Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά η τιμή του είναι στα 280 με 250 το πολύ...Αν το βρείτε πιο κάτω μεταχειρισμένο ελάτε να μου το πείτε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με 469€ που φημολογείται ότι θα κάνει το 4αρι δεν νομίζω να πέσει τόσο πολύ η τιμή του.

 

469 θα ερθει???κατα την γνωμη μου ειναι πολλα τα λεφτα....οχι οτι δεν τα αξιζει αλλα πιστευα οτι θα το ειχανε γυρω στα 400...

Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβαθμηση και μου βγαζει ολες τις εφαρμογες root....μετα την εγκατασταση της 4.2.2 χανετε το root...το supersu το δειχνει οτι ειναι ενεργο.....πως τα βγαζω ολα αυτα???
Link to comment
Share on other sites

1 χρόνου κινητό που καινούριο κάνει 360 αν έχει μείνει στοκ σε κανένα μαγαζί, 300 προσφορά Πλαισίου τα Χριστούγεννα, θα έδινε κανείς 230 ευρώ;;;;; Μην ακούμε και καραφλιάζουμε εδώ πέρα! Χαχαχαχα! :lol:

 

Και έρχεται Nexus 4 εντός των ημερών και X phone λίαν συντόμως;

 

Με πιάνουν τα γέλια συγγνώμη. Ένα κινητό σε 1 χρόνο έχει χάσει άνετα τη μισή του αξία, αν δεν είναι iphone.

 

Ενδεχομένως να μην είναι η πρόθεσή σου να ανεβάσεις τους τόνους (αν και αμφιβάλλω).

Είναι τυχαίο όμως ότι όλοι όσοι το έχουμε δεν θα το αποχωριζόμαστε για λιγότερα? Συμφωνώ με τις εκτιμήσεις των προηγουμένων - αν το βρεις σε καλύτερη τιμή πες το και σε εμάς να πάρουμε δεύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Κινητό 1 χρόνου είναι κινητό 1 χρόνου.
"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Κινητό 1 χρόνου είναι κινητό 1 χρόνου.

 

συμφωνω απολυτα...αλλα το κινητο 1 χρονου που πριν λιγες μερες πηρε 4.2.2

ποσα κινητα πιο καινουργια,και πολυ πιο ακριβα δεν θα παρουνε ποτε αναβαθμηση????το οτι πωλειται ακομα σε καλη τιμη εχει να κανει και με το θεμα οτι ειναι Nexus

Link to comment
Share on other sites

Κινητό 1 χρόνου είναι κινητό 1 χρόνου.

 

Aν σου ελεγαν ομως ελα να παρεις το i-phone4 στα 400ευρω, δε θα ελεγες ειναι 3τιας.. (οσο ειναι τελοσπαντων)..

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

Aν σου ελεγαν ομως ελα να παρεις το i-phone4 στα 400ευρω, δε θα ελεγες ειναι 3τιας.. (οσο ειναι τελοσπαντων)..

 

Άσχετο, αλλά εγω προσωπικά δεν θα έδινα τόσα λεφτά για iP ακόμα και καινούριο, ακόμα και αν ήταν το 5...:rolleyes:

 

Edit: Και όπως είδα στο Techblog, αν όντως τα νέα Nexus βγουν τριγύρω στα 500€ :rolleyes: πρέπει να αισθανόμαστε όλοι μας πολύ τυχεροί που πήραμε το Sammy σε τέτοιες τιμές (και όσοι το πήραν εκείνο το ΣΚ από το Πλαίσιο, ακόμα καλύτερα :D )

Edited by The Ace

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

1 χρόνου κινητό που καινούριο κάνει 360 αν έχει μείνει στοκ σε κανένα μαγαζί, 300 προσφορά Πλαισίου τα Χριστούγεννα, θα έδινε κανείς 230 ευρώ;;;;; Μην ακούμε και καραφλιάζουμε εδώ πέρα! Χαχαχαχα! :lol:

 

Και έρχεται Nexus 4 εντός των ημερών και X phone λίαν συντόμως;

 

Με πιάνουν τα γέλια συγγνώμη. Ένα κινητό σε 1 χρόνο έχει χάσει άνετα τη μισή του αξία, αν δεν είναι iphone.

 

Εχει χασει την μιση αξια του γιατι οταν ηρθε καινουργιο πουλιοταν στα 600 ευρω περιπου

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 4.2.2 αντιμετοπιζει άλλος πρόβλημα με το συγχρονισμό του Dropbox? δοκίμασα διάφορα άλλα με τίποτα δεν αρχίζει ο συγχρονισμός.
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Λογικό μου ακούγεται να μην δουλεύουν μερικές εφαρμογές, δεν φταίει το τηλέφωνο αλλά η εφαρμογές

που δεν είναι γραμμένες για να τρέχουν με 4.2.2 σιγά σιγά θα βγουν update.

Το κακό του να έχεις το τελευταίο update σε οποιοδήποτε λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 4.2.2 αντιμετοπιζει άλλος πρόβλημα με το συγχρονισμό του Dropbox? δοκίμασα διάφορα άλλα με τίποτα δεν αρχίζει ο συγχρονισμός.

