Jump to content

[ROM] Ginger Stir Fry / Blue Ginger for ZTE BLADE


kogos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 645
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ανεβάζω και το wallpaper του θεματος για οποιον το θέλει.
Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

To τσίμπησα και εγώ και είναι και γ@μώ!! Thanks a lot!

Ερώτηση άσχετου: πως αλλάζω το icons στην μπάρα για να είναι όπως αυτά στην πρώτη screenshot?

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

μόνο να προσθέσω πως αν κάποιος θέλει να γυρίσει στο default theme ή να βάλει άλλο theme, πιθανόν να χρειαστεί wipe dalvik

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry αν ρωτάω κάτι αυτονόητο αλλά δεν έχω αλλάξει ποτέ theme σε κάποια ROM.

Κατεβάζω το zip και μετά τι κάνω?

Από το clockwork γίνεται η δουλειά?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε με κάποιο τρόπο να βάλουμε στην CM7 να εμφανίζεται το σύμβολο "Ε", "G" ή "H"? πάνω από τις μπάρες σήματος ακριβώς όπως στην Ginger?
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε με κάποιο τρόπο να βάλουμε στην CM7 να εμφανίζεται το σύμβολο "Ε", "G" ή "H"? πάνω από τις μπάρες σήματος ακριβώς όπως στην Ginger?

 

από Σεπτέμβρι και μετά μπορεί να προστεθεί και αυτό στην CM7 που θα μπορεί ο kernel να δηλώσει το δίκτυο... Και μόνο σε περίπτωση που η CM team συνεχίσει το blade dev με βάση τον kernel της ZTE (που το εύχομαι)...

 

για τώρα, δεν μπορούμε, εκτός κι αν κάποιος dev έχει φτιάξει κανένα ril lib που να μπορεί να το κάνει με τον kernel της CM και δεν το γνωρίζω.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Τελειώνει και ο 2ος κύκλος φόρτισης της μπαταρίας μετά το wipe, πράγμα που σημαίνει "θεωρητικά;" ότι θα πρέπει να αρχίσει να κρατά παραπάνω... για την ώρα όμως είναι πάααααααρα πολύ μακρυά από εδώ, αλλά και από εδώ που είναι την προηγούμενη εβδομάδα, ενώ αυτή τη στιγμή μετά από 1η 18ώρες βρίσκεται μόλις στο 11% :confused:
Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

αν η δεις πως η CM7 σου καταναλώνει λιγότερη μπαταρία, τότε γιατί δεν γυρίζεις στην CM? Είναι παράξενο πάντως που σου τρώει τόσο πολύ μπαταρία η GSF, αλλά φαίνεται πως υπάρχουν και εξαιρέσεις...

 

Αν τελικά γυρίσεις σε CM, πες μας πως είναι η μπαταρία στις τελευταίες nightlies, αν και ίσως καλύτερα να το ποστάρεις εδώ για να μην βγει offtopic. Έχω πάντως περιέργεια να μάθω.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Σε σας δηλαδή κρατάει η μπαταρία πάνω από μία μέρα?

Εμένα μου βγάζει με το ζόρι τα 3/4 της μέρας.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Σε σας δηλαδή κρατάει η μπαταρία πάνω από μία μέρα?

Εμένα μου βγάζει με το ζόρι τα 3/4 της μέρας.

 

2-3 μέρες συνήθως... με wifi καμιά ώρα κάθε μέρα (ίσως και παραπάνω), μουσική κανά μισάωρο κάθε μέρα, και κλίσεις περίπου 30-45 λεπτά κάθε μέρα.

 

α, και gps navigation περίπου 20λεπτά ημερησίως.

 

Οι περισσότεροι που την έχουν δοκιμάσει μιλούν για 2 φορές καλύτερη αυτονομία από τις CM

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να βιαστώ αλλά για την ώρα μου κρατά λιγότερο από την CM7-RC1 και από την άλλη κάθε λίγο και λιγάκι να κάνω wipe δε λέει...

kogos πια ver της GSF φοράς? την b18 ή παλαιότερη??

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν τπτ bugs σε επιπεδο κανονικης λειτουργιας της ΡΟΜ...?

