Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν πατάω παρατεταμένα το κουμπί της αναζήτησης, γιατί μου λέει σφάλμα σύνδεσης ? Έτσι δεν κάνω φωνητική κλήση ? :mad:

Φωνητική κλήση δεν κάνεις. Φωνητική αναζήτηση κάνεις, στα αγγλικά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα !

Το θέμα είναι οτι η ταινία προβάλεται side by side και όχι σε 3D τι έκανα λάθος και πώς μπορώ να την δώ;

Επέλεξα και κατά την προβολή την επιλογή "προβολή σε 3D" αλλά μάταια.

 

Βλέποντάς την από την εφαρμογή htc evo 3d , πατάς δίπλα από το σπιτάκι το κουμπί με τις γραμμούλες και στο μενού που θα βγει , αναπαραγωγή σε 3d .

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τελικα ποσα mha ειναι το θεμα ειναι οτι κραταει παραπανω.

Εδω ειναι 35%.

σε χωρητικότητα όντως είναι πιο μεγάλη (η originnal είναι 1100 και η gold είναι 1300)

 

Καλησπέρα !

Χρειάζομαι βοήθεια, βρήκα κάποια ταινία σε 3D και αφού την συμπίεσα σε μορφή avi από mkv (για εξοικονόμηση χώρου) την πέρασα στο κινητό.

Το θέμα είναι οτι η ταινία προβάλεται side by side και όχι σε 3D τι έκανα λάθος και πώς μπορώ να την δώ;

Επέλεξα και κατά την προβολή την επιλογή "προβολή σε 3D" αλλά μάταια.

υπάρχει ένας κινέζικος 3d player o 3dvplayer δεν υπάρχει στο μάρκετ κατέβασε των από εδώ

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά;

Αν θέλουμε να βάλουμε τόνους όταν γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες, πώς το κάνουμε;

Δεν κατάφερα να το βρω.

Φαντάζομαι ότι δεν αφορά η απορία μου μόνο το συγκεκριμένο μοντέλο, αλλά το γράφω εδώ μιας και σε αυτό το κινητό το προσπάθησα.

Link to comment
Share on other sites

Κρατας πατημενο το γραμμα που θες και βγαινουν διαφορες επιλογες με τους τονους... ;-)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Κρατας πατημενο το γραμμα που θες και βγαινουν διαφορες επιλογες με τους τονους... ;-)

 

Τόσο απλό ήταν τελικά ε;;;

Ευχαριστώ φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

AIO Desktop Charger HDMI Data Sync POD For HTC Evo 3D

ρε μαγκες εχει παρει κανεις αυτον τον κινεζο.....λεει οτι φορτιζει,συνδεεται με pc και εχει απευθειας εξοδο HDMI για τηλεοραση.

Βασικα με ενδιαφερει πιο πολυ για το HDMI αν λειτουργει ..........

http://www.ebay.com/itm/AIO-Desktop-Charger-HDMI-Data-Sync-POD-HTC-Evo-3D-/170732745952?_trksid=m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D6980496559991208626

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ζητήσω την βοηθειά σας στα παρακάτω:

1. Μπορώ, μέσω του υπολογιστή να δω ταινία 3D στο κινητο μου; Δλδ η ταινία παραμένει στον υπολογιστή. Η ταινία παραμένει σε .mkv format.

2. Εαν δεν γίνεται, θα πρέπει να την μετατρέψω σε .mp4. Τότε οι 3D υπότιτλοι (ξεχωριστοι) θα μπορέσω να τους δω στην .mp4 έκδοση;

3. Εάν μεταφέρω το έργο στο κινητό σε αρχείο μαζί με τους υπότιτλους, θα φανουν αυτόματα ή θα πρέπει να τους επιλέξω και πώς;

 

Συγγνώμη για τις ερωτήσεις εαν ακούγονται "κάπως" αλλά είμαι πρωτάρης:O και "ψάχνομαι".

