Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλώς. Ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση. Διότι στο thread της rom γράφει "προσοχή εγκατάσταση με το 6.0.9 διαφορετικά υπάρχει κίνδυνος brick".
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλώς. Ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση. Διότι στο thread της rom γράφει "προσοχή εγκατάσταση με το 6.0.9 διαφορετικά υπάρχει κίνδυνος brick".

 

Δεν θελω να σε παρω στον λαιμο μου και να γινει τπτ αλλα απο 2.3.6 σε 4.0.4 και μετα σε 4.1.2 με την 5.5.04 τα εκανα και δεν ειχα θεμα

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Καλώς. Ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση. Διότι στο thread της rom γράφει "προσοχή εγκατάσταση με το 6.0.9 διαφορετικά υπάρχει κίνδυνος brick".

 

Με την 5.5.0.4 είσαι οκ. Δεν θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά, για τις πληροφορίες. Μόλις φλάσαρα στην πρώτη συσκευή cm10 του invedor. Επιβεβαιώνω κι εγώ οτι δεν υπάρχει πρόβλημα με το 5.04 recovery.

Εκ πρώτης όψεως η rom δείχνει να τρέχει καλά. Όμοια με το cm10 που φοράω στο arc s μου :up:

Link to comment
Share on other sites

Eχει δοκιμασει κανενας το broodkernel σε 4.1.2 ρομ ?

 

Το είχα δοκιμάσει στην slim bean. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι μερικές φορές κάνει soft reboot.

 

EDIT: Όποιος δοκίμασε το bigmem κερνελ του Diablo ας πει εντυπώσεις. Και αν λειτουργεί η κάμερα αν όχι αυτήν της ρομ κάποια άλλη από το μάρκετ.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Το είχα δοκιμάσει στην slim bean. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι μερικές φορές κάνει soft reboot.

 

ειδες καποια διαφορα στην αποδοση του κινητου ?? εβαλα kastagna για λιγο και αρχισε να τρωει σκαλωματα...αυτο το κερνελ ειναι καλυτερο ?

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

ειδες καποια διαφορα στην αποδοση του κινητου ?? εβαλα kastagna για λιγο και αρχισε να τρωει σκαλωματα...αυτο το κερνελ ειναι καλυτερο ?

 

Το Castagna δεν προτείνεται για jb Rom. Του brood είναι καλύτερο. Το θέμα είναι με τα καινούρια κερνελ του Diablo τι παίζει. Αν δοκιμάσεις πες μας.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Το Castagna δεν προτείνεται για jb Rom. Του brood είναι καλύτερο. Το θέμα είναι με τα καινούρια κερνελ του Diablob τι παίζει. Αν δοκιμάσεις πες μας.

 

κατεβαζω και δοκιμαζω την mix..θα το δω λιγο και τα τρεξω και ενα benchmark και θα σου πω

 

κατεβαζω και δοκιμαζω την mix..θα το δω λιγο και τα τρεξω και ενα benchmark και θα σου πω

 

Kouros περασα το κερνελ...στο antutu εγραψε 6001 ..το temple rum το τρεχει αψογα και γενικα απο τωρα δεν ειδα κατι περιεργο στο ολο συνολο..τωρα με τις μερες 8α δειξει ..Α και ολα με interactiveX,sio kai 245-1400 ...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Το Castagna δεν προτείνεται για jb Rom. Του brood είναι καλύτερο. Το θέμα είναι με τα καινούρια κερνελ του Diablob τι παίζει. Αν δοκιμάσεις πες μας.

 

Εμενα παντως με του diablo εχει πολλα lags

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως με του diablo εχει πολλα lags

 

 

Οπως ?? πριν λιγο την περασα και δεν μου εχει βγαλει ακομα τπτ...εσενα τι σου εβγαλε και ποτε περιπου ???:worry:

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω jb smoothie. Κατεβασα το igcamera 6.2. Στο βίντεο γράφει μεχρι 720p. Αν δηλώσεις στα scenes , sport γράφει με 30 καρέ το δευτερόλεπτο και με χαμηλό φωτισμό. Άρα με την κάμερα πρέπει να λύθηκε το πρόβλημα. Στα 720p κάνει κατι σπασιματακια αλλα γράφει με 30 καρέ! Το συνιστώ.
Link to comment
Share on other sites

