Jump to content

[ROM] Ginger Stir Fry / Blue Ginger for ZTE BLADE


kogos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαλτην απο cwm ... θα αντικαταστήσει το υπάρχον

 

Το πως δε ξέρω..:( install zip from sd card ?

THL W200

Huawei Honor

Ideos X5/Cyanogen 2.3.5/1.5Ghz

Zte Blade/512Ram/Blue Ginger V5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 645
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από αρκετό καιρό αντικατέστησα την 13 με την νέα 17.

 

Το μόνο που μου λείπει και θέλω την βοήθεια σας, είναι το Circle Battery.

 

Αν βάλω το Circle Battery without extra options for Power Menu (with CRT Animation) από ΕΔΩ, θα λειτουργεί ?

 

Επίσης σημαίνει ότι θα έχω το υπέροχο CRT animation πάλι ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται οτι αποχερετάμε τη Blue Ginger:( - http://android.modaco.com/topic/342246-rom-blue-ginger-v5/

Προσωπικά τη χρησιμοποιώ 2 μέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Ελπίζω να αλλάξει γνώμη.

THL W200

Huawei Honor

Ideos X5/Cyanogen 2.3.5/1.5Ghz

Zte Blade/512Ram/Blue Ginger V5

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως κάνω τις εφαρμογές να εγκαθίστανται αυτομάτως στην sd χωρίς να το κάνω εγώ για την κάθε μία?

Πρέπει να δημιουργήσω ξεχωριστό partition??

Την μνήμη dalvik πως την μεταφέρω στην sd?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

καλα ο αλλος λεει πως αποχαιρεταμε την ρομ επειδη κατι στραβωσε με τον τυπο..τωρα ο @kogos ποσταρει νεο update σε Β18...changelog εχουμε kogos..?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

καλα ο αλλος λεει πως αποχαιρεταμε την ρομ επειδη κατι στραβωσε με τον τυπο..τωρα ο @kogos ποσταρει νεο update σε Β18...changelog εχουμε kogos..?

 

Αποχερετάμε τη blue ginger,οχι τη gsf που λινκάρει ο φίλος kogos ;)

THL W200

Huawei Honor

Ideos X5/Cyanogen 2.3.5/1.5Ghz

Zte Blade/512Ram/Blue Ginger V5

Link to comment
Share on other sites

Zte emode helper με engineering codes, rom manager integration, terminal (ειχε αφαιρεθεί), flashlight και κατι ακόμα ψιλά. Δεν υπάρχει και η καλύτερη επικοινωνία μεχρι να ηρεμήσουν τα πραμματα αλλά το development συνεχίζεται κανονικά

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την beta 18 με το Rom Manager έκανα restart αλλα δεν βρίσκω το αρχείο για να κάνω εγκατάσταση.

 

Θα πας στο φακελο clockworkmod- download και θα βρεις την rom εκει μεσα.

 

Sent from my ZTE-BLADE

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Ναι το βρήκα αλλα έχει περίεργη διαδρομή.

mnt/sdcard/clockworkmod/download/romshare.deployfu.com//downloads/581/563/.................gsf-blade-b18.........OLE

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο φακελο clockworkmod- download και θα βρεις την rom εκει μεσα.

 

Sent from my ZTE-BLADE

 

εχω την 13 να κανω τα wipes πριν βαλω την 18?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Wipe μονο στην Dalvik Cache κάνω αλλα εγώ πάω σκαλωτά 13-14-15-16-17-18 άσε που νομίζω ότι τσάμπα το κάνω και αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Εγω χωρις τιποτα..κατευθειαν απο 12 ειχα παει 15 και χθες 17 και πτιν λιγο 18...μου φαινεται πιο γρηγορη η 18 η ειναι η ιδεα μου..;

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

μήπως πήρε ο wbaw τις ρυθμίσεις του psyloid πρίν φάει και αυτός το banάκι του και τώρα πάει η 18άρα γρήγορα όπως η blue ginger v5?
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

μήπως πήρε ο wbaw τις ρυθμίσεις του psyloid πρίν φάει και αυτός το banάκι του και τώρα πάει η 18άρα γρήγορα όπως η blue ginger v5?

