Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως μπορω να επιλεξω ποια θα ειναι η βασικη-κεντρικη οθονη του κινητου

γιατι ξαφνικα μου την αλλαξε και δεν μπορω να βρω ακρη.

Και κατι αλλο που το εχω ξαναρωτησει αλλα δεν πηρα απαντηση,

αν γνωριζει καποιος στην 2.3 στις εναλλαγες οθονων το φοντο εκανε κινηση

ενω απο την 4.0 ειναι σταθερο.

Ετσι ειναι σε ολους η εχει ρυθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εμπειρία απο αυτή την μπαταρία;

http://www.e-matrix.gr/k-t/accessories/htc-evo-3d-3500mah-m

Διαρκεί περισσότερο από την stock αλλά με έχει κουράσει το μέγεθος έτσι επανήλθα στην παλιά:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχει κανεις προβλημα με το widget της ωρας κ του καιρου; Το εχω ροοταρισμενο με περασμενη την τελευταια ρομ ics Teamgenesis 4.2 sense 3.6 δεν μου εμφανιζει σωστα στον καιρο που βρισκομαι δηλαδη ενω ειμαι θεσσαλονικη μου λεει κεντρικη μακεδονια.....εχει κανεις καποια λυση ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχει κανεις προβλημα με το widget της ωρας κ του καιρου; Το εχω ροοταρισμενο με περασμενη την τελευταια ρομ ics Teamgenesis 4.2 sense 3.6 δεν μου εμφανιζει σωστα στον καιρο που βρισκομαι δηλαδη ενω ειμαι θεσσαλονικη μου λεει κεντρικη μακεδονια.....εχει κανεις καποια λυση ευχαριστω!

 

Μου κανει και μενα το τελευταιο διαστημα κατι περιεργα,ενω ειμαι πειραια μου

λεει αττικη,μετα με ανανεωση μου βγαζει πειραια με αγγλικους χαρακτηρες,

μετα το βγαζει κανονικα,ειμαι με μαμα ρομ

Edit:τωρα εκανε ανανεωση και μου εβγαλε παλι αττικη?????

Edited by pannic
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καινούργιος στο forum. :)

 

Έχω πρόβλημα με το ακουστικό του τηλεφωνού μου, καθώς σε κλήση, ακούγεται πολύ μα πολύ χαμηλά. Μόνο σε ήσυχο δωμάτιο ακούγεται ένας ψίθυρος. Απο το μενού sound είναι όλα στο τέρμα, δοκίμασα και factory reset αλλα τίποτα

Rom έχω την επίσημη 4.

 

Πού απευθύνομαι για την εγγύηση; Στο plaisio που έγινε η αγορά;

Έψαξα στο site της htc αλλα δεν έβγαλα άκρη.

Ακόμη, ο bootloader είναι re-locked, θα έχω πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ.

 

κοιτα εδω πως θα το κανεις locked γιατι στο service ειναι λιγο περιεργοι

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4157647&highlight=locked+%CE%BA%CE%B1%CE%B9+%CE%BF%CF%87%CE%B9+relocked#post4157647

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχει κανεις προβλημα με το widget της ωρας κ του καιρου; Το εχω ροοταρισμενο με περασμενη την τελευταια ρομ ics Teamgenesis 4.2 sense 3.6 δεν μου εμφανιζει σωστα στον καιρο που βρισκομαι δηλαδη ενω ειμαι θεσσαλονικη μου λεει κεντρικη μακεδονια.....εχει κανεις καποια λυση ευχαριστω!

 

Μου κανει και μενα το τελευταιο διαστημα κατι περιεργα,ενω ειμαι πειραια μου

λεει αττικη,μετα με ανανεωση μου βγαζει πειραια με αγγλικους χαρακτηρες,

μετα το βγαζει κανονικα,ειμαι με μαμα ρομ

Edit:τωρα εκανε ανανεωση και μου εβγαλε παλι αττικη?????

 

Καλημέρα,δεν είναι κάποιο πρόβλημα του κινητού σας,αλλά του καιρού της HTC.Ακριβώς το ίδιο θέμα έχουμε και στο desire S...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω το htc evo 3d gsm και θελω να το ξεκλειδώσω, είμαι ασχέτως και προσπαθώ με οδηγίες άλλων αλλά τίποτα και μου βγάζει αυτό

 

=============================================

| Revolutionary S-OFF & Recovery Tool 0.4pre4 |

=============================================

Brought to you by AlphaRev & unrEVOked.

 

Waiting for device...

Found your device: HTC EVO 3D X515m (shooteru-1.53.0007, Android: 4.0.3, ROM ver

sion: 3.28.401.1)

 

Your device: shooteru, with HBOOT 1.53.0007 is not supported at this time.

Press (almost) any key to exit.

