Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το είχα προσέξει μέχρι που διάβασα το μήνυμά σου και από τότε το τσέκαρα αρκετές φορές, αλλά χωρίς ιδιαίτερες καθυστερήσεις. Μία φορά μόνο από deep sleep, μου ψιλοάργησε λίγο να κάνει την κλήση. Έχω φλασάρει την τελευταία βερσιόν του Castagna (v7.3 CFS) γιατί η ρομ έχει προεγκατεστημένη παλιότερη βερσιόν του (v7.0).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τον Castagna είναι αλήθεια ότι έχεις πολλές επιλογές και δεν ξέρεις τι να διαλέξεις. :rolleyes:

 

Για I/O scheduler μάλλον δεν το συζητάμε, η καλύτερη επιλογή είναι ο sio, εκτός και αν έχεις τη ρομ του arco οπότε μπορείς να δοκιμάσεις και cfq.

 

Για Governor η καινούρια προεπιλογή του Castagna για καλύτερη απόδοση, αλλά και με μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας είναι ο Lulzactive (σε συνδυασμό με τη ρομ του arco βγάζει τρελά νούμερα στο antutu) και μετά (σύμφωνα με τον dev του kernel) είναι ο Lagfree.

 

Η ιδανική ισορροπία για μένα μεταξύ απόδοσης/μπαταρίας επιτυγχάνεται με τον συνδυασμό SmartAssV2/sio.

 

Μην ξεχάσεις να τικάρεις και το "εφαρμογή στην εκκίνηση" για να παίρνει ο επεξεργαστής τις επιλογές σου, σε κάθε εκκίνηση του τηλεφώνου.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Με τον Castagna είναι αλήθεια ότι έχεις πολλές επιλογές και δεν ξέρεις τι να διαλέξεις. :rolleyes:

Για I/O scheduler μάλλον δεν το συζητάμε, η καλύτερη επιλογή είναι ο sio, εκτός και αν έχεις τη ρομ του arco οπότε μπορείς να δοκιμάσεις και cfq.

 

Για Governor η καινούρια προεπιλογή του Castagna για καλύτερη απόδοση, αλλά και με μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας είναι ο Lulzactive (σε συνδυασμό με τη ρομ του arco βγάζει τρελά νούμερα στο antutu) και μετά (σύμφωνα με τον dev του kernel) είναι ο Lagfree.

 

Η ιδανική ισορροπία για μένα μεταξύ απόδοσης/μπαταρίας επιτυγχάνεται με τον συνδυασμό SmartAssV2/sio.

 

Μην ξεχάσεις να τικάρεις και το "εφαρμογή στην εκκίνηση" για να παίρνει τις τιμές που θα επιλέξεις σε κάθε εκκίνηση του τηλεφώνου.

 

 

Δουλευα παλια με SmartassV2 και δεν μπορω να πω πως ειχα δει τρελες αποδοσεις...θα πειραματιστω με cfq και lulzactive...αμα δω πως το κινητο δεν "δινει" θα γυρισω σε smartass..Ευχαριστω πολυ Κουρος !!! :D

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

"Δίνει" και πολύ μάλιστα αν έχεις τη ρομ του arco, αλλά σίγουρα έχει μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας. :)

 

Δλδ ? θα μου βγαζει μερα η' μπα ?? σκετο με του arco και στοκ κερνελ και μετρια χρηση αντεχε κατι παραπανω απο μια μερα...και με castagna μου εβγαλε τωρα σκορ 4516 καλα ειναι ?? (με lulzactive,368-1402)...:confused:

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Tα πράγματα με την μπαταρία είναι πολύ σχετικά. Εξαρτάται από την χρήση που κάνεις και τι έχεις ενεργοποιημένο. Εγώ ας πούμε έχω απενεργοποιημένα τα δεδομένα, το wifi, το 3g και τον αυτόματο συγχρονισμό και τα ανοίγω μόνο όταν τα χρειάζομαι. Αν τα έχεις μονίμως ενεργοποιημένα, είναι λογικό η μπαταρία να καταναλώνεται πιο γρήγορα. Το ποιος συνδυασμός rom και kernel είναι ο καλύτερος για την μπαταρία σου, θα το δεις εσύ με τις δοκιμές.

