Jump to content

[Επίσημο] Nokia 700


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα κι από εμένα!! Εδώ και 2 χρόνια είμαι κάτοχος ενός NOKIA 5530 express music, από το οποίο γενικά είμαι σχετικά ευχαριστημένος, ωστόσο μου έχει βγάλει κάποια προβληματάκια κατά καιρούς.

Πρόσφατα ανακάλυψα το ΝΟΚΙΑ 700 (κάνοντας ορισμένες συγκρίσεις μεταξύ 500, 700, 701 και γενικά όλων των smartphones της ΝΟΚΙΑ που κυμαίνονται σε τιμές μεταξύ 150-250 ευρώ περίπου) και ομολογώ ότι μου άρεσε πάρα πολύ εκ πρώτης όψεος. Έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά για την τιμή του.

Θα ήθελα από εσάς κάποια σχόλια, ειδικά από τους φίλους που το έχουν ήδη αποκτήσει. Αξίζει η αλλαγή από 5530 σε 700; Τι πιστεύετε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 166
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε αυτό έχεις δίκιο... Σήμερα το είδα και από κοντά. Ωραίο μου φάνηκε, όμως δυστυχώς δεν ήταν σε λειτουργία... Θα ήθελα να δω το καινούριο Symbian Belle επί τω έργω, αλλά τι να κάνουμε... Όμορφο μου φάνηκε εμφανισιακά... Όπως και το nokia 500, που όμως δεν νομίζω ότι συγκρίνεται με το 700 από άποψη ποιότητας και applications... Η τιμή του στο κατάστημα της vodafone ήταν 299.90 ευρώ. Εννοείται ότι δεν έχω σκοπό να δώσω τόσα, ήδη έχω skroutzάρει το κινητό και το έχω βρει σε άλλα καταστήματα με τιμές που ξεκινούν από 213 ευρώ... Με τόσα λεφτά, θα ψηνόμουν να το αποκτήσω... Αλλά με 299, μάλλον όχι... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

οταν κυκλοφορησε η τιμη του ηταν 300 κ πανω...τωρα κοντευει τα 210...η πραγματικη του αξια ειναι 200 κ κατω...υπομονη ΟΧΙ στην αισχροκερδεια!!!
Link to comment
Share on other sites

Χμ, πάντως ομολογώ ότι μου αρέσει και το C6-01... Ποιά είναι η άποψή σου γι' αυτό σε σχέση με το 700;; Θα ήθελα να το δω κι αυτό από κοντά... Κυμαίνονται στην ίδια τιμή...

 

Το C6-01 έχει κάμερα 8 ΜP αντι για 5 του 700... Όμως, διαθέτει και πιο αδύναμο επεξεργαστή, 680 ΜΗz αντί για 1000 του 700... Και φυσικά, σε αυτό μιλάμε για Symbian Αnna, και όχι το Belle του 700... Αυτές τις διαφορές κατάφερα να εντοπίσω με μια πρώτη ματιά...

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις, αλλά με προβλημάτισες λίγο... Θα ήθελα να το δω και από κοντά (το C6-01) για να έχω ξεκάθαρη άποψη... Γενικά έχω ακούσει πολύ καλές κριτικές... Ίδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

εμένα το πήρε η κοπέλα μου και δεν το περίμενα έτσι, έχει ακριβώς το ίδιο touch με το n8 πολυ καλή οθόνη και γενικά γρήγορο.. πολύ ωραίο το belle...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλημερα κατ αρχας.πηρα προσφατα ενα 700 για την κοπελα μου.η ερωτηση τωρα!!!μολις το σεταρε οπως το ηθελε κλπ κλπ εβγαλε το ovi μια διαθεσιμη αναβαθμηση.αν την κανω μεσω Pc θα χασουμε ρυθμησεις και εφαρμογες κλπ η απλα θα την περασει απο πανω χωρις να πειραξει τπτ?
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα ειναι πολυ καλο κινητο.οποτε την κανω γιατι ειδα οτι βελτιωνει καποια πραγματακια.θενξ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους! Λόγω επιδότησης από την Vodafone έχω παραγγείλει το Nokia 700. Γνωρίζει κάποιος αν είναι branded? Το C6-00 που έχω, και θα πάρει πόδι προσεχώς, ήταν branded από την Vodafone με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω software update.

