Jump to content

[Επίσημο] Nokia 700


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατι αλλο που οσο και αν το εψαξα δεν μπορω να το βρω.....υπαρχει τροπος να φενεται και το ποσοστο της μπαταριας εκτος μονο του εικονιδειου??και διπλα στο εικονιδειο της μπαταριας στην μπαρα πανω μου δειχνει το ρολοι....μπορω να το αφαιρεσω??

 

σωστα.......απλα ειχα πολλα χρονια να ασχοληθω με μια symbian συσκευη,και οπως καταλαβαινετε θελω λιγο να τα ξαναθυμηθω....παντος πιστευω οτι για την κοπελα μου ειναι μια χαρα.....

και κατι αλλο....υπαρχει καποιο αλλο πληκτρολογιο γιατι αυτο εχει πολυ μικρα τα γραμματα και τους αριθμους....

 

 

Το εικονίδιο της μπαταρίας και το ρολόι δίπλα δεν αλλάζει, αν θες να βλέπεις το ποσοστό της μπαταρίας μπορείς να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή όπως το battery monitor που έχει και widget για να βάλεις σε κάποια αρχική οθόνη.

Όσον αφορά το πληκτρολόγιο μπορείς είτε να κατεβάσεις το swype από τα Nokia beta labs με το οποίο μπορείς να κάνεις και γρήγορη εναλλαγή γλώσσας (αν και τα πλήκτρα δεν είναι μεγαλύτερα), ή θα μπορούσες από τις ρυθμίσεις να αλλάξεις στο αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο που έχει μεγάλα πλήκτρα και υποστηρίζει και t9.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 166
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εικονίδιο της μπαταρίας και το ρολόι δίπλα δεν αλλάζει, αν θες να βλέπεις το ποσοστό της μπαταρίας μπορείς να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή όπως το battery monitor που έχει και widget για να βάλεις σε κάποια αρχική οθόνη.

Όσον αφορά το πληκτρολόγιο μπορείς είτε να κατεβάσεις το swype από τα Nokia beta labs με το οποίο μπορείς να κάνεις και γρήγορη εναλλαγή γλώσσας (αν και τα πλήκτρα δεν είναι μεγαλύτερα), ή θα μπορούσες από τις ρυθμίσεις να αλλάξεις στο αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο που έχει μεγάλα πλήκτρα και υποστηρίζει και t9.

 

παιδιά είναι από τα τελευταία Symbian δυστυχώς ...:( :( :( από σήμα καμπάνα πώς πάει?:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μια που στην πρωτη σελίδα αναφέρεται το product code μόνο για το μπλε 700αρι (059J144 (blue)), να υποθεσω οτι το 059J141 ειναι το generic ελληνικο για το ασπρο 700αρι που αγορασε ενας φίλος απο το Πλαίσιο;; Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είναι από τα τελευταία Symbian δυστυχώς ...:( :( :( από σήμα καμπάνα πώς πάει?:ninja:

 

το σημα του ειναι μια χαρα σαν συσκευη..........και στο δικτυο GSM και στο 3g.....πιστευω οτι ειναι ενα αρκετα τιμιο κινητακι,στην τιμη των 179 ευρω που ειναι τωρα....

Link to comment
Share on other sites

Μια που στην πρωτη σελίδα αναφέρεται το product code μόνο για το μπλε 700αρι (059J144 (blue)), να υποθεσω οτι το 059J141 ειναι το generic ελληνικο για το ασπρο 700αρι που αγορασε ενας φίλος απο το Πλαίσιο;;

Ελληνικά product code

Coral Red 059J143

Cool Grey 059J145

Peacock Blue 059J144

White Silver 059J142

White Purple 059J141

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μόλις μου εβγαλε καινουρια ενημερωση και πραγματικα εχει μεγαλη διαφορα, πλεον δεν κολλαει πουθενα..!!

καλησπερα,που σου εβγαλε ενημερωση???ποια εκδοαση εχεις τωρα?????

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ειχα την προηγουμενη εκδοση, πατωντας *#0000# εχω την 112.010.1404 οπως γραψατε παραπανω, παντως εχει μεγαλη διαφορα γιατι οταν το πρωτοπηρα στο scrolling ψιλλοκολλουσε, τωρα παει μπάλα.. και επισης αν κρατησεις παρατεταμενα το πληκτρο του μενου για να σου δειξει ποιες εφαρμογες εχει ανοικτές τις δειχνει με διαφορετικό τρόπο ..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα......εχω παρει ενα nokia 700 στην κοπελα μου,και εδω και μια βδομαδα της παρουσιαζει ενα πολυ περιεργο πραγμα...το τηλεφωνο κλεινει στα καλα καθουμενα μονο του....και οχι απο μπαταρια......εχει παρουσιαστει σε κανεναν αλλο κατοχο αυτο??
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια δοκιμή,αφαίρεσε κάρτα μνήμης-sim και δες αν συνεχίζεται το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα εκανα αναβαθμιση και εχασα την ελλνικη γλωσσα...με ποιον τροπο θα την αλλαξω...ισχυει...http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305354

 

 

το εχει δοκιμασει κανεις....εγω εχω αυτο εδω το product code 059G2D3 ...να το επιχειρησω οπως περιγραφετε παραπανω....

