Jump to content

Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλα αλλαξα λιγο το sensitivity και το εβαλα 30, τα αλλα οπως ειπες.

 

Wow, δουλεύει φοβερά. Θα το αγοράσω. Η διαφορά είναι εμφανέστατη σε drawing apps, όπως π.χ. το drawingpad. Ας πούμε αν γράψεις ένα μικρό 'ε'.. καμία σχέση, με τα default settings βγαίνει σχεδόν 'ι', εκτός αν το γράψεις πολύ αργά και προσεκτικά. Και με stylus είμαι σίγουρος ότι μπορεί πια να γίνει κανονικό notepad... Thanks Χρύσα για την ανακάλυψη! :)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Και εγω στο drawing pad το δοκιμασα και με το stylus και ειδα τρελλη διαφορα. Εγω το εχω αγορασει ηδη ;-)
Link to comment
Share on other sites

@Tyxerakias

Μια βοηθεια επειδη δεν εχω ασχοληθει αρκετα με android tablets.

Για να επανελθω σε stock σε ελληνικο κομματι (εχω φλασαρει μια 3.2 χωρις ελληνικο μενου) τι διαδικασια ακολουθω?

Φλασαρω με odin και αν ναι, ποιο αρχειο?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

@Tyxerakias

Μια βοηθεια επειδη δεν εχω ασχοληθει αρκετα με android tablets.

Για να επανελθω σε stock σε ελληνικο κομματι (εχω φλασαρει μια 3.2 χωρις ελληνικο μενου) τι διαδικασια ακολουθω?

Φλασαρω με odin και αν ναι, ποιο αρχειο?

Ευχαριστω.

 

Nαι, μπορείς, με odin. Όσο για το αρχείο, δεν ξέρω ποιο μοντέλο έχεις, ίσως αν μου'λεγες... :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Nαι, μπορείς, με odin. Όσο για το αρχείο, δεν ξέρω ποιο μοντέλο έχεις, ίσως αν μου'λεγες... :p

 

Έχω το 7500 απο Vodafone (unbranded)...

Ευχαριστώ για την απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 7500 απο Vodafone (unbranded)...

Ευχαριστώ για την απάντηση...

 

OK, δοκίμασε αυτό: http://hotfile.com/dl/136319837/1f1bf73/GT-P7500_XEO_P7500XWKK4_P7500OXXKK3_P7500XXKK2.rar.html ...

 

Κάνε κι ένα factory reset από το recovery menu (wipe) όταν το βάλεις.

 

Και το odin εδώ... : http://www.multiupload.com/5QR3X8PHWW

 

Επίσης θα βοήθησει να αλλάξεις το csc σε EUR όταν το βάλεις, για να έχει και όλα τα ελληνικά APN.

 

Aν χρειαστείς βοήθεια στείλε μου pm

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Θα πετάξω και εγώ τη σπόντα μου αφού πριν λίγες μέρες εχω και εγώ ένα στα χέρια μου σε αντικατάσταση με το 7άρι. . . .

 

Σούπερ είναι!

Καταπληκτική οθόνη, χορταστικό στη πλοήγηση και στην αναπαραγωγή βίντεο και φώτο! !

Η μπαταρία του δείχνει καλύτερα βήματα από το 7άρι!

 

Αν είχε και κλήση μέσω GSM θα ήταν ακόμα πιο super! :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να συνδεθεί με προτζέκτορα?

 

Υποθέτω πως ναι, αν ο projector έχει HDMI port... αλλά δεν το έχω δει να δουλεύει, οπότε δε μπορώ να σου πω 100%. Καλύτερα ρώτα τη Samsung.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχετε γράψει κάπου για αυτό το ενοχλητικό πράγμα με τον mail client (τον pop, πχ. otenet, όχι τον yahoo/gmail) που συγχρονίζει κάθε φορά υποχρεωτικά με τον mail server, οπότε αν ο χρήστης έχει επιλέξει να κατεβαίνουν τα μηνύματα σε ένα κεντρικό υπολογιστή του (εγώ στο desktop μου) τα χάνει από την ταμπλέτα.

 

Η μόνη λύση νομίζω είναι να δημιουργήσω στον client ένα folder (πχ. «παραμένοντα μηνύματα») και να μεταφέρω εκεί τα μηνύματα που θέλω να κρατήσω. Προφανώς αυτό το φόλντερ δεν θα συγχρονίζει με το mail server. Ωστόσο δεν έχω βρει τρόπο μέσα από τον client να δημιουργώ νέο φάκελο. Κάποια πρόταση;

 

Edit: Παλιά είχε το ίδιο πρόβλημα το 2.2 στο desire μου, αλλά μετά από κάποια αναβάθμιση, δεν θυμάμαι πότε, επιδιορθώθηκε (ή, μάλλον, άλλαξε η επιλογή, αφού δεν είναι σώνει και καλά bug) και τώρα εκεί τα μηνύματα παραμένουν ώσπου να τα διαγράψεις.

Edited by nikosal

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το δοκιμάσω έτσι κι αν χρειαστω κάτι θα επανέλθω. Ευχαριστώ!

OK, δοκίμασε αυτό: http://hotfile.com/dl/136319837/1f1bf73/GT-P7500_XEO_P7500XWKK4_P7500OXXKK3_P7500XXKK2.rar.html ...