δλδ wifi, gps, κλησεις,μηνυματα κλπ...?

Σκεφτομαι να την βαλω..

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν τπτ bugs σε επιπεδο κανονικης λειτουργιας της ΡΟΜ...?

δλδ wifi, gps, κλησεις,μηνυματα κλπ...?

Σκεφτομαι να την βαλω..

 

Μπα τίποτα, μια χαρά είναι και γρήγορη. Μια εβδομάδα που την έχω δεν έχει κάνει το παραμικρό κόλλημα.

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αφου βαλω ολο το zip στην sd με την ρομ την μετατροπη σε gen2 κτλ, το κανω unzip απο το κινητο ή το pc?

Και μετα απλα ανοιγω με menu,+,power κ τελος ή θα πρεπει να ψαξω στην sd για να κανω καποιο αρχειο εγκατασταση..?

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κατεβάσει το TPT για την μετατροπή από Gen1 σε Gen2, τότε το μόνοπου έχεις να κάνεις είναι να κάνεις unzip τον φάκελο "image" όπως είναι μέσα στην SD και μετά να ανάψεις το κινητό πατώντας ταυτόχρονα "Power", "Volume +" και "Menu".

 

Αν τώρα έχεις κατεβάσει το απλό zip που έχει μόνο τη ROM και το κινητό σου είναι Gen1, πρώτα θα κατεβάσεις ένα Gen1 to Gen2 TPT image και αφού το τρέξεις όπως σου είπα παραπάνω, θα ανάψεις το Blade πατώντας "Power" και "Volume -" και μέσα απο το menu του Clockwork θα πας Install zip from SD card> Choose Zip> διαλέγεις το αρχείο zip(χωρίς να έχεις κανει πρώτα unzip) και πατάς install....μετά περιμένεις και έχει GSF! :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει το zip που εχει μεσα και τη μετατροπη απο gen1 σε gen2...

Αλλα ειναι η β17...για να βαλω μετα την 18 απλα θα κατεβασω το απλο αρχειο της Β18 για gen2 κινητα εεε?

Edited by makinen20
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως έχεις κατεβάσει το zip που περιέχει μόνο τη ROM...κατλεβασε αυτό.

 

Για να πας σε B18 πρέπει να κάνεις τη δεύτερη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο κατεβασα...το β17-tpt...

Τι εννοεις δευτερη διαδικασια...?

Την απλη μεσω CWM, χωρις wipe κ τετοια..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το B17 TPT μόλις το κατέβασα κι εγώ και έχει κανονικά μέσα φάκελο image...

 

Δεύτερη διαδικασία εννοώ το flash από CWM...και νομίζω πως όντως από Β17 σε Β18 δε χρειάζεται wipe.

Link to comment
Share on other sites

Απλα εγω μπερδευτηκα πριν και κατεβασα λαθος αρχειο...διορθωσα και το ποστ μου....

Το πεταω μεσα στην sd κανω unzip και κλεινω...

Link to comment
Share on other sites

Σε σας δηλαδή κρατάει η μπαταρία πάνω από μία μέρα?

Εμένα μου βγάζει με το ζόρι τα 3/4 της μέρας.

 

Blue ginger-3 μέρες χαλαρά (ύστερα απο 3 φορτίσεις και battery calibration) με τουλάχιστον 1 ώρα την ημέρα σε κλήσεις ,3g δεδομένα ανοιχτά συνεχώς,λίγο wifi,uptdates,mail,ελάχιστο gaming κλπ.

Πριν τη βάλω έκανα full wipe+format.

THL W200

Huawei Honor

Ideos X5/Cyanogen 2.3.5/1.5Ghz

Zte Blade/512Ram/Blue Ginger V5

Link to comment
Share on other sites

ok μπήκα και εγώ στη 3η φόρτιση, έχω κάνει full-wipe & wipe battery stats και η χρήση είναι περίπου ίδια με την δική σου. Λογικά λοιπόν από την επόμενη φόρτιση θα πρέπει να δείξει την πραγματική διάρκεια της μπαταρίας.
Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [ROM] Ginger Stir Fry / Blue Ginger for ZTE BLADE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...