Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια το ext4 δεν ειναι το πιο γρηγορο συστημα αρχειων για το κινητο μας; γιατι διαβαζω και για το ext2 ...

ή το ext2 προτεινεται για τις sd?

 

το ext2 ειναι ποιο γρηγορο απο το ext4 :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πωωω και εκανα convert προσφατα σε ext4 με chainfire tools ...τι κανω τωρα για να παω στο 2?

 

για να εχεις ext2 σε ginger πρεπει να φορας κερνελ του DamianGTO ( :respect: )

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει πολλά ο damian γιαυτό..! Διάβασε αν θέλεις στο shit talk (η general δεν θυμάμαι) έχει κάποια θρεντ σχετικά με αυτόν, για να καταλάβεις τι παίχτηκε στο xda και τι απο τότε που άνοιξε το site..!

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

 

 

Μολις το διαβασα...οπως και να χε εχει οντως τους καλυτερους kernels και αυτο νομιζω λεει πολλα.

slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

Εγώ και ext4 δοκίμασα και ext2 δοκίμασα (με τον beta 3 του damian) και 1200Μhz (στον semaphore) και 1400 στον (beta 3)...

Tώρα είμαι πίσω σε rfs και στο 1Ghz και δεν νιώθω διαφορά. Είμαι καλά γιατρέ μου?

Εντάξει στο quadrant με ext2 και 1400 πήγα 3800 αλλά στην χρήση του κινητού, διαφορά δεν κατάλαβα. Με εξαίρεση το boot time που με ext2/4 γίνεται πολύ γρήγορα, και στην εγκατάσταση των εφαρμογών (που αντί για 10 sec, έκανες 6 sec ας πούμε... big deal).

 

EDIT επειδη δεν το βρίσκω, μπορεί να μου δώσει κάποιος το Link για το καινούργιο market?

Edited by mindfield
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

EDIT επειδη δεν το βρίσκω, μπορεί να μου δώσει κάποιος το Link για το καινούργιο market?

 

Το έχω ανεβάσει πρόσφατα στο θέμα της cm7.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια χαζοερώτηση:

Βλέπω στις υπογραφές σας να γράφετε πχ 2.3.5 JVU + Semaphore 1.8.2bm.Στο site semaphore.gr όμως η 1.8.2bm αναφέρει οτι είναι για το JVT και όχι για το JVU.Ή μήπως επειδή JVT και JVU είναι 2.3.5 δεν παίζει ρόλο;

Επίσης πριν περάσω το semaphore λέω να βάλω την πορτογαλική 2.3.5 JVU που έχει και τα ελληνικά και όχι την JVT που δεν έχει ελληνικά και πρέπει να περαστούν χειροκίνητα.Θα χρειαστεί να περάσω τίποτα ρυθμίσεις όσον αφορά τον πάροχό μου; (vodafone έχω).

Ποιά είναι πιο stable από τις 2; η JVU ή η JVT;

Επίσης όσον αφορά τον semaphore ποιος είναι πιο stable;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια χαζοερώτηση:

Βλέπω στις υπογραφές σας να γράφετε πχ 2.3.5 JVU + Semaphore 1.8.2bm.Στο site semaphore.gr όμως η 1.8.2bm αναφέρει οτι είναι για το JVT και όχι για το JVU.Ή μήπως επειδή JVT και JVU είναι 2.3.5 δεν παίζει ρόλο;

Επίσης πριν περάσω το semaphore λέω να βάλω την πορτογαλική 2.3.5 JVU που έχει και τα ελληνικά και όχι την JVT που δεν έχει ελληνικά και πρέπει να περαστούν χειροκίνητα.Θα χρειαστεί να περάσω τίποτα ρυθμίσεις όσον αφορά τον πάροχό μου; (vodafone έχω).

