Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά την εφαρμογή LG camera την εχω δοκιμάσει εδώ κ πολύ καιρό αλλά την παράτησα για έναν κ μοναδικό λόγο. Τα βίντεο που τραβάει ακόμη κ τώρα στην τελευταία έκδοση είναι υπερβολικά μεγάλα σε μέγεθος. Μιλάμε για 130 mb για ένα λεπτό σε ανάλυση 720x480.

όσο κ να πείραξα τις ρυθμίσεις τόσο πάει.

Αν μπορεί κάποιος να μας δώσει καλές ρυθμίσεις θα ήταν πολύ καλά!

 

δεν το εχω δοκιμασει θα το δοκιμασω και θα σου πω!

μπορουμε παντως να κανουμε συνδυασμό!

στοκ καμερα για την ημερα και lg camera για το βραδυ:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά όταν μιλάτε στο τηλέφωνο ακούγεται δυνατά η ένταση?

 

Αν έχει έστω και λίγη φασαρία εγώ δεν ακούω καλά (Δν είμαι κουφός :lol: )

 

Μου φαίνεται οτι το ακουστικό δν παίζει δυνατά, τουλάχιστον σε σχεση με όλα τα άλλα τηλέφωνα που είχα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δυναμώσει?

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμη λίστα ευχαριστώ πολύ... έχω βγάλει ήδη κάποιες και θα βγάλω κι άλλες να τρέχει αέρα!:superman:

 

ποιες αφαιρουνται? αυτες που ειναι yes or no?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ιδιο προβλημα μου κρασαρει η εφαρμογη ενω η μπετα δουλευει.. Θα τη βρω την ακρη..

Υπαρχουν καποιες προτεινομενες ρυθμισεις? Γιατι νομιζω αν κ γλυτωνω το autofocus πως κολλαει που κ που στη κινηση..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Το μοναδικό πάγωμα που κάνει η εφαρμογη ειναι αν στην διάρκεια που το χρησιμοποιούμε για βιντεοσκόπηση, αλλάξουμε κάποια βασικη ρύθμιση και κατευθείαν ξεκινήσουμε νέο βίντεο. Καλο ειναι αφου κάνουμε την αλλαγη στην ρύθμιση να κλείνουμε και να ανοίγουμε την εφαρμογη.

Κατα τα αλλα λειτουργει τέλεια. Θα πρέπει να τονίσουμε ότι δεν βελτιώνει μόνο το πρόβλημα του focus στην λήψη βίντεο. Η βελτίωση στην φωτογραφία ειναι πολυ μεγαλύτερη στους εσωτερικούς χώρους.

Αποδεικνύεται λοιπον ότι ειναι πρόβλημα software και όχι hardware όπως είχαμε υποθέσει.

Να πω ότι την συγκρινα με την πολυδιαφημισμενη εφαρμογη camera360. Η LG camera ειναι εμφανώς ανώτερη σε όλους τους τομείς.

 

Και ενώ πίστευα ότι τα προβλήματα υπερθέρμανσης λίγο πολύ έχουν λυθεί στην 2.3.5 ΚΙ8 που βρίσκομαι.... σημερα δοκίμασα το παιχνίδι TIN TIN . Δεν έχω ξαναδεί τέτοια υπερθέρμανση ούτε στις πρώτες εποχές Του 2.3.3 και ΚΕ2 . Μέσα σε 5-10 λεπτά ανέβηκε κατά 12 βαθμούς η θερμοκρασία .

 

Το θέμα games στα android ειναι λίγο περίεργο. Κάποια δεν ειναι συμβατά με όλους τους επεξεργαστες κάποια ειναι κακό γραμμένα. Θα βάλω το asphalt στο iPhone να δω πως αντιδρά. Πάντως να έχετε υπ όψη σας ότι και αυτο ζεστενεται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό πάγωμα που κάνει η εφαρμογη ειναι αν στην διάρκεια που το χρησιμοποιούμε για βιντεοσκόπηση, αλλάξουμε κάποια βασικη ρύθμιση και κατευθείαν ξεκινήσουμε νέο βίντεο. Καλο ειναι αφου κάνουμε την αλλαγη στην ρύθμιση να κλείνουμε και να ανοίγουμε την εφαρμογη.

