Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρεμπιπτόντως το νεξους μας έχει miracast απλα πρεπει να βρεις τηλεοραση που να έχει ή να πάρεις ανταπτορα κ να τον συνδέσεις σε αυτη...

 

και που ακριβως το επιλεγουμε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν ράγισε η οθόνη, φοβάμαι ότι δε μπορείς επίσημα να τη βγάλεις φτηνά. Οι τιμές που ακούγονται είναι της τάξης των 200€ γιατί σου αλλάζουν όλη την οθόνη (από την αντιπροσωπεία πάντα). Υπάρχουν φτηνότερα ανταλλακτικά από ebay (πχ να αλλάξεις μόνο το επιφανειακό στρώμα της οθόνης), αλλά είναι λεπτοδουλειά και προφανώς χάνεται η εγγύηση.

 

wow 200 ευρω!!! σαν να παιρνω νεο κινητο, μου φαινεται θα κατσω με το ραγισμα:(

ειδα τα ανταλακτικα που λες στο ebay ...μονο 15 ευρω βγαινουν αλλα πως καταλαβαινω οτι ειναι μονο το επιφανειακο στρωμα που εχει το προβλημα...και μπορω να το κανω μονος μου?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι φοβάμαι μην έχει πρόβλημα το κινητό με το WiFi. Είναι ότι σε σημεία που κάθομαι στο σπίτι δεν έχει καθόλου καλό σήμα. Αλλά και έξω όταν είμαι πάλι το ίδιο πρόβλημα έχω... Είναι πολύ ενοχλητικό...
Link to comment
Share on other sites

wow 200 ευρω!!! σαν να παιρνω νεο κινητο, μου φαινεται θα κατσω με το ραγισμα:(

ειδα τα ανταλακτικα που λες στο ebay ...μονο 15 ευρω βγαινουν αλλα πως καταλαβαινω οτι ειναι μονο το επιφανειακο στρωμα που εχει το προβλημα...και μπορω να το κανω μονος μου?

 

για δες εδω:

 

http://www.ifixit.com/Answers/View/93979/Is+it+possible+to+change+ONLY+the+Glass

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος θέμα μετά την αναβάθμιση σε 4.2.2. με το wifi?

 

Ενώ με την 4.1.1 ήταν πολύ δυνατό και συνδεόταν μια χαρά τώρα απο τις ίδιες αποστάσεις δέν συνδέεται...:(

 

Δεν είναι ότι φοβάμαι μην έχει πρόβλημα το κινητό με το WiFi. Είναι ότι σε σημεία που κάθομαι στο σπίτι δεν έχει καθόλου καλό σήμα. Αλλά και έξω όταν είμαι πάλι το ίδιο πρόβλημα έχω... Είναι πολύ ενοχλητικό...

 

Εγω πιστευω παντως οτι με την 4.2.2 το wifi εχει καλυτερεψει. Ακριβως σε αντιθεση με σας, σε σημεια που δεν επιανα σημα μεσα στο σπιτι, τωρα πιανω ανετα 2 γραμμες. Επισης, συνδεεται πολυ πιο γρηγορα κ τελος, πρωτη φορα βλεπω τον browser τοσο γρηγορο (ακομα κ χωρις πολυ καλο σημα).

 

Η αληθεια ειναι οτι το wifi της συσκευης δεν ειναι απο τα καλυτερα, ομως μεχρι στιγμης δεν με απογοητευσε. (Εννοειται πως θα μπορουσε να ειναι καλυτερο)

 

 

ΥΓ: Συνηθως, σε αποσταση 2-3 μετρα απο το modem (μεσα στο σπιτι), βρισκομαι στις 4 γραμμες. Αντε να εχει μερικα στιγμιαια ανεβοκατεβασματα. Οπως κ να χει, οι γραμμες που βλεπουμε στο wifi ειναι σαν τα benchmarks. Μια ενδειξη απλα. Τπτ παραπανω.

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

thanks

αλλα δυσκολα πραγματα και με τζογο

και μια που λειτουργει χωρις προβλημα το κινητο, δεν θα κανω κατι γιατι βλεπω πολυ παιδεμα να βγαλεις το digitizer, και αμα το χαλασεις πας μετα στα σιγουρα για 200αρα..

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμία ανακοίνωση από την Samsung αν και πότε πρόκειται να αναβαθμίσει τα δικά της Nexus σε 4.2.2?

Βαριέμαι να το κάνω yakju

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμία ανακοίνωση από την Samsung αν και πότε πρόκειται να αναβαθμίσει τα δικά της Nexus σε 4.2.2?

Βαριέμαι να το κάνω yakju

 

και η Samsung βαριέται να το κάνει 4.2.2 :lol: :p ... Δεν νομίζω να βαριέσαι φίλε, φοβάσαι. Μην φοβάσαι όμως. Είναι μια διαδικασία 15-20 λεπτών εκ των οποίων τα 14-19 είναι το κατέβασμα της rom. Είναι απίστευτα ευκόλο, κάντο να τελειώνεις.. Μην εξαρτάσαι απο καμία Samsung :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμία ανακοίνωση από την Samsung αν και πότε πρόκειται να αναβαθμίσει τα δικά της Nexus σε 4.2.2?

