Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα μου το έκανε αυτό χθές!

Αλλά νομίζω ότι είναι από το face unlock.

Μόλις το ενεργοποιησα,άρχισε αυτά τα κόλπα.

 

Εγώ δεν το έχω ενεργοποιήσει καθόλου ούτε που το έχω δοκιμάσει. Ίσως φταιει αυτό ίσως και κάτι άλλο.

Μου το ξανάκανε τώρα το βράδυ.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

 

λοιπον..απ'οτι καταλαβα και μετα απο διαβασμα στο xda πρεπει αρχικα να φλασαρο την στοκ ρομ μεσω του bootloader με ονομα PG86IMG.ZIP και μετα το κινητο θα ειναι locked και s-off .... και μετα μεσω fastboot τρεχω την εντολη για το κλειδωμα και γινεται και s-on? καλα καταλαβα? εαν ναι εχει καποιος ενα λινκ για την στοκ ρομ σε PG86IMG.ZIP μορφη γιατι το ruu europe μου δινει errro 131 ID πελατη,,,

Link to comment
Share on other sites

Για να μπορώ να μπαίνω στο ίντερνετ (3G) από το κινητό τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω; (Cosmote what's up)

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για να μπορώ να μπαίνω στο ίντερνετ (3G) από το κινητό τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω; (Cosmote what's up)

 

http://www.htc.com/help/au/howto_iframe.aspx?id=88860&type=1&p_id=398

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καινούργιος στο forum. :)

 

Έχω πρόβλημα με το ακουστικό του τηλεφωνού μου, καθώς σε κλήση, ακούγεται πολύ μα πολύ χαμηλά. Μόνο σε ήσυχο δωμάτιο ακούγεται ένας ψίθυρος. Απο το μενού sound είναι όλα στο τέρμα, δοκίμασα και factory reset αλλα τίποτα

Rom έχω την επίσημη 4.

 

Πού απευθύνομαι για την εγγύηση; Στο plaisio που έγινε η αγορά;

Έψαξα στο site της htc αλλα δεν έβγαλα άκρη.

Ακόμη, ο bootloader είναι re-locked, θα έχω πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πού απευθύνομαι για την εγγύηση; Στο plaisio που έγινε η αγορά;

 

Στο επίσημο service... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317816

 

Ακόμη, ο bootloader είναι re-locked, θα έχω πρόβλημα;

 

Είναι πιθανό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο service... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317816

 

 

 

 

Χμμμ, δεν το είδα στραβομάρα.

Θα τηλεφωνήσω απο Δευτέρα, το στέλνω με κούριερ; Μένω εκτός Αθηνών.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα τηλεφωνήσω απο Δευτέρα, το στέλνω με κούριερ; Μένω εκτός Αθηνών.

 

Επικοινώνησε μαζί τους και θα σε καθοδηγήσουν αυτοί για τα διαδικαστικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το έχω ενεργοποιήσει καθόλου ούτε που το έχω δοκιμάσει. Ίσως φταιει αυτό ίσως και κάτι άλλο.

Μου το ξανάκανε τώρα το βράδυ.

 

εχει face unlock η stock rom??

 

edit τώρα το βρήκα..!!

Edited by nik0las6600
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω : Το τηλ. αυτό HTC X515m EVO 3D (Black) είναι το ίδιο με το παραπάνω????

 

το παραπανω μοντελο SPRINT το οποιο κυκλοφορει στην Αμρερικη και στον Καναδα :!:

Link to comment
Share on other sites

το παραπανω μοντελο SPRINT το οποιο κυκλοφορει στην Αμρερικη και στον Καναδα :!:

 

Ποιο εννοείς ότι είναι από την Sprint?

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το παραπανω μοντελο SPRINT το οποιο κυκλοφορει στην Αμρερικη και στον Καναδα :!:

 

Όχι, δεν είναι της Sprint το συγκεκριμένο μοντέλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Ειμαι σε συμπιαν και σκέπτομαι για ανδροειδες. Αναζητώ κάποιο που εκτός των άλλων να έχει καλό ήχο στο βίντεο στην ηχογράφηση. Μόνο για το evο διαβάζω ότι δεν έχει πρόβλημα-s3,SΕ κ αλλά δεν έχουν μπασα και γενικώς ήχο σκουπίδια. Το έχει δοκιμάσει κανείς το ΕVΟ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα παιδιά. Ειμαι σε συμπιαν και σκέπτομαι για ανδροειδες. Αναζητώ κάποιο που εκτός των άλλων να έχει καλό ήχο στο βίντεο στην ηχογράφηση. Μόνο για το evο διαβάζω ότι δεν έχει πρόβλημα-s3,SΕ κ αλλά δεν έχουν μπασα και γενικώς ήχο σκουπίδια. Το έχει δοκιμάσει κανείς το ΕVΟ

 

