Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα inverted gapps είναι μαύρα συνήθως. Εγώ προτέινω τα stock gapps πάντως. Κατεβάζεις το πρώτο που λέει slim gapps http://www.slimroms.net/index.php/downloads/all/finish/91-addons-full-packages/541-slim-gapps κι αν θες και το google now κατέβασε και αυτό http://www.slimroms.net/index.php/downloads/all/finish/91-addons-full-packages/625-srec-voicedialer-addon-googlenow

 

κατεβασα το slim_gapps και ενα srec_voicedialer_googlenow.zip...τα φλασαρω μαζι με την ρομ και ειμαι ετοιμος ??:worry:

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κατεβασα το slim_gapps και ενα srec_voicedialer_googlenow.zip...τα φλασαρω μαζι με την ρομ και ειμαι ετοιμος ??:worry:

 

Ναι. Φλασάρεις πρώτα τη rom μετά τo slim_gapps και μετά το srec_voicedialer_googlenow.zip και είσαι οκ. Για να ενεργοποιηθεί το google now πρέπει αφού σετάρεις το τηλέφωνό σου να γυρίσεις για λίγο την γλώσσα στα Αγγλικά και να πας στο google search. Εκέι θα σε ρωτήσει και αν θέλεις να συμμετέχεις στο google now και πατάς οκ. Μετά το ξαναγυρνάς κανονικά στα Ελληνικά και δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με SlimBean και προσθεσα ένα τηλέφωνο σε μια υπάρχουσα επαφή, μου έγραψε πως έγινε αποθήκευση αλλά τελικά η επαφή δεν υπάρχει πουθενά. Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να δει αν γίνεται και σε αυτόν? Η δοκιμή καλύτερα μη γίνει με κάποια κανονική επαφή...

 

Δοκίμασα με δημιουργία νέας επαφής και με προσθήκη τηλεφώνου σε υπάρχουσα επαφή και όλα έγιναν κανονικά χωρίς κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν εστρωνε με τιποτα, παω να περασω τη ρομ ξανα μονο με wipe cache/dalvik.

Την περναω και μετα το θεμα της ρομ ηταν σαν της cm10 και οχι μαυρο.

Κανω clean install τιποτα εκει αυτο γκρι παλι, δοκιμασα 3-4 φορες,αλλαξα και recovery αλλα τιποτα.

Αυτη η ρομ για καπιο λογο δεν με παει και μου κανει ολο κατι περιεργα...

Ασε που τα μονα recovery που δουλευουν σωστα στο τηλεφωνο μου ειναι το 5.5.0.4 και twr 2.2.1.

Με τα αλλα ουτε backup δεν μπορω να παρω, μου κανει restart.

Τωρα ειμαι με cm10....

 

Αμα βγαλει αλλη εκδοση θα τη δοκιμασω αλλα μετα το σημερινο να μην εγκαθιστατε η ρομ σωστα με τιποτα ξενερωσα...

Δοκιμασα με ολα τα recovery, λεω δεν μπορει με καποιο θα περαστει σωστα.

Μου το ειχε ξανα κανει με την alpha 1 αλλα μετα την ειχα ξαναπερασει απο πανω και εστρωσε τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν εστρωνε με τιποτα, παω να περασω τη ρομ ξανα μονο με wipe cache/dalvik.

Την περναω και μετα το θεμα της ρομ ηταν σαν της cm10 και οχι μαυρο.

Κανω clean install τιποτα εκει αυτο γκρι παλι, δοκιμασα 3-4 φορες,αλλαξα και recovery αλλα τιποτα.

Αυτη η ρομ για καπιο λογο δεν με παει και μου κανει ολο κατι περιεργα...

Ασε που τα μονα recovery που δουλευουν σωστα στο τηλεφωνο μου ειναι το 5.5.0.4 και twr 2.2.1.

Με τα αλλα ουτε backup δεν μπορω να παρω, μου κανει restart.

Τωρα ειμαι με cm10....

 

Αμα βγαλει αλλη εκδοση θα τη δοκιμασω αλλα μετα το σημερινο να μην εγκαθιστατε η ρομ σωστα με τιποτα ξενερωσα...

Δοκιμασα με ολα τα recovery, λεω δεν μπορει με καποιο θα περαστει σωστα.

Μου το ειχε ξανα κανει με την alpha 1 αλλα μετα την ειχα ξαναπερασει απο πανω και εστρωσε τοτε.

 

Κι εγώ όταν την είχα περάσει ήταν σαν την CM10 και όχι μαύρο. Clean install είχα κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με SlimBean και προσθεσα ένα τηλέφωνο σε μια υπάρχουσα επαφή, μου έγραψε πως έγινε αποθήκευση αλλά τελικά η επαφή δεν υπάρχει πουθενά. Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να δει αν γίνεται και σε αυτόν? Η δοκιμή καλύτερα μη γίνει με κάποια κανονική επαφή...