Οπως ?? πριν λιγο την περασα και δεν μου εχει βγαλει ακομα τπτ...εσενα τι σου εβγαλε και ποτε περιπου ???:worry:

 

Κατευθειαν. Δεν ηταν τοσο smooth οσο ο brood. Αλλα ο δευτερος μου εκανε συχνα soft reboot κι εχω βαλει του arco oc και δουλευει μια χαρα.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=35301471

Να ξερεις οτι ειμαι στην pacman jb γιατι κι αυτο εχει σημασια. Ειναι ο συνδυασμος που καθεται η οχι καλα

Edited by achkap
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση, έβαλα Ics Smoothies να δω τι παίζει με κάτι πιο σύγχρονο από GB Shadow. Μου λείπει η διαχείριση εργασιών και η απάντηση κλήσης από το μεσαίο κουμπί, γίνεται κάτι? Από Launcher έβαλα ADW και με εκνευρίζει που κάνει υποχρεωτικά αλφαβητική ταξινόμηση στη μπάρα εφαρμογών... Αν βρω λύση θα την κρατήσω αν όχι πάω για Gingerbread πάλι

 

Για διαχείριση εργασιών εδώ είσαι. Το βάζεις στο φάκελο system/app δίνεις τα σωστά δικαιώματα, reboot και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Κατευθειαν. Δεν ηταν τοσο smooth οσο ο brood. Αλλα ο δευτερος μου εκανε συχνα soft reboot κι εχω βαλει του arco oc και δουλευει μια χαρα.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=35301471

Να ξερεις οτι ειμαι στην pacman jb γιατι κι αυτο εχει σημασια. Ειναι ο συνδυασμος που καθεται η οχι καλα

 

 

Eκανα χτες ενα hard reset και περασα την cm10 και παραλληλα και το diablokernel ...το κινητο στην αρχη μια χαρα...μετα αρχισε κατι εκνευριστικα πραγματα...freboot,δεν με αφηνε να μπω στο app drawer...το βαζω να φορτιζει με 43% και σε 10 λεπτα παει 71% ... αλλα τωρα ειναι καλα...νομιζω... και εσενα αυτα εκανε ? :blink:

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με τη CM10 Alpha 5 του Ivendor και σήμερα διαπίστωσα ότι δεν μπορώ να στείλω και να λάβω MMS. Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος η είναι μόνο δικό μου το πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω jb smoothie. Κατεβασα το igcamera 6.2. Στο βίντεο γράφει μεχρι 720p. Αν δηλώσεις στα scenes , sport γράφει με 30 καρέ το δευτερόλεπτο και με χαμηλό φωτισμό. Άρα με την κάμερα πρέπει να λύθηκε το πρόβλημα. Στα 720p κάνει κατι σπασιματακια αλλα γράφει με 30 καρέ! Το συνιστώ.

 

Ωραίος! Την κατέβασα και είναι όπως τα λες!

 

Είμαι με τη CM10 Alpha 5 του Ivendor και σήμερα διαπίστωσα ότι δεν μπορώ να στείλω και να λάβω MMS. Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος η είναι μόνο δικό μου το πρόβλημα?

 

Με ανοιχτά τα δεδομένα και το 3g έστειλα κανονικά mms.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Την κατέβασα και είναι όπως τα λες!

 

 

 

Με ανοιχτά τα δεδομένα και το 3g έστειλα κανονικά mms.

 

Άρα μόνο εγώ έχω το θέμα. Καμιά πρόταση υπάρχει ή λες να ξαναφλασάρω τη rom?

Link to comment
Share on other sites

Άρα μόνο εγώ έχω το θέμα. Καμιά πρόταση υπάρχει ή λες να ξαναφλασάρω τη rom?

 

Από ρυθμίσεις και "δίκτυα κινητής τηλεφωνίας" έχεις σιγουρέψει ότι δεν έχεις τικαρισμένο το "χρήση μόνο δικτύων 2g";

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Από ρυθμίσεις και "δίκτυα κινητής τηλεφωνίας" έχεις σιγουρέψει ότι δεν έχεις τικαρισμένο το "χρήση μόνο δικτύων 2g";

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

 

Ναι το έχω τσεκάρει. Όλα δείχνουν μια χαρά αλλά mms ούτε στέλνει ούτε λαμβάνει. Θα δοκιμάσω να ξαναφλασάρω τη ρομ. Thanks πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...