Jump to content

[Επίσημο] Nokia 700


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου το εχω κοντα 1 μηνα και ειμαι υπερ του δεοντως ευχαριστημενος.Ειδικα με τους χαρτες εχω παθει την πλακα μου.Κλειδωνει σε 15 δευτερα χωρις υπερβολη.Η αυτονομια ομως δεν ειναι και το καλυτερο του.Δυο μερες και χωρις πολυ χρηση καθοτι ειναι το εταιρικο μου.Μετα απο δυο ωρες με το Nokia Baterry εχει πεσει στο 95%.
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 166
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλιστα. Το πήρα και εγώ σήμερα το πρωί. Είναι ταχύτατο και η οθόνη του.... εκπληκτική!!!! Απ'τα πίο όμορφα κινητά που κυκλοφορούν με καλή ποιότητα κατασκεύης που με παρακινέι να το παίζω συνέχεια! Από μπαταρία....το έχω μόνο λίγες ώρες και δέν μπορώ να έχω άποψη. Άν όμως κρατάει 2 μέρες, θεωρώ πώς είναι καλή απόδοση για το μέγεθος της μπαταρίας!
Link to comment
Share on other sites

199 ευρώ στον Κωτσόβολο. Νομίζω ότι η συσκευή πήρε την τιμή που της αξίζει λόγω specs. Και με αυτά τα χρήματα πάντως, σκούρα τα βρίσκει, αφού υπάρχουν NeoV στην ίδια τιμή, ενώ με 250 παίζει το Galaxy S. Μόνο για σκληροπυρηνικούς Νοκιάδες σαν κι εμάς...

 

Newsflash: Τελικά κράτησε πολύ λίγο... Στις 18:00 η τιμή είχε ξαναγυρίσει στα 299, μάλλον ήταν λάθος... Όσοι πρόλαβαν, πρόλαβαν.

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πηγα το ειδα κ το επεξεργαστηκα...αν δε το βαλουν ξανα 199 να τα εχουν εκει να τα βλεπουν να τα χαιρονται...καλη χρονια!!!

 

Πραγματικα συμφωνώ 100%

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους! Να ρωτήσω τους κατόχους της συσκευής αν κλειδώνει γρήγορα κι εύκολα δορυφόρους το GPS του σε λειτουργία off line; Εννοώ χωρίς τη βοήθεια υποβοηθούμενου GPS.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω παραγγείλει και εγω (αναβάθμιση cosmote) το touch δουλεύει καλά ,εχει αμεσότητα?Για να δούμε τι θα δούμε................
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους! Τα θέματα που είχαμε παλιότερα με τις συσκευές παραεισαγωγής ισχύουν ακόμα; Βρίσκει κανείς φτηνές συσκευές σε πολλά on line καταστήματα, αλλά εγγύηση έχουν κανονικά από Nokia Care;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος του κινητού πλέον κι έχω να πω μόνο τα καλύτερα! Καταπληκτική οθόνη, υπέροχα χρώματα, φοβερό μαύρο, πολύ καλή απόκριση στην αφή, γρήγορο μενού, το GPS κλειδώνει δορυφόρους σε μισό λεπτό (AGPS ανενεργό) και οι χάρτες πάνε σφαίρα (να 'ναι καλά ο 1Ghz επεξεργαστής του)! Άξιος διάδοχος του επίσης άριστου 5800 που αντικατέστησε!

:D

 

Μόνη παραφωνία o fixed focus φακός και η ποιότητα της κάμερας γενικότερα.

 

Το πήρα από κατάστημα που βρήκα στο iternet και είναι εισαγωγής, δεν έχει ελληνικό manual και δεν έχει κάρτα SD. Η εγγύηση του ισχύει κανονικά από Nokia Care (αχρείαστη να 'ναι!!!).

 

Εύγε Nokia! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Άξιος διάδοχος του επίσης άριστου 5800 που αντικατέστησε!

Μόνη παραφωνία o fixed focus φακός και η ποιότητα της κάμερας γενικότερα.

 

Ελπίζω να είναι καλύτερος ο φακός από του 5800 γιατί στο 5800 ήταν χάλια.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να είναι καλύτερος ο φακός από του 5800 γιατί στο 5800 ήταν χάλια.

