Jump to content

[ROM] Ginger Stir Fry / Blue Ginger for ZTE BLADE


kogos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 645
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε καμία official δεν δουλεύει σε flight mode αν δεν κάνω λάθος.

 

Η GSF είναι official? Επειδή έχει τον kernel της zte?

Το wifi πάντως δουλεύει. Υπάρχει κανένας τρόπος να κάνω και το bluetooth να δουλεύει?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να δώσει λινκ για gsf beta 24;

 

http://android.modaco.com/topic/329856-02may-roms-current-known-available-roms-for-the-zte-blade-gen1/

Κατέβασε όποια σου κάνει ,ανάλογα τι blade εχεις.(gen1 ,gen2 ,τύπο οθόνης)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει η gsf b24 σε αυτή τη λίστα γιατί είναι πολύ παλιά λίστα... και δυστυχώς από αυτούς που την έχουν εγκατεστημένη (την b24) κανείς δεν φιλοτιμήτε να την ανεβάσει κάπου.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει η gsf b24 σε αυτή τη λίστα γιατί είναι πολύ παλιά λίστα... και δυστυχώς από αυτούς που την έχουν εγκατεστημένη (την b24) κανείς δεν φιλοτιμήτε να την ανεβάσει κάπου.

GSFbeta24

Υπενθυμίζω ότι η beta24 έχει πρόβλημα με το sleep mode μετά από μία κλήση, δηλ. αν κάνουμε κλήση σε κάποιο αριθμό ή μας κάνουν κλήση στο τηλ. μετά δεν μπαίνει σε sleep mode με ότι συνεπάγεται αυτό για την διάρκεια της μπαταρίας. Αυτό διορθώνεται φλασάροντας τον Blade kernel 2.6.35 for Gingerbread Leak Version(2.3.4) v2.5.2 από εδώ

Link to comment
Share on other sites

GSFbeta24

Υπενθυμίζω ότι η beta24 έχει πρόβλημα με το sleep mode μετά από μία κλήση, δηλ. αν κάνουμε κλήση σε κάποιο αριθμό ή μας κάνουν κλήση στο τηλ. μετά δεν μπαίνει σε sleep mode με ότι συνεπάγεται αυτό για την διάρκεια της μπαταρίας. Αυτό διορθώνεται φλασάροντας τον Blade kernel 2.6.35 for Gingerbread Leak Version(2.3.4) v2.5.2 από εδώ

Εύγε, και δεν το έβρισκα πουθενά αλλού!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας.Τελικα επειδη ειχα καιρο να μπω υπαρχει κανενα fix για το led που μενει αναμενο στην gsf b27?
Link to comment
Share on other sites

Εύγε, και δεν το έβρισκα πουθενά αλλού!

 

Γεια σας.Τελικα επειδη ειχα καιρο να μπω υπαρχει κανενα fix για το led που μενει αναμενο στην gsf b27?

 

απαντήθηκε μόλις πιο πάνω :)

 

Αυτό διορθώνεται φλασάροντας τον Blade kernel 2.6.35 for Gingerbread Leak Version(2.3.4) v2.5.2 από εδώ

Link to comment
Share on other sites

απαντήθηκε μόλις πιο πάνω :)

 

Αυτό διορθώνεται φλασάροντας τον Blade kernel 2.6.35 for Gingerbread Leak Version(2.3.4) v2.5.2 από εδώ

 

Νομιζω πως δεν ειναι το ιδιο.Αυτο ειναι για την b24 ενω εγω θελω για την b27.Εξαλλου δεν ξερω κατα ποσο ειναι για το ιδιο προβλημα που μιλαμε.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως δεν ειναι το ιδιο.Αυτο ειναι για την b24 ενω εγω θελω για την b27.Εξαλλου δεν ξερω κατα ποσο ειναι για το ιδιο προβλημα που μιλαμε.

 

εμένα στην Β27 το εμφάνισε και έκανα "αναβάθμιση" με τον συγκεκριμένο kernel και διορθώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

εμένα στην Β27 το εμφάνισε και έκανα "αναβάθμιση" με τον συγκεκριμένο kernel και διορθώθηκε.

