Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απορία όσον αφορά την χρήση του gps HTC evo 3d . Τι θα πρέπει να αποφύγω για να μην χρεώνομαι από την vodafone όσο χρεισμοποιώ το gps ? ( υπάρχει αυτή η δυνατότητα ?) . Εχω καταλάβει σωστά οτι το gps μπορεί να χρεισμοποιήται είτε από το εκάστοτε δίκτυο είτε και μόνο από την συσκευή του κινητού ? Και πως διαχωρίζονται αυτά τα δυο ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το gps του πως θα το βαθμολογουσατε?Μ ενδιαφερει να κανω geotagging σε φωτο και ψαχνω κατι που θα κλειδωνει γρηγορα το gps και η ποιοτητα των φωτογραφιων θα ειναι σε καλο επιπεδο.Βγηκε και σε προσφορα στο amazon.co.uk σημερα στα 281ε και το σκεφτομαι.Οποιαδηποτε πληροφορια θα ηταν ευπροσδεκτη.Ευχαριστω.

 

To έχει 229 pounds και το σκέφτεσαι ακόμα ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...εδω και 1 μηνα ειμαι και εγω κατοχος ενος 3d απο το πλαισιο ( κλασικα ) και ενω με τα προηγουμενα μοντελα ( wildfire, hd ) το s-ff και το root ηταν ευκολο οφειλω να ομολογησω οτι εδω εχω λιγο κολησει....εχω και εγω 1.49.018 και προσπαθω να κανω downgrade βαζοντας το αρχειο στην sd αλλα τιποτα...δεν μπορω να flasharo μιας και δεν βρισκω καποια επιλογη...καταλαβα κατι λαθος? πρεπει να κανω κατι πριν προσπαθησω να flasharo? ευχαριστω εκ των προτερων .....

 

(το ολο σκηνικο ειναι λιγο χαζο μιας και θελω να κανω root μονο και μονο για να βγαλω ολα αυτα τα ηλιθια προεγκατεστημενα προγραμματα....)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πρέπει να φλασάρεις το PG86IMG.ZIP για να γίνεις S-OFF.

Μετά θα φλασάρεις το superuser.zip για να γίνεις ροοτ.

 

Προσοχή ειδικά στο πρώτο βήμα να είσαι φορτισμένος γιατί παίρνει αρκετή ώρα.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το how to ειναι που με καει....παλια για να φλασαρεις το εκανες με cw τωρα πως ? εστω οτι μολις πηρα το κινητο....τι πρεπει να κανω για να κανω το φλασ? θελει καποια προεργασια? γιατι απλα βαζοντας το αρχειο στην sd δεν παιρνω καποιο αποτελεσμα...ανοιγει το hboot και εχει τις κλασικες επιλογες χωρις τπτ αλλο...και το αρχειο που δινεται δεν υπαρχει αρα δεν ξερω αν δοκιμαζω με το σωστο...πρεπει να ειναι 380 kb ή 340 mb? γιατι βρισκω 2 απο αυτα...και αφου τα βαλω στην sd μετα τι? ανοιγω και βγαζει τις επιλογες

locked

shooter_u pvt ship s-on rl

Hboot 1.49.0018

emmc -boot

oct 3 2011

 

και μετα

 

fastboot

recovery

factory reset

simlock

image crc

 

τι κανω μετα?

Edited by mindfreak
Link to comment
Share on other sites

το how to ειναι που με καει....παλια για να φλασαρεις το εκανες με cw τωρα πως ? εστω οτι μολις πηρα το κινητο....τι πρεπει να κανω για να κανω το φλασ? θελει καποια προεργασια? γιατι απλα βαζοντας το αρχειο στην sd δεν παιρνω καποιο αποτελεσμα...ανοιγει το hboot και εχει τις κλασικες επιλογες χωρις τπτ αλλο...και το αρχειο που δινεται δεν υπαρχει αρα δεν ξερω αν δοκιμαζω με το σωστο...πρεπει να ειναι 380 kb ή 340 mb? γιατι βρισκω 2 απο αυτα...και αφου τα βαλω στην sd μετα τι? ανοιγω και βγαζει τις επιλογες

locked

shooter_u pvt ship s-on rl

Hboot 1.49.0018

emmc -boot

oct 3 2011

 

και μετα

 

fastboot

recovery

factory reset

simlock

image crc

 

τι κανω μετα?

 

μετα απο ψαξιμο βρηκα το fastboot commander....αυτο χρησιμοποιω?

Link to comment
Share on other sites

To PG86IMG είναι 340 mb ή 400 mb

Απο τη στιγμή που το βάλεις στη zip ( ενα απλό copy στην αρχικό φάκελο της κάρτας μνήμης ) και κάνεις επανεκκίνηση με vol.down+ power το κινητό θα αναζητήσει αυτόματα το αρχείο.