 

τι σημαίνει αυτό, γίνετε να το ξεκλειδώσω η όχι, ευχαριστώ πολύ. ενημερώστε με.:cry::cry:

ΕΙΝΑΙ ΟΔΥΝΗΡΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΚΙ ΑΛΛΑΞΑΝ ΠΟΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΝΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΠΙΣΤΑ.

:nuke:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα υπαρχει καποιος τροπος να βαλω ελληνικα στο κινητο,νομιζω υπαρχει καποιο προγραμματακι και αλλαζει τι γλωσσα αλλα δε θυμαμαι πως λεγετε.

ΕΙΝΑΙ ΟΔΥΝΗΡΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΚΙ ΑΛΛΑΞΑΝ ΠΟΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΝΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΠΙΣΤΑ.

:nuke:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα υπαρχει καποιος τροπος να βαλω ελληνικα στο κινητο,νομιζω υπαρχει καποιο προγραμματακι και αλλαζει τι γλωσσα αλλα δε θυμαμαι πως λεγετε.

 

morelocale2

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω το htc evo 3d gsm και θελω να το ξεκλειδώσω, είμαι ασχέτως και προσπαθώ με οδηγίες άλλων αλλά τίποτα και μου βγάζει αυτό

 

=============================================

| Revolutionary S-OFF & Recovery Tool 0.4pre4 |

=============================================

Brought to you by AlphaRev & unrEVOked.

 

Waiting for device...

Found your device: HTC EVO 3D X515m (shooteru-1.53.0007, Android: 4.0.3, ROM ver

sion: 3.28.401.1)

 

Your device: shooteru, with HBOOT 1.53.0007 is not supported at this time.

Press (almost) any key to exit.

 

τι σημαίνει αυτό, γίνετε να το ξεκλειδώσω η όχι, ευχαριστώ πολύ. ενημερώστε με.:cry::cry:

 

Μια χαρά γίνετε!

Ακολούθησε αυτόν τον οδηγό και θα είσαι μια χαρά! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1743466

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχει κανεις προβλημα με το widget της ωρας κ του καιρου; Το εχω ροοταρισμενο με περασμενη την τελευταια ρομ ics Teamgenesis 4.2 sense 3.6 δεν μου εμφανιζει σωστα στον καιρο που βρισκομαι δηλαδη ενω ειμαι θεσσαλονικη μου λεει κεντρικη μακεδονια.....εχει κανεις καποια λυση ευχαριστω!

 

Μου κανει και μενα το τελευταιο διαστημα κατι περιεργα,ενω ειμαι πειραια μου

λεει αττικη,μετα με ανανεωση μου βγαζει πειραια με αγγλικους χαρακτηρες,

μετα το βγαζει κανονικα,ειμαι με μαμα ρομ

Edit:τωρα εκανε ανανεωση και μου εβγαλε παλι αττικη?????

 

Καλημέρα,δεν είναι κάποιο πρόβλημα του κινητού σας,αλλά του καιρού της HTC.Ακριβώς το ίδιο θέμα έχουμε και στο desire S...

 

και μένα τα ίδια τον τελευταίο καιρό, αντί για Αθήνα, Αττική

 

πάντως δε νομιζω τελικά πως υπάρχει διαφορά στη μπαταρία μετά την αναβάθμιση σε ics..αρχικά είχα γράψει πως έτσι πίστευα, αλλά αναθεωρώ..

από τη μία δεν θέλω να βάλω μεγαλύτερη και να το παραμορφώσω, από την άλλη δεν ξέρω τι εναλλακτικές υπάρχουν..

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του κινητού. Έχετε να μου προτείνετε καμία καλη rom; Αυτή την στιγμή κατεβαζω την Evolver 3D 2.5.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι μετα απο επαναφορα εργοστασιακον ρυθμισεων,δεν εχει ελληνικα?εχω 4.0.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα είναι εισαγωγής από άλλη χώρα της Ε.Ε. Και σε εμένα που ήταν από Γαλλία, μετά την αναβάθμιση δεν έχει Ελληνικά. Η ίδια η htc μου απάντησε ότι γίνεται πολλές φορές αυτό μετά από επαναφορά ρυθμίσεων.

Ο ποιο εύκολος τρόπος είναι να χρησιμοποιήσεις το Μοrelocale2 από το Play Store... Απλό και αποτελεσματικό!;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι για κανά τέτοιο, http://www.ebay.co.uk/itm/5000mAh-Portable-External-Battery-Power-Pack-Charger-Iphone-Samsung-HTC-IPOD-/120952597483?_trksid=p5197.m1997&_trkparms=aid%3D333002%26algo%3DRIC.CAT%26ao%3D1%26asc%3D15%26meid%3D1214979779028511287%26pid%3D100016%26prg%3D1006%26rk%3D4%26 αν και στο παρελθόν νομίζω κάποιος είχε αναφέρει ότι δεν κάνουν και πολύ δουλειά..

