Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτησω κατι πωσ μπορουμε να κανουμε τον bronswer να ανοιγει τησ σεληδες κανονικα κ οχι τησ mobile..δοκιμασα το about:debug αλλα τιποτα..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ανοίξεις τον browser μετά θα πατήσεις μενού, ρυθμίσεις και εκεί μέσα στις ρυθμίσεις υπάρχει η επιλογή που ζητάς.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, αν το ξεκλειδώσω και γίνω root, βάζοντας μια αλλη ROM θα έχω τα :

Text Reflow (που είναι ένας λόγος μόνος του για να πάρεις HTC) και τα εργαλεία όπως Polaris Office, Adobe Reader κλπ που έχει μέσα η εργοστασιακή ROM ;

 

Το HDBOOT μου είναι το 1.49.0018. Ξεκλειδώνει ;

 

Και επίσης, ποιός ο καλύτερος εναλλακτικός δωρεάν launcher για το EVO?

 

Ευχαριστώ !

 

Στην Ρομ που θα θέλεις να βάλεις θα λέει αν έχουν αφαιρεθεί. Αν δεν έχεις προβλήματα και ελλείψεις μην κάνεις root. Περίμενε το Android 4.0

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εμενα το κινητο το πηρα ετσι ...s-off hboot 1.49.11.07 radio 1013.9020.08.2m k εχει ρομ του leedroid v 4.2.1 θελω να το επαναφερω στην στοκ ρομ τι πρεπει να κανω?διαβασα εδω αλλα δεν καταλαβα τι πρεπει να κανω?θελω απλα να γυρισω σε επισημη ρομ την τελευτεα επισημη οπωσ το αγοραζεισ...το s-off να μεινει off k λογικα ο bootloader ειναι ξεκλειδωμενος οποτε να μεινει ετσι..θελω μονο βαλω την επισημη κ μετα να κανω ροοτ.. Edited by epica1977
Link to comment
Share on other sites

Refund μου έκαναν πάντως . Τώρα βασικά θα δώσω το HTC EVO 3D και θα πάρω το Νote :p . Tην Παρασκευή θα είναι έτοιμη η επιδότηση μου από την Vodafone

Και εγώ περιμένω να μου κάνουν refund. Βλέπω πας προς Note μεριά. Άντε ελπίζω να σε ξαναδούμε στα λημέρια της HTC... :)

Link to comment
Share on other sites

εμενα το κινητο το πηρα ετσι ...s-off hboot 1.49.11.07 radio 1013.9020.08.2m k εχει ρομ του leedroid v 4.2.1 θελω να το επαναφερω στην στοκ ρομ τι πρεπει να κανω?διαβασα εδω αλλα δεν καταλαβα τι πρεπει να κανω?θελω απλα να γυρισω σε επισημη ρομ την τελευτεα επισημη οπωσ το αγοραζεισ...το s-off να μεινει off k λογικα ο bootloader ειναι ξεκλειδωμενος οποτε να μεινει ετσι..θελω μονο βαλω την επισημη κ μετα να κανω ροοτ..

 

Κατέβασε την τελευταία official για Ευρώπη απο Xda. Συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή αφού έχεις ενεργοποιήσει τον εντοπισμό σφαλμάτων απο ρυθμίσεις-εφαρμογές-ανάπτυξη. Όταν το αναγνωρίσει ο υπολογιστής τρέξει το .exe που κατεβασες και ακολούθησε τα βήματα. Δεν θα χάσεις το S-off. Όλα τα αλλα χάνονται.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδες ερωτηση.θελω να κανω downgrade τον hboot με τον τροπο που περιγραφεται στην πρωτη σελιδα και δεν γινεται...κατεβαζω το καταλληλο PG86IMG.zip με την 0007,την περναω στην καρτα,ξεκιναω με vol down+power,διαβαζει το αρχειο,ξεκιναει να το περναει και τελειωνει διχως να εχει περαστει κατι....συνεχιζω να εχω 0018...τι κινητο ειναι locked + s-on...μηπως κανω κατι λαθος η πρεπει απαραιτητα να παιξω με htcdev;;

 

up!!δεν ξερει καποιος;

manaros
Link to comment
Share on other sites

Τη stock τη μπαταρία μου, τι πρεπει να της κανω για να μη χαλασει εντελως? να τη φορτισω 100% και να την αφησω? Ή αδεια?

Η mugen εδω και μηνες δεν εχει βγει απο πανω..

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Τη stock τη μπαταρία μου, τι πρεπει να της κανω για να μη χαλασει εντελως? να τη φορτισω 100% και να την αφησω? Ή αδεια?

