Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε πες μας την πρώτη γνωμάτευση γιατί και σε εμένα εδώ και 2 ημέρες η μπαταρία τελειώνει αισθητά νωρίτερα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε πες μας την πρώτη γνωμάτευση γιατί και σε εμένα εδώ και 2 ημέρες η μπαταρία τελειώνει αισθητά νωρίτερα.

 

1ον) κατόπιν επικοινωνίας με το chat του σέρβις, το έβαλα πρώτα σε ασφαλή λειτουργία και κατόπιν έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Και στις δύο περιπτώσεις, η πτώση ήταν το ίδιο ραγδαία.

2ον) από τεχνικό (ΑΠΟΛΥΤΩΣ σχετικό με τα ΗΤC) ειπώθηκε ότι αφού όλα τα αλλά έγιναν (μάλλον κατάλαβε ο άνθρωπος ότι συμβουλές του τύπου: το wifi είναι κλειστό; είναι άσκοπες) «υπέθεσε» ότι μπορεί να φταίει η πλακέτα που στέλνει ψευδές σήμα ότι η μπαταρία είναι γεμάτη. Αυτό συμβαίνει ακόμα και όταν γίνεται πλήρης κύκλος φόρτισης, αφού το τηλέφωνο θεωρεί την φόρτιση κατά 20% πχ πλήρη.

 

Όπως και να έχει, λόγω εγγύησης, το σέρβις θα μας απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Δηλαδή μιλάμε για ελαττωματική συσκευή. Τουλάχιστον τώρα ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα. Δηλαδή πόση ώρα άντεχε η μπαταρία ;
Link to comment
Share on other sites

Ενδεικτικά θα αναφέρω ότι εχθές το βράδυ στις 12:30 το απενεργοποίησα πλήρως στο 100% και το άνοιξα στις 7 το πρωί στο.... 25%
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον αναγνωρίστηκε ότι υπάρχει πρόβλημα. Η Arvato είναι αρκετά γρήγορη αν υπάρχει το ανταλλακτικό (τουλάχιστον από την προσωπική μου εμπειρία). Οπότε ενημέρωσε μας...
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με αποσυνδέσεις; Οι μισές μου κλήσεις πέφτουν και αναγκάζομαι να ξανακαλέσω μετά από 30 δευτ. Το σήμα δε δείχνει να πέφτει όταν γίνεται αποσύνδεση,δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.Δοκίμασα να αλλάξω το δίκτυο σε "μόνο gsm" αλλά δεν άλλαξε κάτι. Φοράω στη stock Rom rooted του Ganii και kernel δεν έχω πειράξει.. Σημειωτέον ότι με το προηγούμενο LG P550 με την ίδια sim δεν είχα ούτε μία αποσύνδεση
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με αποσυνδέσεις; Οι μισές μου κλήσεις πέφτουν και αναγκάζομαι να ξανακαλέσω μετά από 30 δευτ. Το σήμα δε δείχνει να πέφτει όταν γίνεται αποσύνδεση,δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.Δοκίμασα να αλλάξω το δίκτυο σε "μόνο gsm" αλλά δεν άλλαξε κάτι. Φοράω στη stock Rom rooted του Ganii και kernel δεν έχω πειράξει.. Σημειωτέον ότι με το προηγούμενο LG P550 με την ίδια sim δεν είχα ούτε μία αποσύνδεση

 

Όταν είχα και εγώ την rooted stock του Ganii, δεν είχα πρόβλημα. Τι radio έχεις ;. Το είχες αυτό το πρόβλημα και πριν να φορέσεις αυτή τη ROM ;

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με αποσυνδέσεις; Οι μισές μου κλήσεις πέφτουν και αναγκάζομαι να ξανακαλέσω μετά από 30 δευτ. Το σήμα δε δείχνει να πέφτει όταν γίνεται αποσύνδεση,δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.Δοκίμασα να αλλάξω το δίκτυο σε "μόνο gsm" αλλά δεν άλλαξε κάτι. Φοράω στη stock Rom rooted του Ganii και kernel δεν έχω πειράξει.. Σημειωτέον ότι με το προηγούμενο LG P550 με την ίδια sim δεν είχα ούτε μία αποσύνδεση

Εγώ έχω συνέχεια αποσυνδέσεις στις κλήσεις μου. Αλλά στιγμιαία χάνεται το σήμα. Για μισό δευτερόλεπτο, επανέρχεται και μετά ξαναπέρνω κανονικά.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ έχω συνέχεια αποσυνδέσεις στις κλήσεις μου. Αλλά στιγμιαία χάνεται το σήμα. Για μισό δευτερόλεπτο, επανέρχεται και μετά ξαναπέρνω κανονικά.

