Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

αυτές δεν είναι που έχουν χρυσόσκονη και γυαλίζουν? εγώ για αυτό δεν την είχα πάρει θυμάμαι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οι φωτογραφίες αυτές έχουν ανέβει στο google+ και στο picasa web albums και ΔΕΝ καταναλώνουν χώρο εκεί. Ούτε στο κινητό σου καταναλώνουν χώρο. Τις φορτώνει, όπως και οποιοδήποτε άλλο album έχεις (αν έχεις) στο picasa web albums.

 

ναι , αλλά πως τις κάνω κρυφές να μην φαίνονται ? Θέλω να τις βλέπω μόνο απο το google+ . Aν τις διαγράψω απο την cache θα διαγραφούν και απο το google+ ? Ή αν συγχρονιστεί ξανά τότε δεν θα τις ξανα κατεβάσει ?

Link to comment
Share on other sites

κατσε να ερθει το κινητο και βλεπουμε. αν και απο οτι καταλαβα (εχοντας φτασει στην 255 σελιδα του thread) το μεγαλυτερο ποσοστο των Nexus που κυκλοφορουν στα ελληνικα μαγαζια θελουν μετατροπη σε jakju. η μετατροπη καταλαβα πως γινεται καθοτι διαβασα τον οδηγο απο το φορουμ και ειδα και αντιστοιχο video απο εδω

 

απλα μετα λεω να τα ξανακλειδωσω ολα οσα πειραξα (αυτο ψαχνω τωρα πως γινεται) και να φαινεται σαν να ειναι μια αγορασμενη απο την αρχη μαμισια google brand συσκευη που θα παιρνει τα updates της

 

αντε να μου κατσει μια jakju συσκευη απο την αρχη να μην χρειαστει να κανω τιποτα ... ζηταω πολλα :p ?

 

 

Όχι επειδή έχω γράψει εγώ τον οδηγό μου απλώς ή ακολουθησε μόνο τον οδηγό μου χωρίς κάποιο άλλο βίντεο όπως έκανα με επιτυχία πολλοί από εδώ, ή ακολούθησε το βίντεο! Γιατί μπορεί να σε μπερδέψει αν πας να κάνεις συνδυασμό και των 2.

Εγώ θα πρότεινα τον οδηγό! Μία μόνο παρένθεση υπάρχει στο όλο ζήτημα. Ο οδηγός όταν γράφτηκε συνήθως είχαν όλοι 4.0.4 IMM76K...

Αν έχεις σκοπό να το κάνεις άμεσα μόλις το πάρεις χωρίς να κάνεις OTA update από αυτά που έχει η samsung εγκρίνει λογικά και πιθανόν να είσαι σε 4.0.2 και άλλο build οπότε θα πρέπει να επιλέξεις στα πρώτα βήματα το κατάλληλο αριθμό για πέρασμα drivers.

Αν ωστόσο περάσεις OTA τότε υπάρχουν 2 εκδοχές....

Α) Παίρνεις 4.0.4 IMM76K... Και κάνεις τον οδηγό όπως είναι!

Β) Έχει βγεί το 4.1.1 JRO03C όπως λέει παιδί εδώ από τη samsung οπότε πρέπει να επιλέξεις πάλι το κατάλληλο αριθμό για drivers και όχι αυτό που λέει ο οδηγός...

 

Αν και αν έχεις καταλάβει όπως λές τι γίνεται θα το έκανες και μόνος σου αυτό! Απλά οι περισσότεροι εδώ μέσα τον κάνουν παπαγαλία και το λέω για να μην υπάρξουν ερωτήσεις δεν πέρασα τους σωστούς drivers...

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανε αναβάθμιση σε 4.1.1 για να δούμε.Σαν να έγινε πιο αργο αλλά είναι νωρίς να βγάλω συμπερασματα
Link to comment
Share on other sites

αν δεν βαριέσαι τράβα καμία φωτογραφία να δώ πως είναι και live :)

 

Εντυπωσιάστηκα από το ''value for money'' της mercury, έχει πολύ καλή εφαρμογή και με το martin fields screen protector που θα μπει (πιάνει όλη την οθόνη τελείως και δεν θα φαίνονται οι άκρες του) θα σφίξει και περισσότερο. Το skinomi το πέταξα, πολύ λαστιχωτό άφηνε νυχιές αλλά και orange peel effect, τουλάχιστον βγήκε εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιάστηκα από το ''value for money'' της mercury, έχει πολύ καλή εφαρμογή και με το martin fields screen protector που θα μπει (πιάνει όλη την οθόνη τελείως και δεν θα φαίνονται οι άκρες του) θα σφίξει και περισσότερο. Το skinomi το πέταξα, πολύ λαστιχωτό άφηνε νυχιές αλλά και orange peel effect, τουλάχιστον βγήκε εύκολα.

 

πολύ καλή φαίνεται και αν δεν γυαλίζει κιόλας θα την παραγγείλω σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς γυαλίζει, η θήκη δεν είναι ματ. Αν εννοείς το glitter που κάνει, είναι τόσο ανεπαίσθητο σε βαθμό που θα σου αρέσει (τουλάχιστον στην κίτρινη και φαντάζομαι σε όλες τις ανοιχτόχρωμες). Αν δεις και στο βίντεο μόνο στη μαύρη είναι έντονο.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς γυαλίζει, η θήκη δεν είναι ματ. Αν εννοείς το glitter που κάνει, είναι τόσο ανεπαίσθητο σε βαθμό που θα σου αρέσει (τουλάχιστον στην κίτρινη και φαντάζομαι σε όλες τις ανοιχτόχρωμες). Αν δεις και στο βίντεο μόνο στη μαύρη είναι έντονο.