Η mugen εδω και μηνες δεν εχει βγει απο πανω..

 

Aφησε την φορτισμενη στο 60%

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα που εκανα root στο κινητο δεν μου δειχνει το 3d στις φωτογραφιες. Στο βιντεο δουλευει κανονικα αλλα οχι στις φωτο. Ουτε σε αυτες που ειχε μεσα οταν το πηρα. Ξερει κανεις γιατι?
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την ρομ του leedroid v5.3.0 κ πισω εκει που ειναι η καμερα ζεστενετε?το κανει κ σε καποιον αλλον?εαν μπορει να μου πει καποιοσ πωσ ανεβαζοθμε την ενταση του πισω ηχειου μεσα απο το συστημα εαν γινετε?γιατι παιζει χαμηλα..
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ περιμένω να μου κάνουν refund. Βλέπω πας προς Note μεριά. Άντε ελπίζω να σε ξαναδούμε στα λημέρια της HTC... :)

 

Εξαρτάται από την HTC..πότε θα βγάλει το 4πύρινο :D Πάντως δεν παίζεται το Note. Να το ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την ρομ του leedroid v5.3.0 κ πισω εκει που ειναι η καμερα ζεστενετε?το κανει κ σε καποιον αλλον?εαν μπορει να μου πει καποιοσ πωσ ανεβαζοθμε την ενταση του πισω ηχειου μεσα απο το συστημα εαν γινετε?γιατι παιζει χαμηλα..kaneis??
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει ακόμη ρύθμιση να μην ξεκλειδώνει η οθόνη όταν απαντώ μια κλήση από το bluetooth έχοντας το κινητό στην τσέπη .

Το είχε το hd2 από παλιά και σε αυτό δεν υπάρχει ?

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να σου απαντήσω χτες αλλά ξεχάστηκα.

Δεν έχουν κάτι τα μάτια σου. Η ποιότητα ή μάλλον αυτή η τεχνολογία 3D που χρησιμοποιείται στο Evo είναι για τον κάδο.

Αν δεις κάποια μηνύματα πιο πριν και γω ρώταγα αν υπάρχουν γυαλιά για να βελτιωθεί λίγο η κατάσταση και ας διαφημίζουν την οθόνη ως glasses-free.

 

Πιστεύω ότι είναι το χαρακτηριστικό που ενδιαφέρει λιγότερο εδώ μέσα. Ειλικρινα δεν αξίζει αυτό το χαρακτηριστικό αλλά όλο το τηλέφωνο είναι σούπερ.

 

σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου φίλε μου, γιατί έφτασα να νομίζω ή ότι ρωτάω κάτι παράλογο, ή ότι κάτι παίζει με την συσκευή μου.. :) καθώς σε διάφορα reviews και στο youtube διάβαζα τόσο κολακευτικά σχόλια και έλεγα δεν παίζει...κάτι τρέχει..

θα συμφωνήσω ότι ούτε εγώ πήρα το κινητό για τις 3d δυνατότητες!? του, αλλά πιο πολύ για τα χαρακτηριστικά του σε συνδιασμό αφενός με την απίστευτη προσφορά του πλαίσιο και την ανακοινωμένη υποστήριξη του 4.0 sandwitch..

πάντως σε αντίθεση με τις απογοητευτικές 3d φωτογραφίες, ο spiderman, (το παιχνίδι που έχει το κινητό) νομίζω ότι αξιοποιεί κάπως καλύτερα την 3d εκδοχή του κινητού..

 

τώρα να κάνω ένα μικρό review, για κάτι που είχα ρωτήσει, αλλά δεν είχα πάρει κάποια απάντηση..

σήμερα μου ήρθε το καλώδιο AC M490MHL Adaptor, και το συνέδεσα με την οθόνη του υπολογιστή..μέσω hdmi..

το κινητό συνδέθηκε αμέσως, χωρίς κανένα μα κανένα πρόβλημα, και ό,τι έδειχνε η οθόνη του, φαινόταν ταυτόχρονα στην οθόνη του υπολογιστή (όπως όταν συνδέουμε π.χ. laptop με τηλεόραση και έχουμε dublicate της οθόνης)..

η έγνοια μου ήταν κυρίως για το αν θα μπορούσα να ανοίξω κάποια εφαρμογή που φτιάχνω για την διπλωματική μου, και να φαίνεται στην οθόνη, και όντως έτσι και έγινε, η κάμερα δούλευε και εκείνη κανονικά και μπλα μπλα μπλα..