Ποιά είναι πιο stable από τις 2; η JVU ή η JVT;

Επίσης όσον αφορά τον semaphore ποιος είναι πιο stable;

 

Κάνει για την JVU ο 1.8.2 γιατί είναι ίδιο πράμα σχεδόν αυτές οι δύο. Έχω την εντύπωση πως αν βάλεις την JVU όπως την δίνει εδώ ο Tyxerakias, θα έχεις και τις ρυθμίσεις MMS, Internet αφού αλλάξεις το product code σε ελληνικό, διότι το CSC που περιέχεται είναι Ελληνικό. Κάτι άλλο δεν θα χρειαστείς πάντως. Δεν ξέρω τί διαφορές έχουν η JVT με την JVU αλλά σίγουρα είναι ελάχιστες μπορεί και να μην έχουν καν διαφορές :p Και ο τελευταίος semaphore μια χαρά είναι, αλλά και να μην ήταν, kernel μπορείς αργότερα να τον αλλάξεις χωρίς να πειράξεις κάτι άλλο στο κινητό σου οπότε κανένα πρόβλημα. H JVT και JVU νομίζω άρχισε να κυκλοφορεί σε κάποιες χώρες, ελπίζω και σύντομα στην Ελλάδα επιτέλους :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι "κολλημένος" στην 2.2.1 (Κυπριακή), παρακολουθώ το θέμα εδώ αλλά με όλα αυτά που διαβάζω για προβλήματα με το wi fi κ.λ.π. με έχουν αποτρέψει από αναβάθμιση, γιατί το τηλέφωνο είναι βασικό εργαλείο δουλειάς για μένα (ενδεικτικά αναφέρω ότι έχω περίπου 650 επαφές). Να τολμήσω την JVU+Semaphore 1.8 ή να περιμένω την ICS μία και καλή?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Το τηλεφωνο εχει περασμενη την JVU, με semaphore 1.8.2. Εχω παρατηρησει πως καθε φορα που το κλειδωνω απο το κουμπι on-of, πριν μαυρισει η οθονη του, κανει ενα στιγμιαιο flash σε κιτρινο-πρασινο χρωμα. Εχει παρατηρησει καποιος αλλος το ιδιο φαινομενο? Υπαρχει λυση?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας

Εχω το τηλεφωνο κανα 6 μηνο και ειναι αγορασμενο με αυτα τα χαρακτηριστικα

firmware 2.2.1

baseband version: I9000XXJPY

kernel: 2.6.32.9 root@DELL105#1

bulid No:froyo XWJS8

 

pda: i9000xwjs8

phone: i9000xxjpy

csc:i9000oxxjs5

build info: 2011.03

 

Για αυτα που χρειαζομαι (Τηλεφωνο - Internet) σε γενικες γραμμες ειμαι ικανοποιημενος

αυτο που θα ηθελα ειναι να ειναι λιγο πιο γρηγορο - οποτε ψαχνω φακελους, εφαρμογες κλπ

επισης εχω αρχισει λιγο να το βαριεμαι και λεω να "δοκιμασω" καποια νεωτερη εκδοση

 

Με βολευει το αγγλικό μενου, αλλα θελω να γραφει-διαβαζει ελληνικα (επαφες,μηνυματα,μειλ,κλπ)

 

Μπορειτε να προτεινετε κατι που οντως θα βελτιωσει το τηλεφωνο και να μην εχει "παρενεργειες"

 

Επειδη ειμαι ασχετος με την διαδικασια αναβαθμισης θα ακολουθησω τους οδηγους του Τυχερακια (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306882)

και σκεφτομαι να βαλω το παρακατω "πακετο"

 

I9000XWJVU (EUR) (έκδοση 29 Σεπτεμβρίου - αρχικά για Πορτογαλία)

Περιέχει ελληνικά μενού, πληκτρολόγια και swype.

 

Θα ειμαι οκ?

 

Απο τον οδηγο του Τυχερακια χρειαζομαι μερικες διευκρινισεις

 

"Αν κάνεις αλλαγή σε τελείως άλλη έκδοση Android (π.χ. από Froyo σε Gingerbread), πρέπει οπωσδήποτε να χρησιμοποιήσεις έκδοση με bootloaders."" --> Προφανως χρειαζομαι έκδοση με bootloaders. Σωστά?

 

"" Τώρα έχουμε 2 βήματα/στάδια (repartition και flash). ΑΝ έχεις φλασάρει προηγουμένως με Froyo, αν έρχεσαι από JMx Eclair που έχει τα 3 κουμπιά ενεργοποιημένα, ή αν γενικά ξέρεις ότι το pit file που αντιστοιχεί στο τηλέφωνό σου είναι το 512.pit, πήγαινε ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ στο 2ο βήμα, δε χρειάζεται να κάνεις repartition. Eπίσης μην κάνεις repartition αν το καινούριο σου firmware δεν είναι πλήρες, δηλαδή αν λείπει το dbdata.rfs ή το cache.rfs, από τα .tar αρχεία (συμβαίνει, ειδικά με τα firmwares του Kies, και αυτά που είναι σε ένα αρχείο)."" Χρειαζεται να κανω repartition ή οχι? (Δεν μπορω να καταλαβω)

