφυγα για τριήμερο και ξέχασα το κινητό στο σπίτι ανοιχτό. Γύρισα το έβαλα να φορτίσει αλλά δεν κάνει τίποτα. Τίποτα απολύτως.

Καμία ιδέα;;;;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλε η γυναίκα στην πρίζα γύρω στη μία. Στις 3 που γύρισα δεν είχε κάνει τίποτα.

Δεν μπαίνει πουθενά. Είναι σαν να μην παίρνει ρεύμα. Τώρα την έβγαλα Και θα το αφήσω έτσι για κάνα μισάωρο μήπως και στρώσει.

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλε η γυναίκα στην πρίζα γύρω στη μία. Στις 3 που γύρισα δεν είχε κάνει τίποτα.

Δεν μπαίνει πουθενά. Είναι σαν να μην παίρνει τέρμα. Τώρα την έβγαλα Και θα το αφήσω έτσι για κάνα μισάωρο μήπως και στρώσει.

Βγάλε τη μπαταρία και άσε το έτσι για αρκετή ώρα. Αν αυτό έκανες ήδη, υπομονή και δοκίμασε ξανά αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από πολλές προσπάθειες πήρε μπρος. Ποιος ξέρει τι κόλλημα έφαγε
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το φόρτισα πλήρως και το άφησα το βράδυ στην ησυχία του. Πριν από λίγο που ξύπνησα πάλι τα ίδια....
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το φόρτισα πλήρως και το άφησα το βράδυ στην ησυχία του. Πριν από λίγο που ξύπνησα πάλι τα ίδια....

Αν το ξαναανοίξεις θα σου πρότεινα να βάλεις κάνα app που σου δείχνει τι τρώει μπαταρία και τι δουλεύει στο background μήπως και είναι θέμα software.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Αν το ξαναανοίξεις θα σου πρότεινα να βάλεις κάνα app που σου δείχνει τι τρώει μπαταρία και τι δουλεύει στο background μήπως και είναι θέμα software.

 

Αυτό βασικά SOD είναι... αλλά στα καλά καθούμενα;

Μήπως απλά είναι παλιά η μπαταρία και τα έπαιξε, επειδή σιγά σιγά ξεφόρτισε ως το μηδέν;

Το κινητό μας είναι παλιό και η μπαταρία σιγά σιγά τρώει τα ψωμιά της... Θα πρέπει να περιμένουμε τέτοιες αντιδράσεις απο την συσκευή απο δω και στο εξής...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...