 

Έχω ένα της energizer, δουλεύει πολύ καλά, απλά λόγω χαμηλότερου output (500MAH) απο τον φορτιστή, παίρνει λίγο παραπάνω για να φορτίσει πλήρως. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Έχω ένα γνήσιο φορτιστή αυτοκινήτου από το παλιό μου HTC TyTN II, θα μπορούσα βάζοντας ένα ανταπτοράκι mini σε micro στην usb να το χρησιμοποιήσω και στο EVO ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το GPS του κινητού;

Ενώ βρίσκει σήμα ακαριαία και με ακρίβεια, προσπαθώντας να καταγράψω τη διαδρομή που ακολούθησα με προγράμματα για τρέξιμο με βγάζει να πηγαίνω ζικ ζακ με αποτέλεσμα να υπολογίζει τις αποστάσεις πολύ μεγαλύτερες παρ'ότι στην πραγματικότητα.

Έχει κανείς ιδέα τι φταίει;

Τρέχω σε ευθεία και ενώ ένα Galaxy S Plus την ίδια ώρα στην ίδια διαδρομή είναι απόλυτα ακριβές, το Evo 3D βγάζει ότι να'ναι.

Το τραγικό είναι πως το Galaxy κάνει ώρες να βρει δορυφόρους στην αρχή...

 

Τελικά είμαι μόνο εγώ ή έχετε και άλλοι παρόμοια προβλήματα;

No one told you when to run, you missed the starting gun
Link to comment
Share on other sites

παιδια ανα διαστηματα μου κανει αυτο το κολπο....

http://www.hotimg.org/images/95832435607083975510_thumb.png

 

κολαει η μπαταρια κ εχει το θαυμαστικο... μερικες φορες κανει restart απο μονο του.

απο τοτε που εβαλα την ics το κινητο παει κατα **** (εχω κανει κ factory reset)

ξερει κανεις τι παιζει ?????

Link to comment
Share on other sites

παιδια ανα διαστηματα μου κανει αυτο το κολπο....

http://www.hotimg.org/images/95832435607083975510_thumb.png

 

κολαει η μπαταρια κ εχει το θαυμαστικο... μερικες φορες κανει restart απο μονο του.

απο τοτε που εβαλα την ics το κινητο παει κατα **** (εχω κανει κ factory reset)

ξερει κανεις τι παιζει ?????

 

Και εμένα το έχει κάνει κάποιες φορές αλλά δεν ξέρω τι φταίει.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

παιδια ανα διαστηματα μου κανει αυτο το κολπο....

http://www.hotimg.org/images/95832435607083975510_thumb.png

 

κολαει η μπαταρια κ εχει το θαυμαστικο... μερικες φορες κανει restart απο μονο του.

απο τοτε που εβαλα την ics το κινητο παει κατα **** (εχω κανει κ factory reset)

ξερει κανεις τι παιζει ?????

 

Και εμένα το έχει κάνει κάποιες φορές αλλά δεν ξέρω τι φταίει.

 

παιδιά, για να μην μεταφράζω ολόκληρο το thread, βρήκα εδώ http://androidforums.com/htc-evo-3d/400013-battery-exclamation-point-icon.html το θέμα σας..

χοντρικά λέει ότι μπορεί να εμφανιστεί μετά από κάμια μεγάλη αλλαγή στο τηλέφωνο όπως αναβάθμιση κλπ..

αν είστε rooted υπάρχει τρόπος να κάνετε calibration τη μπαταρία σας..αν όχι, λένε πως σιγά σιγά (αλλά θα πάρει χρόνο) θα στρώσει το πρόβλημα..

 

Έχω ένα της energizer, δουλεύει πολύ καλά, απλά λόγω χαμηλότερου output (500MAH) απο τον φορτιστή, παίρνει λίγο παραπάνω για να φορτίσει πλήρως. :)

 

δεν ήξερα ότι καταφέρνει να φορτίσει πλήρως..!!! καλή φάση..!!! μάλλον θα χτυπήσω ένα.. :)

 

Καλημέρα σε όλους,

Έχω ένα γνήσιο φορτιστή αυτοκινήτου από το παλιό μου HTC TyTN II, θα μπορούσα βάζοντας ένα ανταπτοράκι mini σε micro στην usb να το χρησιμοποιήσω και στο EVO ;

 

δε νομίζω πως θα έχεις κάποιο πρόβλημα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα. Εδώ και λίγο καιρό το κινητό ανάβει και σβήνει μόνο του την οθόνη κλειδώματος και αυτό το κάνει (αναβοσβήνει) από 2-6 φορές περίπου όποτε το κάνει.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...