 

Αυτό θα σε κάνει S-off.

 

Και μετά μεγια να εγκαταστήσεις το superuser πρέπει να πας στην επιλογή recovery > install zip from sd card > choose zip

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός για το πως γίνεσαι s-off για κάποιον που δεν το έχει ξανακάνει ?
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

To PG86IMG είναι 340 mb ή 400 mb

Απο τη στιγμή που το βάλεις στη zip ( ενα απλό copy στην αρχικό φάκελο της κάρτας μνήμης ) και κάνεις επανεκκίνηση με vol.down+ power το κινητό θα αναζητήσει αυτόματα το αρχείο.

 

Αυτό θα σε κάνει S-off.

 

Και μετά μεγια να εγκαταστήσεις το superuser πρέπει να πας στην επιλογή recovery > install zip from sd card > choose zip

 

καλημερα φιλε μου...ειπα και εγω τοτε τι εκανα λαθος και δεν γινοταν...ολα οσα βρηκα ηταν 340 kb...και γι'αυτο δεν γινοταν τιποτα...ειχα αρχισει να χαζευω...λεω δεν μπορει...τι κανω λαθος...απλα να το βαλω στην sd λεει....ελεος...

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικα, PG86IMG μπορείς να ονομάσεις ακόμα και ένα radio που θες να φλασάρεις, ή οτιδήποτε άλλο. Για αυτό και το μέγεθος του διαφέρει.

 

Εγώ αυτό χρησιμοποίησα:

 

http://www.wupload.com/file/944982291/PG86IMG.zip

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το gps του πως θα το βαθμολογουσατε?Μ ενδιαφερει να κανω geotagging σε φωτο και ψαχνω κατι που θα κλειδωνει γρηγορα το gps και η ποιοτητα των φωτογραφιων θα ειναι σε καλο επιπεδο.Βγηκε και σε προσφορα στο amazon.co.uk σημερα στα 281ε και το σκεφτομαι.Οποιαδηποτε πληροφορια θα ηταν ευπροσδεκτη.Ευχαριστω.

Ακριβώς όπως τα είπες και ο φίλος, στην τιμή αυτή απλά μην το σκέφτεσαι. Δεν υπάρχει καλύτερο value for money αυτή την στιγμή σε δυνατό smartphone. Το gps του κλειδώνει σχεδόν ακαριαία...

Link to comment
Share on other sites

(το ολο σκηνικο ειναι λιγο χαζο μιας και θελω να κανω root μονο και μονο για να βγαλω ολα αυτα τα ηλιθια προεγκατεστημενα προγραμματα....)

 

είναι ο μόνος λόγος που το σκέφτομαι και εγώ, για να βγάλω μερικά προγράμματα, αν και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο η όλη ταλαιπωρία..

Link to comment
Share on other sites

είναι ο μόνος λόγος που το σκέφτομαι και εγώ, για να βγάλω μερικά προγράμματα, αν και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο η όλη ταλαιπωρία..

 

τελικα το εκανα....και αντεξα μια μερα χωρις να βαλω custom rom....:D

τωρα ειμαι με senseless ics και ειναι μια χαρα..ομορφο και γρηγορο...παντως το δοκιμασα και με την official και εβγαλα ολα αυτα τα χαζα που ειχε μεσα....και ηταν κομπλε....πιο περιποιημενο και πιο αποδοτικο...

Edited by mindfreak
Link to comment
Share on other sites

αυτο το PG86IMG που κανει το downgrade σε hboot 1.49.007 εχει και τα ελληνικα μεσα, δηλαδη ειναι stock rom ελληνικη ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Ψάχνω εδώ και μέρες στο ίντερνετ να βρώ κάποια σχετική ενημέρωση για το πότε θα κυκλοφορήσει η ICS για το 3d evo αλλά δεν έχω δεί κάτι.Γνωρίζει κάποιος απο εσάς κάτι;;

Link to comment
Share on other sites

ωχ μας έβαλαν στην κατάψυξη...δε θα έπρεπε για ενα τέτοιο τηλέφωνο που είναι απο τα κορυφαία της htc να το 'είχαν ήδη βάλει πρώτο για το icε ?και ασ μας πει ο φίλος παραπάνω που βρείκε το 3D na to δούμε και εμείς .......:rolleyes::rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.com/dp/B005B3RFTU/ref=as_li_ss_til?tag=5336653508-20&camp=0&creative=0&linkCode=as4&creativeASIN=B005B3RFTU&adid=0TWW4DPT3VCNA399QJXZ

 

Αυτές εδώ λες ε? Καλή τιμούλα βλέπω πως έχουν!

