Jump to content

[ROM] Ginger Stir Fry / Blue Ginger for ZTE BLADE


kogos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δίνουν αυτές οι rom δυνατότητα μεταφοράς του dalvik cache στην sd όπως με την CM7??

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 645
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα την Blue Ginger v5. Είναι η πρώτη μου επαφή με gen2 αφου έρχομαι απο SS gen1. Ωραία φαίνεται. Να δούμε. Ψήνομαι να δοκιμάσω και την ginger stir fry 16...
Link to comment
Share on other sites

To htc ime δεν παιζει σε αυτη τη ρομ?καποιο παρομοιο πληκτρολογιο γτ το ειχα συνηθισει αυτο ευχαριστω

 

Για όποιον θέλει htc ime είναι αυτό http://android.modaco.com/topic/318710-06dec-v27-2122-htc-ime-mod-by-jonasl-repacked-for-the-blade/ παίζει και σε gsf και σε blue ginger.

THL W200

Huawei Honor

Ideos X5/Cyanogen 2.3.5/1.5Ghz

Zte Blade/512Ram/Blue Ginger V5

Link to comment
Share on other sites

Nαι......

 

Sent from a Galaxy far far away...

 

Μπορείς να με κατευθύνεις στο πως να το κάνω?

 

Η γνωστή εφαρμογή από το μάρκετ που το κάνει σε CM7 λειτουργεί?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Beta 17 released. http://android.modaco.com/topic/342009-romgen2zte-gingerbread-ginger-stir-fry/

Better Battery Stats. Better language support. Updated Maps. More ringtones. Other small changes.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές παρατηρήσεις για την συγκεκριμένη.

- Το power widget υπάρχει τρόπος να το κάνουμε customize όπως στην CM7?? ΠΧ εγώ είχα 2g/3g button και το tethering button και είχα βγάλει το synchronize.

- Υπάρχει τρόπος να κάνω το handcent sms default ώστε να μην μου έρχονται διπλά τα sms?

- Υπάρχει τρόπος να κάνω deafault keyboard το htc_imei ή κάποιο άλλο? Δοκίμασα να φλασάρω το htc_ime_jonasl_hires_27_22_blade_resigned.zip που κατέβασα από το modaco από link που δίνει φίλος σε άλλο thread, αλλά το CWM μου έβγαλε installation aborted!!

- Σε εμένα δεν υπάρχει το lockscreen που έχει η CM7 αλλά έχει αυτό που υπήρχε και στην SS5, έτσι πρέπει να είναι??

Είχα καλομάθει στην άπειρη παραμετροποίηση που είχε η CM7 και τώρα μου φαίνεται να έχω γυρίσει λίγο πίσω, κάτι σαν SSR5 :X

 

Κατά τ' άλλα μια χαρά πάει, είναι γρήγορη, δεν καταλαβαίνεις διαφορά σε σχέση με την CM7 (oc στα 710 που την είχα). Περιμένω να δω την περίφημη διάρκεια της μπαταρίας, αφού πρώτα την αδειάσω και κάνω wipe battery stats, αφού έχω αλλάξει kernel, rom etc.

 

ΥΓ Εάν θελήσω να γυρίσω πίσω στην CM7-RC1 που είχα μετά τα wipe μπορώ να κάνω restore το backup που κράτησα από CWM (Gen1 με μετατροπέα) ή θα υπάρχει πρόβλημα επειδή το κινητό είναι πλέον Gen2??

Ευχαριστώ.

Edited by amazed
Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

φίλε kogos μπορείς να ξανανεβάσεις το λινκ με τα θέματα της Ginger? γιατί δεν το βρίσκω...
Link to comment
Share on other sites

φίλε kogos μπορείς να ξανανεβάσεις το λινκ με τα θέματα της Ginger? γιατί δεν το βρίσκω...

 

http://android.modaco.com/topic/342628-gingerbread-goodies-updated-060711/

θα πρέπει να βρεις theme συμβατό με την beta που έχεις...