Κατα τα αλλα λειτουργει τέλεια.

 

Κι ομως.. Σφαλμα χωρις καν να με αφηνει να μπω στην εφαρμογη. Δεν ξερω τι παιζει.. Το μπετα τρεχει, λογικα την ιδια δουλεια δεν κανουν?

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την εφαρμογή LG camera την εχω δοκιμάσει εδώ κ πολύ καιρό αλλά την παράτησα για έναν κ μοναδικό λόγο. Τα βίντεο που τραβάει ακόμη κ τώρα στην τελευταία έκδοση είναι υπερβολικά μεγάλα σε μέγεθος. Μιλάμε για 130 mb για ένα λεπτό σε ανάλυση 720x480.

όσο κ να πείραξα τις ρυθμίσεις τόσο πάει.

Αν μπορεί κάποιος να μας δώσει καλές ρυθμίσεις θα ήταν πολύ καλά!

 

Το έψαξα λίγο. Όντως ειναι μεγαλύτερα τα αρχεία αλλα όχι τόσο πολυ.

Δεν μπορείς να έχεις ασφαλή συμπεράσματα με βάση την χρονική διάρκεια γιατι έχω πχ βίντεο 1,5 λεπτο με 162ΜΒ δηλ. 110ΜΒ/min και βίντεο 10" μεγέθους 22MB που σημαίνει 6Χ22=132 ΜΒ/min πάντα απο την official εφαρμογη.

Το σίγουρο ειναι ότι σε foul HD πράγματι χρειαζεται 20-30MB παραπάνω ανά λεπτο.

Όμως παιδια θα πρέπει να επιλέξουμε τι θελουμε.

Έπειτα δεν ειναι ανάγκη τα πρόχειρα βιντεακια να τα τραβάμε σε foul HD

Κάποια γεγονότα όπως μια εκδρομή κλπ ναι το καταλαβαίνω.

 

Κάτι άλλο, υπάρχει τρόπος για γρήγορο convert ώστε να μειωνουμε την ανάλυση στα βίντεο που θελουμε να έχουμε συνεχώς στην συσκευη μας?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θέμα που μου έχει σπάσει τα νεύρα μιας και συμβαίνει αρκετά συχνά. Ανα μια βδομάδα-10 μέρες και όταν κάνω restart ή κλείσει η συσκευή απο μπαταρία, τα εικονίδια βγαίνουν απο τους φακέλους και τα βρίσκω όλα χύμα. Επειδή έχω αρκετές εφαρμογές και είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό κάθε φορά να τα οργανώνω σε φακέλους και μετά πάλι να χάνονται, υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κρατάω backup την τρέχουσα διάταξη των εικονιδίων μου και απλά να κάνω ενα backup και μετά restore?
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Ένα βίντεο που τράβηξα λίγο πριν με ήρεμη κίνηση.

 

 

Και σ αυτο θολωνει λιγο αν το προσεξετε .

 

Στο πρωτο που χε βαλει μες στο σπιτι με τους καναπεδες ηταν απαραδεκτη η ποιοτητα του βιντεο πιστευω . 720 ηταν ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Και σ αυτο θολωνει λιγο αν το προσεξετε .

 

Στο πρωτο που χε βαλει μες στο σπιτι με τους καναπεδες ηταν απαραδεκτη η ποιοτητα του βιντεο πιστευω . 720 ηταν ?

 

Όχι foul HD ήταν. Σε χαμηλο φωτισμό όμως.

Το άλλο που είναι τραβηγμένο απο το μπαλκόνι μου δεν είναι κακό. Είναι σουρουπο και δεν θα έλεγα οτι είναι άσχημο για κινητο.

Τέλος πάντων κάθε συσκευη πάσχει σε κάποια σημεία. Ευτυχώς με την εφαρμογη απο το μάρκετ βελτιώνεται πολυ η κατάσταση.