 

Με ποια rom είσαι;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα και εγώ την rooted stock του Ganii, δεν είχα πρόβλημα. Τι radio έχεις ;. Το είχες αυτό το πρόβλημα και πριν να φορέσεις αυτή τη ROM ;

 

Το πρόβλημα το είχα και πριν φλασάρω τη rom του ganii, το radio μου ειναι το 10.53.9020.00U_10.13.9020.08_2M

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει τη sim μου σε ενα παλιο κινητο που ειχα και δεν παρουσιαζε το προβλημα αυτο. Αλλης εταιρειας sim δεν εχω για να τη βαλω στο evo.

Οποτε βρω ευκαιρια θα το κανω κι αυτο.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά το αγόρασα επειδή δεν άξιζε κατ 'εμέ τα 70 περίπου ευρώ παραπάνω το sensation (στην ίδια τιμή ίσως έπαιρνα σαν πιο κομψό εκείνο), θέλω να πω πως δεν με ενδιαφέρει το 3D η τα παιχνίδια και οι ταινίες .

 

Δηλαδή ήθελα ένα τηλέφωνο , αλλά να μπορεί αν χρειαστεί να κάνει σχεδόν ότι και ένα tablet , με αυτή την χρήση λοιπόν η κατανάλωση μου είναι επαρκής ,

 

http://dl.dropbox.com/u/926093/For%20Forums/evo%20power.JPG

 

στις τρεισήμισι σχεδόν μέρες η χρήση που του έκανα ήταν , περίπου μία ώρα ομιλιών , περίπου από ένα τέταρτο τα πρωινά με wifi έλεγχο στις κυριότερες ειδήσεις από την προεγκατεστημένη εφαρμογή , ανανέωση δυο-τρεις φορές την ημέρα τον καιρό και το bluetooth μόνιμα ανοικτό , πλην τα βράδια 24:00 με 07:00 το πρωί που το βάζω σε airplane mode .

Τώρα αν έκανα και κάτι παραπάνω και δεν το θυμάμαι έχει καλώς .

 

Αυτά για όποιον ενδιαφέρεται να το αγοράσει για παραπλήσια χρήση και όχι για παιχνιδομηχανή η ψυχαγωγία .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά stock rom για το κινητό αγορασμένο από πλαίσιο που μπορώ να βρω;

 

Για θήκη, αγόρασα αυτή, και έσπασε την ωρα που την έβαζα. Ο κινέζος θα μου στείλει άλλη... ebay :cool: τι περιμένει

http://www.ebay.com/itm/260832675080

Link to comment
Share on other sites

Για θήκη, αγόρασα αυτή, και έσπασε την ωρα που την έβαζα. Ο κινέζος θα μου στείλει άλλη... ebay :cool: τι περιμένει

http://www.ebay.com/itm/260832675080

Δεν σου φταίει το ebay αν αγοράζεις τα φθηνότερα που θα βρεις... ;)

 

 

BTW για όσους ενδιαφέρονται. Το πλαίσιο έφερε πάλι διαθέσιμα EVO...

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε σημερα η μπαταρια η χρυση που ειχε αναφερθει πιο πανω, την εβαλα στο κινητο και μεσα σε 3 ωρεσ εχει χασει 10% με ανοιχτο το 3g και τιποτα αλλο, περιμενω να πεσει στο 20% για να αρχισω την φορτιση (φωτεινοτητα 50%)
Link to comment
Share on other sites

περι μπαταριας...ενα απλο συγκριτικο....iphone4 με ανοιχτο wifi kai bluetooth και 40 λεπτα κλησεις περιπου...απο 100% στο 86%.

htc evo...ολα κλειστα...μονο αναμονη...χωρις καμμια κληση...απο 100% στο 80%....και τα 2 τηλεφωνα μετα απο 15 ωρες απο πληρη φορτιση

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
περι μπαταριας...ενα απλο συγκριτικο....iphone4 με ανοιχτο wifi kai bluetooth και 40 λεπτα κλησεις περιπου...απο 100% στο 86%.

htc evo...ολα κλειστα...μονο αναμονη...χωρις καμμια κληση...απο 100% στο 80%....και τα 2 τηλεφωνα μετα απο 15 ωρες απο πληρη φορτιση

 

γιατι δεν το συγκρινεις με 4s να ευθυμησουμε και μεις;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το navigation το εχει δοκιμασει κανεις? Αξιζει το κοπο η να το σουταρω και να βαλω κανα sygic? πιανει και 2 γιγα στην μνημη...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...