επισκεφτηκα ενα Nokia care ηρακλειο Κρητης και ζητησαν 19 ευρω αλλα θα χαθουν επαφες μου ειπαν και τα παντα.....

ισχυει...?περιμενω νεα σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εκανα αναβαθμιση και εχασα την ελλνικη γλωσσα...με ποιον τροπο θα την αλλαξω...ισχυει...http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305354

 

 

το εχει δοκιμασει κανεις....εγω εχω αυτο εδω το product code 059G2D3 ...να το επιχειρησω οπως περιγραφετε παραπανω....

επισκεφτηκα ενα Nokia care ηρακλειο Κρητης και ζητησαν 19 ευρω αλλα θα χαθουν επαφες μου ειπαν και τα παντα.....

ισχυει...?περιμενω νεα σας ευχαριστω

Να τους πεις να σου πάρουν ένα back-up και δεν θα χάσεις τίποτα...;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εκανα αναβαθμιση και εχασα την ελλνικη γλωσσα...με ποιον τροπο θα την αλλαξω...ισχυει...http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305354

 

 

το εχει δοκιμασει κανεις....εγω εχω αυτο εδω το product code 059G2D3 ...να το επιχειρησω οπως περιγραφετε παραπανω....

επισκεφτηκα ενα Nokia care ηρακλειο Κρητης και ζητησαν 19 ευρω αλλα θα χαθουν επαφες μου ειπαν και τα παντα.....

ισχυει...?περιμενω νεα σας ευχαριστω

Για να περάσεις ελληνικά στο κινητό σου ακολούθησε τον παρακάτω οδηγό Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών με Symbian^3.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί σε κάποιον να μην κρατα πολύ η μπαταρία? Το κινητό το έχω από τις 13/3. Πρόσεξα τις πρώτες φορτίσεις να αποφορτίζεται τελείως και μετά να το φορτίζω και η χρήση που του κάνω είναι πολύ λογική, κυρίως κλήσεις. Ραδιόφωνο wifi video τα χρησιμοποιώ από ελάχιστα έως καθόλου. Επίσης φροντίζω να κλείνω ανοιχτές εφαρμογές που τρέχουν στο backround. Παρόλ'αυτα χρειάζεται φόρτιση κάθε μια μιση μερα. Κάνοντας μια αναζήτηση στο internet για την ΒΡ-5Ζ που φοράει το κινητό, μου έβγαλε κάποιες με περισσότερα mAh (όχι της Nokia). Να δοκιμάσω να πάρω μια ίδια καινούργια ή να πάω σε μια με περισσότερα mAh?
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το κινητό. Του έκανα Hard reset και μετά δεν ξανα-άνοιξε το κινητό. Εμφανίζει την οθόνη της nokia 2-3 φορές και μετά τίποτα. Με το phoenix δεν γίνεται, δεν το "βλέπει". Ξέρει κανείς τίποτα παιδιά; SOS!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά σε αυτόν τον οδηγό Επαναφορά νεκρής Symbian συσκευής

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

nokia beta labs. θα το κατεβάσεις απο εκει και απο κατω εχει επιλογη για τη γλωσσα και βαζεις ελληνικά
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Το δωσανε το πηρα το κατεβασα και ξαφνικα δεν υπαρχει αλφαριθμητικο πληκτρολογιο για τα μυνημα τα και εγω που χρησιμοποιουσα το Τ9 τωρα @@@@@ μεσα Πολυχρονη,χώρια που ειναι μικρα τα γραμματα και κανω λαθη με αποτελεσμα να καθυστερω να γραψω.Το μονο καλο ειναι η ευκολη εναλλαγη γλωσσας.Εκτος και αν υπαρχει λυση οποτε πολυ θα ηθελα την βοηθεια σας.
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Το δωσανε το πηρα το κατεβασα και ξαφνικα δεν υπαρχει αλφαριθμητικο πληκτρολογιο για τα μυνημα τα και εγω που χρησιμοποιουσα το Τ9 τωρα @@@@@ μεσα Πολυχρονη,χώρια που ειναι μικρα τα γραμματα και κανω λαθη με αποτελεσμα να καθυστερω να γραψω.Το μονο καλο ειναι η ευκολη εναλλαγη γλωσσας.Εκτος και αν υπαρχει λυση οποτε πολυ θα ηθελα την βοηθεια σας.

 

Ωχ πλάκα κάνεις οτι χάνεται το αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο με την αναβάθμιση. Εγώ μόνο αυτό χρησιμοποιώ λόγω Τ9. ευτυχώς που το ανέφερες και ήμουν έτοιμος να την κατεβάσω στο 603 που έχω. Έχει συμβεί και σε άλλον αυτό;

 

Τελικα άλλαξε τοποθεσία η επιλογή.είναι στις ρυθμίσεις γλώσσας.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...