 

ναι το glitter εννοούσα.. εντάξει με έπεισες θα την πάρω:p

Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτή την γυαλάδα φοβήθηκα και προτίμησα να δοκιμάσω την sgp ultra capsule πρώτα. με την τιμή της βέβαια θα έπαιρνα 3 Mercury από το ebay, αλλά θα κάτσε να δω αυτή που θα έρθει και αν δεν μου αρέσει θα παραγγείλω καμιά ανοιχτόχρωμη και γω!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και πάλι!! Λοιπόν κατάλαβα γιατί δεν μου έβρισκε το update απο τη samsung γιατι απλά δεν μπορούσε να συνδεθεί με τίποτα στο router με wifi!! Ανακάλυψα λοιπόν το εξής όταν η ασφάλεια είναι WEP/WEP 2 PSK δεν συνδέεται με τίποτα και μου βγάζει συνεχώς (out of range) στο ένα μέτρο απόσταση... βάζοντας λοιπόν το router με προστασία WEP είναι συνδεδεμένο εδώ και ώρα και κατεβάζω apps.. το τηλέφωνο έγινε τελικά google branded (μετά το κράξιμο που άκουσα):lol: και το router είναι NETGEAR DGN 2200!

Τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Σε συνέχεια του ανωτέρω διαβάζω πολλά θέματα σε android forums σχετικά με προβλήματα σύνδεσης του nexus με routers που έχουν προστασία WPA2.. δεν έχει παρατηρήσει άλλος κάτι? Σε όλους συνδέεται κανονικά??Το κακό είναι πως μου το έκανε απο την αρχή και με την 4.0.4 και μετά με τη 4.1.1...

Link to comment
Share on other sites

εμενα συνδεεται και στα wpa , σε λιγα ρουτερ ειχα θεματα συνδεσης , συνηθως σε τιποτα καφετεριες

 

του σπιτιου παντως το χω wep

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

εμενα συνδεεται και στα wpa , σε λιγα ρουτερ ειχα θεματα συνδεσης , συνηθως σε τιποτα καφετεριες

 

του σπιτιου παντως το χω wep

 

Και εγώ όπως αναφέρω πιο πάνω το έκανα WEP και συνδέθηκε αλλά το θέμα είναι πως δεν είναι σωστό νατο έχουμε το router σε WEP διότι είναι ουσιαστικά χωρίς προστασία!

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα αυτή και είναι πολύ καλή!

 

Η μαύρη από αυτή τη φίρμα μου γυάλισε πολύ! Πολύ ωραία και η ημιδιαφανής πλάτη της θήκης. Μάλλον αυτή θα πάρω. Και η άλλη που προτείνετε είναι καλή αλλά με ενδιαφέρει μόνο μαύρη. Βλέπω ότι γράφετε ότι η μαύρη τους χρυσίζει λίγο, κάτι που δεν μου αρέσει. Αν έπαιρνα άλλο χρώμα, ίσως πήγαινα στην κίτρινη.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ την extended μπαταρία, την έβαλα και όλα καλά! Περιμένω μετά τις πρώτες φορτίσεις να αρχίσει να αποδίδει στα μέγιστα
Samsung Galaxy Nexus (i9250) & Asus Nexus 7 (soon)
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια γρηγορη ερωτηση: Η διαφορα μεταξυ ενος 'ελληνικου' nexus απο ένα μή 'ελληνικο' ποια ειναι? Απο οτι ξερω με τη bean εκδοση μπορεις να γραφεις Ελληνικα. Υπάρχει κάτι αλλο?

 

thanks!

Link to comment
Share on other sites

από ασύρματα ηχεία με NFC έχετε να προτείνετε τίποτα καλό για το Nexus μας?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας χωρίς πρόβλημα στο WiFi και συνδέομαι συνέχεια σε WPA2. Οι μπάρες είναι λίγο χαμηλά, αλλά ποτέ δεν έχω πρόβλημα σύνδεσης σε λογικές συνθήκες, και ποτέ δεν έχω αποσυνδέσεις.

 

@Xorxhs

Δεν υπάρχει "Ελληνικό" Nexus. Απλά τα πιο πολλά που πουλήθηκαν στην Ελλάδα τον τελευταίο καιρό ήταν Samsung branded, οπότε άργησαν λίγο να πάρουν ΟΤΑ αναβάθμιση JB. Βέβαια και σε αυτά μπορείς να βάλεις yakju χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

 

@Xorxhs

Δεν υπάρχει "Ελληνικό" Nexus. Απλά τα πιο πολλά που πουλήθηκαν στην Ελλάδα τον τελευταίο καιρό ήταν Samsung branded, οπότε άργησαν λίγο να πάρουν ΟΤΑ αναβάθμιση JB. Βέβαια και σε αυτά μπορείς να βάλεις yakju χωρίς πρόβλημα.

 

Απεδειξα στο φιλο τη μπουρδα περι "ελληνικων" τηλεφωνων που κυκλοφορει :)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πάρει την θήκη Mercury, μήπως την έχετε δοκιμάσει σε extended μπαταρία να μου πείτε τι εφαρμογή έχει;

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...