Επίσης, γνωρίζετε αν η συσκευασία περιέχει κάρτα μνήμης? Αν όχι μπορώ να κάνω format στην micro sd του C6-00 και να την χρησιμοποιήσω στο 700?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Λόγω επιδότησης από την Vodafone έχω παραγγείλει το Nokia 700. Γνωρίζει κάποιος αν είναι branded? Το C6-00 που έχω, και θα πάρει πόδι προσεχώς, ήταν branded από την Vodafone με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω software update.

Επίσης, γνωρίζετε αν η συσκευασία περιέχει κάρτα μνήμης? Αν όχι μπορώ να κάνω format στην micro sd του C6-00 και να την χρησιμοποιήσω στο 700?

Λογικά η συσκευή θα είναι branded από την vodafone. Στο site της Nokia δεν αναφέρει κάρτα μνήμης μέσα στο πακέτο αγοράς. Ναι αν ο τύπος της κάρτας μνήμης που έχεις είναι microsd τότε μπορείς άνετα να κάνεις φορμάτ και να την τοποθετήσεις στο 700.

 

Περιεχόμενα συσκευασίας

Τυπική συσκευασία πώλησης

  • Nokia 700
  • Φορτιστής AC-15 της Nokia (AC-8C + CA-101C στην Κίνα)
  • Καλώδιο σύνδεσης CA-179 της Nokia
  • Μπαταρία BP-5Z της Nokia
  • Στερεοφωνικό ακουστικό WH-207 της Nokia
  • Εγχειρίδιο γρήγορης εκκίνησης

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Λογικά η συσκευή θα είναι branded από την vodafone. Στο site της Nokia δεν αναφέρει κάρτα μνήμης μέσα στο πακέτο αγοράς. Ναι αν ο τύπος της κάρτας μνήμης που έχεις είναι microsd τότε μπορείς άνετα να κάνεις φορμάτ και να την τοποθετήσεις στο 700.

 

Περιεχόμενα συσκευασίας

Τυπική συσκευασία πώλησης

  • Nokia 700
  • Φορτιστής AC-15 της Nokia (AC-8C + CA-101C στην Κίνα)
  • Καλώδιο σύνδεσης CA-179 της Nokia
  • Μπαταρία BP-5Z της Nokia
  • Στερεοφωνικό ακουστικό WH-207 της Nokia
  • Εγχειρίδιο γρήγορης εκκίνησης

 

Ευχαριστώ πολύ! Επειδή δεν έχω κάνει format ποτέ, μπορεί να γίνει μέσω του κινητού ή πρέπει να την βάλω σε card reader υπολογιστή? Θέλει συγκεκριμένο format, fat32, ntfs κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Επειδή δεν έχω κάνει format ποτέ, μπορεί να γίνει μέσω του κινητού ή πρέπει να την βάλω σε card reader υπολογιστή? Θέλει συγκεκριμένο format, fat32, ntfs κλπ?

Ναι γίνεται και μέσα από το κινητό. Πήγαινε στην σελίδα 125 στο εγχειρίδιο χρήσης.

 

Μορφοποίηση κάρτας μνήμης

Θέλετε να διαγράψετε όλο το περιεχόμενο από την κάρτα μνήμης; Όταν μορφοποιείτε μια κάρτα μνήμης, όλα τα δεδομένα της μνήμης διαγράφονται.

 

  • 1 Επιλέξτε το πλήκτρο του κυρίως μενού > Αρχεία.
  • 2 Επιλέξτε και κρατήστε την κάρτα μνήμης και, από το αναδυόμενο μενού, επιλέξτε Μορφοποίηση

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα έχω στα χέρια μου το Nokia 700. Πρώτες εντυπώσεις? Καταπληκτική οθόνη, πανάλαφρο, και πάρα πολύ γρήγορο. Καθώς περιεργαζόμουν τα μενού και επιλέγοντας τα ''Αρχεία'' βλέπω: Κάρτα μνήμης Ελεύθερη: 233ΜΒ ! Ωπα!!!!! Ανοίγω το πίσω κάλυμα, βγάζω την μπαταρία και βλέπω τοποθετημένη μια micro SD 2GB! Ευχάριστη έκπληξη.

