Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ειπα οτι δεν μου το παρουσιασε φιλε μου! δεν το παρατήρησα ποτε!:confused::confused:

θα το δοκιμασω και θα σου πω!

για να πω την αληθεια δεν εχω τραβηξει πολλα βιντεο πιο πολυ photos βγαζω..

 

EDIT!!!!!!!

οντως φιλε μου εχεις δικιο το κανει!!!!!!!!:blink:

το βιντεο το τραβηξα πριν απο λιγο!

ξενέρωσα απιστευτα τωρα!!!:mad::mad:

παω να δοκιμασω το μοντ του potato να δω αν εχει υπαρχει βελτιωση και επιστρέφω..

 

Ακριβώς!

Ξενέρωσα κι εγω οταν το ανακάλυψα,

το να γράφεις με τέτοια συσκεύη στα 720 με 480 δεν είναι λύση...σε αυτην την ανάλυση έγραφα και με το N82 μου..:X

Περιμένω με αγωνία τα αποτελέσματα απο το potato mod!

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά την Κ18 την Σκανδιναβική την έχει δοκιμάσει κανείς; Είναι αξιόπιστη;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι δεν μου το παρουσιασε φιλε μου! δεν το παρατήρησα ποτε!:confused::confused:

θα το δοκιμασω και θα σου πω!

για να πω την αληθεια δεν εχω τραβηξει πολλα βιντεο πιο πολυ photos βγαζω..

 

EDIT!!!!!!!

οντως φιλε μου εχεις δικιο το κανει!!!!!!!!:blink:

το βιντεο το τραβηξα πριν απο λιγο!

ξενέρωσα απιστευτα τωρα!!!:mad::mad:

παω να δοκιμασω το μοντ του potato να δω αν εχει υπαρχει βελτιωση και επιστρέφω..

 

damn! και το δικο μου το κανει..

freddara πες μας για το mod by potatoman οταν εχεις νεα..

 

ΥΓ γουσταρω red hot.. Ασχετο!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κοντεύουν τα χριστούγεννα και σκέφτομαι να πάρω το κινητό.άντο που θέλω να ρωτήσω είναι τι παίζει με τα τόσα versions

Galaxy S II LTE and Galaxy S II HD LTE

Galaxy R (GT-I9103)

Galaxy W (Galaxy S II Mini

Galaxy S II I9100G

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κοντεύουν τα χριστούγεννα και σκέφτομαι να πάρω το κινητό.άντο που θέλω να ρωτήσω είναι τι παίζει με τα τόσα versions

Galaxy S II LTE and Galaxy S II HD LTE

Galaxy R (GT-I9103)

Galaxy W (Galaxy S II Mini

Galaxy S II I9100G

 

να αγορασεις το ευρωπαικο μοντελο I9100

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας

εχω drain η οπως το λενε στην μπαταρια.

3 μερες τωρα το παρατηρω.

εσβησα ολες τις εφαρμογες εκτος του οπερα,

κλειστο 3g,wifi,gpsκαι γενικα οτι αλλο υπαρχει.

 

ομως εχω ανοιχτο το bt ομιλιας,ισως αυτο να με χαλα..

 

τεσπα βλεπω στα stats μπαταριας την μεγαλυτερη καταναλωση με 25 τα εκατο εχουν οι φωνητικες εντολες και με 8 τα εκατο οι φωνητικες κλησεις..

 

τι προτεινετε?

αν και πηγα στις 2 αυτες εφαρμογες και τους εκλεισα ολα οσα θα ρουφουσαν κ την παραμικρη ενεργεια,συνεχιζει το κακο..