 

To κινητο το πηρα με τις παραπανω προδιαγραφες και δεν ξερω αν εχει lagfix.. Πως μπορω να τσεκαρω αν εχει ή οχι (Δεν νομιζω να εχει αλλα για να ειμαι σιγορος)

 

Την sim (εχω dual sim) πρεπει να την αφαιρεσω? (Μαλλον οχι θα το έλεγε ο ανθρωπος)

 

Αυτα προς το παρον

Ευχαριστώ για την οποια βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Το τηλεφωνο εχει περασμενη την JVU, με semaphore 1.8.2. Εχω παρατηρησει πως καθε φορα που το κλειδωνω απο το κουμπι on-of, πριν μαυρισει η οθονη του, κανει ενα στιγμιαιο flash σε κιτρινο-πρασινο χρωμα. Εχει παρατηρησει καποιος αλλος το ιδιο φαινομενο? Υπαρχει λυση?

 

Κανε reset στην εφαρμογή voodoo color τα χρώματα και επέλεξε το original προφίλ!!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι "κολλημένος" στην 2.2.1 (Κυπριακή), παρακολουθώ το θέμα εδώ αλλά με όλα αυτά που διαβάζω για προβλήματα με το wi fi κ.λ.π. με έχουν αποτρέψει από αναβάθμιση, γιατί το τηλέφωνο είναι βασικό εργαλείο δουλειάς για μένα (ενδεικτικά αναφέρω ότι έχω περίπου 650 επαφές). Να τολμήσω την JVU+Semaphore 1.8 ή να περιμένω την ICS μία και καλή?

 

Δεν είναι σίγουρο αν θα βγει επίσημα η ICS. Δεν έχει κάποιο πρόβλημα ουτε η JVT ούτε η JVU πάντως. Κράτα ένα backup τα πράγματα που θέλεις και κράτα τα στον υπολογιστή εννοείτε για να μην έχεις δυσάρεστα αποτελέσματα. Βέβαια η Κυπριακή που έχεις είναι πολύ καλή από ότι έχω διαβάσει εδώ μέσα άρα εσύ αποφασίζεις

 

Καλημερα! Το τηλεφωνο εχει περασμενη την JVU, με semaphore 1.8.2. Εχω παρατηρησει πως καθε φορα που το κλειδωνω απο το κουμπι on-of, πριν μαυρισει η οθονη του, κανει ενα στιγμιαιο flash σε κιτρινο-πρασινο χρωμα. Εχει παρατηρησει καποιος αλλος το ιδιο φαινομενο? Υπαρχει λυση?

 

Πιο συγκεκριμένα :) Βάλε το voodoo control από το μάρκετ και πήγαινε "Screen v1 gamma hack" και πάτα "Reset to 2.3.3 defaults"

Για αυτα που χρειαζομαι (Τηλεφωνο - Internet) σε γενικες γραμμες ειμαι ικανοποιημενος

αυτο που θα ηθελα ειναι να ειναι λιγο πιο γρηγορο - οποτε ψαχνω φακελους, εφαρμογες κλπ

επισης εχω αρχισει λιγο να το βαριεμαι και λεω να "δοκιμασω" καποια νεωτερη εκδοση

 

Με βολευει το αγγλικό μενου, αλλα θελω να γραφει-διαβαζει ελληνικα (επαφες,μηνυματα,μειλ,κλπ)

 

Επειδη ειμαι ασχετος με την διαδικασια αναβαθμισης θα ακολουθησω τους οδηγους του Τυχερακια (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306882)

και σκεφτομαι να βαλω το παρακατω "πακετο"

 

I9000XWJVU (EUR) (έκδοση 29 Σεπτεμβρίου - αρχικά για Πορτογαλία)

Περιέχει ελληνικά μενού, πληκτρολόγια και swype.

Θα ειμαι οκ?

 

Απο τον οδηγο του Τυχερακια χρειαζομαι μερικες διευκρινισεις

"Αν κάνεις αλλαγή σε τελείως άλλη έκδοση Android (π.χ. από Froyo σε Gingerbread), πρέπει οπωσδήποτε να χρησιμοποιήσεις έκδοση με bootloaders."" --> Προφανως χρειαζομαι έκδοση με bootloaders. Σωστά?

