Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά έβαλα την CM9 του arco, γιατί η AOSP μου έβγαζε προβλήματα (restarts και κάποια στιγμή πέθανε και η διεργασία com.android.phone και έπρεπε να βγάλω μπαταρία). Η ICS rom που έβαλα δουλεύει άψογα. Το θεματάκι όμως με το

Software Data Cable δεν διορθώθηκε. Συνεχίζω να βλέπω άδειο το φάκελο external sd.

Μήπως πρέπει να πειράξω permissions?

 

Ευχαριστώ και τα παιδιά για τη βοήθειά τους στα προβλήματα που παρουσιάστηκαν!

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες!!! εχω ενα θεματακι με το κιν μου. δεν δουλευει η δονηση.

 

Μήπως καταλάθος ξετίκαρες την επιλογή για δόνηση?:)

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα την CM9 του arco, γιατί η AOSP μου έβγαζε προβλήματα (restarts και κάποια στιγμή πέθανε και η διεργασία com.android.phone και έπρεπε να βγάλω μπαταρία). Η ICS rom που έβαλα δουλεύει άψογα. Το θεματάκι όμως με το

Software Data Cable δεν διορθώθηκε. Συνεχίζω να βλέπω άδειο το φάκελο external sd.

Μήπως πρέπει να πειράξω permissions?

 

Ευχαριστώ και τα παιδιά για τη βοήθειά τους στα προβλήματα που παρουσιάστηκαν!

 

Στις ICS roms ο πραγματικός φάκελος external sd δεν βρίσκεται μέσα στο φάκελο sd card (internal), όπως στις GB roms, αλλά κάποια directories πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Στην smoothie jb πως μπορώ να απενεργοποιησω το crt off. Έχω ψάξει παντού και δε το βρίσκω. Το γνωρίζει κανείς?

Και δεύτερον στην smoothie η οθόνη οταν την κλεινεις μόλις κλείσει, μετα αναβοσβηνει σαν Αστραπή για πολυ λίγο. Η λύση στο xda λένε οτι ειναι αυτη. Δεν καταφερα να το κάνω. Το εχει κάνει κανείς?

I had same bug on SmoothieJB v2 ROM (also based on CM10 a5).

 

It stopped blinking when I set sleep (Settings - Display - Sleep) mode to "After 15 seconds of inactivity".

 

Και κατι τελευταίο. Κούρος έχεις βάλει ehndroix την καινούρια? Πες εντυπώσεις. Bugs?

 

Θα πρέπει να απενεργοποιήσεις το Window Animation από το μενού Developer Options.....είχα και εγώ το ίδιο θέμα αλλά ψάχνοντας το βρήκα. Όσον αφορά την νέα version ehndroix είναι αρκετά καλή αλλά δεν μου άρεσε η ταχύτητα της....αρκετά πιο αργή σε σχέση με άλλες JB...την είχα για 2 ημέρες και δεν μου έβγαλε κάποιο bug...πάντως ο Alessandro βελτίωσε αρκετά την μπαταρία.

Edited by jimsiv
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό έπεσε και καταστράφηκε, οπότε ήρθε λίγο πιο γρήγορα απ'ότι το σχεδίαζα η στιγμή της αγοράς νέου smartphone. Όσοι από εσάς μπορούν να ασχοληθούν με το developing, έστω και με χαλαρά βήματα, να μην το σκεφτούν καθόλου γιατί αν δεν υπήρχαν developers τότε οι δυνατότητες του hardware της συσκευής μας δεν θα αξιοποιούνταν στο έπακρο, αλλά και πάνω απ'όλα το ενδιαφέρον μας για την συσκευή μας θα χανόταν πολύ πολύ πιο γρήγορα. Θα φτιάξω ένα zip file με ότι έχω συγκεντρώσει όλον αυτόν τον καιρό που ασχολούμαι και ας τα χρησιμοποιήσει ο καθένας όπως επιθυμεί. Kouros και οι υπόλοιποι σας ευχαριστώ για την βοήθεια που μου δώσατε όποτε την χρειάστηκα! :):happy::rolleyes::D
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εγω το galaxy s2 οποτε αυτο μαλλον θα το πουλησω...