 

το φορτισα κλειστο απο usb και σε 2 ωρες χωρις χρηση εχασε 20 τα εκατο η μπαταρια..:blink:

 

Είναι προφανές το πρόβλημα σου.Αν είσαι ρουτ πάγωσε με το titanium τις φωνητικές εντολές.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την Κ18 την Σκανδιναβική την έχει δοκιμάσει κανείς; Είναι αξιόπιστη;

Μια χαρά είναι αξιόπιστη και με ελληνικά παντού αυτήν έχω 1 μήνα :-)

Link to comment
Share on other sites

οταν μπαινω κονσολα local με βαζει χωρις ονομα/κωδικο σε απλο χρηστη και σε root

 

μπορω να κανω το ιδιο με ssh;

ονοματα κωδικοι;

Edited by Phoenix
Link to comment
Share on other sites

Κώστα λογικά όμως δεν θα καθόταν από την αρχή καλά και θα μου παρουσίαζε το πρόβλημα,ενώ πρόσφατα δεν έχω βάλει κάποια νέα εφαρμογή για να πω πως μπορεί να φταίει αυτή.Και το πρόβλημα εστιάζεται μόνο κατά την διάρκεια της κλήσης,αρκετές ώρες τώρα που το πασπατεύω χωρίς την κάρτα δεν έχει κάνει καμία επανεκκίνηση.Έκανα update αρκετές εφαρμογές που ήθελαν και λέω να ξαναβάλω την κάρτα για να δοκιμάσω,αλλιώς θα πάω στην λύση που προτείνεις.

Ευτυχώς συγχρονίζω με gmail οπότε θα δοκιμάσω και τον astro explorer μήπως και μπορεί να πάρει backup τις εφαρμογές μου,ευχαριστώ.

Δοκίμασε σε παρακαλώ με μια αλλη sim ποτε δεν ξέρεις.

Πάντως ότι κι αν ειναι θα στρώσει με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Αυτη ειναι η χρησιμότητα του root. Μπορείς με το titanium back up να κανεις επαναφορά και σε 5 λεπτά να έχεις την συσκευη σου όπως πριν.

δεν ειπα οτι δεν μου το παρουσιασε φιλε μου! δεν το παρατήρησα ποτε!:confused::confused:

θα το δοκιμασω και θα σου πω!

για να πω την αληθεια δεν εχω τραβηξει πολλα βιντεο πιο πολυ photos βγαζω..

 

EDIT!!!!!!!

οντως φιλε μου εχεις δικιο το κανει!!!!!!!!:blink:

το βιντεο το τραβηξα πριν απο λιγο!

ξενέρωσα απιστευτα τωρα!!!:mad::mad:

παω να δοκιμασω το μοντ του potato να δω αν εχει υπαρχει βελτιωση και επιστρέφω..

Παιδια εγω δεν το έχω παρατηρησει ποτε αυτο με το auto focus. Μπορω να σας ανέβασω βίντεο να δείτε. Ούτε με την KI3 ούτε με την KJ2 που έχω τωρα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι δεν μου το παρουσιασε φιλε μου! δεν το παρατήρησα ποτε!

θα το δοκιμασω και θα σου πω!

για να πω την αληθεια δεν εχω τραβηξει πολλα βιντεο πιο πολυ photos βγαζω..

 

EDIT!!!!!!!

οντως φιλε μου εχεις δικιο το κανει!!!!!!!!:blink:

το βιντεο το τραβηξα πριν απο λιγο!

ξενέρωσα απιστευτα τωρα!!!

παω να δοκιμασω το μοντ του potato να δω αν εχει υπαρχει βελτιωση και επιστρέφω..

 

Ακριβώς!

Ξενέρωσα κι εγω οταν το ανακάλυψα,

το να γράφεις με τέτοια συσκεύη στα 720 με 480 δεν είναι λύση...σε αυτην την ανάλυση έγραφα και με το N82 μου..:X

Περιμένω με αγωνία τα αποτελέσματα απο το potato mod!

 

Εκανα μια ερευνα στο νετ γενικα και ολοι αντιμετωπιζουν προβλημα με το autofocus στις μεγαλες αναλυσεις..