 

Θα το δοκιμασω και εγω να δουμε.Αυτο το αρχειο κατεβαζω 20110921-blade_2.6.35_universal_converter_2.5.2.zip?Επειδη εχω gen1 και δεν ξερω αν ταιριαζει

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω και εγω να δουμε.Αυτο το αρχειο κατεβαζω 20110921-blade_2.6.35_universal_converter_2.5.2.zip?Επειδη εχω gen1 και δεν ξερω αν ταιριαζει

Κάνει και για gen1 και για gen2. Μην ξεχνάς πριν κάνεις οτιδήποτε να παίρνεις backup από το CWM.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω και εγω να δουμε.Αυτο το αρχειο κατεβαζω 20110921-blade_2.6.35_universal_converter_2.5.2.zip?Επειδη εχω gen1 και δεν ξερω αν ταιριαζει

 

Υπάρχει κάποιος λόγος που θέλεις να το έχεις gen1?

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος λόγος που θέλεις να το έχεις gen1?

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

Κανενας ιδιαιτερος.Απλως επειδη μεχρι τωρα δεν χρειαστηκε να το αλλαξω.Τωρα που θα βγει το ics για blade ομως θα κανω την αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγκατέστησα στον πατέρα μου την Β14 και είναι όλα οκ, αλλά θέλει speed dial. Απ'ότι ξέρω πρέπει να φλασάρω τον zte dialer σωστά?

 

Δεν βρίσκω Link για download.... ¨ολα είναι expired.... HELP ????

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα στον πατέρα μου την Β14 και είναι όλα οκ, αλλά θέλει speed dial. Απ'ότι ξέρω πρέπει να φλασάρω τον zte dialer σωστά?

 

Δεν βρίσκω Link για download.... ¨όλα είναι expired.... HELP ????

Γιατί να βάλεις μία rom η οποία 1ον έχει σταματήσει να αναπτύσσεται και 2ον είναι βασισμένη σε leaked gingerbread rom ενώ έχουν βγει άλλες που βασίζονται στην official gingerbread για το Blade. Προτείνω να βάλεις CM7 ή Swedish Snow.

Τώρα αν ενδιαφέρεσαι μόνο για speed dialer βάλε τον exdialer. Αν θες να φλασάρεις τον ZTE dialer να ξέρεις ότι θα πρέπει να κάνεις πρώτα full wipe με ότι αυτό συνεπάγεται (μπορείς βέβαια να δοκιμάσεις μόνο εκκαθάριση δεδομένων στις εφαρμογές "Επαφές" και "Χώρος αποθήκευσης επαφών" και να ξαναπεράσεις-συγχρονίσεις μετά τις επαφές σου, αλλά δεν ξέρω αν θα δουλέψει χωρίς προβλήματα).

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να βάλεις μία rom η οποία 1ον έχει σταματήσει να αναπτύσσεται και 2ον είναι βασισμένη σε leaked gingerbread rom ενώ έχουν βγει άλλες που βασίζονται στην official gingerbread για το Blade. Προτείνω να βάλεις CM7 ή Swedish Snow.

Τώρα αν ενδιαφέρεσαι μόνο για speed dialer βάλε τον exdialer. Αν θες να φλασάρεις τον ZTE dialer να ξέρεις ότι θα πρέπει να κάνεις πρώτα full wipe με ότι αυτό συνεπάγεται (μπορείς βέβαια να δοκιμάσεις μόνο εκκαθάριση δεδομένων στις εφαρμογές "Επαφές" και "Χώρος αποθήκευσης επαφών" και να ξαναπεράσεις-συγχρονίσεις μετά τις επαφές σου, αλλά δεν ξέρω αν θα δουλέψει χωρίς προβλήματα).

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Επειδή τώρα το το έχω "στήσει" και βαριέμαι να χάνω ώρες να του τα ξαναφτιάχνω όπως θέλει, θα του βάλω τον exdialer να ξεμπερδέυω :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
απαντήθηκε μόλις πιο πάνω :)

 

Αυτό διορθώνεται φλασάροντας τον Blade kernel 2.6.35 for Gingerbread Leak Version(2.3.4) v2.5.2 από εδώ

 

 

Το link δεν δουλεύει πια, μπορείτε να το ανεβάσετε κάπου ??

Link to comment
Share on other sites

Το link δεν δουλεύει πια, μπορείτε να το ανεβάσετε κάπου ??

Παρότι η συγκεκριμένη Rom είναι outdated από καιρό, κάτι έχει ξεμείνει στο PC μου -- > 20110924-blade_2.6.35_universal_converter_2.5.2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [ROM] Ginger Stir Fry / Blue Ginger for ZTE BLADE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...