Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα δεν υπήρξε πρόβλημα με την εγκατάσταση παρ'ότι την έκανα κι εγώ χωρίς κανένα wipe. Όλα κυλούν πολύ καλά εκτός από ένα θέμα που είχα (όπως και πολλοί άλλοι) με τα δεδομένα. Τελικά ανέβασε ένα update ο ivendor και έφτιαξε και αυτό.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγήκε Shadow ICS :)
:*:*

 

τεστάρω αμέσως.

εχω βάλει αρκετές ρομ κ πάντα ξαναγυρίζω στην shadow.

ελπίζω κ αυτη να είναι ισάξια

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι είδα έβγαλε ο geo_xar ics rom τελικά. Για όποιον ενδιαφέρεται ας κοιτάξει εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2015040
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..περασα την ρομ του invedor 4.1.2...ολα ομορφα ολα ωραια..ΑΛΛΑ...του εκανα ενα καλιμπραρισμα και τωρα με το που φορτισει και παει 100% με το που το βγαλω απο την πριζα αμεσως παει 99% ...υπαρχει τπτ για αυτο το προβλημα ?

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα αυτό, έτσι γίνεται σε όλες τις ρομ. Ας γράφει 99%, είναι 100%. Μόνο με Castagna kernel (και σε όσες ρομ έχουν αυτό το kernel) φαίνεται το 100% (ή με τον skyhigh kernel σε gingerbread rom). Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Το face unlock δεν δουλεύει σε ics στο κινητό μας;Χρησιμοποιώ την ρομ του Argo συγκεκριμένα.
Link to comment
Share on other sites

Το face unlock δεν δουλεύει σε ics στο κινητό μας;Χρησιμοποιώ την ρομ του Argo συγκεκριμένα.

 

Το δοκίμασα στην FreshAir rom του δικού μας του geo xar, που έχει ωs βάση της τη ρομ του arco και δεν μου λειτούργησε. Βέβαια απ'ότι ξέρω χρειάζεται αρκετές προσπάθειες και δεν επέμεινα γιατί είναι κάτι που δεν χρησιμοποιώ (και όχι και πολύ ασφαλές).

 

Δοκιμασε κανενας την slim bean?:p

 

Την δοκίμασα Λευτέρη, πολύ καλή, με πολλές ενδιαφέρουσες ρυθμίσεις αλλά μου έβγαλε ένα πρόβλημα που μου το ξαναέβγαλε και η άλλη ρομ του crybert, η AOKP. Ενώ όταν συνδέομαι με usb μου ανοίγει κανονικά και τις δύο κάρτες στον υπολογιστή, όταν χρησιμοποιώ την εφαρμογή app2sd , για να μετακινήσω εφαρμογές από την sdcard στο τηλέφωνο, δεν μου αναγνωρίζει την sdcard! Προσπάθησα και από διαχείρηση εφαρμογών να μπω στις εφαρμογές και δεν μου δίνει τη δυνατότητα "μετακίνηση στο τηλέφωνο". Σε σένα συμβαίνει αυτό;

 

Πολύ καλή η FreshAir του geo xar!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..εκανα φορματ στο pc και δεν μπορω να βρω τους drivers για να συνδεω το κινητο με mass storage κλπ...εχει κανεις κανα λινκ ?

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασα Λευτέρη, πολύ καλή, με πολλές ενδιαφέρουσες ρυθμίσεις αλλά μου έβγαλε ένα πρόβλημα που μου το ξαναέβγαλε και η άλλη ρομ του crybert, η AOKP. Ενώ όταν συνδέομαι με usb μου ανοίγει κανονικά και τις δύο κάρτες στον υπολογιστή, όταν χρησιμοποιώ την εφαρμογή app2sd , για να μετακινήσω εφαρμογές από την sdcard στο τηλέφωνο, δεν μου αναγνωρίζει την sdcard! Προσπάθησα και από διαχείρηση εφαρμογών να μπω στις εφαρμογές και δεν μου δίνει τη δυνατότητα "μετακίνηση στο τηλέφωνο". Σε σένα συμβαίνει αυτό;

 

 

Ναι το δοκίμασα τώρα και μου λέει πως το τηλέφωνο δεν έχει εξωτερική κάρτα. Και μέσα από το μενού εφαρμογές δεν βρήκα αντίστοιχη επιλογή. Εντάξει μικρό το κακό...

Μου αρέσει πολύ πάντως, έβαλα για δοκιμή και το script για τα παιχνίδια (δεν θυμάμαι πως το λένε). Κάτι παίζει μάλλον με τη διαδρομή της κάρτας μνήμης. Στου ivendor σου δουλεύει κανονικά η εφαρμογή?

 

Κάτι άλλο βλέπω μερικούς που πως δεν δουλεύει ο αυτόματος φωτισμός, σε εμένα δουλεύει νομίζω. Έχω δει αυξομειωση στον φωτισμό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το δοκίμασα τώρα και μου λέει πως το τηλέφωνο δεν έχει εξωτερική κάρτα. Και μέσα από το μενού εφαρμογές δεν βρήκα αντίστοιχη επιλογή. Εντάξει μικρό το κακό...