Λυση καμμια.. Ουτε ο potatoman εχει δωσει καποιο mod που να το διορθωνει.. :(:cry: Ειναι και απασχολημενος με το πανεπιστημιο στο οποιο τον δεχτηκαν (και καλα κανει ο (πατατα)ανθρωπος)

 

Το μονο που μας μενει ειναι να περιμενουμε μαλλον... :worry:

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια ερευνα στο νετ γενικα και ολοι αντιμετωπιζουν προβλημα με το autofocus στις μεγαλες αναλυσεις..

Λυση καμμια.. Ουτε ο potatoman εχει δωσει καποιο mod που να το διορθωνει.. :(:cry: Ειναι και απασχολημενος με το πανεπιστημιο στο οποιο τον δεχτηκαν (και καλα κανει ο (πατατα)ανθρωπος)

 

Το μονο που μας μενει ειναι να περιμενουμε μαλλον... :worry:

 

:-( και να φανταστείς ότι με το Galaxy S, δεν είχα κάποιο πρόβλημα στα 720p , μακάρι να υπάρξει κάποια software λύση αλλά μάλλον πρέπει να είναι πρόβλημα της κάμερας..:-(

ΥΓ. Te_Salat αν μπορέσεις τσέκαρε το, τουλάχιστον να ξέρουμε ότι υπάρχουν και συσκευές χωρίς πρόβλημα..;-)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι αξιόπιστη και με ελληνικά παντού αυτήν έχω 1 μήνα :-)

Εχεις παρατηρήσει διαφορές από τη 2.3.3;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κανείς καμμια ιδέα για το πιο πάνω ποστ μου\??:worry:

και με κλειστό bt συνεχίζουν οι φωνητικές κλήσεις και εντολές να ρουφάνε..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Εγω το μόνο που παρατηρω στα δικα μου βίντεο, ειναι ένα παιξιμο όπου υπάρχουν εναλλαγές φωτισμού σε εσωτερικούς χώρους με κακο φωτισμό. Δεν κάνει blur όπως στο βίντεο που ανεβασατε.

Όσα βίντεο έχω τραβήξει σε εξωτερικούς χώρους ειναι μια χαρά.

Γενικά σ αυτόν τον τομέα υστερεί έναντι της καμερας του iPhone, η οποία χειρίζεται τέλεια το focus αυτόματα και ταυτόχρονα χειροκινητα αν θες.

Κα στο galaxy γίνεται manual στις φωτο όταν έχει στο πλάνο σου δυο επιφανείς με διαφορετικο φωτισμό, αλλα δεν εμφανίζονται οι αλλαγές στην οθόνη ώστε να ξέρεις το αποτέλεσμα.

Το βλέπεις εκ των υστέρων, όταν έχεις ήδη τραβήξει την φωτο.

 

παιδιά κανείς καμμια ιδέα για το πιο πάνω ποστ μου\??:worry:

και με κλειστό bt συνεχίζουν οι φωνητικές κλήσεις και εντολές να ρουφάνε..

 

Δυστυχώς σε τέτοιες περιπτώσεις όταν δεν έχεις root μόνο η επαναφορα διορθώνει το πρόβλημα. Με root υπάρχουν πολλές λύσεις.

 

 

EDIT

Δείτε ένα δικό μου βίντεο που τράβηξα πριν λίγο. Ειναι εξ επίτηδες με χαμηλό φωτισμό που προέρχεται απο ένα απμαζουρ και ένα σποτ που μόλις αγγίζει τον πίνακα, ώστε να υπάρχουν διαφορές στις φωτοσκιασεις.

Δεν ειναι κακο το βίντεο.

 

http://db.tt/1JMAHjfH

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Δυστυχώς σε τέτοιες περιπτώσεις όταν δεν έχεις root μόνο η επαναφορα διορθώνει το πρόβλημα. Με root υπάρχουν πολλές λύσεις.