Αν τώρα κάποιος έχει σαν κύριο θέμα τα βίντεο αγοράζει Ν900 αν τρελενεται για games αγοράζει iPhone γιατι σε καμία android συσκευη δεν θα έχει την ιδια άνεση ούτε θα βρει την πληθώρα που υπάρχει στο AppStore.

 

Να τώρα έγραψα το μήνυμα απο το iPhone και σε στάθηκε περισσότερο απ οταν έπαιζα πριν το asphalt.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το μικρόφωνο για noise canceling πώς το απενεργοποιούμε κατά τη διάρκεια της κλήσης;

Διαβάζω σε πολλά ξένα φόρουμ οτι κάτι φορές είναι καλύτερη η ποιότητα του ήχου οταν είναι απενεργοποιημένο, και λέω να κάνω 2-3 δοκιμές. Δε χάνω τίποτα...

 

Αλλά δεν μπορώ να βρώ το πώς απενεργοποιείται...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δλδ με το που πατάς το # διαγράφει αμέσως χωρίς άλλη ειδοποίηση όλα τα δεδομένα που υπάρχουν στο τηλέφωνο (επαφές, εφαρμογές, φωτό, τραγούδια, κλπ);

Βγάζει προειδοποίηση. Σβήνει οτι υπάρχει στο κινητό , εκτός της εξωτερικής κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Παρατήρησα ότι μερικές φορές δεν κατεβάζει τα e-mail το κινητό και πρέπει να το απενεργοποιήσω και να το ενεργοποιήσω ξανά και μόλις ανοίξει μετά από λίγο κατεβάζει τα e-mail κανονικά.

 

Αυτό μου το κάνει αραιά και που και το κινητό δεν το κλείνω το βράδυ (24 ώρες λειτουργίας) και είμαι με το "μαμά" software 2.3.3

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το μικρόφωνο για noise canceling πώς το απενεργοποιούμε κατά τη διάρκεια της κλήσης;

Διαβάζω σε πολλά ξένα φόρουμ οτι κάτι φορές είναι καλύτερη η ποιότητα του ήχου οταν είναι απενεργοποιημένο, και λέω να κάνω 2-3 δοκιμές. Δε χάνω τίποτα...

 

Αλλά δεν μπορώ να βρώ το πώς απενεργοποιείται...

 

Μολις ανοιξει η γραμμη με τον συνομιλητη σου πατα το πληκτρο μενου κ απο κει θα βρεις κατω δεξια την επιλογη για απενεργοποιηση της "μειωσης θορυβου".Κ γω κλειστο το εχω.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θέμα που μου έχει σπάσει τα νεύρα μιας και συμβαίνει αρκετά συχνά. Ανα μια βδομάδα-10 μέρες και όταν κάνω restart ή κλείσει η συσκευή απο μπαταρία, τα εικονίδια βγαίνουν απο τους φακέλους και τα βρίσκω όλα χύμα. Επειδή έχω αρκετές εφαρμογές και είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό κάθε φορά να τα οργανώνω σε φακέλους και μετά πάλι να χάνονται, υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κρατάω backup την τρέχουσα διάταξη των εικονιδίων μου και απλά να κάνω ενα backup και μετά restore?

Ναι μου το κάνει και εμένα με την 2.3.4 . Από όσο κατάλαβα το κάνει μόνο αν έχει σβήσει από ξεφόρτισμα μπαταρίας, το έχω βάλει για φόρτιση και το ανοίξω σχεδόν αμέσως ενώ φορτίζει. Πλέον αν τύχει και σβήσει από μπαταρία το φορτίζω μέχρι 100% σβηστό και μετά το ανοίγω, γιατί δεν μπορώ άλλο να τακτοποιώ ξανά τις εφαρμογές σε φακέλους!:mad:

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την εφαρμογή LG camera την εχω δοκιμάσει εδώ κ πολύ καιρό αλλά την παράτησα για έναν κ μοναδικό λόγο. Τα βίντεο που τραβάει ακόμη κ τώρα στην τελευταία έκδοση είναι υπερβολικά μεγάλα σε μέγεθος. Μιλάμε για 130 mb για ένα λεπτό σε ανάλυση 720x480.