 

Κάνε κι ένα factory reset από το recovery menu (wipe) όταν το βάλεις.

 

Και το odin εδώ... : http://www.multiupload.com/5QR3X8PHWW

 

Επίσης θα βοήθησει να αλλάξεις το csc σε EUR όταν το βάλεις, για να έχει και όλα τα ελληνικά APN.

 

Aν χρειαστείς βοήθεια στείλε μου pm

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι μια ερωτηση,

 

Στήν αναμονή στη κάτω μπάρα αν πατήσεις στο κέντρο (στο βελακι) ανεβαίνουν 6 εικονίδια-εφαρμογες. Πως μπορούμε να τις αλλάξουμε; ;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

έχετε καμιά ιδέα για πού μπορώ να το βρω φτηνότερο στην Ελλάδα όμως το 3G Μοντέλο? Προτιμώ να μην το πάρω μέσω Χονγκ Κονγκ κλπ μέσω ebay..το φοβάμαι λίγο για τόσα λεφτά..:confused:
Link to comment
Share on other sites

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι το Galaxy Tab 10.1 δεν θα αναβαθμιστεί σε Android 4.0 ICS, ισχύει κάτι τέτοιο γιατί σκέφτομαι να το πάρω.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έχετε καμιά ιδέα για πού μπορώ να το βρω φτηνότερο στην Ελλάδα όμως το 3G Μοντέλο? Προτιμώ να μην το πάρω μέσω Χονγκ Κονγκ κλπ μέσω ebay..το φοβάμαι λίγο για τόσα λεφτά..:confused:

 

http://www.skroutz.gr/s/353867/Samsung-Galaxy-Tab-P7500-3G.html

 

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι το Galaxy Tab 10.1 δεν θα αναβαθμιστεί σε Android 4.0 ICS, ισχύει κάτι τέτοιο γιατί σκέφτομαι να το πάρω.

 

Θα αναβαθμιστεί... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319693

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους του forum. Σε δυο μέρες θα είμαι και εγώ κάτοχος ενός Samsung tab 10.1 P7500. Θα ήθελα να ρωτήσω αν παίζει mkv αρχεία δλδ ταινίες HD (720p+1080p)???? Και γενικά τι λέει σαν συσκευή? Όσων αφορά πλοήγηση, streaming και αναπαραγωγή μουσικής ταινιών.. Σαν συσκευή φαίνεται όμορφη. Σε σχέση με ipad?
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλους, στο ipad ξέρω ότι κάνουν ένα σπάσιμο για να κατεβάζεις δωρεάν apps οι οποίες κανονικά είναι με πληρωμή. Στο P7500 ισχύει κάτι τέτοιο;

Μπορώ να περάσω αρχεία σε PDF και να μου παίξουν; π.χ ένα χάρτη.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Στο android market υπάρχουν εφαρμογές είτε δωρεάν είτε με πληρωμή.

Εσύ αποφασίζεις τι θα σε καλύψει και πραττεις αναλόγως.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θέλω την γνώμη σας ,είμαι ένα βήμα πριν την αγορά ενός TAB... η του 10.1 η του 8.9 ,ποιο λέτε ? ρε παίδες για βοηθήστε οι κάτοχοι !!!
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά καλησπέρα, θέλω την γνώμη σας ,είμαι ένα βήμα πριν την αγορά ενός TAB... η του 10.1 η του 8.9 ,ποιο λέτε ? ρε παίδες για βοηθήστε οι κάτοχοι !!!

 

Απευθύνσου καλύτερα εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και τις εφαρμογές κλπ στο Menu πως αλλάζουμε διάταξη ρε παιδιά; ; :(

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...εχω μια ερωτηση...μεχρι πριν λιγες μερες ειχα ενα samsung galaxy tab 7αρι, το οποιο εδωσα και πηρα το 7500....με το προηγουμενο ειχα μεσα μια καρτα της vodafone με 1gb για να εχω ιντερνετ στην ταμπλετα....ειχα το προγραμμα 3g watchdog και μεσω αυτου ελεγχα την χρηση που εκανα.....στην καινουρια ταμπλετα, βαζω τις ιδιες ρυθμισεις στο ΑΡΝ (μπαινει κανονικα στο ιντερνετ με 3G) αλλα το 3g watchdog αρνειται να ξεκινησει να μετραει και παραμενει στο 0 (ενω αντιθετα μετραει κανονικα τη χρηση του wifi)...το εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ξαναεγκατεστησα την εφαρμογη, παλι τα ιδια...εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταιει;;;;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι υπήρχε κάποιο θέμα ασυμβατότητας με το 3G Watchdog, το οποίο έλυσα βάζοντας custom rom. Βέβαια, εμένα δεν μου έβγαζε 0 στην κατανάλωση, αλλά κάποιο υπερβολικά μικρό αριθμό (π.χ. 100 KB μετά από 20 λεπτά πλοήγησης).

Το μόνο που μπορείς να δοκιμάσεις, είναι να βάλεις/βγάλεις την επιλογή για χρήση του pre-Froyo interface στις ρυθμίσεις του προγράμματος...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...