Jump to content

[Επίσημο] Alcatel OT-990


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 620
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα ξερουμε ποσο ζυγιζει; Ψαχνω παντου το βαρος και δεν το βρισκω!

144 gr.

http://www.alcatelonetouch.com/news/pressroom/alcatel_onetouch_990.html

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το βρηκα τελικα μετα απο ψαξιμο. Πολυ βαρυ ρε παιδια! 145 gr, οταν το Wildfire S ζυγιζει 105!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το βρηκα τελικα μετα απο ψαξιμο. Πολυ βαρυ ρε παιδια! 145 gr, οταν το Wildfire S ζυγιζει 105!

 

Σαν τα παλιά καράβια,βαρύ πράμα(πχ.ΠΟΡΤΟ ΛΑΦΙΑ....:lol::lol:),αντέχουν στις φουρτούνες......:lol:

Το έχω συνηθήσει πάντως γιατί είναι πολύ στιβαρό.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτήσω έχει 3 κουμπάκια αφής ?(από ότι φαίνεται στην εικόνα)...αυτά τα φοβάμαι ότι θα χαλάσουν (θα κολλήσουν το κινητό)...

θέλω να το πάρω και εγω το κινητό καλό μου φαίνεται για τα λεφτά του...(θα περιμένω λίγο για να διαβάσω και άλλα σχόλια).:-)

Link to comment
Share on other sites

Ρε ****το περναω εφαρμογες κ παιχνιδια κ γεμιζει συνεχεια ,μπαινω σε οσα τα επιτρεπουν κ το γυρναω στο να τα μετακινηση στην καρτα ,δεν υπαρχει επιλογη απο την αρχη να αποθηκευοντε ολα στη καρτα ?

Παιδια αυτο ειναι εκνευριςτηκο δηλαδη πρεπει να σβηνω κ να περναω αλλο ? Τι στο καλο τοτε χερονται το android μερικοι...

Flash player τελικα δεν εχει ?

Επισης τι θα γινει ρε παιδια οι πιο πολλες εφαρμογες παιχνιδια σου πετανε ενα σωρο πραγματα μπας κ μπεις στο ιντερνετ , το κινητο ειναι για την κοπελα μου κ χτες τη νυχτα κατα τις 5 η ωρα σταλθηκε μηνυμα οτι ενεργοποιηθηκε για μια μερα το ιντρνετ με 1ε κτλ κτλ ,η ερωτηση μου ειναι εξης ? Χωρις ιντερνετ δηλαδη adnroid σε φυσιολογικη λειτουργια δεν παιζει ?

 

1) ε για αυτό υπάρχουν 4214 διαφορετικές συσκευές , άλλες έχουν άφθονο χώρο και δεν γεμίζει το κινητό

2) flash player κατεβάζεις από το μάρκετ (αν έχει το κινητό android 2.2 και μετά)

3) τα περισσότερα που έχεις κατεβάσει , λογικά είναι free, και αυτό σημαίνει ότι έχουν (συνήθως) διαφημίσεις, για να μην συνδέετε το κινήτό στο ιντερνετ πατάς το κουμπί Power για 2-3 δευτερόλεπτα, σου βγάζει μενου και πατάς στο ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΔΙΚΤΥΟΥ, απενεργοποιεί (αν είναι ενεργό) το κατέβασμα δεδομένων από 3g κλπ κλπ.

 

Ψάξτε το λίγο το θέμα και μετά κράξτε :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια καταστηματα πωλειται το τηλεφωνο ρε παιδια?

Κατι ακουσα για public.

Το εχετε βρει πουθενα Live?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια καταστηματα πωλειται το τηλεφωνο ρε παιδια?

Κατι ακουσα για public.

Το εχετε βρει πουθενα Live?

 

MEDIAMARKT υπάρχει και Live demo συσκευή.(149 €)

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά το 990 το φτιάχνει η TCL( http://tclcom.tcl.com/eng/ ) είναι πολύ ποιοτικό και στιβαρό,προσεγμένη κατασκευή πραγματικά και στα χρήματα αυτά αξίζει αρκετά.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για να μάθω το Android και μου φαίνεται πολύ καλό.

Κατέβασα το software από το site της Alcatel αλλά δεν μπορώ να το συνδέσω με το PC μου που τρέχει Windows XP SP3 Ελληνικά.

Φαίνεται να είνα θέμα Drivers (Quallcomm HSUSB) γιατί δεν το βλέπει. Κατάφερα μόνο να δεί την MicroSD...