Κάνε πάλι configure το dropbox.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για όσους δεν έχουν πάρει ακόμα το update,

μετά από 100+ clear data που έκανα στο google servises framework είχα απελπιστεί! :kill:

ως που κάποια στιγμή έκανα clear cache πρώτα και μετά clear data.

με την πρώτη προσπάθεια έσκασε το update επιτέλους! :sick:

Μπορείς να μου θυμίσεις πως κάνουμε clear cache και clear data; Είμαι stock και yakju

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως ξεκλειδωνουμε τον bootloader????επειδη ειμαι στην 4.2.2 δεν μπορω να χρισιμοποιησω το toolkit....
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα πριν λιγες μερες πηρα και εγω την αναβαθμιση σε 4.2.2.θα ηθελα να ρωτησω πριν ημιυν ροοτ τωρα χρειαζεται να ροοταρω ξανα το κινητο απο την αρχη?αν ναι με ποιον τροπο?και επιδη δεν μπορω να βρω γιατι οι σελιδες ειναι αρκετες μηπως μπορεις καποιος να μου δωσει τι λινκ απο την μεγαλυτερη μπαταριαμε το καπακι?

*A G I O S*

www.epiplak.gr

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως ξεκλειδωνουμε τον bootloader????επειδη ειμαι στην 4.2.2 δεν μπορω να χρισιμοποιησω το toolkit....

 

Νομιζω μπορεις με το toolkit. Απλα θελει νσ κατεβασεις νεους adb drivers. Κοιταξε τα τελευταια post στο θεμα των τροποποιησεων.

 

 

 

 

 

Καλημερα πριν λιγες μερες πηρα και εγω την αναβαθμιση σε 4.2.2.θα ηθελα να ρωτησω πριν ημιυν ροοτ τωρα χρειαζεται να ροοταρω ξανα το κινητο απο την αρχη?αν ναι με ποιον τροπο?και επιδη δεν μπορω να βρω γιατι οι σελιδες ειναι αρκετες μηπως μπορεις καποιος να μου δωσει τι λινκ απο την μεγαλυτερη μπαταριαμε το καπακι?

 

Θέλει ξανά root,εκτός αν φλασαρες στοκ που ήταν ήδη root. Με το toolkit ξανά.

 

ΥΓ: σύμφωνα με τον developer του toolkit δεν υπάρχει πρόβλημα.

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να υπάρχει ένα θέμα με τα notifications ή τον συγχρονισμό... Δεν παίρνω ούτε από το FB Messenger πλέον, ούτε από άλλες εφαρμογές που έπαιρνα με την 4.2.1

Ας περιμένουμε λίγο μπας κι είναι θέμα των εφαρμογών..

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα πριν λιγες μερες πηρα και εγω την αναβαθμιση σε 4.2.2.θα ηθελα να ρωτησω πριν ημιυν ροοτ τωρα χρειαζεται να ροοταρω ξανα το κινητο απο την αρχη?αν ναι με ποιον τροπο?και επιδη δεν μπορω να βρω γιατι οι σελιδες ειναι αρκετες μηπως μπορεις καποιος να μου δωσει τι λινκ απο την μεγαλυτερη μπαταριαμε το καπακι?

 

Οσον αφορά την μπαταρία δες εδώ http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130737077854

Link to comment
Share on other sites

Με την 4.2.2 παρατηρω πολυ καλυτερο ηχο στις κλησεις, ακουγεται πολυ πιο καθαρα και δυνατα ο συνομιλητης. Δεν ξερω αν βελτιωθηκε το "σημα" ή το ηχειο παντως ...μπραβο!
Link to comment
Share on other sites

Με την 4.2.2 παρατηρω πολυ καλυτερο ηχο στις κλησεις, ακουγεται πολυ πιο καθαρα και δυνατα ο συνομιλητης. Δεν ξερω αν βελτιωθηκε το "σημα" ή το ηχειο παντως ...μπραβο!

 

...και γω λεω μηπως ειναι η ιδεα μου αλλα αφου το παρατηρησες και εσυ οκ τοτε.

 

Οντως οπως τα λες ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα και εγώ σε 4.2.2. Αυτό που πρόσεξα μέχρι στιγμής είναι ότι η φόρτιση κρατάει 5+ ώρες. Δεν ξέρω αν έτυχε,θα το παρακολουθήσω.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα εγώ και με χαροποιεί ιδιαίτερα είναι ότι η μπαταρία (για τον δικό μου τρόπο χρήσης) κρατάει κατά πολύ περισσότερο απο ότι στην 4.2.1. Κανένας άλλος είδε το ίδιο?

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα εγώ και με χαροποιεί ιδιαίτερα είναι ότι η μπαταρία (για τον δικό μου τρόπο χρήσης) κρατάει κατά πολύ περισσότερο απο ότι στην 4.2.1. Κανένας άλλος είδε το ίδιο?

 

Στο άλλο thread έχω ποστάρει τα battery stats μου...αυτή τη στιγμή είμαι 22ω29λ με 35% να απομένει...ΠΟΛΥ καλύτερο από την 4.2.1, ΑΛΛΑ έχει αλλάξει και μια ακόμα μεταβλητή, πριν ήμουν με franco τώρα είμαι με ΑΚ...ίδιες συχνότητες και governors βέβαια...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...