Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μαζεύει αρκετή σκόνη το κεντρικό κουμπί γύρο-γύρο μέσα.

Μαζεύει και η μεμβράνη διάφορες βρωμιές από τα χέρια κάθημερινά και γίνεται λίγο κάπως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω αυτα τα καθαριζω με μπατονετα και οινοπνευμα..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το ταιριαξα καπου αναμεσα στα εικονιδια με τις αλλες εφαρμογες να μη το χω πρωτη μουρη και ησυχασα..

 

αχαχαχαχαχ επειδή έχω κι εγώ τέτοια κολλήματα και δε θέλω να βλέπω καν αυτά που δε χρησιμοποιώ σε καταλαβαίνω.

Με τι launcher είσαι? O go πχ, όπως και αρκετοί ακόμη, έχει επιλογή για απόκρυψη εικονιδίων.

Link to comment
Share on other sites

Με καρφιτσα ή φυσιγμα δεν φεύγει?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-6

 

Φυσηξα αρκετα αλλα τιποτα καρφιτσα δεν εβαλα γιατι φοβηθηκα μηπως δημιουργουσα προβλημα στο μικροφωνο. Ειναι κ τοσο μικρη η τρυπα που δεν ξερω πως να το φερω προς τα εξω..

Link to comment
Share on other sites

Φυσηξα αρκετα αλλα τιποτα καρφιτσα δεν εβαλα γιατι φοβηθηκα μηπως δημιουργουσα προβλημα στο μικροφωνο. Ειναι κ τοσο μικρη η τρυπα που δεν ξερω πως να το φερω προς τα εξω..

Με ηλεκτρικη σκουπα δοκιμασε,κλεισε καλα το στομιο με το χερι σου και βαλε το στο μικροφωνο να το ρουφηξει,θελει βεβαια δυνατη ηλεκτρικη σκουπα

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχαχ επειδή έχω κι εγώ τέτοια κολλήματα και δε θέλω να βλέπω καν αυτά που δε χρησιμοποιώ σε καταλαβαίνω.

Με τι launcher είσαι? O go πχ, όπως και αρκετοί ακόμη, έχει επιλογή για απόκρυψη εικονιδίων.

 

Εβαλα τον go χτες το βραδυ και ξενοιασα. Οντως κι εγω δεν μπορω με τα 500 εικονιδιακια.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τον go χτες το βραδυ και ξενοιασα. Οντως κι εγω δεν μπορω με τα 500 εικονιδιακια.

 

Εγώ για να καταλάβεις αυτά που ξέρω πως δε θα χρησιμοποιήσω ποτέ τα χω κάνω με το titanium τελείως uninstall. Σαβούρες τύπου google+, μινι ημερολόγιο, τα reader που είχε από μόνο του το κινητό κλπ.

Και αυτά που ίσως κάποτε μου χρειαστούν τα χω κάνει απόκρυψη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για να καταλάβεις αυτά που ξέρω πως δε θα χρησιμοποιήσω ποτέ τα χω κάνω με το titanium τελείως uninstall. Σαβούρες τύπου google+, μινι ημερολόγιο, τα reader που είχε από μόνο του το κινητό κλπ.

Και αυτά που ίσως κάποτε μου χρειαστούν τα χω κάνει απόκρυψη.

 

Και εμένα.μου αρέσει o go άλλα είναι λίγο άργος.εσάς δεν σας.κολλάει?

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα με τους 60 χαρακτήρες στο μήνυμα έχει κανείς υπόψη του πως αλλάζει?
Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα με τους 60 χαρακτήρες στο μήνυμα έχει κανείς υπόψη του πως αλλάζει?

 

Go sms και ρύθμιση για υποστήριξη ελληνικών (απο τις ρυθμίσεις του)

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για να καταλάβεις αυτά που ξέρω πως δε θα χρησιμοποιήσω ποτέ τα χω κάνω με το titanium τελείως uninstall. Σαβούρες τύπου google+, μινι ημερολόγιο, τα reader που είχε από μόνο του το κινητό κλπ.

Και αυτά που ίσως κάποτε μου χρειαστούν τα χω κάνει απόκρυψη.

Aυτο ακομα δεν το εχω βρει πως γινεται... :D:D

 

 

 

 

 

 

Και εμένα.μου αρέσει o go άλλα είναι λίγο άργος.εσάς δεν σας.κολλάει?

Σε μενα οχι και οι οθονες ρολλαρουν καλα μια χαρα ολα..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερώτηση που δεν την κάνω στο θεμα των εφαρμογών, γιατί δυο φίλοι μου με άλλο κινητο δεν έχουν το ιδιο θεμα..