 

Υ.Γ. άκουσα οτι συνδέοντας το κινητό με τον υπολογιστή μέσω DLNA (:confused:) μπορεί κανείς να κάνει οτι λέω στην 1. ερώτηση

 

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

μηπω θα πρεπει να μαζεψουμε καμια πληροφορια για το πως να αξιοποιησουμε το 3d δηλαδη απο αποψη παιχνιδιων και ταινιων?για παιχνιδια και εφαρμογες βρηκα αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1217024 για ταινιες ακομα δεν εχω βρει κατι
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ζητήσω την βοηθειά σας στα παρακάτω:

1. Μπορώ, μέσω του υπολογιστή να δω ταινία 3D στο κινητο μου; Δλδ η ταινία παραμένει στον υπολογιστή. Η ταινία παραμένει σε .mkv format.

2. Εαν δεν γίνεται, θα πρέπει να την μετατρέψω σε .mp4. Τότε οι 3D υπότιτλοι (ξεχωριστοι) θα μπορέσω να τους δω στην .mp4 έκδοση;

3. Εάν μεταφέρω το έργο στο κινητό σε αρχείο μαζί με τους υπότιτλους, θα φανουν αυτόματα ή θα πρέπει να τους επιλέξω και πώς;

 

Συγγνώμη για τις ερωτήσεις εαν ακούγονται "κάπως" αλλά είμαι πρωτάρης:O και "ψάχνομαι".

 

Υ.Γ. άκουσα οτι συνδέοντας το κινητό με τον υπολογιστή μέσω DLNA (:confused:) μπορεί κανείς να κάνει οτι λέω στην 1. ερώτηση

 

Ευχαριστώ. :)

το 1 είναι ναι αλλά δεν έχω δοκιμάσει .mkv μόνο mp4 το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω βρει τρόπο για τους υπότιτλους

 

μέσα σε διάστημα τριών ημερών μου έχει μπλοκάρει η κάρτα sd 2 φορές και λέει ότι δεν υπάρχει και επανερχόταν μόνο μετά από restart (η κάρτα είναι μια samsung 16gb class 10) μετά από αυτό έκανα format την κάρτα μέσα από το κινητό και ξανά μετέφερα όλα τα αρχεία . έχει συμβεί αυτό σε κανέναν ?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

μέσα σε διάστημα τριών ημερών μου έχει μπλοκάρει η κάρτα sd 2 φορές και λέει ότι δεν υπάρχει και επανερχόταν μόνο μετά από restart (η κάρτα είναι μια samsung 16gb class 10) μετά από αυτό έκανα format την κάρτα μέσα από το κινητό και ξανά μετέφερα όλα τα αρχεία . έχει συμβεί αυτό σε κανέναν ?

 

εισαι routαρισμενος;αν ναι ποια καστομ ρομ εχεις;αραια και που μου το κανει και μενα.ξκινησε οταν εβγαλα την επισημη εκδοση και εβαλα καστομ....αυτο που εχω προσεξει ειναι οτι οσο πιο overclocked ειμαιι,τοσο πιο ευκολα το παθαινω...

manaros
Link to comment
Share on other sites

εισαι routαρισμενος;αν ναι ποια καστομ ρομ εχεις;αραια και που μου το κανει και μενα.ξκινησε οταν εβγαλα την επισημη εκδοση και εβαλα καστομ....αυτο που εχω προσεξει ειναι οτι οσο πιο overclocked ειμαιι,τοσο πιο ευκολα το παθαινω...

δεν το έχω πειράξει ακόμα, είμαι με μαμά rom

root μια και καλή με ICS και Sense 4

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται πως το Evo θα πάρει την Sense 3.6 και όχι την 4.0.