 

εννοείς να κάνω format??hard reset ή όπως το λένε??:wacko:

κάποια πιο απλή λύση δεν θα υπάρχει-κάποια ρύθμιση?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

εννοείς να κάνω format??hard reset ή όπως το λένε??:wacko:

κάποια πιο απλή λύση δεν θα υπάρχει-κάποια ρύθμιση?

 

ναι υπαρχει..

το rootαρεις τσακα=τσακα με τον οδηγο του saliez και παγωνεις η απεγκσθιστας τα ΚΑΚΑ προγραμματα με titanium backup..

 

μια δοκιμη θα σε πεισει..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!θελω να ρωτησω κατι βασικο αν ξερει κανεις.εχω βαλει την υπβρεσια εντοπισμου της συσκευης και μου εχει ενεργοποιησει τον αυτοματο συγχρονισμο εφαρμογων και στην τοποθεσια και ασφαλεια την χρηση ασυρματων δικτυων.επειδη δεν θελω να πινει μπαταρια αν απενεργοποιησω τις δυο επιλογες και εχω σε λειτουργια και το apn on/off κλειστο ,οταν το χασω θα μπορει να το εντοπισει η θα χει προβλημα??κοινως να το αφησω να πινει γιατι χρειαζονται οι λειτουργιες η τις απενεργοποιω???
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους! Μια απλη ερωτηση...αν θελω να βαλω custom Rom ποια προτεινετε και γιατι; επισης τι κερδιζω με μια custom??

 

Sent from my GS2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:-( και να φανταστείς ότι με το Galaxy S, δεν είχα κάποιο πρόβλημα στα 720p , μακάρι να υπάρξει κάποια software λύση αλλά μάλλον πρέπει να είναι πρόβλημα της κάμερας..:-(

ΥΓ. Te_Salat αν μπορέσεις τσέκαρε το, τουλάχιστον να ξέρουμε ότι υπάρχουν και συσκευές χωρίς πρόβλημα..;-)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

δυστυχώς το κανει με οτι μοντ και αν δοκιμασα!

κριμα πραγματικα κριμα ξενέρωσα απιστευτα!

ειναι η πρωτη φορα απο τοτε που πηρα τον γαλαξια που ξενερωνω με κατι πανω του!

θα επρεπε η σαμμυ να δωσει λυση στο θεμα και μαλιστα συντομα!!

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θυμούνται και ενδιαφέρονται είχα πρόβλημα με echo (που αντιμετωπίζουν και άλλοι κάτοχοι) αφου οι συνομιλητές μου ακούγανε τη φωνή τους και δεν μπορούσα να βρω λύση! Το τηλ πήγε στο service της σαμσουνγκ και επεστρεψε πριν δύο μέρες. Το πρόβλημα λύθηκε αφού έγινε αντικατάσταση της οθόνης!!! Προφανώς η ίδια η οθόνη δεν είχε θέμα αλλά τα άλλα εξαρτήματα που είναι κολλημένα πάνω της (μικρόφωνo, noise reduction mic)! οπότε όσοι έχετε θέμα, αυτή είναι η λύση καi το πρόβλημα είναι hardware!
Link to comment
Share on other sites

Νεοτερα από το Galaxy S2 με το προβλημα των κλησεων:

Πηγε στο service (SMARTEC) αλλαξανε την κεραια (οπως γραφει το σημειωμα του service) αλλα τα ιδια Παντελακη μου. Τωρα μαλιστα κανει κατι καινουργιο, οταν καλεις εναν αριθμο χανει το δικτυο και βγαζει "ραδιοφωνο ανενεργο". Φοβαμαι οτι εχει γενικοτερο προβλημα με το τηλεφωνο. Υπαρχει περιπτωση να το αντικαταστησουν κι αν ναι πως πρεπει να το ζητησω;

Thanx

Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχει..

το rootαρεις τσακα=τσακα με τον οδηγο του saliez και παγωνεις η απεγκσθιστας τα ΚΑΚΑ προγραμματα με titanium backup..

