Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς μπορεί κάποιος να βάλει στη notification bar widgets τις ρυθμίσεις wi-fi, data κ.τ.λ; Μιλάμεγια stock rom και οχι για rooted συσκευή με κάποια custom rom.

 

Μπες στο στορ κ κατεβασε την εφαρμογη notification toggle.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπες στο στορ κ κατεβασε την εφαρμογη notification toggle.

 

Το notification toggle είναι πολύ βολικό στη ρύθμιση, αλλά έχει "περίεργα"/μη προφανή εικονίδια. Εγώ προτιμώ το Widgetsoid (αισίως στην έκδοση 4). Και το Elixir 2 είναι βολικό για widgets, αλλά κάνει και πολύ περισσότερα - είναι κρίμα να το έχεις μόνο γι΄αυτό.

 

Πάντως για όσους δε βιάζονται, στο 4.2 έχουμε και στοκ notification widgets.

Link to comment
Share on other sites

Το notification toggle είναι πολύ βολικό στη ρύθμιση, αλλά έχει "περίεργα"/μη προφανή εικονίδια. Εγώ προτιμώ το Widgetsoid (αισίως στην έκδοση 4). Και το Elixir 2 είναι βολικό για widgets, αλλά κάνει και πολύ περισσότερα - είναι κρίμα να το έχεις μόνο γι΄αυτό.

 

Πάντως για όσους δε βιάζονται, στο 4.2 έχουμε και στοκ notification widgets.

 

power widget απο εμένα με αρκετές ρυθμίσεις:):):):)

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει να ειναι τσεκαρισμενο το χρηση μονο δικτυων 2g.

Τα δεδομενα ανοιγουν απο λιγο πιο πανω.

 

Δεν το εχω τσεκαρισμενο το 2g και ανοιξα τα δεδομενα αλλα και παλι τιποτα...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καμμια καλή θηκη για το galaxy nexus?

Ειμαι φαν των case mate tough case, αλλα ακουω οτι τα κουμπια του nexus ειναι ευαισθητα και πατιουνται μονα τους με την συγκεκριμενη θηκη, αληθευει?

Θελω να ειναι προμοιου προφιλ , να προστατευει κομψα το κινητο χωρις να ειναι κτηνος.

 

 

 

 

εγω πηρα αυτη ...παθφηνη πολυ λεπτη,αλα εκοψα με ενα ψαλιδακι το κοματι στα κουμπια για να ειναι απ εξω....και ζελατινα δωρο

 

http://search.eim.ebay.gr/?kw=++++++++black.matte+TPU+Silicone+Case+Skin+for+SAMSUNG+GALAXY+NEXUS%2Ci9250+%2B+LCD+Film&ect=&elc=-2&ec=&eb=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητη η custom rom, μόνο root χρειάζεται. Εδώ το Full Screen Toggle http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1497558 Πριν το ενεργοποιήσεις θα πρέπει να έχεις περάσει τον LMT launcher http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1330150 ή το button savior https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smart.swkey&hl=el γιατί αλλιώς δεν θα έχεις καθόλου πλήκτρα.

 

Ευχαριστω για την βοηθεια.Οποτε κανω ροοτ,περναω ενα απο τα 2 προγραμματα για να εχω κουμπια lmt launcher η button savior και τελος τρεχω το full screen toggle???

 

Ερωτηση ομως,στην σελιδα για το lmt μου βγαζει πολλες εκδοσεις απο 0,1 εως 1,5.Ποια κατεβαζω εγω?οποια θελω?η ειναι αναλογα ποια εκδοση android εχεις??και για το button savior πρεπει να εχω το pro η και η δωρεαν εκδοση κανει?

Edited by murcielago580200
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρια τι εχετε να πειτε να δουμε τι γινεται με την 4.2 θα ειναι καθολου καλυτερα τα πραγματα?
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οσοι εχετε την official ROM εχετε προβλεψη ελληνικων λεξεων στο επισημο λεξικο;

 

Οχι δεν εχει προβλεψη γι αυτο κι εγω εβαλα το Smart Keyboard που ειχα αγορασει παλαιοτερα για αλλη συσκευη και νομιζω ειναι το καλυτερο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την βοηθεια.Οποτε κανω ροοτ,περναω ενα απο τα 2 προγραμματα για να εχω κουμπια lmt launcher η button savior και τελος τρεχω το full screen toggle???