 

από ότι ακούγεται και από ότι παίρνουν τα sensation ναι την 3.6 θα πάρει

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

δεν κάνεις εγκατάσταση τίποτα στο κινητό

το handbreak είναι για το pc

και στο link σου δείχνει πως να κάνεις μετατροπή στην ταινία να παίζει 3d στο κινητό

 

Με «τακτοποίησες» τα μέγιστα. :)

 

Θα ήθελα να ζητήσω την βοηθειά σας στα παρακάτω:

1. Μπορώ, μέσω του υπολογιστή να δω ταινία 3D στο κινητο μου; Δλδ η ταινία παραμένει στον υπολογιστή. Η ταινία παραμένει σε .mkv format.

2. Εαν δεν γίνεται, θα πρέπει να την μετατρέψω σε .mp4. Τότε οι 3D υπότιτλοι (ξεχωριστοι) θα μπορέσω να τους δω στην .mp4 έκδοση;

3. Εάν μεταφέρω το έργο στο κινητό σε αρχείο μαζί με τους υπότιτλους, θα φανουν αυτόματα ή θα πρέπει να τους επιλέξω και πώς;

 

Συγγνώμη για τις ερωτήσεις εαν ακούγονται "κάπως" αλλά είμαι πρωτάρης:O και "ψάχνομαι".

 

Υ.Γ. άκουσα οτι συνδέοντας το κινητό με τον υπολογιστή μέσω DLNA (:confused:) μπορεί κανείς να κάνει οτι λέω στην 1. ερώτηση

 

Ευχαριστώ. :)

 

Ακολούθησε την παρακάτω διαδικασία (ενσωμάτωση υποτίτλων σε αρχείο mkv)

 

http://greekstars.co/greekstars/index.php?showtopic=15930

 

Μετά μέσω του Handbreak μετέτρεψέ το σε mp4.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε την παρακάτω διαδικασία (ενσωμάτωση υποτίτλων σε αρχείο mkv)

 

http://greekstars.co/greekstars/index.php?showtopic=15930

 

Μετά μέσω του Handbreak μετέτρεψέ το σε mp4.

 

Καλα φίλε μου με "έστειλες".:D

Ειμαι εκει μέλος και υποτίθεται οτι γνωρίζω τα τεκταινόμενα εκεί. :whistle:

Εαν μάθουν οτι το έμαθα απ εδώ, δεν με βλέπω καλά...:cry: :lol:

 

Πάντως σε ευχαριστώ πολύ...:up:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας να με διαφωτίσει για την αγορά μιας micro sd για την συσκευή;

Είμαι ανάμεσα σε δύο:

 

http://www.ebay.com/itm/TRANSCEND-MICRO-SD-MICRO-SDHC-CLASS-10-32GB-32G-32-G-GB-NEW-LIFE-TIME-WARRANTY-/320832577953?pt=UK_AudioTVElectronics_PDAsAccessories_MemoryCards&hash=item4ab31ca1a1

 

και

 

http://www.ebay.com/itm/Lexar-32GB-32G-micro-SD-microSDHC-SDHC-Flash-Memory-Data-Card-Class-10-/270841072673?pt=Digital_Camera_Memory_Cards&hash=item3f0f62cc21

 

Υπάρχει καμιά διαφορά ανάμεσα σε αυτές τις δύο;

Ποια θα προτείνατε;

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω προσωπική άποψη, επειδή έχει ξανασυζητηθεί, καλύτερα την Transcend.
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Καλα φίλε μου με "έστειλες".:D

Ειμαι εκει μέλος και υποτίθεται οτι γνωρίζω τα τεκταινόμενα εκεί. :whistle:

Εαν μάθουν οτι το έμαθα απ εδώ, δεν με βλέπω καλά...:cry: :lol:

 

Πάντως σε ευχαριστώ πολύ...:up:

 

Δυστυχώς, αποτυχία. Τι εννοώ...