 

μια δοκιμη θα σε πεισει..

 

χμμ ισως πρεπει να το παρω αποφαση κ να ροοταρω..

η εγγυηση με κρατουσε ,αλλα ολα αντιστρεφονται ..

 

τεσπα για την ωρα μετα απο επαναφορα την παλευει το τηλεφωνο

 

ευχ;ριστω για την βοηθεια παιδια

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς το κανει με οτι μοντ και αν δοκιμασα!

κριμα πραγματικα κριμα ξενέρωσα απιστευτα!

ειναι η πρωτη φορα απο τοτε που πηρα τον γαλαξια που ξενερωνω με κατι πανω του!

θα επρεπε η σαμμυ να δωσει λυση στο θεμα και μαλιστα συντομα!!

 

Σε μένα ειναι πολυ ανεπαισθητο. Πριν λίγο τράβηξα ένα βίντεο απο το παράθυρο του γραφείου μου με φόντο τα φυλλοματα ενός δένδρου. Πολυ δύσκολες συνθήκες για μια κάμερα, αφου περνάει το φως σε κάποια σημεία και δημιουργούνται μεγάλες αντιθέσεις. Επίσης τα φύλλα κινούνται συνεχώς απο τον αέρα και αλλάζει ο φωτισμός τους.

Μια φορα μονο παρατήρησα μια στιγμιαία αναπροσαρμογή του focus την οποία δεν θα προσεχα αν δε το εκανα επι τούτου.

Σε καμία περίπτωση δεν με ενοχλεί κάτι τέτοιο.

Με ποιο βίντεο player τα παίζετε? προτιμήστε τον γνήσιο για τα τεστ ώστε να έχουμε όλοι τον ίδιο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ειναι πολυ ανεπαισθητο. Πριν λίγο τράβηξα ένα βίντεο απο το παράθυρο του γραφείου μου με φόντο τα φυλλοματα ενός δένδρου. Πολυ δύσκολες συνθήκες για μια κάμερα, αφου περνάει το φως σε κάποια σημεία και δημιουργούνται μεγάλες αντιθέσεις. Επίσης τα φύλλα κινούνται συνεχώς απο τον αέρα και αλλάζει ο φωτισμός τους.

Μια φορα μονο παρατήρησα μια στιγμιαία αναπροσαρμογή του focus την οποία δεν θα προσεχα αν δε το εκανα επι τούτου.

Σε καμία περίπτωση δεν με ενοχλεί κάτι τέτοιο.

Με ποιο βίντεο player τα παίζετε? προτιμήστε τον γνήσιο για τα τεστ ώστε να έχουμε όλοι τον ίδιο.

 

Φίλε μου δες λίγο πιο πάνω το βιντεακι που ανέβασα και πες μου την άποψη σου αν θες:)

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ειναι πολυ ανεπαισθητο. Πριν λίγο τράβηξα ένα βίντεο απο το παράθυρο του γραφείου μου με φόντο τα φυλλοματα ενός δένδρου. Πολυ δύσκολες συνθήκες για μια κάμερα, αφου περνάει το φως σε κάποια σημεία και δημιουργούνται μεγάλες αντιθέσεις. Επίσης τα φύλλα κινούνται συνεχώς απο τον αέρα και αλλάζει ο φωτισμός τους.

Μια φορα μονο παρατήρησα μια στιγμιαία αναπροσαρμογή του focus την οποία δεν θα προσεχα αν δε το εκανα επι τούτου.

Σε καμία περίπτωση δεν με ενοχλεί κάτι τέτοιο.

Με ποιο βίντεο player τα παίζετε? προτιμήστε τον γνήσιο για τα τεστ ώστε να έχουμε όλοι τον ίδιο.

 

προσωπικα Κωστα τον μαμισιο χρησιμοποιω για να ειμαι σιγουρος οτι ο,τι βλεπω εγω στη συσκευη μου μπορουν να το δουν και αλλοι..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...