Jump to content

[Επίσημο] Nokia 700


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως, όταν βγήκε η Belle, οι συσκευές της Vodafone ήταν από τις πρώτες που την είχαν πάρει,μαζί με τα Generic nokia product codes... Στο δικό μου C7 με Cosmote, πέρασε ένας μήνας...
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 166
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και πάλι. Θενκς για τις απαντήσεις αλλά εφόσων είναι συνέχεια αναμένο το σηματάκι που είναι στην σελίδα 122 του manual (Ενημέρωση λογισμικού και εφαρμογών τηλεφώνου με χρήση του τηλεφώνου σας), σημαίνει ότι υπάρχει πράγματι κάποια αναβάθμιση ή ότι είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη αναβάθμιση για να ψάχνει συνέχεια? Δεν είμαι σίγουρος ότι είναι το ένα ή το άλλο και αν είναι το δεύτερο πως μπορώ (αν μπορώ) να το απενεργοποιήσω για να σβύσει? Λεπτομέρεια ξέρω αλλά λεω μπας και γίνεται....Θενκς.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είμαι και γω κάτοχος ενος 700 branded απο vodafone... :( πως θα μπορουσα να εξαφανισω καθε ιχνος της vodafone απτο κινητακι μου και να καταφερω επιτελους να κανω το update??
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και γω κάτοχος ενος 700 branded απο vodafone... :( πως θα μπορουσα να εξαφανισω καθε ιχνος της vodafone απτο κινητακι μου και να καταφερω επιτελους να κανω το update??

Με μία αναζήτηση θα το έβρισκες εύκολα

 

Με γειά σου! :p Πετάει το μηχανάκι; :superman:

Ναι! Πολύ γρήγορο έγινε στον browser στο HTML5 test μου έβγαλε 226 πριν την αναβάθμιση είχε 164. Και μου άρεσε το εφέ portrait σε landscape.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παίδες και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!

Ειμαι κατοχος του ΝΟΚΙΑ 5530 και σκεφτομαι να το αλλαξω με το ΝΟΚΙΑ 700 διοτι μου δημιουργησε καποια προβληματακια...

Η ερωτηση μου ειναι αν το αγορασω στο 200περιπου ευρω απο on-line καταστημα θα ειναι παρα-εισαγωγης;;

Ρωτησα σε NOKIA-SHOP της Κατερινης και μου ειπε οτι η τιμη του ειναι στα 270ευρω!Δυστηχως ειναι πολλα τοσα χρηματα!

Ευχαριστω για την συμβουλη και ευχομαι ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ σε ολους!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παίδες και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!

Ειμαι κατοχος του ΝΟΚΙΑ 5530 και σκεφτομαι να το αλλαξω με το ΝΟΚΙΑ 700 διοτι μου δημιουργησε καποια προβληματακια...

Η ερωτηση μου ειναι αν το αγορασω στο 200περιπου ευρω απο on-line καταστημα θα ειναι παρα-εισαγωγης;;

Ρωτησα σε NOKIA-SHOP της Κατερινης και μου ειπε οτι η τιμη του ειναι στα 270ευρω!Δυστηχως ειναι πολλα τοσα χρηματα!

Ευχαριστω για την συμβουλη και ευχομαι ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ σε ολους!!!!

Λογικά θα είναι παρά-εισαγωγής αλλά αυτό θα στο πουν σίγουρα όταν ρωτήσεις το κατάστημα από το οποίο θα αγοράσεις το κινητό. Πάντως και παρά-εισαγωγής να είναι δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παίδες και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!

Ειμαι κατοχος του ΝΟΚΙΑ 5530 και σκεφτομαι να το αλλαξω με το ΝΟΚΙΑ 700 διοτι μου δημιουργησε καποια προβληματακια...

Η ερωτηση μου ειναι αν το αγορασω στο 200περιπου ευρω απο on-line καταστημα θα ειναι παρα-εισαγωγης;;

Ρωτησα σε NOKIA-SHOP της Κατερινης και μου ειπε οτι η τιμη του ειναι στα 270ευρω!Δυστηχως ειναι πολλα τοσα χρηματα!

Ευχαριστω για την συμβουλη και ευχομαι ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ σε ολους!!!!

 

Χρόνια πολλά σε όλους και Χριστός Ανέστη :)

Όπως είπαν και παραπάνω και παρα-εισαγωγής να είναι δε θα έχεις πρόβλημα, αρκεί να είναι ευρωπαϊκό. Απ´οτι είδα πάντως στο skroutz το βρίσκεις και φθηνότερα απο 200 ευρώ, αλλά αν δε θες να ασχοληθείς και να περνάς μετά τα ελληνικά μπορείς να το πας σε Nokia care και να στα περάσουν για ένα μικρό ποσό.