 

Λες? :lol:

Πάντως θα είναι κρίμα και για αυτούς, και για μας ,αν δεν συνεχίσουν.Είδομεν

Όσο για τη ρομ,ψηφίζω blue ginger-δείχνει πιο γρήγορη σε πολλές εφαρμογές αν και μπορεί να χάνει λίγο στη διάρκεια της μπαταρίας συγκριτικά με gsf.

THL W200

Huawei Honor

Ideos X5/Cyanogen 2.3.5/1.5Ghz

Zte Blade/512Ram/Blue Ginger V5

Link to comment
Share on other sites

Εξερευνόντας τα partitions που δημιουργούνται στην internal memory διαπίστωσα ότι υπάρχουν τα εξής:

 

-Cache (210 mb)

-Data (302 mb)

-System (136 mb)

 

Έτσι μου προκύπτουν οι εξής απορίες :

 

1)Σε τι χρησιμεύει το partition Cache (210mb) ?

2)Που αποθηκεύεται το dalvik cache και τα application data.

3)Η rom είναι 125mb, άρα χάνονται 11mb : Υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε αυτά τα partitions δημιουργώντας τα παρακάτω και εξοικονομώντας χώρο? :

-Cache (0 mb)

-Data (523 mb)

-System (125 mb)

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Εξερευνόντας τα partitions που δημιουργούνται στην internal memory διαπίστωσα ότι υπάρχουν τα εξής:

 

-Cache (210 mb)

-Data (302 mb)

-System (136 mb)

 

Έτσι μου προκύπτουν οι εξής απορίες :

 

1)Σε τι χρησιμεύει το partition Cache (210mb) ?

2)Που αποθηκεύεται το dalvik cache και τα application data.

3)Η rom είναι 125mb, άρα χάνονται 11mb : Υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε αυτά τα partitions δημιουργώντας τα παρακάτω και εξοικονομώντας χώρο? :

-Cache (0 mb)

-Data (523 mb)

-System (125 mb)

Αν δεν κάνω λάθος τα 210mb στην cache δεν είναι πραγματικά, άλλωστε αν τα προσθέσεις όλα μαζί είναι παραπάνω από 512mb που είναι η internal.

Link to comment
Share on other sites

πάει το τόπικ στο μόνακο... το κλείσανε, κριμα

 

μήπως ξέρετε γιατί στην ΒΕΤΑ17 όταν στέλνω μήνυμα εχει σωστή ωρα ενώ όταν λαμβανω εχει λαθος εντελως?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος τα 210mb στην cache δεν είναι πραγματικά, άλλωστε αν τα προσθέσεις όλα μαζί είναι παραπάνω από 512mb που είναι η internal.

 

Ναι σωστός κι εγώ μόλις το παρατήρησα, προσπάθησα να κάνω move το dalvik εκεί με το A2SDGUI αλλά μου έλεγε πως δεν επαρκεί ο χώρος. Τελικά το μετέφερα στο ext partition.

 

Επομένως να υποθέσω πως το πραγματικό μέγεθος του cache partiotion είναι 512 - (302 + 136) = 74 mb??

(η εσωτερική μνήμη είναι ακριβώς 512 mb??)

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

πάει το τόπικ στο μόνακο... το κλείσανε, κριμα

 

ε λογικά θα ανοίξει κάποιο άλλο δεν μπορει...

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστός κι εγώ μόλις το παρατήρησα, προσπάθησα να κάνω move το dalvik εκεί με το A2SDGUI αλλά μου έλεγε πως δεν επαρκεί ο χώρος. Τελικά το μετέφερα στο ext partition.

 

Επομένως να υποθέσω πως το πραγματικό μέγεθος του cache partiotion είναι 512 - (302 + 136) = 74 mb??

(η εσωτερική μνήμη είναι ακριβώς 512 mb??)

Όχι, αν προσθέσεις system+data+cache(πραγματική) πρέπει να βγαίνει γύρω στα 457mb , αλλά για να μην λέω βλακίες περίμενε να μας το εξηγήσει κάποιος που κατέχει το θέμα.;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [ROM] Ginger Stir Fry / Blue Ginger for ZTE BLADE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...