Απευθύνσου καλύτερα εδώ για να πάρεις διάφορες γνώμες... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κι εγω εχω προβλημα με το ακουστικο του τηλ.(επεσε η ενταση κατω απο το ημισυ με τερμα τον δεικτη εντασης με αποτελεσμα μολις που ακους τον αλλον κι αυτο αν ειναι παρα πολυ ησυχο το μερος) 2 μερες μετα αφου εκανα αναβασμιση την ics μετα απο την ενημερωση της htc!Ξερει καποιος να ενημερωσει αν και πως διορθωνεται αυτο το προβλημα?Ευχαριστω ! Edited by TEOAEKASTRA
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κι εγω εχω προβλημα με το ακουστικο του τηλ.(επεσε η ενταση κατω απο το ημισυ με τερμα τον δεικτη εντασης με αποτελεσμα εισαι που ακους τον αλλον κι αυτο αν ειναι παρα πολυ ησυχο το μερος) 2 μερες μετα αφου εκανα αναβασμιση την ics μετα απο την ενημερωση της htc!Ξερει καποιος να ενημερωσει αν και πως διορθωνεται αυτο το προβλημα?Ευχαριστω !

 

Τυχαίο άραγε; Και βιάστηκα να το στείλω στην Arvato.

Αν και ψάχνωντας διάφορα site πέτυχα πολλές αναφορές για χαλασμένα ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κουλό έπαθε και μου αλλάζει τους ήχους ειδοποίησης με όποιον βρει μέσα στο κινητό... Και να έβαζε κανένα καλό, οκ.. Αλλά να έρχεται μήνυμα και να λέει "Κάμερα διαχείρισης κυκλοφορίας"???:lol: Τι μπορεί να το προκαλεί αυτό? Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του evo με εντυπωσιασε σε συνδιασμο με το juice defender και ειπα να το μοιραστω μαζι σας.

Εχω 15 ωρες εκτος φορτιστή.

Η οθονη αναμενη περιπου 2 ωρες

1 ωρα περιπου κλησεων

Το juice defender εχει ολα τα data και wifi off και τα ανοιγει ανα 15λεπτο οποτε περνεις τοτε ολα τα update.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτι κουλό έπαθε και μου αλλάζει τους ήχους ειδοποίησης με όποιον βρει μέσα στο κινητό... Και να έβαζε κανένα καλό, οκ.. Αλλά να έρχεται μήνυμα και να λέει "Κάμερα διαχείρισης κυκλοφορίας"???:lol: Τι μπορεί να το προκαλεί αυτό?

 

Και εμένα μου το έκανε σήμερα αλλά δεν έδωσα σημασία. Αλλά αφού το ανέφερες και εσύ κάτι τρέχει μάλλον.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εμπειρία απο αυτή την μπαταρία;

http://www.e-matrix.gr/k-t/accessories/htc-evo-3d-3500mah-m

Με αυτή της mugen, ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Αν αντέχεις τον επιπλέον όγκο, δοκίμασε την.

Και εμένα μου το έκανε σήμερα αλλά δεν έδωσα σημασία. Αλλά αφού το ανέφερες και εσύ κάτι τρέχει μάλλον.

Tragic..:blink:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το GPS του κινητού;

Ενώ βρίσκει σήμα ακαριαία και με ακρίβεια, προσπαθώντας να καταγράψω τη διαδρομή που ακολούθησα με προγράμματα για τρέξιμο με βγάζει να πηγαίνω ζικ ζακ με αποτέλεσμα να υπολογίζει τις αποστάσεις πολύ μεγαλύτερες παρ'ότι στην πραγματικότητα.

Έχει κανείς ιδέα τι φταίει;

Τρέχω σε ευθεία και ενώ ένα Galaxy S Plus την ίδια ώρα στην ίδια διαδρομή είναι απόλυτα ακριβές, το Evo 3D βγάζει ότι να'ναι.

Το τραγικό είναι πως το Galaxy κάνει ώρες να βρει δορυφόρους στην αρχή...

No one told you when to run, you missed the starting gun
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω κανει μεγαλη βλακεια κατα την γνωμη μουκαι θελω την βοηθεια σας.

πριν κανα τετραμηνο ειχα παει να το κανω ρουτ αλλα δεν τα ειχα καταφερει ειχα κολησει στο βημα που μπενεις σε ενα μενου με μπλε γραμματα. το ειχα αφησει στην ακρη και συνεχισα να χρησιμοποιω το κινητο κανονικα.. αρχισε το update για την ics κι ενω κατεβαζω την εκδοση και παω να την εγκαταστησω, γινεται επανεκιννηση μου βγαζει το htc για κανα μισο λεπτο, μετα κλεινει παλι, και μετα ανοιγει κανονικα λες και δεν συμβαινει τιποτα.

οποιος ξερει ας βοηθησει γιατι με βλεπω να το πηγαινω πουθενα και να πληρωνω τα κερατα μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...