"" Τώρα έχουμε 2 βήματα/στάδια (repartition και flash). ΑΝ έχεις φλασάρει προηγουμένως με Froyo, αν έρχεσαι από JMx Eclair που έχει τα 3 κουμπιά ενεργοποιημένα, ή αν γενικά ξέρεις ότι το pit file που αντιστοιχεί στο τηλέφωνό σου είναι το 512.pit, πήγαινε ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ στο 2ο βήμα, δε χρειάζεται να κάνεις repartition. Eπίσης μην κάνεις repartition αν το καινούριο σου firmware δεν είναι πλήρες, δηλαδή αν λείπει το dbdata.rfs ή το cache.rfs, από τα .tar αρχεία (συμβαίνει, ειδικά με τα firmwares του Kies, και αυτά που είναι σε ένα αρχείο)."" Χρειαζεται να κανω repartition ή οχι? (Δεν μπορω να καταλαβω)

 

To κινητο το πηρα με τις παραπανω προδιαγραφες και δεν ξερω αν εχει lagfix.. Πως μπορω να τσεκαρω αν εχει ή οχι (Δεν νομιζω να εχει αλλα για να ειμαι σιγορος)

 

Την sim (εχω dual sim) πρεπει να την αφαιρεσω? (Μαλλον οχι θα το έλεγε ο ανθρωπος)

 

Αυτα προς το παρον

Ευχαριστώ για την οποια βοηθεια

 

1) bootloaders περιέχει η JVU που έχει ανεβάσει ο tyxerakias. Βασικά νομίζω πως όσες έχουμε εδώ έχουν.

2) Δεν χρειάζεσαι repartition στην περίπτωση σου.

Έχεις δοκιμάσει αν μπαίνει download mode με τα 3 κουμπιά?

Όσο για τα Ελληνικά, όσες εκδόσεις προορίζονται για την Ευρώπη έχουν Ελληνικό μενού και μια χαρά δείχνουν τους Ελληνικούς χαρακτήρες, απλά μερικές δεν έχουν ελληνικό πληκτρολόγιο. (H JVU έχει)

Για το θέμα γρηγοράδας στους φακέλους κλπ παίζει ρόλο και η κάρτα μνήμης σου βέβαια. (αν σου φαίνεται αργό όταν ψάχνεις στην εξωτερική SD)

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Το τηλεφωνο εχει περασμενη την JVU, με semaphore 1.8.2. Εχω παρατηρησει πως καθε φορα που το κλειδωνω απο το κουμπι on-of, πριν μαυρισει η οθονη του, κανει ενα στιγμιαιο flash σε κιτρινο-πρασινο χρωμα. Εχει παρατηρησει καποιος αλλος το ιδιο φαινομενο? Υπαρχει λυση?

 

Ναι, βάλε το voodoo control και γυρνά το στα defaults 2.3 έχει μια επιλογή, ας πει κάποιος ακριβώς τη διαδρομή γιατί δεν έχω τώρα το app...

 

Καλημερα σας

 

 

I9000XWJVU (EUR) (έκδοση 29 Σεπτεμβρίου - αρχικά για Πορτογαλία)

Περιέχει ελληνικά μενού, πληκτρολόγια και swype.

 

Θα ειμαι οκ?

Ναι

Απο τον οδηγο του Τυχερακια χρειαζομαι μερικες διευκρινισεις

 

"Αν κάνεις αλλαγή σε τελείως άλλη έκδοση Android (π.χ. από Froyo σε Gingerbread), πρέπει οπωσδήποτε να χρησιμοποιήσεις έκδοση με bootloaders."" --> Προφανως χρειαζομαι έκδοση με bootloaders. Σωστά?

Σωστά. Και όλες οι αναρτημένες εκδόσεις εδώ έχουν ο,τι χρειάζεσαι.