 

Παρατηρώ πως υπάρχουν κάποια προγράμματα τα οποία τα άνοιξα κάποια στιγμή, και ενώ τα έκλεισα, μετά απο ώρα που πάω στη Διαχείριση εφαρμογών (όχι εργασιών), στην καρτέλα Όλα, τα βλέπω ακόμα να τρέχουν. Αυτό είναι "πρόβλημα"? Καταναλώνουν μπαταρία που τρέχουν στο παρασκήνιο ή καμία σχέση ?

 

ναι αυτες λεω φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός για το πως γίνεσαι s-off για κάποιον που δεν το έχει ξανακάνει ?

 

Κάποια βοήθεια για εδώ παιδιά ? Βρήκα κάποια how to στο internet αλλά θα προτιμούσα να είναι ένα how to που να δουλεύει σίγουρα, να το προτείνει κάποιος που το έχει ξανακάνει. Και μία πρόταση για κάποια ROM που να είναι σταθερή.

 

Ευχαριστώ.

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια για εδώ παιδιά ? Βρήκα κάποια how to στο internet αλλά θα προτιμούσα να είναι ένα how to που να δουλεύει σίγουρα, να το προτείνει κάποιος που το έχει ξανακάνει. Και μία πρόταση για κάποια ROM που να είναι σταθερή.

 

Ευχαριστώ.

 

οριστε φιλε μου, στην πρωτη σελιδα εχει τον οδηγο

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3955400#post3955400

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια για εδώ παιδιά ? Βρήκα κάποια how to στο internet αλλά θα προτιμούσα να είναι ένα how to που να δουλεύει σίγουρα, να το προτείνει κάποιος που το έχει ξανακάνει. Και μία πρόταση για κάποια ROM που να είναι σταθερή.

 

Ευχαριστώ.

 

ολα εξαρτωνται απο τι hboot εχεις....εαν εχεις 1.49.0018 τοτε ολα ειναι ευκολα....πιο ευκολα εαν εχεις 1,49,007...ακολουθησε τα βηματα του 1ου ποστ και ολα οκ...για οποιοδηποτε προβλημα ρωτα....σταθερες ειναι πολλες και εξαρταται το τι ζητας....εγω πχ που δεν μου αρεσει το sense εχω αυτη τωρα...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1288949

γρηγορη με δυνατοτητα πολλων επιλογων....για οτι αλλο ρωτα μας και τσεκαρε και εδω :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1458032

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. :)

 

Εμένα μ αρέσει το Sense οπότε θα το ήθελα. Κάποια που να έχει Sense και να είναι δοκιμασμένη ? Κι ας είναι περιορισμένη σε λειτουργίες, δε πειράζει. Να μπω λίγο στο πνεύμα του root, λογικά θα δοκιμάσω αρκετές, απλά να ξεκινήσω με μία που δουλεύει σίγουρα και σταθερά στα HTC.

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. :)

 

Εμένα μ αρέσει το Sense οπότε θα το ήθελα. Κάποια που να έχει Sense και να είναι δοκιμασμένη ? Κι ας είναι περιορισμένη σε λειτουργίες, δε πειράζει. Να μπω λίγο στο πνεύμα του root, λογικά θα δοκιμάσω αρκετές, απλά να ξεκινήσω με μία που δουλεύει σίγουρα και σταθερά στα HTC.

 

επειδή μ αρέσει κι εμένα το sense

δοκιμασμένες οι:

[ROM]Stock EU_Shooter_U-1.20.401.8_ROOTED [25-10-11] το πρώτο μου φλασ, είναι η στοκ ρομ συν - Deodexed,Rooted,Busybox

[ROM] [FEB 5] KingCobra3D 1.9 | ROGERS RUU 1.20.631.2 | ANTHRAX KERNEL λένε από τις πιο/η πιο σταθερή,σ αυτή είμαι τώρα,βγαίνει overclocked στο 1,5 μέχρι τώρα είμαι ικανοποιημένος

[ROM] Shooter Beats | Sense 3.5 / 2.3.5 | αφού συνηθίσεις το sence 3.0 θα δεις ωραίες μικροδιαφορές στο 3.5, απροβλμάτιστη κι αυτή,

μόνο μείον είναι ότι λόγω Sense 3.5 δεν γίνεται να ορίσεις σωστά το μέγεθος ταπετσαρίας και με ψιλοχάλασε

 

προς δοκιμή:

| ROM | InfectedROM Eternity™ | TESTING | NIGHTLYS | 3.5 | XE BEATS |

[ROM]LeeDrOiD 3D V5.3.0[KERNEL] V5.3.5 2nd March |Tweaks|Fast|Stable|Full Beats

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...