όσο κ να πείραξα τις ρυθμίσεις τόσο πάει.

Αν μπορεί κάποιος να μας δώσει καλές ρυθμίσεις θα ήταν πολύ καλά!

 

Δοκιμασε να χαμηλωσεις το bitrate με τα αναλογα αποτελεσματα στην πιοτητα εικονας βεβαια.

Αλλα στα 16Mbit δεν νομιζω να καταλαβεις διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχθες μου εγινε το εξης κουλο. Εχω ενεργοποιημενη την αυτοματη περιστ.συνεχεια ανοιχτη και σε καποια φαση περιστραφηκε και η αρχικη οθονη. Για του λογου το αληθες...

Μπορουμε να το κανουμε απο μονοι μας καπως αυτο?

sent from my galaxy S II.

Nokia 5110,3210,3310,3410,8210,8310,6680,6510, 7210,6600Samsung e700LG ku990Mio a702Apple iphone 3gsSamsung galaxy s2 galaxy s5
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω πως όλοι έχουν τρεις επιλογές στα δίκτυα κινητης. Αντιθέτως εγώ βρίσκω μόνο δυο: Auto GSM/WCDMA, only GSM. Συμβαίνει και σε αλλον?? Να σημειώσω πως το τηλ. είναι branded cosmote αφου ο κωδικος τελειωνει σε cos ! Επίσης το kies δεν μου βγάζει καμία αναβαθμιση..είμαι στην 2.3.3
Link to comment
Share on other sites

Μολις ανοιξει η γραμμη με τον συνομιλητη σου πατα το πληκτρο μενου κ απο κει θα βρεις κατω δεξια την επιλογη για απενεργοποιηση της "μειωσης θορυβου".Κ γω κλειστο το εχω.

Δε μου το βγάζει... :worry:

Έχει 3 επιλογές. Για επαφές, για σημειώσεις, και για υπηρεσίες SIM (τζοκερ, ζώδια κλπ). Aλλα για το μικρόφωνο τίποτα...

 

Είμαι σε ΧΧΚΙ4, 2.3.5

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω πως όλοι έχουν τρεις επιλογές στα δίκτυα κινητης. Αντιθέτως εγώ βρίσκω μόνο δυο: Auto GSM/WCDMA, only GSM. Συμβαίνει και σε αλλον?? Να σημειώσω πως το τηλ. είναι branded cosmote αφου ο κωδικος τελειωνει σε cos ! Επίσης το kies δεν μου βγάζει καμία αναβαθμιση..είμαι στην 2.3.3

 

Ναι φίλε μου λογικό είναι.

Και εμένα που είχα την ίδια rom με εσένα τα ίδια έβγαζε.

Τώρα που έχω αναβαθμιστεί (μέσω ODIN) σε 2.3.5 σου δίνει δυνατότητα επιλογής.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, έκανα επαναφορά και θα περιμένω να δω πως θα πάει, όμως σήμερα πριν την επαναφορά όταν μίλησα στο τηλ μου είπαν ότι ακούγετε με θόρυβο και βραχνή φωνή, τώρα να δούμε πως θα είναι.

 

Μετά την επαναφορά όλα είναι μια χαρά και η μπαταρία κρατά πάρα πολύ, Όμως δεν υπάρχει τρόπος να δούμε πια εφαρμογή κάνει το πρόβλημα αυτό?

Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα στο κινητο μου τον GO Launcher EX 2.62 Final για πρωτη φορα και επαθα σοκ!

δεν ειχα δοκιμασει ποτε κατι αντίστοιχο αλλα απο θετικα σχόλια των παιδιων εδω μεσα αποφασισα να το δοκιμασω!

ειναι απιστευτο το ποσες επιλογες εχει το launcher!

πραγματικα εκανα το κινητο μου αγνώριστο!