 

και μπορείς πάντα να φτιάξεις εύκολα και δικά σου: http://uot.dakra.lt/kitchen/

 

 

Μερικές παρατηρήσεις για την συγκεκριμένη.

- Το power widget υπάρχει τρόπος να το κάνουμε customize όπως στην CM7?? ΠΧ εγώ είχα 2g/3g button και το tethering button και είχα βγάλει το synchronize.

- Υπάρχει τρόπος να κάνω το handcent sms default ώστε να μην μου έρχονται διπλά τα sms?

- Υπάρχει τρόπος να κάνω deafault keyboard το htc_imei ή κάποιο άλλο? Δοκίμασα να φλασάρω το htc_ime_jonasl_hires_27_22_blade_resigned.zip που κατέβασα από το modaco από link που δίνει φίλος σε άλλο thread, αλλά το CWM μου έβγαλε installation aborted!!

- Σε εμένα δεν υπάρχει το lockscreen που έχει η CM7 αλλά έχει αυτό που υπήρχε και στην SS5, έτσι πρέπει να είναι??

Είχα καλομάθει στην άπειρη παραμετροποίηση που είχε η CM7 και τώρα μου φαίνεται να έχω γυρίσει λίγο πίσω, κάτι σαν SSR5 :X

 

Κατά τ' άλλα μια χαρά πάει, είναι γρήγορη, δεν καταλαβαίνεις διαφορά σε σχέση με την CM7 (oc στα 710 που την είχα). Περιμένω να δω την περίφημη διάρκεια της μπαταρίας, αφού πρώτα την αδειάσω και κάνω wipe battery stats, αφού έχω αλλάξει kernel, rom etc.

 

ΥΓ Εάν θελήσω να γυρίσω πίσω στην CM7-RC1 που είχα μετά τα wipe μπορώ να κάνω restore το backup που κράτησα από CWM (Gen1 με μετατροπέα) ή θα υπάρχει πρόβλημα επειδή το κινητό είναι πλέον Gen2??

Ευχαριστώ.

 

- το power widget δεν αλλάζει... κατέβασε το widgetsoid (free) για αυτές και ακόμα περισσότερες επιλογές.

- δεν νομίζω να μην μπορείς να κάνεις το handcent default... δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ γιατί να μην μπορείς.

-

Για όποιον θέλει htc ime είναι αυτό http://android.modaco.com/topic/318710-06dec-v27-2122-htc-ime-mod-by-jonasl-repacked-for-the-blade/ παίζει και σε gsf και σε blue ginger.
δεν το βάζεις με CWM, αλλά κάνεις install τα apk κανονικά από το κινητό

- Τα lockscreens είναι τα defaults του android 2.3.4... οπότε έτσι είναι σε όλους.

 

Αν θελήσεις να κάνεις restore θα υπάρξει πρόβλημα... αν είχες κρατήσει backup με titanium θα μπορούσες να βάλεις μια καθαρή CM7 χωρίς converter και να επαναφέρεις τα προγράμματά σου.

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

http://android.modaco.com/topic/342628-gingerbread-goodies-updated-060711/

θα πρέπει να βρεις theme συμβατό με την beta που έχεις...

 

και μπορείς πάντα να φτιάξεις εύκολα και δικά σου: http://uot.dakra.lt/kitchen/

 

θέλω να βάλω την 17 εκδοση και να βάλω το Rockstarzzz's - HybridHoney Supreme Theme που ειναι δοκιμασμενο στην 12... υπαρχει δηλαδη περιπτωση να μη δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω δυο θεματα που εχω φτιαξει για την gingerstirfly.