 

Λευτέρη και σε μένα αποθηκεύεται κανονικά η επαφή!!!

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Περασα slim beam !! Πολυ καλη και με περισσοτερες λειτουργιες σε σχεση με αλλες...δεν βλεπω καποιο σκαλωμα...γενικα τι παιζει με την ρομ εκτος απο αυτα που λεει στο xda ? εχει καποιο ασχημο σκαλωμα η' μπα ?

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Περασα slim beam !! Πολυ καλη και με περισσοτερες λειτουργιες σε σχεση με αλλες...δεν βλεπω καποιο σκαλωμα...γενικα τι παιζει με την ρομ εκτος απο αυτα που λεει στο xda ? εχει καποιο ασχημο σκαλωμα η' μπα ?

 

Παρασυρόμενος από τις πολλές αναφορές στο forum για την slim beam είπα να την δοκιμάσω και εγώ. Την χρησιμοποιώ περίπου 24 ώρες και μπορώ να πω ότι έχω εντυπωσιαστεί! Μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει ούτε ένα μικρό σκάλωμα ή κόλλημα σε οτιδήποτε! Η επιλογή του holo launcher πολύ καλή. Επίσης τα παιχνίδια παίζουν πολύ καλά. Τέλος, έχει την δυνατότητα για έξτρα παραμετροποιήσεις, πράγμα που μου άρεσε πάρα πολύ. Ελπίζω να συνεχίσει να αποδίδει τόσο καλά στη διάρκεια του χρόνου. (πολλές rom μετά από λίγες μέρες εκεί που πετούσαν καταρρέουν). Πάντως, κάθε μέρα που περνάει αυξάνονται τα κίνητρα για να μην αλλάξω την συσκευή μου!

 

*Για μπαταρία δεν μπορώ να πω κάτι γιατί δεν έχω ακόμα ολοκληρωμένη άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Στην slim bean Αν αποθηκευσω μια εγγραφη με εικονα, η εικονα φαινεται πιξελιασμενη και μεγαλη. Γινεται και σε σας αυτο? Μπορω να εχω καλυτερες φωτογραφιες επαφων.
Link to comment
Share on other sites

Στην slim bean Αν αποθηκευσω μια εγγραφη με εικονα, η εικονα φαινεται πιξελιασμενη και μεγαλη. Γινεται και σε σας αυτο? Μπορω να εχω καλυτερες φωτογραφιες επαφων.

 

To εχω παθει σε ολες τις custom ρομ...ενω μικρη φενεται μια χαρα οταν περνω τηλ καποιον και βγαζει την φοτο του σε μεγαλο μεγεθος ειναι χαλια μαυρα...

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

To εχω παθει σε ολες τις custom ρομ...ενω μικρη φενεται μια χαρα οταν περνω τηλ καποιον και βγαζει την φοτο του σε μεγαλο μεγεθος ειναι χαλια μαυρα...

 

Πρέπει να έχεις τις φωτογραφίες αυτές στο κινητό σου και κάθε φορά που αλλάζεις ρομ τις ορίζεις πάλι φωτογραφίες επαφών την κάθε μια ξεχωριστά και τις δείχνει πάλι κανονικά και σε μεγάλες.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το πρόβλημα με την ποιότητα των εικόνων των επαφών υπάρχει από πολύ παλιά και η google ακόμα δεν έχει κάνει τον κόπο να το φτιάξει ή δεν τη νοιάζει! Το πρόβλημα έγκειται στο γεγονός ότι όσο και μεγάλη (σε pixels) να είναι η φωτογραφία που χρησιμοποιείς για μια επαφή, μετά τον συγχρονισμό με το google contacts, η φωτογραφία αποθηκεύεται στο internet σε ένα προκαθορισμένο πολύ μικρό μέγεθος εικόνας! Οπότε όταν περάσεις άλλη rom και γίνει ο συγχρονισμός των επαφών σου οι επαφές σου πλέον δεν συνδέονται με τις photo της συσκευής που ήταν συνδεδεμένες (και είχαν μεγάλο μέγεθος), αλλά με τις μικρές σε μέγεθος φωτογραφίες που έχει αποθηκευμένες η Google! Οπότε μια λύση είναι αυτό που αναφέρει ο yiannis_12 στο παραπάνω post.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το πρόβλημα με την ποιότητα των εικόνων των επαφών υπάρχει από πολύ παλιά και η google ακόμα δεν έχει κάνει τον κόπο να το φτιάξει ή δεν τη νοιάζει! Το πρόβλημα έγκειται στο γεγονός ότι όσο και μεγάλη (σε pixels) να είναι η φωτογραφία που χρησιμοποιείς για μια επαφή, μετά τον συγχρονισμό με το google contacts, η φωτογραφία αποθηκεύεται στο internet σε ένα προκαθορισμένο πολύ μικρό μέγεθος εικόνας! Οπότε όταν περάσεις άλλη rom και γίνει ο συγχρονισμός των επαφών σου οι επαφές σου πλέον δεν συνδέονται με τις photo της συσκευής που ήταν συνδεδεμένες (και είχαν μεγάλο μέγεθος), αλλά με τις μικρές σε μέγεθος φωτογραφίες που έχει αποθηκευμένες η Google! Οπότε μια λύση είναι αυτό που αναφέρει ο yiannis_12 στο παραπάνω post.