Θα παρακολουθω το φορουμ παντως...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εγω το galaxy s2 οποτε αυτο μαλλον θα το πουλησω...

Θα παρακολουθω το φορουμ παντως...

 

Το πήρες στην τιμή των 269? Βλέπω τώρα δεν υπάρχει πλέον η προσφορά... Δεύτερη ατυχία σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο κοτσοβολο. Σημερα που το παρελαβα δεν προσεξα να σου πω την αληθεια για την τιμη.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Εχω περασει custom rom(τη slimbean συγκεκριμενα).Θα μπορουσατε να με βοηθησετε ωστε να περασω ξανα μια stock rom,να φερω τη συσκευη στο σημειο που την αγορασα δηλαδη.Ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

Κούρος έχεις βάλει ehndroix την καινούρια? Πες εντυπώσεις. Bugs?

 

Δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα. Είμαι με την cm10 του ivendor εδώ και κάποιες μέρες και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

 

Παιδιά το κινητό έπεσε και καταστράφηκε, οπότε ήρθε λίγο πιο γρήγορα απ'ότι το σχεδίαζα η στιγμή της αγοράς νέου smartphone.

 

Σημερα παρελαβα και εγω το galaxy s2 οποτε αυτο μαλλον θα το πουλησω...Θα παρακολουθω το φορουμ παντως...

 

Καλορίζικα τα νέα κινητά! Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και την επικοινωνία που είχαμε τόσο καιρό. Θα μου λείψετε είναι η αλήθεια. ;)

 

Γεια σας παιδια.Εχω περασει custom rom(τη slimbean συγκεκριμενα).Θα μπορουσατε να με βοηθησετε ωστε να περασω ξανα μια stock rom,να φερω τη συσκευη στο σημειο που την αγορασα δηλαδη.Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Υπάρχει ένας οδηγός εδώ.

Εκείνο που χρειάζεσαι είναι μία custom rom, το odin και το AriesVE. Αν έχεις κάποια απορία ή κολλήσεις κάπου πες μας.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένας οδηγός εδώ.

Εκείνο που χρειάζεσαι είναι μία custom rom, το odin και το AriesVE. Αν έχεις κάποια απορία ή κολλήσεις κάπου πες μας.

 

Εκανα ακριβως τη διαδικασια που μου περιεγραψες αλλα μετα το reboot βγαζει συνεχως το σημα S samsung galaxy s plus και τιποτα αλλο.Τι κανω τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Το πακετάκι που υποσχέθηκα εδώ

Εύχομαι υγεία και ευτυχία σε όλους σας και καλές γιορτές!

 

ετσι απο περιέργεια... τι περιλαμβανει το αρχειο ? :worry:

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις ότι περιγράφεται εδώ

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=24831012&postcount=1330

 

kouros εχω κανει και τις δυο διαδικασιες που μου υπεδειξες 4-5 φορες και παλι τιποτα.Συγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα δεν ξερω τι αλλο να κανω χωρις τη βοηθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλησπέρα. Παρακολουθώ καιρό το topic σας, παρόλο που δεν έχω τον γαλαξία. Το έχει όμως η αδερφή κι ο γαμπρός μου.

Κατά καιρούς τους φλασάρω τις συσκευές, συνεπώς παίρνω ιδέες βάσει των σχολίων σας. Επειδή έχουν μείνει πίσω και μου ζητούν να τους περάσω κάτι φρέσκο τι θα προτείνατε;

Από ότι έχω καταλάβει για κάτι σταθερό, για καθημερινή χρήση, καλύτερα να δω σε ics. Έτσι κι αλλιώς έχουν μείνει σε gingerbread οπότε θα τους φανεί μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

ετσι απο περιέργεια... τι περιλαμβανει το αρχειο ? :worry:

 

Packet Changelog: (:lol:)

 

- apk tool

- διάφορα ενδιαφέροντα apks

- bootanimation creator

- gpu drivers

- kitchen

- wallpapers

- icons

 

...και άλλα...

 

kouros εχω κανει και τις δυο διαδικασιες που μου υπεδειξες 4-5 φορες και παλι τιποτα.Συγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα δεν ξερω τι αλλο να κανω χωρις τη βοηθεια σας.