 

Το σκορ στο antutu είναι σούπερ (φαντάσου ότι κάποτε υπερχρονίζαμε τον επεξεργαστή στα 1900Mhz για να βγάλουμε αυτά τα σκορ που τώρα βγαίνουν με 1400Mhz), αλλά εκείνο που έχει μεγαλύτερη σημασία είναι η πραγματική αίσθηση που έχεις από την χρήση του τηλεφώνου και όχι τα νούμερα των benchmarks.

 

Θυμάμαι μια φορά είχα φλασάρει μία ρομ βασισμένη στην cm7 και έβγαλα ένα εξωφρενικό σκορ στο antutu (4700 με τον επεξεργαστή στα 1400Mhz παρακαλώ), αλλά δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με το τηλέφωνο από τα lags που είχε.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Tα πράγματα με την μπαταρία είναι πολύ σχετικά. Εξαρτάται από την χρήση που κάνεις και τι έχεις ενεργοποιημένο συνέχεια. Εγώ ας πούμε έχω απενεργοποιημένα τα δεδομένα, το wifi, το 3g και τον αυτόματο συγχρονισμό και τα ανοίγω μόνο όταν τα χρειάζομαι. Αν τα έχεις μονίμως ενεργοποιημένα, είναι λογικό η μπαταρία να καταναλώνεται πιο γρήγορα. Το ποιος συνδυασμός rom και kernel είναι ο καλύτερος για την μπαταρία σου, θα το δεις εσύ με τις δοκιμές.

 

Το σκορ στο antutu είναι σούπερ (φαντάσου ότι κάποτε υπερχρονίζαμε τον επεξεργαστή στα 1900Mhz για να βγάλουμε αυτά τα σκορ που τώρα βγαίνουν με 1400Mhz), αλλά εκείνο που έχει μεγαλύτερη σημασία είναι η πραγματική αίσθηση που έχεις από την χρήση του τηλεφώνου και όχι τα νούμερα των benchmarks.

 

 

Αμα και το σκορ ειναι καλο ειμαστε comple !! Θα δω πως θα παει η μπαταρια...αλλα μου φενεται πιο σβελτο το κινητο τωρα..μπορει να ειναι και ιδεα μου αλλα ανοιγει το gallery αμεσως,εφαρμογες αμεσως...θα δειξει στην πορεια αν και ηδη μου φενεται πως βρηκα καλο συνδιασμο !!!!! :up:

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !!

εχω περασμενη εδω και 20 μερες τη shadow και ομολογω οτι ενω τη πρωτη εβδομαδα πηγαινε περιφημα τωρα μου κανει 5-6 restart και συνεχεια μου κολλαει. Ισως ειναι καποια εφαρμογη που εχω αλλα οτι εχω στο κινητο ειναι τα πλεον απαραιτητα. Θα ηθελα να περασω την ultragen η την real rom . Εχουμε οδηγιες για περασμα μετα απο τη shadow ??

Link to comment
Share on other sites

Η εγκατάσταση γίνεται μέσω recovery με τον ίδιο τρόπο που εγκατέστησες και την shadow.

Αρκεί βεβαίως να έχεις εγκατεστημένο και το σωστό recovery που είναι το CWM v5.5.0.4. (αν όχι εγκατέστησέ το μέσω recovery).

Μετά και αφού πρώτα τοποθετήσεις τον φάκελο της ρομ και των gapps στο τηλέφωνο μπες recovery και κάνε τα εξής:

 

wipe data/factory reset,

wipe cache partitions,

advanced/wipe dalvik cache

mounds and storage: format/system

install rom

install gapps (αν υπάρχουν ξεχωριστά)

wipe cache partitions,

advanced/wipe dalvik cache

advanced/fix permissions (αν το λέει ο developer της ρομ)

reboot system now.

Link to comment
Share on other sites

Η εγκατάσταση γίνεται μέσω recovery με τον ίδιο τρόπο που εγκατέστησες και την shadow.