Εβαλα λοιπόν navigon και χωρίς να το'χω τρέξει ποτέ, το βλέπω συνέχεια να τρώει 10-12% μπαταρια. Απο φόρτιση τη νύχτα μέχρι το πρωί έιχα χάσει 10% ενώάλλες φορές καθόλου. Φταίει κάτι στις ρυθμίσεις κτλ? Πάντως στις εφαρμογές που εκτελούνται, δεν τρέχει καμια. Αλλά το navigon συνεχίζει να βγαίνει 2ο στη λίστα της μπαταριας. (πρώτο είναι το λειτουργικό).

 

Να προσθέσω κάτι πιο σημαντικό που παρατήρησα...

Η μπαταρία οκ, πέφτει πιο γρήγορα. Αλλά υπάρχει ένα θέμα που τοχα πρωτοδεί και πριν. Αν κάποια φορά η μπαταρία είναι γύρω στο 43% και το κλείσω, όταν το ξανανοίξω ανοιγει στο 13%!!!!

Είναι μεν στο 13%, αλλά δεν πέφτει ακόμα και αν το χρησιμοποιήσω, ούτε πέφτουν οι φωτισμοί κτλ,όπως γίνεται όταν όντως δεν έχει μπαταρία.Μπορεί και να ανέβει και στο 14-15% κιολας από μονη της.Επίσης στο γράφημα της μπαταρίας, δεν δείχνει τόσο κάτω...

Τι λέτε??

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα.μου αρέσει o go άλλα είναι λίγο άργος.εσάς δεν σας.κολλάει?

 

Τον ειχα προσφατα και δεν ημουν καθολου ικανοποιημενος.... Υπηρχαν "λαγκαρισματα" και ξενερωσα, οποτε τον "πεταξα"... Κριμα γιατι τον θεωρω ως τον καλυτερο launcher (στο HD2 επαιζα αποκλειστικα με αυτον, αλλα εκει τα "λαγκαρισματα" ηταν δικαιολογημενα...:lol:).

Και μια που εγινε η κουβεντα, προβληματακια ειχα και με τον launcher pro... οχι ιδιαιτερα σοβαρα, αλλα υπηρχαν στιγμες, οταν π.χ. ημουν σε μια εφαρμογη και πατουσα το κεντρικο κουμπι για να βγω εξω, για ενα δευτερολεπτο εβλεπα σκετο backround χωρις widgets & εικονιδια, κατι που το θεωρησα απαραδεκτο για τετοιας ποιοτητας κινητο... και μαλιστα, κρασαρε και με γυριζε στο touchwiz... Οταν τον "ξηλωσα" και αυτον, δεν εχω κανενα κολλημα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.. παρατηρησα οτι στο μικροφωνο στο κατω μερος του τηλεφωνου εχει καποιο λευκο σκουπιδακι μεσα. Καμια ιδεα για το πως θα το αφαιρεσω;

 

Θα το ρουφήξεις με σκούπα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω κάτι πιο σημαντικό που παρατήρησα...

Η μπαταρία οκ, πέφτει πιο γρήγορα. Αλλά υπάρχει ένα θέμα που τοχα πρωτοδεί και πριν. Αν κάποια φορά η μπαταρία είναι γύρω στο 43% και το κλείσω, όταν το ξανανοίξω ανοιγει στο 13%!!!!

Είναι μεν στο 13%, αλλά δεν πέφτει ακόμα και αν το χρησιμοποιήσω, ούτε πέφτουν οι φωτισμοί κτλ,όπως γίνεται όταν όντως δεν έχει μπαταρία.Μπορεί και να ανέβει και στο 14-15% κιολας από μονη της.Επίσης στο γράφημα της μπαταρίας, δεν δείχνει τόσο κάτω...

Τι λέτε??

 

Αυτο που λες το εχω παρατηρησει και εγω.

Ενω η μπαταρια ειναι σε εκεινα τα επιπεδα, μετα απο reboot, ειναι σε χαμηλοτερα.

Εμενα μια φορα θυμαμαι, ειχε πεσει στα 17% και την επομενη μερα αφου ειχε πεσει σε deep sleep

η μπαταρια ηταν ανεβασμενη.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες το εχω παρατηρησει και εγω.

Ενω η μπαταρια ειναι σε εκεινα τα επιπεδα, μετα απο reboot, ειναι σε χαμηλοτερα.

Εμενα μια φορα θυμαμαι, ειχε πεσει στα 17% και την επομενη μερα αφου ειχε πεσει σε deep sleep

η μπαταρια ηταν ανεβασμενη.

 

Μου ετυχε κι εμενα πριν καμμια εβδομαδα και θεωρησα οτι κατι δεν ειχα δει καλα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις αγορασα το s2 και δεν ξερω τι μου γινεται. Εχω το Ι9100ΧΧΚΙ1, στο Kies μου λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση ενω

ειμαι στη 2.3.4. Πρεπει να το κανω μεσω odin? Ποιας χωρας να κατεβασω? Για ics μιλαω.