 

Ερωτηση ομως,στην σελιδα για το lmt μου βγαζει πολλες εκδοσεις απο 0,1 εως 1,5.Ποια κατεβαζω εγω?οποια θελω?η ειναι αναλογα ποια εκδοση android εχεις??και για το button savior πρεπει να εχω το pro η και η δωρεαν εκδοση κανει?

 

Lmt 1.5 αυτό κατεβάζεις, σου κάνει και η δωρεαν εκδοση του button savior, δοκίμασέ τα και τα δύο να δεις πιο θα κρατήσεις.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. εχω ενα προβλημα. χθες το βραδυ εκλεισα το κινητο, πριν πεσω για υπνο και τωρα δεν ανοιγει καθολου!

ειχει 5% μπαταρια οταν το εκλεισα! και το εβαλα να φορτισει τωρα, δεν φορτιζει! ουτε ανοιγει. εχω βγαλει την μπαταρια για λιγο να ξαναδοκιμασω!

 

ειμαι με 4.1.2 google και root.

 

εχει δει κανεις κατι παρομοιο??

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. εχω ενα προβλημα. χθες το βραδυ εκλεισα το κινητο, πριν πεσω για υπνο και τωρα δεν ανοιγει καθολου!

ειχει 5% μπαταρια οταν το εκλεισα! και το εβαλα να φορτισει τωρα, δεν φορτιζει! ουτε ανοιγει. εχω βγαλει την μπαταρια για λιγο να ξαναδοκιμασω!

 

ειμαι με 4.1.2 google και root.

 

εχει δει κανεις κατι παρομοιο??

 

Αν η μπαταρία αποφορτίστικε εντελώς είναι λογικό να χρειαστεί λίγο χρόνο παραπάνω για να ξεκινήσει η φόρτιση! Μερικές φορές ίσως κάνει και κανα μισάωρο...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

ήθελα να ρωτήσω αν έχει βρει κανείς τρόπο να αλλάξει την σειρά στις αγαπημένες επαφές;

στο τρίτο tab όταν πατήσεις το τηλέφωνο σου δείχνει τις επαφές αλλά δεν βρίσκω τρόπο να αλλάξω την σειρά που τις δείχνει.

Link to comment
Share on other sites

Αν η μπαταρία αποφορτίστικε εντελώς είναι λογικό να χρειαστεί λίγο χρόνο παραπάνω για να ξεκινήσει η φόρτιση! Μερικές φορές ίσως κάνει και κανα μισάωρο...

 

το εχω αφγσει 2ωρο και τιποτα. δεν φορτιζει καν. δεν δειχνει δηλαδη την ασπρη μπαταρια οταν ειναι κλειστο.

Link to comment
Share on other sites

το εχω αφγσει 2ωρο και τιποτα. δεν φορτιζει καν. δεν δειχνει δηλαδη την ασπρη μπαταρια οταν ειναι κλειστο.

 

Τότε δεν μπορώ να βοηθήσω! Δυστυχώς... Φορτιστής στην πρίζα έτσι? Όχι usb! Μερικές φορές μπορεί να σκαλώσει και από αυτό! Ποτέ δεν ξέρεις!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

το εχω αφγσει 2ωρο και τιποτα. δεν φορτιζει καν. δεν δειχνει δηλαδη την ασπρη μπαταρια οταν ειναι κλειστο.

 

εμενα μου χει τυχει να παει στο 0% μια δυο φορες, θελει κανα λεπτo μετα ανοιγει.

Edited by hlekat
Link to comment
Share on other sites

μπριζα ναι. δοκιμασα volume up down Και Power, αλλα τιποτα. μαλλον θα παει για service.

 

να το στειλω αθηνα ή να το παω θεσσαλονικη? εχει κανεις εμπειρια με service?

 

 

υπαρχει περιπτωση να εχω θεμα ? ειμαι με 4.1.2 root.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χθες το άφησα φορτισμένο και δεν ανοίγει το πρωί. Έβγαλα έβαλα μπαταρία και το βρήκα με 15%.Είμαι root με cm10. Περίεργο!
Link to comment
Share on other sites

Lmt 1.5 αυτό κατεβάζεις, σου κάνει και η δωρεαν εκδοση του button savior, δοκίμασέ τα και τα δύο να δεις πιο θα κρατήσεις.

