Jump to content

[Επίσημο] Alcatel OT-990


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδία, το πηρα κ εγώ το κινητάκι κ πραγματικά ειναι πάρα πολύ κάλο. Έχω μια παρατηριση μόνο. το δικό μου δεν παίζει με αλλα ακουστικά παρα μονο με τα δικά του. Ειναι προβλιματικη η συσκευή μου ή συμβαίνει σε όλους;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 620
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ το παρατήρησα αυτό. Δεν παίζουν τα ακουστικά από Nokia και LG P500. Δεν νομίζω πως είναι πρόβλημα όμως.
Link to comment
Share on other sites

gms και kostast1 ευχαριστω πολυ για τις απαντισεις... DOA δεν παιζει δυστιχως αλλα...

Πριν παρω φωτια και παω στο μαγαζακι με ασχημες διαθεσεις εκανα τα εξης.

Αλλαγη sim με μια καινουρια... Αλλος αριθμος δεν πειραζει, δοκιμαστικα.

Μορφοποιηση sd...

Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

 

Για την ωρα εχει στρωσει, οποτε το τεσταρω κι αυριο γιατι ενδεχομενως να την ειχα κανει εγω τη βλακεια. I ll be in touch για οτι νεοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι στα μείων του πάντως το να μιν μπορεί να συνδεθεί πχ σε εξωτερικό ενισχυτή

 

:eek: Γιατί δεν μπορεί; Με jack 3,5mm στην έξοδο των ακουστικών; Ακουστικά που να μην είναι hands free έχεις δοκιμάσει; Εγώ όχι ακόμα, τι παίζει;

Edited by gms
Link to comment
Share on other sites

@Alca_ot_990

Αν και λιγο παραξενο,ελπιζω να στρωση φιλε.

 

Παιδια σχετικα μα τα ακουστικα,ειναι τελειως κουλο να μην τα παιζει ολα.....δοκιμασα 2 διαφορετικα

μολις και ολα οκ,σε μουσικη παντα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το συνδέσα σε ένά ζευγάρι που έχω κ δεν έπαιξε. δεν έχω άλλο για να πιραματιστω. θα δοκιμάσω αυριο με άλλο ζευγάρι. ελπίζω να μην μου έχει πρόβλημα το κινητάκι :( δεν θέλω να τρέχω για αντικαταστάσεις ...
Link to comment
Share on other sites

@ LEF: Κανονικά δεν θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα με ακουστικά. Ούτε με τον ενισχητή.

 

Στις κλήσεις, σας έχει κάνει κανείς συνομιλητής παράπονο ότι δεν ακούγεστε καλά, ότι ακούγετε η φωνή σας παραμορφωμένα ή έχετε παρατηρήσει να σας ζητάν συχνά να επαναλάβετε γιατί δεν καταλαβαίνουν τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Έχω διαβάσει σε forum κάποιον να γράφει ότι γενικώς τα android λόγω λειτουργικού δεν υποστηρίζουν βιντεοκλήση αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό γιατί νομίζω πως υπάρχουν συσκευές android με βιντεοκλήση.
Link to comment
Share on other sites

υποστηριζει βιντεοκλησεις?? επειδη καπου ειδα οτι εχει μπροστινη καμερα.

 

Μερικά ποστ παραπάνω...

 

Katβασε απο το μαρκετ το tango που κανει meso wifi και σε αλλα κινητα αλλα και υπολογιστες .αν θες το fring μονο για κινητα. Πριν ξεκινησεις αυτα τα προγραμματα πηγαινε στο μενου της καμερας και επελεψε την μπροστινη καμερα και μετα κλεισε το μενου .μετα αρχισε τα προαναφερθεντα προγραματα .ΟΤαν αρχισει η κληση θα παιρνει εικονα απο την μπροστα καμερα κανονικα.

Ελπιζω να βοηθισα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ανάμεσα στο alcatel και το Sony Ericsson XPERIA X8 .

 

Πιο βγάζει καλύτερες φωτογραφίες? Και γενικά εσείς πιο προτείνεται.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Έχω διαβάσει σε forum κάποιον να γράφει ότι γενικώς τα android λόγω λειτουργικού δεν υποστηρίζουν βιντεοκλήση αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό γιατί νομίζω πως υπάρχουν συσκευές android με βιντεοκλήση.