 

"" Τώρα έχουμε 2 βήματα/στάδια (repartition και flash). ΑΝ έχεις φλασάρει προηγουμένως με Froyo, αν έρχεσαι από JMx Eclair που έχει τα 3 κουμπιά ενεργοποιημένα, ή αν γενικά ξέρεις ότι το pit file που αντιστοιχεί στο τηλέφωνό σου είναι το 512.pit, πήγαινε ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ στο 2ο βήμα, δε χρειάζεται να κάνεις repartition. Eπίσης μην κάνεις repartition αν το καινούριο σου firmware δεν είναι πλήρες, δηλαδή αν λείπει το dbdata.rfs ή το cache.rfs, από τα .tar αρχεία (συμβαίνει, ειδικά με τα firmwares του Kies, και αυτά που είναι σε ένα αρχείο)."" Χρειαζεται να κανω repartition ή οχι? (Δεν μπορω να καταλαβω)

Έχεις froyo, άρα όχι. (πρώτη γραμμή). Αλλά αν κάνεις repartition δε θα έχεις πρόβλημα με τις εκδόσεις που υπάρχουν εδώ, αυτό βασικά καλύπτει κάποιους που κατεβάζουν από αλλού. Όσο για τη sim δε χρειάζεται να βγει, αν και εγώ τη βγάζω :)

 

και όχι δεν έχεις lagfix.

 

 

Edit: Wow, ούτε ένα νερό δεν προλαβαίνεις να πιεις κι έχουν απαντήσει... :)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Gup η έκδοση που έχεις είναι 512pit οπότε δεν χρειάζεται να κανείς. Αυτό το βλέπεις στο link που έχει δώσει ο τυχεράκιας(Samsungfirmware.com) έχει όλες τις εκδόσεις και σε τι pit αντιστοιχεί η κάθε μια! Όταν πηγαίνεις από μια που έχει 512 σε μια που έχει το ίδιο δεν χρειάζεται! Αλλά εγώ κάνω πάντα. Δεν έχεις να χάσεις κάτι καλό κάνει! Όσο για το lagfix είναι η μετατροπή του συστήματος αρχείων από rfs που το δίνει η Samsung σε ext4 η 2! Λέγεται έτσι γιατί δεν έχεις τόσα lags επειδή γενικά είναι καλύτερο το ext4! Αν το είχες κάνει θα το ήξερες! Οπότε μην σε απασχολεί! Ακολούθησε το οδηγό βήμα βήμα και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα!

Χαχα!!!! Όλοι μαζί!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστώ

Τα καταφερα σχετικα γρηγορα και εβαλα

Gingerbread 2.3.5

I9000XWJVU (EUR) (έκδοση 29 Σεπτεμβρίου - αρχικά για Πορτογαλία)

 

Χωρις να το εχω τεσταρει πολυ τα περοσσοτερα δουλευουν μια χαρα

 

Δεν εχει αλλαξει ομως καθολου το interface (δεν ξερω πως αλλιως να το πω)

Τι χρειαζεται να προσθεσω-αλλαξω για να ειναι η αρχικη οθονη με τα πληκτρα (τηλεφωνο-home-ιντερνετ) για παραδειγμα κατευθειαν

Δεν θελω launcher _

Ειχα την εντυπωση οτι σε αυτη την εκδοση αυτα θα ηταν ετοιμα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει αλλαξει ομως καθολου το interface (δεν ξερω πως αλλιως να το πω)

Τι χρειαζεται να προσθεσω-αλλαξω για να ειναι η αρχικη οθονη με τα πληκτρα (τηλεφωνο-home-ιντερνετ) για παραδειγμα κατευθειαν

Δεν θελω launcher _

Ειχα την εντυπωση οτι σε αυτη την εκδοση αυτα θα ηταν ετοιμα...

 

Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοείς :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοείς :worry:

 

Ναι, δεν ξερω πως να το πω καλυτερα...

 

Για παραδειγμα αυτος ο launcher

http://www.appbrain.com/app/android-2-3-launcher-%28home%29/com.moo.android.launcher.gingerbread

 

εχει interface? αρχικη οθονη με 3 πληκτρα και στην περιγραφη λεει

 

Original launcher from latest android gingerbread branch.

Get latest launcher without waiting or rooting your device.

 

Αφου τα εκανα αυτα δεν θα επρεπε να ειναι αναβαθμισμενο και το interface?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν ξερω πως να το πω καλυτερα...

 

Για παραδειγμα αυτος ο launcher

http://www.appbrain.com/app/android-2-3-launcher-%28home%29/com.moo.android.launcher.gingerbread

 

εχει interface? αρχικη οθονη με 3 πληκτρα και στην περιγραφη λεει

 

Original launcher from latest android gingerbread branch.

Get latest launcher without waiting or rooting your device.

 

Αφου τα εκανα αυτα δεν θα επρεπε να ειναι αναβαθμισμενο και το interface?

