Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παραλία Πάου, Αργαλαστή Πηλίου.

4G+ ισχνό, που κάνει εναλλαγή σε 4G και EDGE. Για τα πολύ βασικά κομπλέ

 

Πολύ καλά! Έχεις καμία εκτίμηση από που έρχεται; Σε ποιο σημείο της παραλίας ήσουν; Γιατί είναι ένα κομμάτι που καλύπτεται μόνο από Τρίκερι και ένα από Β.Πήλιο. ;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προς Χόρτο μεριά, όχι προς Αργαλαστή!

 

Βέβαια και οι 3 εν τέλει σε αυτήν την παραλία καταλήγουν με EDGE, αλλά κουβέντα να γίνεται:p

Link to comment
Share on other sites

Προς Χόρτο μεριά, όχι προς Αργαλαστή!

 

Βέβαια και οι 3 εν τέλει σε αυτήν την παραλία καταλήγουν με EDGE, αλλά κουβέντα να γίνεται:p

 

Είναι ακόμη το Τρίκερι εκτός. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι λόγω θέσης θα πάει πακέτο με Εύβοια. Υπάρχει λόγος.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμία εικόνα πως παίζει η Vodafone Στην Θάσο;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμία εικόνα πως παίζει η Vodafone Στην Θάσο;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ισως γνωριζει ο cmvr , να μας πει .

Edited by ioannina20
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμία εικόνα πως παίζει η Vodafone Στην Θάσο;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ισως γνωριζει ο cmvr , να μας πει .

 

έχει πάνω κάτω στα κεντρικά σημεία αλλά έχω καιρό να πάω για να σου πω την τωρινή εικόνα.

 

Τον χάρτη 4g μην τον πολύεμπιστεύεσαι για την απόλυτη κάλυψη.

 

Σε ποιο σημείο θα πας ;

 

Προσωπικά όταν πηγα είχα πρόβλημα σε ταχύτητες και κάλυψη νότια και ανατολικά του νησιού. Τώρα μπορεί να το έφτιαξαν.

 

Πάντως σου συστήνω να πάρεις τηλ την υποστήριξη και να ρωτήσεις για τα σημεία που θα πας να μείνεις . Αν σου πουν εξωτερική κάλυψη μόνο πάρε και μια SIM απο τις άλλες μαζί σου.

 

Ας μας πει κανένα απο τα παιδιά που πήγε πρόσφατα.

 

 

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

έχει πάνω κάτω στα κεντρικά σημεία αλλά έχω καιρό να πάω για να σου πω την τωρινή εικόνα.

 

Τον χάρτη 4g μην τον πολύεμπιστεύεσαι για την απόλυτη κάλυψη.

 

Σε ποιο σημείο θα πας ;

 

Προσωπικά όταν πηγα είχα πρόβλημα σε ταχύτητες και κάλυψη νότια και ανατολικά του νησιού. Τώρα μπορεί να το έφτιαξαν.

 

Πάντως σου συστήνω να πάρεις τηλ την υποστήριξη και να ρωτήσεις για τα σημεία που θα πας να μείνεις . Αν σου πουν εξωτερική κάλυψη μόνο πάρε και μια SIM απο τις άλλες μαζί σου.

 

Ας μας πει κανένα απο τα παιδιά που πήγε πρόσφατα.

 

 

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Εγώ θα βρίσκομαι κοντα στην περιοχή του Πρίνου,συγκεκριμένα στο χωριό Σωτήρας, λογικά θα πάρω και την κάρτα της Cosmote για ασφάλεια

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λεπτοκαρυά έβαλε επίσης η κόκκινη στα 1800 επειδή δεν έχω ΜΒ και δουλεύω ΤΖ είναι επαρκής η ταχύτητα εδώ...9c001ae7cd8739b0b83f440261b48985.jpgb788d69945a5ed368169a338fac3c811.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi 5A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα βρίσκομαι κοντα στην περιοχή του Πρίνου,συγκεκριμένα στο χωριό Σωτήρας, λογικά θα πάρω και την κάρτα της Cosmote για ασφάλεια

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάρε την SIM να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο :)

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Λεπτοκαρυά έβαλε επίσης η κόκκινη στα 1800 επειδή δεν έχω ΜΒ και δουλεύω ΤΖ είναι επαρκής η ταχύτητα εδώ...9c001ae7cd8739b0b83f440261b48985.jpgb788d69945a5ed368169a338fac3c811.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi 5A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ping είναι σταθερά έτσι;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ping είναι σταθερά έτσι;

 

Οχι,δεν ειναι ετσι.

Θα βαλω εγω απο iphone μετρησεις με cu.Ο φιλος δουλευει με VPN

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Οχι,δεν ειναι ετσι.

Θα βαλω εγω απο iphone μετρησεις με cu.Ο φιλος δουλευει με VPN

 

Ναι είδα το 1mbps που έστειλες στο messenger με την Β20 με 2 μπάρες μόνο εκεί δυστυχώς... Αλλά καλό ping... Πουθενά και σε καμία εταιρία δεν έχει απόλυτα σταθερό ping... Αν έχεις σταθερό στο σπίτι εκεί βλέπεις σταθερότητα... Στην κινητή μη το περιμένεις...