αλλαζεις θεματα αλλαζεις τροπο κλειδώματος στην οθονη σου φτιαχνεις φακελους και γενικα σου λύνει τα χερια!

εκει ομως που εντυπωσιάστηκα ειναι στην εναλλαγη απο landscape σε portraid mode στις αρχικες οθονες!

γενικα επαθα πλακα!

τετοιες εφαρμογες οπως και αυτη της καμερα πιο πανω κυριολεκτικά κανουν το κινητο να αγγίζει την τελειοτητα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα στο κινητο μου τον GO Launcher EX 2.62 Final για πρωτη φορα και επαθα σοκ!

δεν ειχα δοκιμασει ποτε κατι αντίστοιχο αλλα απο θετικα σχόλια των παιδιων εδω μεσα αποφασισα να το δοκιμασω!

ειναι απιστευτο το ποσες επιλογες εχει το launcher!

πραγματικα εκανα το κινητο μου αγνώριστο!

αλλαζεις θεματα αλλαζεις τροπο κλειδώματος στην οθονη σου φτιαχνεις φακελους και γενικα σου λύνει τα χερια!

εκει ομως που εντυπωσιάστηκα ειναι στην εναλλαγη απο landscape σε portraid mode στις αρχικες οθονες!

γενικα επαθα πλακα!

τετοιες εφαρμογες οπως και αυτη της καμερα πιο πανω κυριολεκτικά κανουν το κινητο να αγγίζει την τελειοτητα!

 

Ο καλύτερος launcher, πως και δεν τον είχες δοκιμάσει τοσο καιρο?

Πραγματικα δεν υπάρχει, είναι ο μόνος που με φουλ widgets στις οθόνες δεν κάνει το παραμικρό κόλλημα ή lag , έχει πάρα πολλές ρυθμίσεις και για μένα το καλύτερο είναι τα άπειρα θέματα που είναι και πανέμορφα

Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος launcher, πως και δεν τον είχες δοκιμάσει τοσο καιρο?

Πραγματικα δεν υπάρχει, είναι ο μόνος που με φουλ widgets στις οθόνες δεν κάνει το παραμικρό κόλλημα ή lag , έχει πάρα πολλές ρυθμίσεις και για μένα το καλύτερο είναι τα άπειρα θέματα που είναι και πανέμορφα

 

συμφωνω σε ολα ειναι το κατι αλλο!

αργησα αλλα το καταλαβα!

να σε ρωτησω λιγο?

αν φλασαρω το κινητο και παρω μπακ απ με το τιτανιουμ την εφαρμογη οπως την εχω στησει τωρα στην επαναφορά widgets φακελοι κτλ θα επανελθουν ?

γιατι αν ισχύει αυτο τοτε πραγματικα σωθηκαμε..:p

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω σε ολα ειναι το κατι αλλο!

αργησα αλλα το καταλαβα!

να σε ρωτησω λιγο?

αν φλασαρω το κινητο και παρω μπακ απ με το τιτανιουμ την εφαρμογη οπως την εχω στησει τωρα στην επαναφορά widgets φακελοι κτλ θα επανελθουν ?

γιατι αν ισχύει αυτο τοτε πραγματικα σωθηκαμε..:p

 

Οταν επαναφερεις τον launcher αυτος επαναφερει τις ρυθμισεις του μονος του αν τις εχεις σωσει μεσα απο το μενου του...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν επαναφερεις τον launcher αυτος επαναφερει τις ρυθμισεις του μονος του αν τις εχεις σωσει μεσα απο το μενου του...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

εγινε σε ευχαριστω για την απαντηση:)

θεικο!

ενα μπαγκ βρηκα μονο αλλα μικρο το κακο!

αν ενεργοποιήσεις το go locker και πατησεις το κεντρικο κουμπι κατω το κινητο ξεκλειδώνει!

αν το εχεις τζεπη η τσαντάκι κτλ ειναι λιγο επικίνδυνο αυτο!

μονο αυτο τιποτα αλλο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...