Αν σε ενδιαφέρει πάντως κοιτά και προς 701 μεριά, τα media markt και μου φαίνεται το ειδά και στο πλαίσιο, το έχουν 200 ευρώ το ελληνικό οπότε δε έχεις κανένα πρόβλημα και είναι και σε γενικές γραμμές καλύτερο κινητό.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα nokia 700 απο birdphone με product code 059L6T3(πως μπορω να βρω περιοχη) και θελω να κανω hardformat, τα ελληνικα θα χαθουν?
Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να αλλαξω το produckt code σε νοκια 700 απο γερμανικο(059L6T3) σε ελληνικο.

Ποιο ειναι το ελληνικο η balcans produckt code για nokia 700black grey?

Γιατι μετα απο hard reset εχω χασει το nokia store?

Περιμενω τα φωτα σας!

Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι για το 700 μιας και το πλαισο το εχει 179 και με την επιδοτηση το παιρνω με 80 ευρω!Μερικες ερωτησεις για του κατοχους απο εναν υποψηφιο.Το επιασα στα χερια μου κ μου αρεσε η ποιοτητα κατασκευης η οθονη και οι διαστασεις του δεν ειναι καμια παντοφλα λεπτο κτλ...

1)ξερω δεν εχει AF τα βιντεακια και η φωτο του ειναι αξιοπρεπη δεν περιμενω να ειναι σαν τα σονυ...αλλα να βλεποντε

2)μπαταρια με λιγο ιντερνετ κανα 15λεπτο κλησεις την ημερα ποσο κραταει? ή γενικα κατα μεσο ορο γιατι η μπαταρια του μου φαινεται μικρη αρκετα

3)το browsing τι λεει ξερω δεν υποστηριζει flash μειονεκτημα για μενα αλλα flash lite.Δηλ δεν παιζει βιντακια μεσα απο ιστοσελιδες πχ streamings ktl .Με το youtube εχει ειδικη εφαρμογη?

4)Δεν εχω απαιτησεις για τρελες εφαρμογες για αυτο κ δεν καιγομαι κ για ανδροιδ.Απλως με ενδιαφερει να ανοιγω εγγραφα word αν χρειαστει και κανα pdf.Ξερω οτι εχει αρκετα καλους χαρτες στο ovi ισχυει ετσι?

ποιο πραγμα θα χαρακτηριζαται σοβαρο μειονεκτημα του που θα σας εκανε να μετανοιωσεται για την αγορα του.Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα προχθές από το πλαίσιο... Νομίζω πως η τιμή των 179 ευρώ είναι πολύ καλή, αν φανταστούμε πως πριν μερικές μέρες το είχε 299!!!

Εξαιρετική οθόνη με ευκρινή στοιχεία ακόμα και στον ήλιο και με σχετική προστασία από δαχτυλιές....

Ο ήχος του μέτριος ειδικά σε σύγκριση με το 6-0 που είχα πριν, χωρίς να σημαίνει πολύ κακός.....

Με την αναβάθμιση που έκανα on air χαθήκανε ήχοι που μάλιστα τους χρησιμοποιούσα......Πολύ γρήγορη ανταπόκριση στους χειρισμούς!

Όσον αφορά τώρα την αυτονομία, η πρώτη μέρα τέλειωσε η μπαταρία μετά τα αλλεπάλληλα setings.... Aπό τότε όμως είμαι στην τρίτη μέρα εφόσον κρατήσει και σήμερα, απόδοση καλή αν σημειωθεί πως ακόμα η μπαταρία είναι άστρωτη, πάντα με μικρομεσαία χρήση....

Δεν καταλαβαίνω πάντως γιατί η νοκια συνεχίζει εν έτη 2012 να δίνει φορτιστές με ακίδα και όχι micro usb, αν και όλα τα κινητά της έχουν τέτοια υποδοχή... Πάντως το φορτίζω με φορτιστή micro usb της sony ericsson, από bt ακουστικό!

Αυτά μέχρι στιγμής...

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν ξερει κανεις ,αλλαξα απο κοσμοτε σε βονταφον, και δεν εμφανιζονται τα ονοματα σε αντιστοιχιση με τις επαφες.δηλαδη σκετα νουμερα.δεν εχω διπλοεγγραφες,οι αριθμοι τηλεφωνου ειναι στην συσκευη κανονικα.τι μπορω να κανω?

 

edit:βρηκα αυτο σε ενα αλλο τοπικ "Τελικα θα απαντησω μονος μου στο προβλημα . Βρηκα την λυση σε ξενο forum.