Αρκεί βεβαίως να έχεις εγκατεστημένο και το σωστό recovery που είναι το CWM v5.5.0.4. (αν όχι εγκατέστησέ το μέσω recovery).

Μετά και αφού πρώτα τοποθετήσεις τον φάκελο της ρομ και των gapps στο τηλέφωνο μπες recovery και κάνε τα εξής:

 

wipe data/factory reset,

wipe cache partitions,

advanced/wipe dalvik cache

mounds and storage: format/system

install rom

install gapps (αν υπάρχουν ξεχωριστά)

 

wipe cache partitions,

advanced/wipe dalvik cache

advanced/fix permissions (αν το λέει ο developer της ρομ)

reboot system now.

 

 

 

Σ'ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

εχω εγκαταστησει με παλιοτερες οδηγιες σου μέσω odin το recovery-clockwork-5.5.0.4 .Αρα ειμαι οκ ?? (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4365012#post4365012)

 

την εβαλα...!! πολλη ομορφη , αλλα ...

2 ερωτησουλες

Ελληνικο πληκτρολογιο ??

Γιατι ο ES FILE EXPLORER μου δειχνει την external card δεν μου βγαζει τα data , μου τη βγαζει κενη και δεν μπορω να κανω restore το backup μου... Αν συνδεθω με το pc τα δειχνει κανονικα..

Edited by deko
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησουλες

Ελληνικο πληκτρολογιο ??

Γιατι ο ES FILE EXPLORER μου δειχνει την external card δεν μου βγαζει τα data , μου τη βγαζει κενη και δεν μπορω να κανω restore το backup μου... Αν συνδεθω με το pc τα δειχνει κανονικα..

 

Για το Esfile explorer πρέπει να μπεις στις ρυθμίσεις->επιλογές root κάτω κάτω και τικάρεις και τα 4

 

στην συνέχεια κατεβάζεις το latinime.apk σελίδα 198 και απάντηση#2957 και το κάνεις copy paste (αντικατάσταση) μέσα στον φάκελο system->app κι αφού το αντικαταστήσεις μετά το εγκαθιστάς κιόλας ;)

Edited by hliasmdp
Alcatel one touch idol 6030x
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2-3 μερες με την slim biohazard εχω μονο καλα λογια να πω...

Τα παιχνιδια τρεχουν αψογα (kouros ηρθε η ωρα να την δοκιμασεις μου φαινεται:p).

Η μπαταρια ειναι σε παρα πολυ καλα επιπεδα, σημερα μετα τον πρωτο κυκλο φορτισης (αυτη τη φορα εκανα και battery calibration)

το αφησα χωρις να το πειραξω σε αναμονη να δω ποσο και ποτε θα κατεβει απο το 100%...

Σε 6+ ωρες ηταν ακομα στο full.:blink:

Το μονο bug ειναι οτι το φορτιζα κλειστο αλλα το εικονιδιο ηταν με την "ανανεωση" δεν ειχε την μπαταρια με το πρασσινο που φορτιζει.

Μπορει να ετυχε γιατι δεν ηθελα να διακοψω τη φορτιση και να ξανα βαλω το καλωδιο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τη βοηθεια σας πέρασα τη σάντοου και τη ρυθμίζω να με βολέψει. Εβαλα και το S2 theme και έχω μεγάλα κανονικα εικονίδια για τις κλήσεις. Ερώτηση έχω για το αν είναι χρήσιμο να αλλάξω κερνελ και αν είναι καλή ρύθμιση 122 min και ondemand/cfg στο nofrills; α, μη ξεχάσω γιατί δεν μου βγαίνει σαν γουιτζετ η χρησιμότατη διαχείριση εργασιών όπως έβγαινε στη στοκ; Edited by athankar75
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν το πιο πρόσφατο firmware της samsung (I9001BOKQ4 2.3.6) μπορούν να το κατεβάσουν από εδώ, είναι rooted, deodexed, zipaligned, έχω προσθέσει το ελληνικό gps.conf, το mod του kingsonwongs που περιλαμβάνει διαφορετικές οθόνες κλειδώματος, εκτεταμένες επιλογές στην statusbar και εκτεταμένο powermenu, έχω αντικαταστήσει τον προβληματικό tw4 με τον tw3, περιλαμβάνεται το ελληνικό πληκτρολόγιο 160 χαρακτήρων/μήνυμα της samsung.