 

Το πρόβλημα δεν είναι ότι δεν δουλεύει η εφαρμογή, το πρόβλημα είναι ότι μέσα από την διαχείρηση εφαρμογών δεν υπάρχουν οι επιλογές "μετακίνηση στο τηλέφωνο" ή "μετακίνηση στην sdcard". Για μένα που μετακινώ εφαρμογές από εδώ προς τα εκεί συχνά, αυτό δεν είναι μικρό πρόβλημα. Καμία ρομ ποτέ δεν μου το έβγαλε εκτός από την δικιά του AOKP επίσης.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Άμα κάνω όλα τα wipe και επαναφέρω το nandroid backup της cm10 θα δουλεύει σωστά σαν καθαρή εγκατάσταση?

Η καλύτερα να την περάσω από την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..εκανα φορματ στο pc και δεν μπορω να βρω τους drivers για να συνδεω το κινητο με mass storage κλπ...εχει κανεις κανα λινκ ?

 

Δεν έχω το λινκ για τους drivers αλλά δοκίμασε να εγκαταστήσεις το KIES και θα έχεις και τους drivers.

Link to comment
Share on other sites

Άμα κάνω όλα τα wipe και επαναφέρω το nandroid backup της cm10 θα δουλεύει σωστά σαν καθαρή εγκατάσταση?

Η καλύτερα να την περάσω από την αρχή?

 

Νομίζω πως δεν θα έχεις πρόβλημα αλλά αν θες καλύτερα περίμενε να σου απαντήσει ο kouros.

Link to comment
Share on other sites

Άμα κάνω όλα τα wipe και επαναφέρω το nandroid backup της cm10 θα δουλεύει σωστά σαν καθαρή εγκατάσταση?

Η καλύτερα να την περάσω από την αρχή?

 

Το έχω κάνει αρκετές φορές τώρα τελευταία και δεν είχα πρόβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω κρατησει ενα back up απο την cm10 του ivendor και το εχω στην καρτα για τις δυσκολες στιγμες...:p

Προς το παρον αφηνω την slimbean.

Thanks kouros και Γιαννης!

Link to comment
Share on other sites

Αν πας εδώ θα δεις μια παλιότερη βερσιόν της ρομ, όπου και υπάρχει για κατέβασμα ο TW4.5 (Other Patch Download link). Μπορείς να κοιτάξεις και στο thread του TW Launcher 4.5 στους xda, εδώ. Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Όπως ανάφερα και σε άλλα μηνύματά το πρόβλημά

Απάντησή δεν πήρα

Πάμε λοιπόν πάλι από την αρχή

Προσπαθώ να συνδέσω το τηλέφωνο με το Odin και κολλάει στο setup connection

Αυτά

I9001 EHNDROIX III 13.6.24 K^Kernel 3.4.51 v1.5

XPERIA U Unofficial_Stock JellyBean 4.1.2 V4

LG P880 STOCK

S3 MINI STOCK

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανάφερα και σε άλλα μηνύματά το πρόβλημά

Απάντησή δεν πήρα

Πάμε λοιπόν πάλι από την αρχή

Προσπαθώ να συνδέσω το τηλέφωνο με το Odin και κολλάει στο setup connection

Αυτά

 

Μπορείς να μου δείξεις το μήνυμα που ξανααναφέρεις αυτό το πρόβλημα σ'αυτό το thread; :rolleyes:

Σου έστειλα π.μ. αλλά θα σου πρότεινα να γράφεις εδώ που βλέπουν περισσότεροι.

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανάφερα και σε άλλα μηνύματά το πρόβλημά

Απάντησή δεν πήρα

Πάμε λοιπόν πάλι από την αρχή

Προσπαθώ να συνδέσω το τηλέφωνο με το Odin και κολλάει στο setup connection

Αυτά

 

Ανοιγεις το odin με δεξι κλικ --> ανοιγμα ως διαχειριστης?

Link to comment
Share on other sites

Αν πας εδώ θα δεις μια παλιότερη βερσιόν της ρομ, όπου και υπάρχει για κατέβασμα ο TW4.5 (Other Patch Download link). Μπορείς να κοιτάξεις και στο thread του TW Launcher 4.5 στους xda, εδώ.

 

 

Ερωτηση ... το περασα το tw4.5 και δεν μου αρεσε.. .πως βαζω απο που ειχε πριν η shadoow ...? buckup δεν εκανα....:cry:

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση ... το περασα το tw4.5 και δεν μου αρεσε.. .πως βαζω απο που ειχε πριν η shadoow ...? buckup δεν εκανα....:cry:

 

Φλάσαρε πάλι τη rom από recovery χωρίς κανένα wipe και θα έχεις πάλι τον launcher που είχες πριν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...