με λίγα λόγια, αν κάποιος το χρειάζεται για δουλειά ή για κάποιον άλλο λόγο, οι πρώτες εντυπώσεις που "πήρα" είναι αρκετά θετικές..

και αν κάποιος θέλει να το αγοράσει και έχει αμφιβολίες για κάτι, ας ρωτήσει ελεύθερα, και αν μπορώ να το δοκιμάσω ευχαρίστως να του πω.. :)

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως θα διαφωνήσω για την ποιότητα του 3d, είναι πολύ καλύτερο από ότι περίμενα ειδικά, σε μερικά video μάλιστα που έβαζα να δουν έβλεπες αντιδράσεις ότι προσπαθούσαν να αποφύγουν κάποιο αντικείμενο, ενώ εγώ περίμενα να έχει μονό κάποιο βάθος όπως κάτι παλαιά cardpostal .

πάντως έχω βρει και κάποια video που είναι χάλια που σου φέρνουν ζαλάδα

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως θα διαφωνήσω για την ποιότητα του 3d, είναι πολύ καλύτερο από ότι περίμενα ειδικά, σε μερικά video μάλιστα που έβαζα να δουν έβλεπες αντιδράσεις ότι προσπαθούσαν να αποφύγουν κάποιο αντικείμενο, ενώ εγώ περίμενα να έχει μονό κάποιο βάθος όπως κάτι παλαιά cardpostal .

πάντως έχω βρει και κάποια video που είναι χάλια που σου φέρνουν ζαλάδα

 

αν θες και έχεις χρόνο, δώσε κάποιο link ή ανέβασέ τα σε κάποιο server (π.χ. rapidshare) για να δούμε και όσοι άλλοι ενδιαφερόμαστε.. :)

αν παίζει θέμα με copyright Κλπ..τότε πμ.. :)

Link to comment
Share on other sites

έγραψα παραπάνω ότι μου κάνανε και μένα παράπονα όταν το είχα στη θήκη της case matte και διαπίστωσα ότι δεν συνέπιπταν οι "έξοδοι" για το μικρόφωνο..και επειδή την θέλω την θήκη, μεγάλωσα την τρύπα με ένα τρυπανάκι..

αν έχεις θήκη, ίσως φταίει αυτό..αν όχι, ίσως πρέπει να το κοιτάξεις..

 

 

 

ψάχνοντας να βρω χθες κάποιες πληροφορίες για την ποιότητα της προβολής 3d (ακόμα να μου απαντήσει κάποιος εδώ :( ) έπεσα σε μια "πρόταση" να χρησιμοποιηθεί η μπαταρία του evo 4g επειδή έχει παραπάνω mah (1750 αν θυμάμαι) και γράφανε συμπαθητικά πράγματα για αυτή..και είναι και γνήσια..

 

Μολις ειδα την απαντηση φιλε μου.

 

Τυχαιως εχω και γω της Case mate την θηκε με το Stand.

 

Θα το τσεκαρω αυτο που μου ειπες. Σε ευχαριστω πολυ.

 

Για το 3D να πω και γω οτι μου φαινεται παρα πολυ καλο και στις

φωτογραφιες και στα βιντεακια. (κατοχος Nintendo 3DS).

Στα παιχνιδια απο την αλλη δε το χρησιμοποιω.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά για video από το youtube αναζήτηση με yt3d

ένα καλό είναι

το έχουν ξανά πει μέσα στο forum ειδικά στην φάση με το καλάμι ψαρέματος

γενικά πιστεύω ότι για να δεις καλό 3d είναι η ποιότητα του video και όχι το τηλέφωνο, το evo για αυτά που κάνει (σε συνολο οχι για το 3d) και με την τιμή που έχει αυτή την στιγμή είναι το καλύτερο.

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερετε καμια εφαρμογη για να κατεβαζεις 3d video απο το youtube?εχω το tubemate το οποιο τωρα δεν δουλευει.προβλημα φορτωσης video μου γραφει σε ολα τα video clip.αν τα κατεβασω στον υπολογιστη ο οποιος δεν ειναι 3d γινεται να περαστει στο τηλεφωνο σαν 3d και πως ακριβως γινεται?
Link to comment
Share on other sites

για πειτε εχω την leedroid v5 k h μπαταρια δεν κραταει..πια ρομ εχει την καλητερη μπαταρια?η μηπωσ πρεπει να αλλαξω μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με Leedroid πλεον κραταει μιαμιση μερα.

 

Αυτο εγινε σταδιακα. Δε ξερω αν εστρωσε η μπαταρια, παντως την ιδια

χρηση του κανω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...