Link to comment
Share on other sites

Η Orange είναι από τις χειρότερες εταιρείες για υποστήριξη λογισμικού, γιατί πάντα πρέπει να το αλλάξουν και να προσθέσουν τις δικές τους βλακείες. Ειδικά σε παλιότερα Nokia τηλέφωνα, όταν τα περιλάμβανε η Orange τα έκανε αγνώριστα (και πορτοκαλί :p). Οπότε το παράδειγμά σου είναι λίγο ατυχές...

Στη θέση σου δε θα καθόμουνα ούτε λεπτό με λογισμικό της Orange. Aλλά αφού εσύ είσαι ευχαριστημένος δε μας πέφτει λόγος...

 

 

Άρα δεν ήταν ατυχές όντως υπάρχουν και χειρότερα... :)

Όσο γι 'αυτό που λες έχεις δίκιο, το τηλέφωνο μου έχει γίνει πορτοκαλί με ένα σωρό χαζομάρες , είναι θέμα ημερών να φύγω απλά είμαι σχετικά καινούργιος και ακόμα είμαι διστακτικός ως προς την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις αγορασα το s2 και δεν ξερω τι μου γινεται. Εχω το Ι9100ΧΧΚΙ1, στο Kies μου λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση ενω

ειμαι στη 2.3.4. Πρεπει να το κανω μεσω odin? Ποιας χωρας να κατεβασω? Για ics μιλαω.

 

βάλε κάποια που να πλησιάζει την ελληνική η LP7 ειναι η ποιο πρόσφατη δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα link για odin στο thread για root δεν λειτουργούν.

Το έβαλα εδω μιας και το αντίστοιχο είναι κλειδωμένο.

 

μπορεις να το κατεβασεις απο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Που την εκανες? Εχω κι εγω Ελβετικο... τυρι και θα κανω update αυριο-μεθαυριο...!!!

 

Ανακαλυψα οτι οταν εισαι σε κατασταση επεξεργασιας των εικονιδιων, τα 3 πρωτα απο τα 4 αυτα εικονιδια μπορουν επισης να αλλαχθουν η να σβηστουν τελειως... Δεν ξερω αν γινοταν και πριν το update αλλα εγω τωρα το ανακαλυψα (ειναι η πρωτη μου επαφη με android γαρ :) )

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω το έχω, έτσι το είπα για την "τελειότητα" του οδηγού :)

 

Διορθώθηκε ;) Τέτοια καμιά φορά μας ξεφεύγουν, κανείς δεν είναι τέλειος. Αν δείτε τίποτα να λείπει βάλτε μια φωνή (ή ένα πμ σε mod της Samsung), και θα το φτιάξουμε το συντομότερο.

 

Ανακαλυψα οτι οταν εισαι σε κατασταση επεξεργασιας των εικονιδιων, τα 3 πρωτα απο τα 4 αυτα εικονιδια μπορουν επισης να αλλαχθουν η να σβηστουν τελειως... Δεν ξερω αν γινοταν και πριν το update αλλα εγω τωρα το ανακαλυψα (ειναι η πρωτη μου επαφη με android γαρ :) )

Ναι γινότανε πάντα :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και ολες (ή καλημερα, τελος παντων!!!)

Μολις ολοκληρωσα το στησιμο του τηλεφωνου μετα την αναβαθμηση σε παγωτο... Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι θετικοτατες, αν εξαιρεσουμε ενα crashαρισμα του Google Play στην αρχη...:p

Η version που κατεβηκε απο το Kies ηταν η PDA:LP7 / PHONE:LPS / CSC:LPH / (AUT) και μου ηρθε Παρασκευη πρωι... (εκανα factory reset πριν το update για να εχω το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα...)

Με ολες τις εφαρμογες που ειχα και πριν εγκατεστημενες, δεν εχω διαπιστωσει ακομα κανενα προβλημα, η συσκευη ειναι ταχυτατη, χωρις "σπασιματα", αν και χρειαζομαι ακομα χρονο για πιο σιγουρα συμπερασματα...

Ενα θεματακι που με χαλασε ελαφρως ηταν η οθονη με τις favorites επαφες... Εμφανιζονται τεραστιες με πολυ κακη ποιοτητα εικονας...

Με την Gingerbread 2.3.4 μπορουσα να τις ειχα πιο μικρες, οποτε η οποια "ατελεια" στην φωτογραφια δεν πολυφαινοταν... Τωρα ομως, εκτος του οτι φαινονται λιγοτερες σε μια οθονη λογω μεγαλυτερου μεγεθους, ειναι χαλια η αναλυση...

Υπαρχει τροπος να διορθωθει αυτο? Ως επι το πλειστον, ειναι φωτογραφιες περασμενες στο Gmail, ενω λιγοτερες ειναι αυτες που "βλεπουν" facebook και συγχρονιζουν απο εκει... Τι λετε? Χρειαζεται καποια αλλαγη στην αναλυση? Να την κανω μεγαλυτερη?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων...

(θα επανελθω με οτι νεωτερο...!!!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...