 

Φίλε mpapad θα σε απογοητεύσω σε αυτό. Ο φακός αλλά και ο αισθητήρας είναι χάλια. Συν το ότι είναι πλέον fixed focus και όχι auto focus, πράγμα που σημαίνει ότι δε μπορεί να εστιάσει κάτω από 50 εκατοστά απόσταση. Όπως καταλαβαίνεις η συνολική εικόνα της κάμερας είναι χειρότερη από το 5800.

 

Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ το κινητό μου για να τραβάω φωτογραφίες. Και μιας και δε με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό, δεν το κρίνω βάσει αυτού. Σε όλους τους υπόλοιπους τομείς όμως η συσκευή είναι σκάλες ανώτερη του 5800 και απλά τα σπάει! :D

 

Προτείνεται ανεπιφύλακτα (αν δε σας ενδιαφέρει η κάμερα). :shifty:

Edited by marvel_tomix
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναείδα σήμερα και στο μαύρο είναι πολύ καλό.

Πραγματικά η amoled δίνει ρέστα στο μαύρο κ τη προτιμώ απ του 701 που είχα αν και μικρότερη.

Ερώτηση

όταν σε καλούν ακούγεται καλά;

Η κάμερα του είναι τόσο χάλια;

Γενικά από αξιοπιστία πως πάει,σας έχει βγάλει κανα κουσούρι;

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Φίλε manan69t, κουσούρι διαπίστωσα μόνο στο καλιμπράρισμα του επιταχυνσιόμετρου που χάνει μερικές μοίρες. Προσπαθω να παίξω το NFS Shift και το αυτοκίνητο στρίβει δεξιά όταν καρατώ το κινητό οριζόντιο. Είναι παράβλεψη της ΝΟΚΙΑ που δεν έχει προσθέσει λογισμικό για να καλιμπράρει κανείς τους αισθητήτρες. Δεν είναι πρόβλημα hardware απλά πρόβλημα ρύθμισης... Ελπίζω σε μελλοντικό update να το προσθέσουν. :blink:

 

Από ένταση καλά τα πάει αλλά δεν ειναι και το πιο δυνατό κινητό που έχεις ακούσει. Τα C5-03 και 5800 έχουν δυνατότερα ηχεία.

 

Η κάμερα δεν είναι κακή. Απλώς πολλά smarfones της αγοράς έχουν αρκετά καλύτερη. Αλλά αυτό είναι θέμα υποκειμενικό. Εμένα προσωπικά δε μου αρέσει η ποιότητα της. Είναι απλά "βασική".

 

Αν επιτρέπεται, γιατί άλλαξες το 701; Δεν ήταν καλό;

Link to comment
Share on other sites

περίπου όπως τα υπολόγισα μου τα είπες φίλε μου.

Όντως ούτε σε μένα είχε φανεί δυνατό το ηχείο του όταν δοκίμασα κάτι ήχους στην έκθεση.

Τουλάχιστον ελπίζω το ακουστικό του να είναι καλό στη συνομιλία.

Το τηλεφωνάκι μ αρέσει και ειδικά η amoled του

ένας απ τους λόγους επίσης που έδωσα το 701 ήταν και ότι η ips οθόνη του δεν είχε με τίποτα το μαύρο που εχω πλέον συνηθίσει στα κινητά μου.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Η ένταση του ακουστικού είναι η αναμενόμενη. Δε θα σε απογοητεύσει.

Το κινητό είναι άψογο. Εγώ έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.

Άλλωστε είναι ακόμα νωρίς για την έκδοση BELLE. Ότι ψιλοκουσουράκια μπορεί να έχει θα διορθωθούν σιγά-σιγά με τις αναβαθμίσεις που θα βγάλει η μαμά ΝΟΚΙΑ.

:happy:

Link to comment
Share on other sites

Το κυριότερο να είναι αξιόπιστο και να κρατάει και 2 μέρες η μπαταρία του.

Και κάτι τελευταίο αλλά εξίσου σημαντικό.

Τη μέρα σε εξωτερικές συνθήκες η οθόνη του είναι ευανάγνωστη;

Στο 701 ήταν πολύ καλή και σαφώς ανώτερη απ τα C7 και N8

Επίσης στο 701 όταν είχες ειδοποίηση αναβόσβηνε το κεντρικο πλήκτρο, στο 700 τι παίζει;

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το κυριότερο να είναι αξιόπιστο και να κρατάει και 2 μέρες η μπαταρία του.

Και κάτι τελευταίο αλλά εξίσου σημαντικό.

