Jump to content

Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.samsung.com/uk/consumer/flagship/GT-P7510FKDXEU/images/GalaxyTab_main_KV.jpg

Χαρακτηριστικά:

Διαστάσεις: 257 x 8.6 x 176mm (WDH)

Βάρος: 565g

Πλήκτρολόγιο: On-screen

Μέγεθος οθόνης: 10.1 ίντσες

Οριζόντια ανάλυση οθόνης: 1,280

Κάθετη ανάλυση οθόνης: 800

Τεχνολογία οθόνης: IPS

Χωρητικότητα μπαταρίας: 7,000mAh

CPU συχνότητα: 1MHz

Εσωτερική μνήμη: 16 / 32 / 64 GB

RAM: 1MB

Κάμερα: 3.2mp με LED φλας πίσω, 1.3mp μπροστά.

WiFi standard 802.11n

Bluetooth: Ναι

Ενσωματωμένο GPS: Ναι

Upstream USB ports: Mόνο με ξεχωριστό adapter.

HDMI : Mόνο με ξεχωριστό adapter.

Λειτουργικό: Android 3.1 Honeycomb, με Touchwiz launcher.

Xρώματα: Άσπρο, Μαύρο, και Γκρί

Συνδεσιμότητα: WiFi μόνο (μοντέλο P7510), ή WiFi + 3G (μοντέλο P7500)

 

Ice Cream Sandwich για ελληνικά tabs εδώ.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ψηνομαι κι'εγω αν το παρω. νομιζω οτι εχω σχεδον καταληξει αλλα εχω μερικες επιφυλαξεις ακομα. για το θεμα της τιμουλας, νομιζω οτι ειναι μια χαρα. αν σκεφτουμε σε τι τιμη κυκλοφορησε ελλαδα το galaxy tab και ηταν και 7 ιντσες, τοτε η τιμη για το συγκεκριμενο, και με το hardware που εχει ειναι σουπερ.

 

edit :

απο θεμα hardware και βλεποντας και το xoom το οποιο εχει και microsd και hdmi και usb 2.0, μηπως τελικα αξιζει καλυτερα το xoom ? τι λετε παλικαρια ?

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα το 10.1 ειναι καλυτερο

 

όχι σε εφαρμογές πάντως..., τέσπα επειδή βγαίνουμε εκτός θέματος πιστεύω η τιμή δεν είναι ανταγωνιστική αλλά σίγουρα είναι ένα gadget απίστευτό :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα / Καλημέρα και απο εμένα,

 

Είχα την "τύχη" να παρακολουθήσω απο κοντά το Google IO 2011 και (την διπλή) τύχη να είμαι ένας απο τους τυχερούς κατόχους του Galaxy Tab 10.1 που έδωσε η Google.

 

Παραθέτω 2 φωτογραφίες και απο Δευτέρα που θα γυρίσω Ελλάδα θα προσπαθήσω (ελέω Jet Lag) να γράψω ένα αναλυτικό review.

 

Η πρώτη εντύπωση που μπορώ να σας πω είναι απίστευτα λεπτό και ελαφρύ.

 

[ATTACH]20275[/ATTACH] [ATTACH]20276[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε;

 

Υπήρξε μια ανάφορα σε ξένα sites το σ/κ ότι είχαν πρόβλημα τα GT 10,1 με τα Mac και ιδίως αυτά που δόθηκαν ως δώρο στο συνέδριο.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

http://goodereader.com/blog/tablet-slates/galaxy-tab-10-1-to-be-offered-by-vodafone-uk-not-galaxy-tab-10-1v/

 

Τελικά οι Άγγλοι θα πάρουν το καινούριο 10.1...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

http://goodereader.com/blog/tablet-slates/galaxy-tab-10-1-to-be-offered-by-vodafone-uk-not-galaxy-tab-10-1v/

 

Τελικά οι Άγγλοι θα πάρουν το καινούριο 10.1...

Μαζι με τους υπολοιπους Αγγλους που θα το παρουν, μηπως θα εισαι κι'εσυ ενας απο αυτους ???

λεω εγω τωρα :lol::lol::lol::lol: (μηπως να....count me in too ? :lol: )

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχουν δύο εκδόσεις του tablet, η μία με wifi only?

Γιατί παράγγειλα από το παρακάτω site νομίζοντας ότι υπάρχει μόνο μία έκδοση (αυτή με SIM). Αν είναι να ακυρώσω.

http://www.simplyelectronics.net/mainproduct.php?pid=14104&sd=specs

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα, υπάρχει τίποτα νεότερο για το tablet, όπως αν το πήρε κανένας ή αν όντως είναι διαθέσιμο στο πλαίσιο, ή αν είναι ωραίο, οτιδήποτε. Το ρωτάω αυτό γιατί από την ημέρα που άρχισε να πωλείται δεν έχει γραφτεί ούτε ένα μήνυμα όπως γίνεται συνήθως. Όχι τίποτα άλλο, θέλω την παρασκευή που γυρνάω να πάω να το πάρω και με προβληματίζει αυτή η ησυχία. Άμα δεν λέει να μην το πάρω ή να περιμένω.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε, αγοράζοντας κατευθείαν το 10.1 με την 3.1 Honeycomb, δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα από τα παραπάνω.

 

απ'οτι βλεπω στα sites του πλαισιου και του multirama αυτα που εχουν τωρα εχουν πανω τους την 3.0 και οχι την 3.1

Επομενως περιμενουμε???