 

*Έχω αλλάξει το stock bootanimation, την πρώτα φορά που κάνετε boot εμφανίζεται για λίγο ένα δικό μου bootanimation και στη συνέχεια για 2-3 λεπτά μπορεί να βλέπεται μαύρη οθόνη μέχρι να ολοκλήρωθεί το boot, είναι απολύτως φυσιολογικό και συμβαίνει μόνο την πρώτη φορά που το boot αργεί.

*Οι ρυθμίσεις για το 3G δεν επιλέγονται αυτόματα. Αναλόγως το δίκτυο στο οποίο ανήκετε πρέπει να πάτε: Ρυθμίσεις --> Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα --> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας --> Ονόματα σημείων πρόσβασης και να φτιάξετε ένα προφίλ σύμφωνα με τις ρυθμίσεις internet που προτείνει η εταιρεία σας για την συσκευή μας.

 

Για εντυπώσεις δεν μπορώ να πω πολλά ακόμα, πάντως σίγουρα πάει γρήγορα.

 

EDIT: Η εγκατάσταση γίνεται από οποιoδήποτε recovery (είναι signed zip file)

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2-3 μερες με την slim biohazard εχω μονο καλα λογια να πω...

Τα παιχνιδια τρεχουν αψογα (kouros ηρθε η ωρα να την δοκιμασεις μου φαινεται:p).

Η μπαταρια ειναι σε παρα πολυ καλα επιπεδα, σημερα μετα τον πρωτο κυκλο φορτισης (αυτη τη φορα εκανα και battery calibration)

το αφησα χωρις να το πειραξω σε αναμονη να δω ποσο και ποτε θα κατεβει απο το 100%...

Σε 6+ ωρες ηταν ακομα στο full.:blink:

Το μονο bug ειναι οτι το φορτιζα κλειστο αλλα το εικονιδιο ηταν με την "ανανεωση" δεν ειχε την μπαταρια με το πρασσινο που φορτιζει.

Μπορει να ετυχε γιατι δεν ηθελα να διακοψω τη φορτιση και να ξανα βαλω το καλωδιο.

 

 

Αν επιτρεπεται απο που την κατεβασες ?? διοτι μπαινω στο λινκ και δεν βγαζω ακρη ?? την προτινεις δηλαδη για καθημερινη χρηση ?

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο ποστ του θέματος της biohazard, είναι το πρώτο link, όχι την test build.

Εγώ δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα μέχρι στιγμής. Είμαι από το κινητό και δεν μπορώ να σου δώσω ακριβώς το link, ελπίζω να κατάλαβες πιο εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2-3 μερες με την slim biohazard εχω μονο καλα λογια να πω...

Τα παιχνιδια τρεχουν αψογα (kouros ηρθε η ωρα να την δοκιμασεις μου φαινεται:p).

 

Λευτέρη την δοκίμασα μια χαρά είναι και πως να μην είναι όταν είναι η ρομ του arco. Ο πιτσιρικάς φίλε μου είναι μεγάλη απάτη. Δεν υπάρχει ακόμα κάποια Biohazard rom. Η ρομ του arco είναι με Castagna kernel και με αφαίρεση κάποιων εφαρμογών από system/apps. Από τότε που έχει χαλάσει το τηλέφωνό του ο μικρός έχει γίνει απίστευτα προκλητικός και εκνευριστικός.