Τη μέρα σε εξωτερικές συνθήκες η οθόνη του είναι ευανάγνωστη;

Στο 701 ήταν πολύ καλή και σαφώς ανώτερη απ τα C7 και N8

Επίσης στο 701 όταν είχες ειδοποίηση αναβόσβηνε το κεντρικο πλήκτρο, στο 700 τι παίζει;

 

Και στο 700 αναβοσβήνει το κεντρικό πλήκτρο και μπορείς από τις ρυθμίσεις να επιλέξεις διάρκεια κλπ.

Έξω στον ήλιο φαίνεται μια χαρά.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Και στο 700 αναβοσβήνει το κεντρικό πλήκτρο και μπορείς από τις ρυθμίσεις να επιλέξεις διάρκεια κλπ.

Έξω στον ήλιο φαίνεται μια χαρά.

 

:)

 

Μια χαρά ευχαριστώ:)

Κάτι που μου ήρθε τώρα,το πλαϊνό πλήκτρο κλειδώματος της οθόνης είναι σαφώς πιο όμορφο κ εύχρηστο απ του 701 αλλά φοβάμαι μήπως ξεκλειδωνη μόνο του το κινητό όταν το έχεις στη τσέπη π.χ. καμιά φορά γιατί φαίνεται ευαίσθητο..

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει το κινητο μπορει να μου πει στα μυνηματα πως γινεται να μεινει μονιμα η προβολη φακελων και οχι το κατα ομαδες?εχω το κατα ομαδες επιλεγμενο "οχι" και αυτο μου τα παρουσιαζει κατα ομαδες.μηπως ειναι καποιο bug?οποιος μπορει να το τσεκαρει

 

ευχαριστω πολυ:)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει το κινητο μπορει να μου πει στα μυνηματα πως γινεται να μεινει μονιμα η προβολη φακελων και οχι το κατα ομαδες?εχω το κατα ομαδες επιλεγμενο "οχι" και αυτο μου τα παρουσιαζει κατα ομαδες.μηπως ειναι καποιο bug?οποιος μπορει να το τσεκαρει

 

ευχαριστω πολυ:)

 

και σε εμενα το ιδιο κανει ομαδες βγαζει οτι και να επιλεξεις

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομουν μηπως μου ξεφευγει καποια ρυθμιση εψαξα παντου αλλα τιποτα.Εχω το ν8 εγω και ειναι της κοπελιας μου το 700.τελεια οθονη και πολυ ωραιο μεγεθος καθεται κουτι στο χερι.ελπιζω αυτο με τους φακελους στα μυνηματα να διορθωθει με μια αναβαθμιση.

 

και για θηκες τι χρησιμοποιειται??

βρηκα αυτα: http://www.ebay.com/itm/Black-Hard-Case-Skin-Cover-Protector-NOKIA-700-/130633908934?pt=PDA_Accessories&hash=item1e6a6342c6

http://www.ebay.com/itm/BLACK-FLIP-PU-LEATHER-POUCH-COVER-CASE-NOKIA-700-ZETA-MOBILE-PHONE-/120833702279?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item1c223ff987

http://www.nokia.gr/products/accessories/carrying-cases-and-style/carrying-cases/nokia-carrying-case-cp-554

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομουν μηπως μου ξεφευγει καποια ρυθμιση εψαξα παντου αλλα τιποτα.Εχω το ν8 εγω και ειναι της κοπελιας μου το 700.τελεια οθονη και πολυ ωραιο μεγεθος καθεται κουτι στο χερι.ελπιζω αυτο με τους φακελους στα μυνηματα να διορθωθει με μια αναβαθμιση.

 

και για θηκες τι χρησιμοποιειται??

βρηκα αυτα: http://www.ebay.com/itm/Black-Hard-Case-Skin-Cover-Protector-NOKIA-700-/130633908934?pt=PDA_Accessories&hash=item1e6a6342c6

http://www.ebay.com/itm/BLACK-FLIP-PU-LEATHER-POUCH-COVER-CASE-NOKIA-700-ZETA-MOBILE-PHONE-/120833702279?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item1c223ff987

http://www.nokia.gr/products/accessories/carrying-cases-and-style/carrying-cases/nokia-carrying-case-cp-554

 

αυτην εχω πιανει ολο το τηλ και ειναι πολυ μαλακο το ηλικο της

8.91 ε απο πλαισιο

http://www.nokia.gr/products/accessories/carrying-cases-and-style/covers/nokia-soft-cover-cc-1022-for-nokia-700

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/Nokia-Silicone-Cover-for-700-Black-02728S2.htm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...