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω...

Ήξερα ότι το 10.1 θα κυκλοφορήσει με την 3.1 έκδοση κατευθείαν. Το πιο πιθανό είναι να είναι λάθος των καταστημάτων.

Θα σου έλεγα να περιμένεις, αλλά και πάλι υπάρχει ο κίνδυνος να μην ξαναέρθει στην Ελλάδα: http://news.cnet.com/8301-1035_3-20090124-94/in-apple-win-samsung-galaxy-tab-blocked-in-eu/

Η Apple έκανε μήνυση στην Samsung για αντιγραφή του ipad και απαγορεύτηκε η κυκλοφορία του 10.1 σε όλη την Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα να το πάρω αλλά απογοητεύτηκα από την απόκριση της οθόνης. Καθόλου ομαλή κίνηση, και σε σχέση με ipad2 και xoom υστερούσε σαφέστατα (μιλάω πάντα για την απόκριση της οθόνης). Την ίδια άποψη είχε και ένας υπάλληλος που ρώτησα. Ελπίζω να είναι κάτι που να φτιάχνεται γιατί για tablet μιλάμε, δεν μπορεί να μην έχει άψογη οθόνη. Η έκδοση λειτουργικού ήταν η 3.0
Link to comment
Share on other sites

απ'οτι βλεπω στα sites του πλαισιου και του multirama αυτα που εχουν τωρα εχουν πανω τους την 3.0 και οχι την 3.1

Επομενως περιμενουμε???

 

Την 3.1 φοράει. Το αγόρασα σήμερα...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την 3.1 φοράει. Το αγόρασα σήμερα...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Πως σου φαίνεται? Η απόκριση της οθόνης και η μετάβαση από σελίδα σε σελίδα είναι εντάξει? Μήπως το πρόβλημα ήταν στο εκθεσιακό που είδα εγώ στο πλαίσιο. Πάντως αν και σε πιστεύω ότι φοράει την 3.1 στο καρτελάκι έγραφε την 3.0.

Link to comment
Share on other sites

Πως σου φαίνεται? Η απόκριση της οθόνης και η μετάβαση από σελίδα σε σελίδα είναι εντάξει? Μήπως το πρόβλημα ήταν στο εκθεσιακό που είδα εγώ στο πλαίσιο. Πάντως αν και σε πιστεύω ότι φοράει την 3.1 στο καρτελάκι έγραφε την 3.0.

 

Η ταμπέλα τα σπάει... Μόνο θετικά σχόλια εχω να κάνω. Αυτό που μου έκανε τρομερή εντύπωση είναι η διάρκεια της μπαταρίας. Τρομερή αυτονομία...

 

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ταμπέλα τα σπάει... Μόνο θετικά σχόλια εχω να κάνω. Αυτό που μου έκανε τρομερή εντύπωση είναι η διάρκεια της μπαταρίας. Τρομερή αυτονομία...

 

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk

 

Το χρησιμοποιεις και σαν τηλεφωνο?Αν ναι βολευει?

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιεις και σαν τηλεφωνο?Αν ναι βολευει?

 

Νομίζω ότι δεν έχει αυτή την δυνατότητα, ή τουλάχιστον είναι κλειδωμένη.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι εχει 3G

Αρα πρεπει να δουλευει.Θα δοκιμασω στο πλαισιο σε μια demo συσκευη

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι εχει 3G

Αρα πρεπει να δουλευει.Θα δοκιμασω στο πλαισιο σε μια demo συσκευη

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

 

Εχει 3g αλλά είναι μόνο για internet. Νομίζω ότι είναι κλειδωμένη η δυνατότητα για τηλεφωνία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το αγορασα σημερα απο το πλαισιο, εχει 3.1 αν και οι (ασχετοι) υπαλληλοι λενε οτι εχει 3.0. Ειναι πολυ σβελτο, αλλα μου εχουν σπασει τα νευρα γιατι ενω κατεβασα τα kies και το εγκατεστησα, παλι δεν συνδεεται με τη συσκευη. δεν ξερω τι να κανω. θελω να το φορτωσω αρχεια και δεν μπορω. επισης πηγα σε site με flash και δεν τα παιζει. πατησα να κατεβει ο player και μου εβγαλε μηνυμα οτι δεν το υποστηριζει το λειτουργικο μου. Βρε μπας και αγορασα ipad και δεν το καταλαβα?? Καθε βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το αγορασα σημερα απο το πλαισιο, εχει 3.1 αν και οι (ασχετοι) υπαλληλοι λενε οτι εχει 3.0. Ειναι πολυ σβελτο, αλλα μου εχουν σπασει τα νευρα γιατι ενω κατεβασα τα kies και το εγκατεστησα, παλι δεν συνδεεται με τη συσκευη. δεν ξερω τι να κανω. θελω να το φορτωσω αρχεια και δεν μπορω. επισης πηγα σε site με flash και δεν τα παιζει. πατησα να κατεβει ο player και μου εβγαλε μηνυμα οτι δεν το υποστηριζει το λειτουργικο μου. Βρε μπας και αγορασα ipad και δεν το καταλαβα?? Καθε βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη

 

Στις ρυθμίσεις του browser δες αν είναι τσεκαρισμενο... Για να μεταφέρεις αρχεία δεν είναι απαραίτητο το kies, συνέδεσε το να το δει σαν εξ. Σκληρό.

@geonik21

Μόνο data, ομιλία δεν μπορεί να υποστηρίξει...

 

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...