 

Ενσωμάτωσα τους υπότιτλους με το πρόγραμμα mkvmerge. Κατόπιν μετέτρεψα το αρχείο από .mkv σε .mp4 χρησιμοποιώντας το HandBrake. Το αποτέλεσμα ήταν το τελικό αρχείο να παίζει στο κινητό αλλά χωρίς υπότιτλους…

Σημειωτέων, το αρχείο .mkv , με τους υπότιτλους ενσωματωμένους το έπαιξα στο pc μέσω mkmplayer. Εκεί οι υπότιτλοι εμφανίζονταν κανονικά. Φυσικά το βίντεο το έβλεπα SBS (δυο διπλές εικόνες όπως θα έπρεπε).

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, αποτυχία. Τι εννοώ...

 

Ενσωμάτωσα τους υπότιτλους με το πρόγραμμα mkvmerge. Κατόπιν μετέτρεψα το αρχείο από .mkv σε .mp4 χρησιμοποιώντας το HandBrake. Το αποτέλεσμα ήταν το τελικό αρχείο να παίζει στο κινητό αλλά χωρίς υπότιτλους…

Σημειωτέων, το αρχείο .mkv , με τους υπότιτλους ενσωματωμένους το έπαιξα στο pc μέσω mkmplayer. Εκεί οι υπότιτλοι εμφανίζονταν κανονικά. Φυσικά το βίντεο το έβλεπα SBS (δυο διπλές εικόνες όπως θα έπρεπε).

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη...

το ίδιο και εμένα

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

AIO Desktop Charger HDMI Data Sync POD For HTC Evo 3D

ρε μαγκες εχει παρει κανεις αυτον τον κινεζο.....λεει οτι φορτιζει,συνδεεται με pc και εχει απευθειας εξοδο HDMI για τηλεοραση.

Βασικα με ενδιαφερει πιο πολυ για το HDMI αν λειτουργει ..........

http://www.ebay.com/itm/AIO-Desktop-Charger-HDMI-Data-Sync-POD-HTC-Evo-3D-/170732745952?_trksid=m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D6980496559991208626

 

δεν μπορώ να σου πω για το συγκεκριμενο προϊόν, γιατί δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά μπορώ να σου πω για το αυθεντικό αξεσουάρ της HTC για έξοδο hdmi ότι λειτουργεί απροβλημάτιστα.. (το είχα γράψει πριν μερικές δημοσιεύσεις όταν το αγόρασα)..αν θες κάποια πληροφορία, ευχαρίστως να σου πω για το συγκεκριμένο θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας, είμαι νέος στο forum, αλλά έχω διαβάσει όλο το post για να καταφέρω το πιο ΑΠΛΟ,να γίνω root! Θέλω τη βοήθειά σας!

Δυστυχώς, λόγω ελλειπους πληροφόρησης, έκανα s-on μέσω htcdev.Έκανα όλες τις ενέργειες όπως περιγράφονται στο xda για s-on. Κατέβασα και αποθήκευσα στην κάρτα μνήμης το PG86IMG.zip. Είμαι στο fastboot & πατάω bootloader.

Αποτέλεσμα:

 

SD checking....

Loading [PG86DIAG.ZIP]

No image!

Loading...[pg86diag.nbh]

no image or wrong image!

Loading...[pg86img.zip]

no image or wrong image

 

Επιλέγω recovery με σκοπό να τρέξει από την sd το αρχείο που με κάνει root και απλά κάνει επανεκίνηση και μπαίνει ξανά στο σύστημα χωρίς καμία αλλαγή.Ποιο είναι το πρόβλημα; Βοηθήστε με σας παρακαλώ γιατί έχω χάσει 3 μέρες στην προσπάθειά μου να ηγηθώ του android μου!!!

 

δεν μπορώ να σου πω για το συγκεκριμενο προϊόν, γιατί δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά μπορώ να σου πω για το αυθεντικό αξεσουάρ της HTC για έξοδο hdmi ότι λειτουργεί απροβλημάτιστα.. (το είχα γράψει πριν μερικές δημοσιεύσεις όταν το αγόρασα)..αν θες κάποια πληροφορία, ευχαρίστως να σου πω για το συγκεκριμένο θέμα..