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ χθες είδαμε με τον Νικόλα (δε βρεθήκαμε παρότι ειμασταν κοντά και παρά τις δουλειές) ότι στην Πιερία η vodafone δίνει για Β3 ακόμα τα 5Mhz!!! Εν τω μεταξύ χθες στον Μύλο beach bar είδα ένα router 4G Vodafone που έμπαινε σφαίρα στο internet... κρίμα τα GB που τρώνε μεσα... Αν και φέτος δεν είδα ούτε εναλλαγές ούτε και αποσυνδέσεις σε σχέση με πέρυσι... Αυτά ήταν τα χθεσινά ... για την κόκκινη θα ασχοληθώ περισσότερο άλλη φορά γιατί πιο πολύ πήγα για την μπλε...6d7a096e804828b38bf2fd766d1be80c.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi 5A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ χθες είδαμε με τον Νικόλα (δε βρεθήκαμε παρότι ειμασταν κοντά και παρά τις δουλειές) ότι στην Πιερία η vodafone δίνει για Β3 ακόμα τα 5Mhz!!! Εν τω μεταξύ χθες στον Μύλο beach bar είδα ένα router 4G Vodafone που έμπαινε σφαίρα στο internet... κρίμα τα GB που τρώνε μεσα... Αν και φέτος δεν είδα ούτε εναλλαγές ούτε και αποσυνδέσεις σε σχέση με πέρυσι... Αυτά ήταν τα χθεσινά ... για την κόκκινη θα ασχοληθώ περισσότερο άλλη φορά γιατί πιο πολύ πήγα για την μπλε...6d7a096e804828b38bf2fd766d1be80c.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi 5A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν εχουν σταθερη γραμμη μεχρι εκει κατω.Οπως κατεβαινεις για το Le Moon μπαινοντας στον παραδρομο,εκει που ο δρομος στενευει και ειναι μια λωριδα για αμαξια και μηχανες ευθεια εχει καμπινα διφυλλη απο τις καινουργιες του ΟΤΕ.Θα μπει vdsl επιτελους,οταν οι γραμμες σε ολη την Πλακα Λιτοχωρου ειναι μεχρι 8Mbps Adsl.Περυσι ειχε μονη απο τις παλιες του ΟΤΕ.

1401 στα 10Mhz ειναι οι κεραιες 4G στα 1800.Η 3η γενια σε μενα ειναι 900αρι,πολυ χαμηλες ταχυτητες.

Τελος στο Le Moon,ειχα 3η γενια 3/5 σημα και το 4G ηταν B20.

Συμπερασμα: οτι προβλημα υπηρχε περυσι,τα ιδια και φετος.Οι υφισταμενες κεραιες αδυνατουν να καλυψουν την κινηση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Στον δρόμο για Παραλία Επανομής (Ποταμός) από το κέντρο του χωριού, πραγματικά μέτρια κάλυψη. 3G και πολύ ήταν. Στην παραλία πάντως λίγο παραπάνω κόσμος και το 4G έπεσε στα 2mbps (μέχρι και το 3G είχε καλύτερη ταχύτητα)ενώ η πράσινη δεν είχε θέμα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σέρρες, στην περιοχή του νοσοκομείου

4G Band 3, 20 mhz9f1e1bfaecb86c884eb3458990515b38.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμία εικόνα πως παίζει η Vodafone Στην Θάσο;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σχεδον ολοι οι σταθμοί είναι 4G.

Link to comment
Share on other sites

Χώρα Νάξου. Με 4G MiFi. Τραγικές καταστάσεις. fc77f2e0b2d8823d04babd4054f9d838.jpg1226aafcacd2f0f2b0052f1e20521242.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ποο οι τουρίστες κάνουν πάρτι μάλλον...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

ΣΕΑ Μεγάρων. Μόνο 800αρα είδα. Λίγο για τα μπάζα οι ταχύτητες, αλλά τουλάχιστον κάνεις τη δουλειά σου...

 

Screenshot_Net_Perform_20180715_131948.png

Link to comment
Share on other sites

Σπίτι μου Αθήνα. Αυτό είναι 3G! Έσπασα τα κοντέρ! :lol: :lol: Μόλις τελείωσε αυτό το τεστ, με γύρισε σε άλλο κελί της ίδιας κεραίας και έπιανε 4 Mbps. :wacko:

 

Screenshot_Net_Perform_20180717_185613.png

 

Με 4G+ την ίδια ώρα (B7+3), έπιανε 30 Mbps.

Link to comment
Share on other sites

H VODAFONE έχει μείνει σταθερή στο 4G από τον Ιούλιο του 2017...

 

http://mobilemaps.freesite.host/el/xartes-kalypsis-3g-4g/greek-lte-maps.html

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

H VODAFONE έχει μείνει σταθερή στο 4G από τον Ιούλιο του 2017...

 

http://mobilemaps.freesite.host/el/xartes-kalypsis-3g-4g/greek-lte-maps.html

 

Από ότι φαίνεται από τους χάρτες και από σημεία που έχουμε πάει αρκετοί ναι στην υπηρετική Ελλάδα δεν το προσπαθεί το παλεύει με το 3g.

 

Άσε που τον χάρτη για να τον πάρεις σου βγάζει το λαδί.

Edited by XP130TD
σύγκριση

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σταμάτησαν οι επενδύσεις στο θέμα αυτό...περιμένει το 5G:lol::lol:

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...