 

Δεν φθάνει που έχει το πιο ακατάστατο thread απ'όλα, δεν φθάνει που γίνεται ειρωνικός και χλευαστικός σε καινούριες προσπάθειες (π.χ. real rom) λέγοντας ότι δεν έχουν να παρουσιάσουν τίποτα καινούριο, δεν φθάνει που υπόσχεται συνέχεια μεγάλα πράγματα και δεν κάνει τίποτα, τελικά αποφασίζει να κάνει μία ρομ βασισμένη στην aosp και επειδή δεν του βγαίνει τη νύχτα που ανέβαζε συνέχεια δοκιμαστικά test, για να μην ντροπιαστεί ανέβασε τελικά τη ρομ του arco με Castagna kernel και την παρουσίασε σαν την νέα Biohazard 6.2. (δεν άλλαξε ούτε το όνομα της ρομ).

 

Αν έχεις προσέξει πολλές ρομ είναι Ιταλική υπόθεση (Biohazard, realrom, ultragen, ehndroix) και είναι λογικό να υπάρχει και ένα είδος ανταγωνισμού ανάμεσά τους. Ο πιτσιρικάς μένοντας πίσω επειδή δεν έχει το τηλέφωνό του και θέλοντας πράγματι να παρουσιάσει κάτι καινούριο, αλλά χωρίς να του βγαίνει, ανέβασε μία άλλη ρομ και την παρουσίασε ως δική του (όλα αυτά τα στατιστικά που ανέβασες θα δεις ότι θα είναι τα ίδια αν εγκαταστήσεις τη ρομ του arco και τον Castagna). Γι'αυτό εξάλλου όταν κάποιοι τον ρωτάνε επίμονα να παρουσιάσει ένα Changelog της 6.2. κάνει ότι δεν ακούει ή ότι έχει δουλειά.

 

Ήμουν από τους πρώτους που φλάσαρα την Biohazard παλιότερα και την θεώρησα από τις καλύτερες ρομ και είμαι έτοιμος να το ξανακάνω αλλά όταν όντως παρουσιάσει και κάτι δικό του. Η 6.3 απ'ότι λέει θα περιέχει αρκετά mods που θα δίνουν στη ρομ μία πιο προσωπική σφραγίδα. Για να δούμε...

 

Τελικά με τη βοηθεια σας πέρασα τη σάντοου και τη ρυθμίζω να με βολέψει. Εβαλα και το S2 theme και έχω μεγάλα κανονικα εικονίδια για τις κλήσεις. Ερώτηση έχω για το αν είναι χρήσιμο να αλλάξω κερνελ και αν είναι καλή ρύθμιση 122 min και ondemand/cfg στο nofrills; α, μη ξεχάσω γιατί δεν μου βγαίνει σαν γουιτζετ η χρησιμότατη διαχείριση εργασιών όπως έβγαινε στη στοκ;

 

Εντάξει οι ρυθμίσεις του kernel μια χαρά είναι, για το συγκεκριμένο widget δεν θυμάμαι να σου πω αν μπορείς να κάνεις κάτι.

 

Αν επιτρεπεται απο που την κατεβασες ?? διοτι μπαινω στο λινκ και δεν βγαζω ακρη ?? την προτινεις δηλαδη για καθημερινη χρηση ?

 

Εδώ είσαι.

 

Για όσους θέλουν το πιο πρόσφατο firmware της samsung (I9001BOKQ4 2.3.6) μπορούν να το κατεβάσουν από εδώ, είναι rooted, deodexed, zipaligned, έχω προσθέσει το ελληνικό gps.conf, το mod του kingsonwongs που περιλαμβάνει διαφορετικές οθόνες κλειδώματος, εκτεταμένες επιλογές στην statusbar και εκτεταμένο powermenu, έχω αντικαταστήσει τον προβληματικό tw4 με τον tw3, περιλαμβάνεται το ελληνικό πληκτρολόγιο 160 χαρακτήρων/μήνυμα της samsung.

 

*Έχω αλλάξει το stock bootanimation, την πρώτα φορά που κάνετε boot εμφανίζεται για λίγο ένα δικό μου bootanimation και στη συνέχεια για 2-3 λεπτά μπορεί να βλέπεται μαύρη οθόνη μέχρι να ολοκλήρωθεί το boot, είναι απολύτως φυσιολογικό και συμβαίνει μόνο την πρώτη φορά που το boot αργεί.