Επρεπε να βγαλω την sim να κανω επανεκινηση , να την ξαναβαλω και παλι επανεκινηση. Προσοχη σκετη επανεκινηση δεν επιλυει το προβλημα.

Να δουμε τι αλλα περιεργα θα αντιμετωπισουμε με την Nokia. " θα το δοκιμασω και θα επανελθω να σας πω αν δουλεψε

 

δεν καταφερα ακομα να λυσω το προβλημα θα δω μηπως μια αναβαθμιση βοηθησει,το τελευταιο firmware ποιο ειναι ,το εχει κανεις προχειρο?ευχαριστω

Edited by Itchrist86
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλες τις σελίδες (δεν ήταν και πολλές) και πραγματικά εντυπωσιάστηκα! Θέλω μόνο να ρωτήσω πώς είναι το βίντεο;; τραβάω γενικά βιντεάκια και λέει πως είναι και HD...ηχός και εικόνα καλά;;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....σκεφτωμαι να το παρω αυριο.......τι sar εχει????και γενικα αξιζει???θελω να το κανω δωρο στην κοπελα μου και ηθελα να ρωτησω αν αξιζει σαν συσκευη...
Link to comment
Share on other sites

O δείκτης SAR υπάρχει στο πρώτο post του παρόντος όπως και σε όλα τα επίσημα θέματα της κάθε συσκευής.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μια αλλη ερωτηση εχει να κανει με το GPS....καθε φορα που το ανοιγετε,κανει λογικα και συνδεση για δεδομενα....σωστα??εγω π.χ οταν το ανοιγω δεν θα ηθελα να χρησιμοποιει δεδομενα......υπαρχει κατι που να κλεινω το 3g η τα data η οπως αλλιως μπορουν να λεγονται στο 700???ερωτημα που τωρα ειναι ρητορικο αυριο θα το παρω και ειπα να κανω μερικες ερωτησεις γυρω απο αυτο.....ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια.....και κατι αλλο.υπαρχει καποια επιλογη να κλεινω το 3g??ευχαριστω πολυ....

 

μια ερωτηση......κατεβαζω μια εφαρμογη απο το ovi και οποτε αλλαζω την οθονη απο οριζοντια σε πλαγια αυτη μαυριζει για ελαχιστο και μετα αναβει παλι...ετσι γινετε???

το ιδιο και οταν ανοιγω το market....οποτε αλαζω απο οριζοντια σε πλαγια αυτη σβηνει για λιγο και ξανανοιγει....πολυ περιεργο μου φενετε αυτο.....

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια.....και κατι αλλο.υπαρχει καποια επιλογη να κλεινω το 3g??ευχαριστω πολυ....

 

 

Αν έχεις κάνει την αναβάθμιση σε fp1 υπάρχει widget για να ανοίγεις και να κλείνεις το 3G.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει την αναβάθμιση σε fp1 υπάρχει widget για να ανοίγεις και να κλείνεις το 3G.

 

μολις μου το φερανε......ακομα δεν ξερω τι φοραει.....αλλα το θεμα μου ειναι αυτο με το market,οποτε αλλαζω θεση στην οθονη αυτη αναβοσβηνει για λιγο.......ετσι ειναι??

 

τωρα περναω την αναβαθμηση σε fp1

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

αλλα το θεμα μου ειναι αυτο με το market,οποτε αλλαζω θεση στην οθονη αυτη αναβοσβηνει για λιγο.......ετσι ειναι??

Ναι έτσι γίνεται,δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα........κανενας αλλος browser παιζει???και πια ειναι η εφαρμογη του facebook??εχω βαλει το fb touch αλλα δεν ειμαι και πολυ ικανοποιημενος....
Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο που οσο και αν το εψαξα δεν μπορω να το βρω.....υπαρχει τροπος να φενεται και το ποσοστο της μπαταριας εκτος μονο του εικονιδειου??και διπλα στο εικονιδειο της μπαταριας στην μπαρα πανω μου δειχνει το ρολοι....μπορω να το αφαιρεσω??

 

Opera mini και ξερό ψωμί! :)

 

σωστα.......απλα ειχα πολλα χρονια να ασχοληθω με μια symbian συσκευη,και οπως καταλαβαινετε θελω λιγο να τα ξαναθυμηθω....παντος πιστευω οτι για την κοπελα μου ειναι μια χαρα.....

και κατι αλλο....υπαρχει καποιο αλλο πληκτρολογιο γιατι αυτο εχει πολυ μικρα τα γραμματα και τους αριθμους....

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...