 

To συγκεκριμενο δεν υποστηριζει αν και εχει καμερα μπροστα.

Και φυσικα υπαρχουν αντροιντ που κανουν βιντεοκληση κανονικοτατα πχ samsung galaxy s2.

Kai προχειρα δειγματα απο την καμερα,τραβαει και πολυ καλυτερα ειδικα μερα.

 

 

 

http://img689.imageshack.us/img689/4497/img20111122203029.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

http://img835.imageshack.us/img835/4606/img20111122202935.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

βεβαια να πούμε πως αν και δεν υποστηρίζει σήμερα βιντεοκλήσεις δεν αποκλείεται αυτό να γίνει σε μελλοντική αναβάθμιση (ίσως στο επερχόμενο 2.3). Η ύπαρξη του hardware δεν το αποκλείει ουτε το επιβεβαιώνει.

 

Το άλλο θέμα είναι η μπροστινή καμερα τελικά κάπου να χρησιμεύει, πχ στο skype!? Νομίζω η τρέχουσα εκδοση skype client για androoid δεν υποστηρίζει για το ΟΤ990 βιντεοκλείσεις. Οπότε πάλι τζίφος. Και εδώ ελπίζουμε σε μια μελοντική αναβάθμιση.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις φωτογραφίες που ανέβασες,

 

κάτι ακόμη, τα χρώματα της οθόνης π.χ. 16εκ. έχουν σχέση με την ποιότητα της φωτογραφίας ?

Link to comment
Share on other sites

το πηρα...το τηλεφωνο τα σπαει...για τα λεφτα του ειναι τελειο...καλυτερο απο το lg optimus one p500

 

στο skype σου κανει videoκληση?

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

στο skype σου κανει videoκληση?

 

Φιλε οχι δεν κανει απο skype δυστηχως.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις φωτογραφίες που ανέβασες,

 

κάτι ακόμη, τα χρώματα της οθόνης π.χ. 16εκ. έχουν σχέση με την ποιότητα της φωτογραφίας ?

 

OXI εχει να κανει κυριως με την απεικονιση της φωτογραφιας ,αλλα η ποιοτητα του φακου ειναι που μετραει για καλες φωτογραφιες,γιατι παραδειγμα μπορει κανεις να διακρινει σε φωτο αν ειναι 262000 χρωματα η 16000000?:):):)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Να πάνω κ γω μια ερώτηση? Όταν βάζω το κινητό στο άθορυβο δν χτυπάει ειδοποίηση αν έρθει μνμ. Δοναει αμα με καλέσει κάποιος αλλά όταν έρθει μνμ, τίποτα.. Τι γίνεται?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms (τπτ, κ, γτ, κλπ)

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

με το app vtok κανει βιντεοκλησεις και μεσω google talk με την πατεντα που σας ειπα πριν για την μπροστινη καμερα ,δουλευει ρολοι:):):):)
Link to comment
Share on other sites

Να πάνω κ γω μια ερώτηση? Όταν βάζω το κινητό στο άθορυβο δν χτυπάει ειδοποίηση αν έρθει μνμ. Δοναει αμα με καλέσει κάποιος αλλά όταν έρθει μνμ, τίποτα.. Τι γίνεται?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms (τπτ, κ, γτ, κλπ)

 

θα πας στο μενου ΗΧΟΣ και εκει που λεει δονηση τσεκαρεις ΠΑΝΤΑ το αποθηκευης και εισαι οκ οποτε οταν εχεις μυνημα θα εχεις δονηση,παντου και στο αθορυβο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

θα πας στο μενου ΗΧΟΣ και εκει που λεει δονηση τσεκαρεις ΠΑΝΤΑ το αποθηκευης και εισαι οκ οποτε οταν εχεις μυνημα θα εχεις δονηση,παντου και στο αθορυβο.

Το έχω κάνει. Λαμβάνει μήνυμα αλλά δεν χτυπάει. Μόνο το δείχνει στην οθόνη..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...