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Δεν αντέχω κινητόο που δεν μπορώ να το συνδέσω με PC!

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα το πρωι απο τα multirama με 139 ευρω.:p

Ειχα και 2 gb μνημη μεσα,αν και μου ειπαν απο το καταστημα οτι δεν εχει:wacko:

 

Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες,εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης,και γενικα αν εξαιρεσουμε την καμερα πιστευω οτι το κινητο για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο.

Περισοτερα αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα το πρωι απο τα multirama με 139 ευρω.:p

Ειχα και 2 gb μνημη μεσα,αν και μου ειπαν απο το καταστημα οτι δεν εχει:wacko:

 

Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες,εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης,και γενικα αν εξαιρεσουμε την καμερα πιστευω οτι το κινητο για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο.

Περισοτερα αυριο.

Σε ότι αφορά την κάμερα είναι σίγουρα pure Android(σχεδόν αυτούσια με του Nexus S ως προς το interface-σε απόδοση η κάμερα του Nexus S καλύτερη) και θέλει ενα τρικ,βάλε την ρύθμιση σε φως ημέρας γιατί στο αυτόματο(όπως και στο Nexus S) είναι ψυχρα τα χρώματα και στην προεπισκόπιση αλλά και το αποτέλεσμα στον υπολογιστή..;)

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά την κάμερα είναι σίγουρα pure Android(σχεδόν αυτούσια με του Nexus S ως προς το interface-σε απόδοση η κάμερα του Nexus S καλύτερη) και θέλει ενα τρικ,βάλε την ρύθμιση σε φως ημέρας γιατί στο αυτόματο(όπως και στο Nexus S) είναι ψυχρα τα χρώματα και στην προεπισκόπιση αλλά και το αποτέλεσμα στον υπολογιστή..;)

 

Ωραια,θα το δοκιμασω μπας και βελτιωθει λιγο.

 

Και κατι αλλο πολυ συμαντικο για το συγκεκριμρνο android.

Υπαρχει δυνατοτητα να κατεβασεις προγραμα συνδεσης του κινητου με τον υπολογιστη για μεταφορα αρχειων επαφων κτλ.

Το αρχειο υπαρχει μεσα στην επισημη σελιδα της alcatel.

 

Το γραφω αυτο γιατι υπαρχουν πολλοι που αντιμετοπιζουν αυτο το προβλημα με τις συσκευες τους.

Link to comment
Share on other sites

...καλυτερο απο το lg optimus one p500

 

Καλησπέρα. Επειδή είμαι μεταξύ των Alcatel OT 990 και LG Optimus One p500 μπορείς να μου πεις σε ποια σημεία το βρίσκεις καλύτερο; Από μπαταρία τα δύο κινητά συγκρινόμενα τι λένε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή είμαι μεταξύ των Alcatel OT 990 και LG Optimus One p500 μπορείς να μου πεις σε ποια σημεία το βρίσκεις καλύτερο; Από μπαταρία τα δύο κινητά συγκρινόμενα τι λένε;

 

Για το lg δεν ξερω,to alcatel παντως κραταει ανετα 2 μερες (ανοιχτο το βραδυ) με κανονικη χρηση.(κλησεις,wi-fi,gps,games)

 

Και γενικα σαν κινητο ειναι το απολυτο valeu for money;)

Link to comment
Share on other sites

1

2) flash player κατεβάζεις από το μάρκετ (αν έχει το κινητό android 2.2 και μετά)

 

δλδ αν βαλω τον φλας απο το μαρκετ μετα το κινητό μπορει να παίξει πχ αντ1 web tv? η farmville στο fb?? το εχεις δοκιμάσει??

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το τηλέφωνο εδώ και 2 ημέρες και σήμερα ανακάλυψα το εξής:

Όταν έχεις συνδεδεμένα τα ακουστικά και σε καλεί κάποιος, ο ήχος κλήσης ακούγεται μόνο από τα ακουστικά και όχι από το ηχείο του τηλεφώνου. Αυτό είναι πρόβλημα όταν θέλεις να χρησιμοποιείς hands free.. Έχω ψάξει όλες τις ρυθμίσεις, το ίδιο και στο κατάστημα (Saturn), αλλά δεν βρήκαμε λύση. Οι πωλητές στο κατάστημα έκαναν επί τόπου δοκιμή και σε άλλη συσκευή που είχε επίσης Android 2.2, με το ίδιο αποτέλεσμα, οπότε μου είπαν ότι ίσως είναι θέμα Android και όχι συσκευής.