1) ginger stir fly b15 colour theme http://www.4shared.com/file/0LXaKRLU/ginger_stir_flyb15-colour_them.html

 

 

[ATTACH]21412[/ATTACH] [ATTACH]21413[/ATTACH] [ATTACH]21414[/ATTACH] [ATTACH]21411[/ATTACH] [ATTACH]21415[/ATTACH]

Edited by jonskil
Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

2) ginger stir fly b15 green theme http://www.4shared.com/file/Q46Q5jWt/ginger_stir_fly-green_theme.html

 

[ATTACH]21416[/ATTACH] [ATTACH]21417[/ATTACH] [ATTACH]21418[/ATTACH]

 

Δουλευουν με ολες τις beta ginger stir fly.

Και τα 2 θεματα ειναι βασισμενα στην beta15

Edited by jonskil
Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

θέλω να βάλω την 17 εκδοση και να βάλω το Rockstarzzz's - HybridHoney Supreme Theme που ειναι δοκιμασμενο στην 12... υπαρχει δηλαδη περιπτωση να μη δουλευει?

 

καμία... θα δουλέψει σίγουρα. Αν υπήρχαν όμως βελτιώσεις στο framework.apk από την beta12 μέχρι την beta16 θα τις χάσεις. Δεν θα σου κρασάρει το κινητό ή κάτι τέτοιο, αλλά σε θέμα γραφικών θα είναι όπως η 12... μπορείς να ρωτήσεις και τον Rockstarzzz να σου φτιάξει ένα καινούργιο. Αλλιώς, βάλτο άφοβα

 

Η GSF είναι beta, επομένως, είναι πιθανό κατά διαστήματα να γίνονται μικρές βελτιώσεις για ακόμα μεγαλύτερη αυτονομία μπαταρίας ή επιδόσεων σε αρχεία που αλλάζουν με κάθε theme... επομένως, αν θέλετε ένα theme από παλαιότερη beta, δεν θα έχετε πρόβλημα, απλά είναι πιθανόν να χάσετε αυτές τις μικρές βελτιώσεις.

 

@ jonskil... τα θεματάκια είναι super... ειδικά το colored... αν είναι εύκολο να αναφέρει όποιος ανεβάζει themes σε πια beta είναι βασισμένα...

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

kogos απλά :respect:

Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις.

 

Επίσημα B17 και είμαι έτοιμος για ταξίδι (3μερο) :rolleyes:

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση, απο stock 2.1 (Gen1) πήγα κατευθείαν σε Ginger Stir Fry και έγινε Gen2 τώρα πώς κάνω repartitioning με windows η TPT ;

 

με TPT....

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

καμία... θα δουλέψει σίγουρα. Αν υπήρχαν όμως βελτιώσεις στο framework.apk από την beta12 μέχρι την beta16 θα τις χάσεις. Δεν θα σου κρασάρει το κινητό ή κάτι τέτοιο, αλλά σε θέμα γραφικών θα είναι όπως η 12... μπορείς να ρωτήσεις και τον Rockstarzzz να σου φτιάξει ένα καινούργιο. Αλλιώς, βάλτο άφοβα

 

Η GSF είναι beta, επομένως, είναι πιθανό κατά διαστήματα να γίνονται μικρές βελτιώσεις για ακόμα μεγαλύτερη αυτονομία μπαταρίας ή επιδόσεων σε αρχεία που αλλάζουν με κάθε theme... επομένως, αν θέλετε ένα theme από παλαιότερη beta, δεν θα έχετε πρόβλημα, απλά είναι πιθανόν να χάσετε αυτές τις μικρές βελτιώσεις.

 

@ jonskil... τα θεματάκια είναι super... ειδικά το colored... αν είναι εύκολο να αναφέρει όποιος ανεβάζει themes σε πια beta είναι βασισμένα...

 

ευχαριστω πολυ Kogos για την βοηθεια σου... μια τελευταια ερωτηση μονο: εβαλα την ginger θα πρεπει να βαλω και πιο καινουργια εκδοση του clockwork ή να αφήσω την ίδια? (εχω την 3.0.1.4)

Link to comment
Share on other sites

με TPT....