 

Φίλε μου επειδή έχω αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο μπορεί και να είναι αυτή η λύση. Μπες σε download mode και μέσω odin πέρνα ένα recovery. Μετά μπες σε recovery mod και κάνε wipe data, wipe cache, wipe dalvik cache και από το advanced κάνε format data, format cache, format system. (Τα format δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο να γίνουν, αλλά τα wipe αν δεν τα κάνεις πριν περάσεις με odin μια stock rom το πιο πιθανό είναι να κολλήσεις στο S όπως λες.) Στη συνέχεια, βγάλε την μπαταρία, ξαναβάλτην, μπες σε download mod και τώρα μέσω odin πέρασε μια stock rom.

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση, έβαλα Ics Smoothies να δω τι παίζει με κάτι πιο σύγχρονο από GB Shadow. Μου λείπει η διαχείριση εργασιών και η απάντηση κλήσης από το μεσαίο κουμπί, γίνεται κάτι? Από Launcher έβαλα ADW και με εκνευρίζει που κάνει υποχρεωτικά αλφαβητική ταξινόμηση στη μπάρα εφαρμογών... Αν βρω λύση θα την κρατήσω αν όχι πάω για Gingerbread πάλι
Link to comment
Share on other sites

Στην cm10 υπάρχει η επιλογή για απάντηση με το κεντρικό πλήκτρο αν πας ρυθμίσεις/προσβασιμοτητα. Αν θυμάμαι καλά εκεί πρέπει να είναι και για την ics.

 

Μπορώ να σου ανεβάσω κάποιον task manager αλλά σε δύο μέρες από τώρα που θα ξαναβρεθω στον υπολογιστή μου.

Link to comment
Share on other sites

Kouros αρκετοί την κάνανε για το s2. Για λίγο δεν το αγόρασα και δε ξέρω αν θα το μετανιωσω. Σκέφτηκα όπως εσύ. Παιδιά οποίος το πήρε απο κοτσοβολο να κοιταξει στην μπαταρία απο πίσω αν ειναι το i9100g. Γιατι το g δεν εχει τοσο καλή gpu.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά ποιά rom να περάσω στις συσκευές της αδερφής και του γαμπρού μου; Κάποια πρόταση; Βλέπω πολλές. Smoothie, slimbean και δε μπορώ να αποφασίσω. Στο μεταξύ οι οδηγίες τους μου φαίνονται λίγο ασαφείς. Με ποιό recovery μπαίνουν; Η μια συσκευή φοράει μια από τις τελευταίες "μαμά" και η άλλη gigabread. Θέλει να προτείνει κάποιος πώς να τις φρεσκάρω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά ποιά rom να περάσω στις συσκευές της αδερφής και του γαμπρού μου; Κάποια πρόταση; Βλέπω πολλές. Smoothie, slimbean και δε μπορώ να αποφασίσω. Στο μεταξύ οι οδηγίες τους μου φαίνονται λίγο ασαφείς. Με ποιό recovery μπαίνουν; Η μια συσκευή φοράει μια από τις τελευταίες "μαμά" και η άλλη gigabread. Θέλει να προτείνει κάποιος πώς να τις φρεσκάρω;

 

απο ics η cm9 του arco ειναι πολυ καλη... αμα θελεις κατι απο JB υπαρχει η cm10 του invedor που αν και για νεα δεν εχει σημαντικα bugs ..ο τροπος εγκαταστασης και η καταλληλη ρομ υπαρχει στον αναλητικο οδηγο του Kouros17 που τα λεει ολα βημα βημα...

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Μια χαρά τα λέει ευχαριστώ πολύ. Από ότι κατάλαβα όμως για εγκατάσταση ics αρκεί το 5.04 recovery, ενώ αν επιλέξω jb πρέπει να φορέσω το 6.0.9 σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Μια χαρά τα λέει ευχαριστώ πολύ. Από ότι κατάλαβα όμως για εγκατάσταση ics αρκεί το 5.04 recovery, ενώ αν επιλέξω jb πρέπει να φορέσω το 6.0.9 σωστά;

 

την jellybean που φορεσα με την 5.04 την εβαλα χωρις κανενα προβλημα..και απο αλλους χρηστες που ειδα με την 6.0.9 ειχαν θεμα...

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...