*Οι ρυθμίσεις για το 3G δεν επιλέγονται αυτόματα. Αναλόγως το δίκτυο στο οποίο ανήκετε πρέπει να πάτε: Ρυθμίσεις --> Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα --> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας --> Ονόματα σημείων πρόσβασης και να φτιάξετε ένα προφίλ σύμφωνα με τις ρυθμίσεις internet που προτείνει η εταιρεία σας για την συσκευή μας.

 

Για εντυπώσεις δεν μπορώ να πω πολλά ακόμα, πάντως σίγουρα πάει γρήγορα.

 

EDIT: Η εγκατάσταση γίνεται από οποιoδήποτε recovery (είναι signed zip file)

 

Ρε συ, έχεις φτιάξει μία καινούρια gingerbread custom rom βασισμένη στην τελευταία stock και δεν υπάρχει κάτι ανάλογο στους xda. Γιατί δεν την ανεβάζεις εκεί να δούμε και την ελληνική σημαία επιτέλους κάτω από το nickname ενός dev :)

 

Αν θέλεις μπορείς να προσθέσεις κάποια πραγματάκια ακόμα, ίσως και ένα άλλο kernel (π.χ. το broodkernel) κάποια scripts που μπορείς εύκολα να βρεις με αναζήτηση στους xda (μια τεράστια συλλογή είναι αυτήν) να αλλάξεις ή να προσθέσεις στο Build.prop κοιτάζοντας εδώ και θα είναι η μοναδική custom rom για το τηλέφωνό μας, βασισμένη στo πιο πρόσφατο firmware!

 

Πολλά συγχαρητήρια και ευχαριστούμε!

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Παταει πανω στου arco η' πρεπει να κανω full reset ??

--για την biohazard λεω--

Edited by Thanouris

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Λευτέρη την δοκίμασα μια χαρά είναι και πως να μην είναι όταν είναι η ρομ του arco. Ο πιτσιρικάς φίλε μου είναι μεγάλη απάτη. Δεν υπάρχει ακόμα κάποια Biohazard rom. Η ρομ του arco είναι με Castagna kernel και με αφαίρεση κάποιων εφαρμογών από system/apps. Από τότε που έχει χαλάσει το τηλέφωνό του ο μικρός έχει γίνει απίστευτα προκλητικός και εκνευριστικός.

 

Δεν φθάνει που έχει το πιο ακατάστατο thread απ'όλα, δεν φθάνει που γίνεται ειρωνικός και χλευαστικός σε καινούριες προσπάθειες (π.χ. real rom) λέγοντας ότι δεν έχουν να παρουσιάσουν τίποτα καινούριο, δεν φθάνει που υπόσχεται συνέχεια μεγάλα πράγματα και δεν κάνει τίποτα, τελικά αποφασίζει να κάνει μία ρομ βασισμένη στην aosp και επειδή δεν του βγαίνει τη νύχτα που ανέβαζε συνέχεια δοκιμαστικά test, για να μην ντροπιαστεί ανέβασε τελικά τη ρομ του arco με Castagna kernel και την παρουσίασε σαν την νέα Biohazard 6.2. (δεν άλλαξε ούτε το όνομα της ρομ).

 

Αν έχεις προσέξει πολλές ρομ είναι Ιταλική υπόθεση (Biohazard, realrom, ultragen, ehndroix) και είναι λογικό να υπάρχει και ένα είδος ανταγωνισμού ανάμεσά τους. Ο πιτσιρικάς μένοντας πίσω επειδή δεν έχει το τηλέφωνό του και θέλοντας όντας να παρουσιάσει κάτι καινούριο, αλλά χωρίς να του βγαίνει, ανέβασε μία άλλη ρομ και την παρουσίασε ως δική του (όλα αυτά τα στατιστικά που ανέβασες θα δεις ότι θα είναι τα ίδια αν εγκαταστήσεις τη ρομ του arco και τον Castagna). Γι'αυτό εξάλλου όταν κάποιοι τον ρωτάνε επίμονα να παρουσιάσει ένα Changelog της 6.2. κάνει ότι δεν ακούει ή ότι έχει δουλειά.