 

Το δοκίμασα σε ένα φίλο μου, αλλά δε λέει και πολλά.Στην ουσία είναι το ίδιο με αυτό που χρησιμοποιείς. Εγώ επειδή στο πλαίσιο δε βρηκα το αυθεντικό της htc πήρα το αντιστοιχο της samsung με 35ευρω αν θυμάμαι καλα, και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.Ο ήχος που δίνει είναι απίστευτος, δε μπορούσα να πιστέψω πως έπαιζα από το κινητό μου.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας, είμαι νέος στο forum, αλλά έχω διαβάσει όλο το post για να καταφέρω το πιο ΑΠΛΟ,να γίνω root! Θέλω τη βοήθειά σας!

Δυστυχώς, λόγω ελλειπους πληροφόρησης, έκανα s-on μέσω htcdev.Έκανα όλες τις ενέργειες όπως περιγράφονται στο xda για s-on. Κατέβασα και αποθήκευσα στην κάρτα μνήμης το PG86IMG.zip. Είμαι στο fastboot & πατάω bootloader.

Αποτέλεσμα:

 

SD checking....

Loading [PG86DIAG.ZIP]

No image!

Loading...[pg86diag.nbh]

no image or wrong image!

Loading...[pg86img.zip]

no image or wrong image

 

Επιλέγω recovery με σκοπό να τρέξει από την sd το αρχείο που με κάνει root και απλά κάνει επανεκίνηση και μπαίνει ξανά στο σύστημα χωρίς καμία αλλαγή.Ποιο είναι το πρόβλημα; Βοηθήστε με σας παρακαλώ γιατί έχω χάσει 3 μέρες στην προσπάθειά μου να ηγηθώ του android μου!!!

 

φιλαρακι δυστυχως το ιδιο ταλαιπωρηθηκα και γω...αποτελεσμα;ανακαλυπτω οτι πρωτον πρεπει να κανουμε και το 1,2 απο εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1316578

παροτι πολλοι ισχυριζονται οτι δεν χρειαζεται στην 0018 σε μενα δεν λειτουργησε ποτε..

αρα κανεις ολα τα βηματα χωρις να παρακαμψεις καποιο..δευτερον κατεβαζεις το αρχειο PG86IMG.zip καλυτερα με τον firefox..στην αρχη το κατεβασα με opera και δεν δουλεψε.με firefox δουλεψε κανονικα.μπορει να ετυχε,μπορει και οχι!αρα κανεις unlock,αλλαζεις cid σε 001,κανεις relock και υστερα περνας το αρχειο και κανεις downgrade σε 0007.υστερα ολα τα αλλα ειναι απλα!

Edited by manaros19
manaros
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!Τωρα το κάνω...Θα σου γράψω το αποτελεσμα!

 

Βρήκε το αρχείο και μου ζήτησε εάν θέλω να κάνω update.Επέλεξα "Ναι".Κάνει unzip & updating.Update complete και έκανε reboot.

Πλέον είμαι unlocked με 1.49.0007!!!Υπάρχει πρόβλημα που είμαι unlocked με s on;

Edited by skourlisdimitris
Link to comment
Share on other sites

AAAAAAA Επισης γνωμη μου ειναι πως ισως και να μην αξιζει ιδιαιτερα να κανεις root το εβο 3d..δεν εχει την αναλογη υποστηριξη που ειχε πχ το desire hd ενω μετα απο μεταβαση σε custom ρομ μου αρχισε κατι κουλα του στυλ χανει τη καρτα μνημης,δεν ποιανει σε ολη την οθονη το touch μεχρι να επανεκκινησω κλπ...ισως εγω να μην τα περναω σωστα,ισως η υποστηριξη να ειναι αθλια...
manaros
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...