Βαριέμαι να το κάνω yakju

 

Αν σκεφτείς οτι τα samsung branded είναι με 4.1.1 και τα google branded έχουν 4.2.2,ενδιάμεσα είναι 3-4 αναβαθμησεις που η samsung τις αγνόησε.... Δεν ξέρω ποτε θα δώσει αναβάθμιση ή αν θα δώσει αλλά επειδή η διαδικασία είναι πραγματικα πολύ απλή,δεν βλέπω κανένα λογο να είσαι με samsung branded συσκευή ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πρέπει να το κάνω. Φοβάμαι μην κάνω καμιά βλακεία. Θα δοκιμάσω λίγο αργότερα. Εύχομαι να υπάρχει κάποιος μέσα μετά να τον ζαλίσω.
Link to comment
Share on other sites

κι εγω φοβομουν να το κανω...

 

το εκανα προχθες και ειναι οντως πολυ ευκολο... με το Toolkit ειναι ολα μασημενη τροφη...

 

εχουν αλλαξει απλα τα νουμερα μερικων επιλογων απο τον οδηγο της πρωτης σελιδας επειδη εχουν βγει ενδιαμεσα καποιες αναβαθμισεις...

 

στους xda υπαρχει και video για τον οδηγο βημα προς βημα, το οποιο απευθυνεται σε πρωταρηδες...

 

ειχα ενα προβλημα με τα Windows 8 αλλα υπαρχει λυση στα fags του thread του toolkit των xda...

 

στο τελος κατεβαστε την 4.2.0 γιατι με την 4.2.1 απο το toolkit δεν κατεβαζε τιποτα...

 

για οποια απορια, εδω υπαρχει πολυς κοσμος που βοηθαει...

 

προχωρηστε...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμία ανακοίνωση από την Samsung αν και πότε πρόκειται να αναβαθμίσει τα δικά της Nexus σε 4.2.2?

Βαριέμαι να το κάνω yakju

 

Τους πείρα τηλέφωνο έτσι για να δω τι θα πουν και επίσημα δήλωσαν άγνοια για τις αναβαθμίσεις των nexus συσκευών της. Μου είπαν να περιμένω κάποια στιγμή θα έρθει! !!!!!:lol:

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.....εχω την 4.2.2 αλλα θελω να ξεκλειδωσω τον bootloader....μεσω toolkit εχει επιλογη μεχρι την 4.2.1 πως μπορω να κανω την δουλεια μου??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μπαινω απο κινητο αρα δεν μπορεσα να ψαξω αν υπαρχει καπου το συγκεκριμενο. Θελω να με βοηθησετε σε καποιο θεμα.Και το ερωτημα ειναι:

Γιατι δεν μπορω να στειλω mms? Θεωρητικα εχω τις σωστες ρυθμισεις. Γιατι δεν μπορω να στειλω και να λαβω??

Οποιος μπορει να βοηθησει.

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.....εχω την 4.2.2 αλλα θελω να ξεκλειδωσω τον bootloader....μεσω toolkit εχει επιλογη μεχρι την 4.2.1 πως μπορω να κανω την δουλεια μου??

 

αναβάθμισε το toolkit. Κάνεις μία φορά donation και λαμβάνεια αναβαθμίσεις για πάντα

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

αναβάθμισε το toolkit. Κάνεις μία φορά donation και λαμβάνεια αναβαθμίσεις για πάντα

 

τον ξεκλειδωσα επιλεγοντας την 4.2.1

οσο για το donation πρεπει να εχω καρτα...και δυστηχως καρτα δεν εχω.......αυριο θα παρω μια pre payid card....ετσι και αλλιως το εχω στο νου μου να το κανω γιατι το χρεισιμοποιω......

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια , δεν μπορώ γενικά να κάνω λήψη ή αναβάθμιση των εφαρμογών απο το μάρκετ μου γράφει σφάλμα ανάκτησης απο διακομιστή ....πήγα να μπω μέσω του στοκ ρεκοβερι να του κάνω φακτορι ρεσετ κ μόλις πάει να κάνει restart recovery μου γράφει no command. τι μπορεί να παίχτηκε ? μόλις εχθές του έκανα αναβάθμιση σε 4.2.2...:worry:

 

ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια , δεν μπορώ γενικά να κάνω λήψη ή αναβάθμιση των εφαρμογών απο το μάρκετ μου γράφει σφάλμα ανάκτησης απο διακομιστή ....πήγα να μπω μέσω του στοκ ρεκοβερι να του κάνω φακτορι ρεσετ κ μόλις πάει να κάνει restart recovery μου γράφει no command. τι μπορεί να παίχτηκε ? μόλις εχθές του έκανα αναβάθμιση σε 4.2.2...:worry:

 

ευχαριστώ..

 

κανε μια διαγραφη του λογαριασμου(gmail) σου και ξαναβαλτον....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.....εχω την 4.2.2 αλλα θελω να ξεκλειδωσω τον bootloader....μεσω toolkit εχει επιλογη μεχρι την 4.2.1 πως μπορω να κανω την δουλεια μου??

 

Αν εισαι root για να μην παιδευεσαι βαλε αυτο και δεν χανεις και τα δεδομενα https://play.google.com/store/apps/details?id=net.segv11.bootunlocker&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5ldC5zZWd2MTEuYm9vdHVubG9ja2VyIl0.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι λεει το ενα υποστηριζει και τηλεχειρισμο μεσω του τηλεκοντρολ της HD Tv σου. Τωρα αν δουλευει ο τηλεχειρισμος ειναι αλλο καπελο!

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...