 

Ήμουν από τους πρώτους που φλάσαρα την Biohazard παλιότερα και την θεώρησα από τις καλύτερες ρομ και είμαι έτοιμος να το ξανακάνω αλλά όταν όντως παρουσιάσει και κάτι δικό του. Η 6.3 απ'ότι λέει θα περιέχει αρκετά mods που θα δίνουν στη ρομ μία πιο προσωπική σφραγίδα. Για να δούμε...

 

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό, θυμάμαι τον ντόρο που είχε κάνει όταν έβγαλε την v5.

Και όταν την δοκίμασα και εμφανισιακά δεν μου έλεγε κάτι αλλά έτρωγε και κάτι σκαλωματα το τηλέφωνο. Και τώρα αλλάζει συνέχεια απόψεις για το τι θα φτιάξει. Είναι και η ηλικία που παίζει το ρόλο της βέβαια σε αυτό. Από την αρχή που την έβαλα είπα πως είναι σαν slim του arco, τώρα που το είπες πρόσεξα και το όνομα που δεν το έχει αλλάξει. :p

 

 

Θα δοκίμαζα και την slim realrom αλλά μου τι δίνει απίστευτα αυτή η status bar. Σαν τσίρκο την έχει κάνει... :D

 

 

Εν τω μεταξύ όπου να ναι θα ανέβει και η pacman jb με κάμερα που θα δουλεύει. Βέβαια και αυτός ο dev δεν έχει τηλέφωνο. :D

Λογικά δεν πιστεύω να είναι σταθερή για κάθε μέρα...

Edited by lefteris112
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα η ηλικία και το ότι δεν έχει το τηλέφωνό του...αλλά δεν χρειάζεται να αλλάξεις τη ρομ αν όλα πάνε καλά (είπαμε η ρομ του arco είναι πως να μην πάει καλά:))

 

Όταν εγκατέστησα τη real rom μ'εντυπωσίασε η status bar, αλλά για τα πρώτα δέκα λεπτά μόνο. Μετά άρχιζα να συνειδητοποιώ ότι όντως είναι σαν τσίρκο και την άλλαξα με κάποια άλλη που μπορείς να βρεις εδώ.

 

Εν τω μεταξύ όπου να ναι θα ανέβει και η pacman jb με κάμερα που θα δουλεύει. Βέβαια και αυτός ο dev δεν έχει τηλέφωνο. :D

Λογικά δεν πιστεύω να είναι σταθερή για κάθε μέρα...

 

Ναι και είπε ότι θα την ανεβάσει αύριο, ενώ ο arco ανέβασε σήμερα Jelly bean για το galaxy w εδώ με την κάμερα να λειτουργεί, που μάλλον σημαίνει ότι έρχεται και η σειρά μας. Εξάλλου και η ics, port από το galaxy w ήταν.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα παει αψογα πιστευω, πολυ σπανια να λαγκαρει το temple run, οταν το κανει κανω ενα restart και μετα ειναι οκ.

Δεν εχω καταλαβει γιατι γινεται αυτο.

Λες να πηγαινει καλυτερα με την bfs εκδοση του castagna?

 

Εκτος απο εφαρμογες εχει αφαιρεσει κι αλλα αρχεια ο μικρος, πχ στον φακελο system/media υπαρχει μονο ο φακελος audio και το bootanimation.

Εβαλα το dsp manager και δεν δουλευει, οποτε εχει αφαιρεσει και αλλα...

Δεν με καιει κιολας το dsp απλα για να μη μπασαρει το ηχειο στα ringtones και παραμορφωνει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στην ultragen λαγκάρει το temple run κάποιες φορές και χρειάζεται restart. Είχα δοκιμάσει και την bfs βερσιόν του Castagna αλλά χειρότερα ήταν αν και το ξανασκέφτομαι. Τώρα είδα ότι η καινούρια ehndroix είναι βασιμένη στη ρομ του arco, έχει Castagna bfs και το σκέφτομαι να ξαναδοκιμάσω αυτόν τον συνδυασμό. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...