Μήπως έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό το πρόβλημα;

Επίσης, επειδή είναι το 1ο μου Android τηλέφωνο και δεν έχω εμπειρία (iPhone user), μπορώ να αναβαθμίσω σε 2.3; Μου είπαν ότι πρέπει να βγάλει την έκδοση η Alcatel, αλλά αναρωτιέμαι μήπως αυτό δεν ευσταθεί..

Κάθε βοήθεια είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη :-)

 

ΥΓ: Οφείλω να προσθέσω ότι κατά τη γνώμη μου η συσκευή για τα λεφτά της δίνει πάρα πολλά, πολύ καλή εμπειρία χρήσης και χρόνος απόκρισης.

Link to comment
Share on other sites

δλδ αν βαλω τον φλας απο το μαρκετ μετα το κινητό μπορει να παίξει πχ αντ1 web tv? η farmville στο fb?? το εχεις δοκιμάσει??

 

Εγω που αρχικα δοκιμασα χωρις flash player και μετα με flash player ως διαφορα ειδα το οτι πλεον εβλεπες το καθε σα'ι'τ οπως το βλεπεις στον υπολογιστη.

Πριν το βαλω αρκετα στοιχεια της καθε σελιδας δεν φαινοντουσαν (βιντεο,κινουμενες εικονες κτλ.)

Farmille δεν παιζω και δεν βλεπω και τηλεοραση:p για να σου πω.

 

Παντος μετα το flash δεν ειχα κανενα προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό,ξέρει κάποιος από τους χρήστες αν μπορώ να εγκαταστήσω το skype και να μιλάω κανονικά και χρησιμοποιώντας και βιντεοκλήση;Επίσης επειδή με ενδιαφέρει να λαμβάνω και να στέλνω email μέσω yahoo,θα μπορώ να τα λαμβάνω με ειδοποίηση σαν sms στο κινητό;

Είναι η πρώτη φορά που θα αγοράσω smartphone γι'αυτό συγχωρέστε με για τις ερωτήσεις.:OΑπλά με ενδιαφέρουν πιο πολύ από όλες τις εφαρμογές,τα email και το skype.Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το lg optimus me p350.Θα ήθελα να ξέρω ποιο από τα δύο είναι καλύτερο γι'αυτές τις δύο εφαρμογές. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό,ξέρει κάποιος από τους χρήστες αν μπορώ να εγκαταστήσω το skype και να μιλάω κανονικά και χρησιμοποιώντας και βιντεοκλήση;Επίσης επειδή με ενδιαφέρει να λαμβάνω και να στέλνω email μέσω yahoo,θα μπορώ να τα λαμβάνω με ειδοποίηση σαν sms στο κινητό;

Είναι η πρώτη φορά που θα αγοράσω smartphone γι'αυτό συγχωρέστε με για τις ερωτήσεις.:OΑπλά με ενδιαφέρουν πιο πολύ από όλες τις εφαρμογές,τα email και το skype.Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το lg optimus me p350.Θα ήθελα να ξέρω ποιο από τα δύο είναι καλύτερο γι'αυτές τις δύο εφαρμογές. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Καταρχην στο lg optimus me p350 με την οθονουλα που εχει δεν θα βλεπεις και πολλα.....:)

Η μερα με την νυχτα ειναι τα 2 κινητα,με καλυτερο παντου το 990 πιστευω.

Παντου καλυτερο και με διαφορα σε πολλα σημεια αρχη γενομενου την οθονη,και την ποιοτητα κατασκευης.

Βεβαια θα προτεινα μια βολτα σε καποιο μεγαλο καταστημα να τα δεις και τα 2 απο κοντα για να καταλαβεις ποσο μεγαλη ειναι η διαφορα.

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην στο lg optimus me p350 με την οθονουλα που εχει δεν θα βλεπεις και πολλα.....:)

Η μερα με την νυχτα ειναι τα 2 κινητα,με καλυτερο παντου το 990 πιστευω.

Παντου καλυτερο και με διαφορα σε πολλα σημεια αρχη γενομενου την οθονη,και την ποιοτητα κατασκευης.

Βεβαια θα προτεινα μια βολτα σε καποιο μεγαλο καταστημα να τα δεις και τα 2 απο κοντα για να καταλαβεις ποσο μεγαλη ειναι η διαφορα.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση..:) Γνωρίζεις αν θα είμαι καλυμμένη στο alcatel όσον αφορά το skype και το yahoo mail?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...