Το έκανα "Blade repartition εξοικονομώντας εξτρά 100ΜΒ internal μνήμης" με τις Gen1 Οδηγίες αλλά βγάζει Error για το 136 και το 128, να το παρατήσω μιας και αφου μετακίνησα την davlink στην ext έχω 289 mb

Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου μια απορία, η CM 7 με Overclock στα 748Mhz είναι πιο αργή από την Ginger? :blink: Στα HD Games και στην αναπαραγωγή ταινιών έχει κάποιο πρόβλημα?

 

Και κάτι τελευταίο γιατί έχω μπερδευτεί,

Πριν περάσω την Ginger κάνω Wipe System/Cache και όταν τελειώσει η μπαταρία (~5%) κάνω Wipe τα στατιστικά και είμαι ΟΚ? Για να περάσω θέματα χρειάζεται Wipe Cache?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής προβλημα,αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει

Θέλω να περάσω μια νέα έκδοση CWM άλλα το recovery manager apk κάνει συνεχώς force close.Έχω δοκιμάσει τα πάντα,απο reroot,clear apk cache-reboot,reinstall apk κλπ άλλα μάταια.Το πρόβλημα υπήρχε και με b14,b15 και με blue ginger που χρησιμοποιώ τώρα.Υπάρχει κάποιος τρόπος να ανοίξω το apk ή μπορώ να κάνω install το νέο CWM μέσω CWM? η μήπως δε πάιζει αυτο?

Ευχαριστώ για οποιαδήποτε βοήθεια:)

THL W200

Huawei Honor

Ideos X5/Cyanogen 2.3.5/1.5Ghz

Zte Blade/512Ram/Blue Ginger V5

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω δυο θεματα που εχω φτιαξει για την gingerstirfly.

1) ginger stir fly b15 colour theme http://www.4shared.com/file/0LXaKRLU/ginger_stir_flyb15-colour_them.html

 

 

[ATTACH]21412[/ATTACH] [ATTACH]21413[/ATTACH] [ATTACH]21414[/ATTACH] [ATTACH]21411[/ATTACH] [ATTACH]21415[/ATTACH]

 

την εβαλα φιλε..πολυ καλη μπραβο...

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής προβλημα,αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει

Θέλω να περάσω μια νέα έκδοση CWM άλλα το recovery manager apk κάνει συνεχώς force close.Έχω δοκιμάσει τα πάντα,απο reroot,clear apk cache-reboot,reinstall apk κλπ άλλα μάταια.Το πρόβλημα υπήρχε και με b14,b15 και με blue ginger που χρησιμοποιώ τώρα.Υπάρχει κάποιος τρόπος να ανοίξω το apk ή μπορώ να κάνω install το νέο CWM μέσω CWM? η μήπως δε πάιζει αυτο?

Ευχαριστώ για οποιαδήποτε βοήθεια:)

 

Μόλις κατεβασα το τελευταίο rom manager 4.3.2.4 και εκανα cement flash την τελευταία έκδοση 3.0.2.7 χωρίς προβλημα. Από το μαρκετ κατέβασες το rom manager ή ειναι κανένα πειραγμένο;

 

Sent from my Blade using Tapatalk

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατεβασα το τελευταίο Tom manager 4.3.2.4 και εκανα cement flash την τελευταία έκδοση 3.0.2.7 χωρίς προβλημα. Από το μαρκετ κατέβασες το rom manager ή ειναι κανένα πειραγμένο;

 

Sent from my Blade using Tapatalk

 

Με το rom manager απο το μαρκετ έχω περάσει και εγώ τη 3.0.2.7 αλλα ψάχνοντας είδα οτι υπάρχει και πιο καινούρια έκδοση-4.0.0.5. δες εδώ http://forum.xda-developers.com/archive/index.php/t-915143.html αν όντως στέκει και την περάσεις ,πες μου με πιο τρόπο.

Ευχαριστώ...

THL W200

Huawei Honor

Ideos X5/Cyanogen 2.3.5/1.5Ghz

Zte Blade/512Ram/Blue Ginger V5

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [ROM] Ginger Stir Fry / Blue Ginger for ZTE BLADE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...