 

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.Μια ερωτηση,οταν συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη μεσω usb me to programma kies μου δειχνει συνεχεια οτι προσπαθει να συνδεθει δλδ λεει connecting kai pote connected...Καμια λυση?Καπου διαβασα οτι επειδη το κινητο ειναι της google δεν μπορει να χρησιμοποιησει το kies.Ισχυει?Και αν ναι τοτε πως μπορω να κανω ροοτ αν δεν μπορω να το συνδεσω με το pc?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.Μια ερωτηση,οταν συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη μεσω usb me to programma kies μου δειχνει συνεχεια οτι προσπαθει να συνδεθει δλδ λεει connecting kai pote connected...Καμια λυση?Καπου διαβασα οτι επειδη το κινητο ειναι της google δεν μπορει να χρησιμοποιησει το kies.Ισχυει?Και αν ναι τοτε πως μπορω να κανω ροοτ αν δεν μπορω να το συνδεσω με το pc?

 

To kies δεν δουλεύει, την δουλειά σου θα την κάνεις με το toolkit http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1392310

Πανεύκολη διαδικασία, κάνεις τα πάντα μ' αυτό.

Link to comment
Share on other sites

To kies δεν δουλεύει, την δουλειά σου θα την κάνεις με το toolkit http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1392310

Πανεύκολη διαδικασία, κάνεις τα πάντα μ' αυτό.

 

Και να προσθέσω ότι στη τελευταία έκδοση -εμένα τουλάχιστον έτσι έγινε- δεν σβήνει τίποτα, παρ'όλο που λέει ότι το ξεκλείδωμα σου σβήνει την internal...

 

Προφανώς επειδή συνέβη σε μένα δεν σημαίνει ότι θα συμβεί και σε άλλους....οπότε backup ;)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

μπριζα ναι. δοκιμασα volume up down Και Power, αλλα τιποτα. μαλλον θα παει για service.

 

να το στειλω αθηνα ή να το παω θεσσαλονικη? εχει κανεις εμπειρια με service?

 

 

υπαρχει περιπτωση να εχω θεμα ? ειμαι με 4.1.2 root.

 

Εγω θα ελεγα να αγορασεις μια καινούργια μπαταρια.πιστεύω θα λυθεί το πρόβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τεραστιο το thread και δεν βρηκα κατι.Πρεπει να εισαι ροοτ,αλλα πρεπει να εχεις και custom rom η γινεται και με αυτην που.εχει ηδη το κινητο;ειναι ενα προγραμμα πχ που κανει την αλλαγη και επιλεγεις μετα με ποιον τροπο θα αντικαταστησεις τα κουμπια η πρεπει να βαλεις αλλη ρομ για να γινει κατι τετοιο;

 

Και επειδη δεν βγηκε η απαντηση η ερωτηση μου ειναι για το πως θα μπορεσω να βγαλω τα κουμπια απο το κατω μερος της οθονης ωστε να χρησιμοποιειται ολοκληρη...

 

απλα να ξερεις οτι με τον τροπο που σου ειπαν τα παιδια θα πρεπει να κανεις reboot το κινητο καθε φορα που θες να εμφανισεις η να εξαφανισεις τα κουμπια ενω αν το κανεις μεσω καποιας custom ρομ (π.χ. την AOKP που εχω εγω αλλα και αλλες) τωρα θα μπορεις να τα εμφανιζεις και να τα εξαφανιζεις οποτε θες χωρις reboot πατωντας απλα ενα κουμπι στο power menu

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνομαι λίγο τώρα τελευταία, και είμαι ανάμεσα σε κάποια κινητά από 4.3" και άνω. Το nexus μου φαίνεται καλή περίπτωση από πολλές απόψεις, μέγεθος όχι τόσο παντοφλέ όσο τα τελευταία στις 4.8", καλή τιμή, καθαρό android κ.λ.π. Με χαλάει λίγο η κάπως αδύναμη μπαταρία και το γεγονός ότι δεν παίρνει κάρτα μνήμης, αλλά αυτό πλέον ξεπερνιέται. Θα σας πρήξω λίγο, αλλά πριν συνεχίσω μια ερώτηση κρίσης: με το μαμίσιο λειτουργικό στις επαφές έχουμε την μπάρα με τα γράμματα για γρήγορη επιλογή ή πάμε ψαχτά όπως στην CM10? Ή μήπως υπάρχει τρόπος να μπεί με εφαρμογή τύπου dialer κ.λ.π.? Edited by fufutos
επιπλέον πληροφορίες
Link to comment
Share on other sites

....αλλά πριν συνεχίσω μια ερώτηση κρίσης: με το μαμίσιο λειτουργικό στις επαφές έχουμε την μπάρα με τα γράμματα για γρήγορη επιλογή ή πάμε ψαχτά όπως στην CM10?

 

Ψαχτά :rolleyes:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...