 

Τα stock firmware της samsung έχουν τον launcher touchwiz που φαίνεται κάπως έτσι

4n_nYK9ozu9MqRNo7aELS70jK97XimWabNIIZunGyOlcdI8g93_0XI6pMoIetkSd3F2s2AxDpxWFbKWgijcjVGjFxxnFw2l7gvnQrGOXlaJ_PILI4Q

Έχει 4 κουμπιά κάτω για τηλέφωνο, επαφές, μηνύματα και μενού. Ο κάθε Launcher διαφέρει, αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα σου, δεν φαίνονται τα κουμπιά? :confused: Ο άλλος που δινεις στο λινκ, τον εβαλες και δεν έχει κουμπιά?

(μην περιμένεις να έχεις εμφανισιακές διαφορές από την 2.2.1 στην 2.3.5, ίσως ελάχιστες, αλλά ο touchwiz νομίζω ολόιδιος είναι εμφανισιακά.)

Link to comment
Share on other sites

nikospot

λαθος μου προφανως :confused:

ειχα την εντυπωση οτι θα υπαρχουν ΚΑΙ διαφορες στην εμφανιση

τα κουμπια κλπ υπαρχουν ολα

και οντως ολα φορτωνουν πιο γρηγορα κλπ

αλλα νομιζα οτι θα εβλεπα και αλλαγες στο εικαστικο του πραγματος :(

Link to comment
Share on other sites

nikospot

λαθος μου προφανως :confused:

ειχα την εντυπωση οτι θα υπαρχουν ΚΑΙ διαφορες στην εμφανιση

τα κουμπια κλπ υπαρχουν ολα

και οντως ολα φορτωνουν πιο γρηγορα κλπ

αλλα νομιζα οτι θα εβλεπα και αλλαγες στο εικαστικο του πραγματος :(

 

ε διαφορές δεν υπάρχουν ιδιαίτερες σε εμφάνιση μόνο overscroll glow έχει παραπάνω σαν εφέ :p Μπορείς να δοκιμάσεις άλλον launcher όπως Go launcher EX έχει πολλές επιλογές και δυνατότητες. Επίσης υπάρχουν διάφορα themes κλπ, αλλά θέλει λίγο ψάξιμο στο XDA για να βρεις κάποιο συμβατό με το συγκεκριμένο firmware που έχεις, και θα θες λογικά και το cwm recovery για να τα περνάς πολύ εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

ε διαφορές δεν υπάρχουν ιδιαίτερες σε εμφάνιση μόνο overscroll glow έχει παραπάνω σαν εφέ :p Μπορείς να δοκιμάσεις άλλον launcher όπως Go launcher EX έχει πολλές επιλογές και δυνατότητες. Επίσης υπάρχουν διάφορα themes κλπ, αλλά θέλει λίγο ψάξιμο στο XDA για να βρεις κάποιο συμβατό με το συγκεκριμένο firmware που έχεις, και θα θες λογικά και το cwm recovery για να τα περνάς πολύ εύκολα.

 

ξεχασα να αναφερω οτι εγινα και root με CF-Root απο τον οδηγο του τυχερακια (τυχεροι ειμαστε να'σαι καλα φιλε)

το cwm recovery καπου το εχω δει αλλα δεν θυμαμαι που (εχεις κανενα λινκ να αναφερει τι πρεπει να κανουμε?)

 

επισης semaphore κερνελ..

επειδη βλεπω οτι ειναι της μοδας τελευταια και προτεινετε απο πολλους

τι ειναι, μπορω και πως να το περασω?

 

* βρηκα λιγο ελευθερο χρονο σημερα _ αλλα μου τελειωνει :(

Edited by gup_
Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να αναφερω οτι εγινα και root με CF-Root απο τον οδηγο του τυχερακια (τυχεροι ειμαστε να'σαι καλα φιλε)

το cwm recovery καπου το εχω δει αλλα δεν θυμαμαι που (εχεις κανενα λινκ να αναφερει τι πρεπει να κανουμε?)

Με τον ίδιο τρόπο οπως περασες το cf root περνάς και τον semaphore και λινκ υπάρχει στις οδηγίες για ροοτ προς το τέλος του post. Custom kernel ειναι που σε κανει και ροοτ και εχει και επιπλεον δυνατοτητες.

cwm σου δίνει και το cf-root και ο semaphore και μπαίνεις σε αυτό περίπου όπως μπαίνεις στο download mode. Απλά πατάς το πάνω πλήκτρο έντασης, κεντρικό πλήκτρο, και power.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...