 

Μικρο το κακό αν ειναι έτσι. Τις έχω τις φωτογραφίες. Αν τις ξαναπερασω στις επαφές θα αλλάξει η ανάλυση τους; Θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Μικρο το κακό αν ειναι έτσι. Τις έχω τις φωτογραφίες. Αν τις ξαναπερασω στις επαφές θα αλλάξει η ανάλυση τους; Θα το δοκιμάσω.

 

Αν τις ξαναπεράσεις όλα θα είναι οκ. Με τη μόνη ρομ που δεν χρειάστηκε να τις ξαναπεράσω ήταν με την CM10 του ivendor και μου έκανε εντύπωση γιατί έκανα clean install.

Link to comment
Share on other sites

Mπορεί κάποιος να μου πει αν μπορώ να φλασάρω την slimbean με CWM 5 αντί για 6 ?

 

Φυσικά και μπορείς :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω τν slimbeam μια μερα τωρα...ενω στην αρχη ηταν μια χαρα περασα μερικες εφαρμογες και το κινητο βαρινε παρα πολυ..σε σημειο στην ραμ να μν παει πανω απο 100 ο αδειος χωρος...εχεις κανενας καμια προταση για το πως θα το κανω λιγο πιο "σπιρτατο" καποιο αλλο κερνελ μηπως ?? :worry:

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Αμα είναι φορτωμένο με εφαρμογές , ιδιαίτερα facebook , twitter, tapatalk , google now και widgets είναι λογικό να μην έχει πάνω απο 100mb ελεύθερα. Απο την άλλη η διαχείρηση της μνήμης απο την ICS και μετά είναι τόσο καλή που δεν χρειάζεται να ασχολήσαι με το πόσο ελεύθερη μνήμη έχεις.

 

Πέρασα την slimbean πριν κανα 2ωρο. Αρκετά γρήγορη αλλά την ταχύτητα της AOSP του brood όπως είναι λογικό δεν την έχει. Θα την κρατήσω λίγες μέρες και βλέπουμε.

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Εχθες είχα ένα χοντρό πρόβλημα με την SlimBean. To κινητό κόλλησε και ζεματούσε η πλάτη του χωρίς να είναι ανοιχτή κάποια εφαρμογή. Ήμουν σε stand-by και deep sleep μάλιστα!! H μπαταρία έπεσε από το 85% στο 45% μέσα σε μισή ώρα. Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον; Ήμουν στα 1.8Ghz βέβαια άλλα και με άλλες rom συνηθίζω να το δουλεύω over-clocked!!
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Εχθες είχα ένα χοντρό πρόβλημα με την SlimBean. To κινητό κόλλησε και ζεματούσε η πλάτη του χωρίς να είναι ανοιχτή κάποια εφαρμογή. Ήμουν σε stand-by και deep sleep μάλιστα!! H μπαταρία έπεσε από το 85% στο 45% μέσα σε μισή ώρα. Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον; Ήμουν στα 1.8Ghz βέβαια άλλα και με άλλες rom συνηθίζω να το δουλεύω over-clocked!!

 

Και όμως τι πρόβλημα πρέπει να στο δημιούργησε ο υπερχρονισμός. Δεν συμβαίνει πάντα αλλά είναι συνηθισμένο bug. Ακόμα και ρομ ν αλλάξεις κάποια στιγμή μπορεί να στο βγάλει. Κατά τη γνώμη μου, δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να έχεις υπερχρονισμενο τον επεξεργαστή.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχετε δει αυτό? http://www.indiegogo.com/coverlight

 

Καλό αλλά 40$ με τα μεταφορικά δεν είναι πολλά;; Άμα τελειοποιήσουν την κάμερα σε Jellybean μπορεί να το παραγγείλω!! εχεχεχε!!!

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

μια βοήθεια ρε παιδια αν μπορείτε.....

έβαλα την CM10 ivendor....και δεν μου έχει φέρει τα APN και δεν μ αφήνει ουτε χειροκίνητα να τα βάλω....με αποτέλεσμα να μην έχει data το τηλέφωνο..

any help????

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

μια βοήθεια ρε παιδια αν μπορείτε.....

έβαλα την CM10 ivendor....και δεν μου έχει φέρει τα APN και δεν μ αφήνει ουτε χειροκίνητα να τα βάλω....με αποτέλεσμα να μην έχει data το τηλέφωνο..

any help????

 

ευχαριστώ

 

Φλάσαρε αυτό από recovery και είσαι οκ.

Edited by yiannis_12
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...