 

Επιλέγοντας στοιχειά μνήμης μου δείχνει:

 

1646ΜΒ σε χρηση

234ΜΒ ελεύθερη μνήμη

0 Β ημερολόγιο/επαφες/μηνυματα/εικονες/βιντεο/εφαρμογες java-sis

227kB αρχεία ήχου

1646ΜΒ άλλα αρχεία

 

Πως μπορώ να δω ποια είναι τα άλλα αρχεία ώστε να δω τι θα ''χαθεί'' αν της κάνω μορφοποίηση?

Edited by forever_after
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να αναβαθμίσεις τη συσκευή στην τελευταία εκδοση λογισμικού 111.030 είτε μέσω Wi-Fi είτε μέσω του Nokia Suite (προτιμώ τη δεύτερη), μετά να κάνεις φορμάτ και τη συσκευή και την κάρτα (μέσα από το τηλέφωνο), και μετά να το "στήσεις" και να βάλεις ότι προτιμάς εσύ και όχι η Nokia. Θα δουλεύει αψογότατα! Δωσε αν θες και ένα email για να σου στείλω την εφαρμογή Brightness Control με την οποία αν θες απενεργοποιείς το Auto-Brightness και η οθόνη παραμένει εντυπωσιακά φωτεινή χωρίς σκαμπανεβάσματα!

 

Απ'οτι βλέπω το δικό μου έχει την έκδοση λογισμικού 111.020.0308 αλλά δεν βρίσκει νέα ενημέρωση. Μάλλον είναι και αυτό branded από Vodafone...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά το έιπιασα σήμερα στα χέρια μου ...μου άρεσε πολύ σαν συσκευή κατασκευή, ποιότητα αλλά στην ανταπόκρισή του να πηγαίνω από την μία οθόνη στην άλλη μου φάνηκε πολύ αργό , έχω άδικο ? Η διορθώνεται με κάποια αναβάθμιση?

και το sar πολύ ψηλό ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εδώ και 10 μερούλες απέκτησα κι εγώ ένα μαυρούλι, κουκλί... αλλά μεγάλη ιστορία. Από επιδότηση είπα να δοκιμάσω σε windows phone και μετά από 2 μέρες το σκότωσα (δεν έχει σημασία ποιο, όλα τα ίδια χάλια είναι) και πήρα το 700ράκι που ήθελα εξ' αρχής αλλά δεν το είχαν ετοιμοπαράδοτο και με έψησαν για το άλλο. Τεσπα, οι μ$#% πληρώνονται. Του πέρασα την 16άρα μSD που είχα στο 6170 και δουλεψε αμέσως, συγχρόνισα τα πάντα (επαφές, sms, ημερολόγια κλπ) και του έκανα και αναβάθμιση με suite, νέους χάρτες κλπ. Πραγματικά με έχει εντυπωσιάσει το κλείδωμα του GPS... μιλάμε σε dt την ώρα που το καημένο το 6170navigator έψαχνε ώρα και έπρεπε να είμαι έξω και να κοιτάω τον ουρανό. Τώρα από λογισμικό λέει ότι έχει την έκδοση 111.020.0308 αλλά έχει το "σηματάκι" ότι υπάρχει νέα ενημέρωση αναμένο μόνιμα. Όταν το βάζω να ψάξει όμως δεν βρίσκει τίποτα. Ξέρει κανείς γιατί? Θενκς εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Γράφει 059L564 και άρα (σύμφωνα με την προηγούμενη σελίδα) είναι branded της Ελληνικής Vodafone! Sorry, αλλά τι σημαίνει αυτό? Δεν αναβαθμίζεται?
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίζεται,υπάρχει όμως πιθανότητα ο εκάστοτε πάροχος να μην διαθέτει άμεσα τις όποιες διαθέσιμες αναβαθμίσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αφου η αναβάθμιση γίνεται μέσω suite απ'ευθείες στο internet, τι σχέση έχει ο πάροχος?... ή είναι μαλ#%# η ερώτηση?
Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις που δίνονται από τους παρόχους στις <<συσκευές τους>> είναι διαφορετικές από τις <<κανονικές>>.Ναι μεν πρόκειται για τις ίδιες εκδόσεις,απλά ως επί το πλείστον ενσωματώνουν και κάποια δικά τους στοιχεία.Για αυτό συνήθως υπάρχει καθυστέρηση στην αναβάθμιση μιας branded συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...