Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, spyrosrotary said:

Σέρνεται η Vidafone σε ένα συγκεκριμένο σημείο που εργάζομαι, εδώ και 10 μέρες περίπου...σε σημείο να μην ανοίγει ούτε σελίδα...ελπίζω να διορθωθεί σύντομα! Πάει και συνδέεται σε κάτι κεραίες το κινητό στα 2Km μακρυά...σε μια στιγμή είδα να έχει συνδεθεί και στα 6.5Km! Εννοείται πως τριγύρω έχει κεραίες στα 600-1000m με τις οποίες κάνει συνέχεια εναλλαγές...αλλά αν μουλαρώσει και δεν αλλάξει σε κοντινή, η κατάσταση δεν παλεύεται!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



bc33e9e71d8035eef2ddb9d8bfed26b2.jpg

Επανεκκίνηση έχεις δοκιμάσει; Τι κινητό έχεις; Έχει κλείσει το 3G στην περιοχή σου;

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση έχεις δοκιμάσει; Τι κινητό έχεις; Έχει κλείσει το 3G στην περιοχή σου;
Ναι. Έχω κάνει και restart αλλά δεν αλλάζει κάτι. Είναι θέμα του δικτύου. Samsung Note 10+ 4G είναι η συσκευή. Έχω και μια κάρτα cosmote επάνω και όταν κάνω speedtest 200ριζει για πλάκα...και upload 50mbps! Η vodafone αρνείται κάποιες φορές να ανοίξει και σελίδα! Εκεί που μπορεί να κάνεις speedtest και κατεβάζει από 7-8 mbps έως maximum 40 mbps, μετά σέρνεται. Πας στο cellmapper και βλέπεις να έχει συνδεθεί σε κεραία στα 2km...με vodafone που μίλησα είναι σαν να το γνωρίζουν αλλά απάντηση συγκεκριμένη δεν πήρα.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, spyrosrotary said:

Ναι. Έχω κάνει και restart αλλά δεν αλλάζει κάτι. Είναι θέμα του δικτύου. Samsung Note 10+ 4G είναι η συσκευή. Έχω και μια κάρτα cosmote επάνω και όταν κάνω speedtest 200ριζει για πλάκα...και upload 50mbps! Η vodafone αρνείται κάποιες φορές να ανοίξει και σελίδα! Εκεί που μπορεί να κάνεις speedtest και κατεβάζει από 7-8 mbps έως maximum 40 mbps, μετά σέρνεται. Πας στο cellmapper και βλέπεις να έχει συνδεθεί σε κεραία στα 2km...με vodafone που μίλησα είναι σαν να το γνωρίζουν αλλά απάντηση συγκεκριμένη δεν πήρα.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μάλιστα. Αιγάλεω είναι η περιοχή; Άσε με να το τσεκαρω με την εταιρεία και θα σε ενημερώσω 

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Αιγάλεω είναι η περιοχή; Άσε με να το τσεκαρω με την εταιρεία και θα σε ενημερώσω 
Αγ. Ιωάννης Ρέντης είναι η περιοχή. Κοντά στο κτίριο της Vodafone...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, spyrosrotary said:

Αγ. Ιωάννης Ρέντης είναι η περιοχή. Κοντά στο κτίριο της Vodafone...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μάλιστα...

Link to comment
Share on other sites

Αφού δε τσιμπάει, ας δούμε τι ψάρια πιάνει η vodafone:

Τοποθετημένη πινέζα
https://maps.app.goo.gl/g8BWYe7Nf71EvF6M6

 

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/9217410521

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, spyrosrotary said:

Ναι. Έχω κάνει και restart αλλά δεν αλλάζει κάτι. Είναι θέμα του δικτύου. Samsung Note 10+ 4G είναι η συσκευή. Έχω και μια κάρτα cosmote επάνω και όταν κάνω speedtest 200ριζει για πλάκα...και upload 50mbps! Η vodafone αρνείται κάποιες φορές να ανοίξει και σελίδα! Εκεί που μπορεί να κάνεις speedtest και κατεβάζει από 7-8 mbps έως maximum 40 mbps, μετά σέρνεται. Πας στο cellmapper και βλέπεις να έχει συνδεθεί σε κεραία στα 2km...με vodafone που μίλησα είναι σαν να το γνωρίζουν αλλά απάντηση συγκεκριμένη δεν πήρα.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το ιδιο κανει περιπου η Cosmote στην περιοχη μου με κανει ping pong αναμεσα σε δυο κεραιες και στην μια εχει την ταση να βαζει priority την 2600 με χαμηλοτερο σημα και μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας 

Παντως στην δικη σου περιπτωση η 2265 φαινεται τουμπανιαρικη πως δεν βγαζει ολο το combo b3+b7+b20? 

Μηπως παιζει βλαβη? Λεω απλα

Αιγαλεω μικρη εμπειρια εχω παντως στο μετρο παει σφαιρα με ειχε εκπληξει που βαραει κανονικα με 4g ακομα και οταν μπαινεις μεσα στον σταθμο σε σχεση με την πρωτοπορο απο το eNb 333 αν θυμαμαι καλα 

Edited by CamuCamu
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο κανει περιπου η Cosmote στην περιοχη μου με κανει ping pong αναμεσα σε δυο κεραιες και στην μια εχει την ταση να βαζει priority την 2600 με χαμηλοτερο σημα και μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας 
Παντως στην δικη σου περιπτωση η 2265 φαινεται τουμπανιαρικη πως δεν βγαζει ολο το combo b3+b7+b20? 
Μηπως παιζει βλαβη? Λεω απλα
Αιγαλεω μικρη εμπειρια εχω παντως στο μετρο παει σφαιρα με ειχε εκπληξει που βαραει κανονικα με 4g ακομα και οταν μπαινεις μεσα στον σταθμο σε σχεση με την πρωτοπορο απο το eNb 333 αν θυμαμαι καλα 
Όταν συνδέεται στην 2265, είναι η στιγμή που δεν έχω ίντερνετ. Και τις τελευταίες μέρες συνδέεται αρκετά συχνά εκεί και δεν αλλάζει εύκολα άλλη κεραία. Κανονικά συνδέεται στην 375 και κάποιες άλλες στην 323

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, spyrosrotary said:

Όταν συνδέεται στην 2265, είναι η στιγμή που δεν έχω ίντερνετ. Και τις τελευταίες μέρες συνδέεται αρκετά συχνά εκεί και δεν αλλάζει εύκολα άλλη κεραία. Κανονικά συνδέεται στην 375 και κάποιες άλλες στην 323

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τον τελευταίο μήνα η Vodafone, όπως και η nova αναβαθμίζουν τις κεραίες στα Νότια και τα Δυτικά προάστια της Αττικής.

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο μήνα η Vodafone, όπως και η nova αναβαθμίζουν τις κεραίες στα Νότια και τα Δυτικά προάστια της Αττικής.
Μακάρι να είναι έτσι γιατί ώρες ώρες η κατάσταση είναι απογοητευτική. Έχω αναγκαστεί αυτές τις μέρες να πληρώσω πακέτα data για να έχω δεδομένα από cosmote

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, memoriesradio said:

Μια χαρά η εκεί vf

Link to comment
Share on other sites

On 20/4/2023 at 9:25 ΠΜ, Gv2008 said:

Τον τελευταίο μήνα η Vodafone, όπως και η nova αναβαθμίζουν τις κεραίες στα Νότια και τα Δυτικά προάστια της Αττικής.

Στα βόρεια προάστια να δούμε πότε θα τελειώσουν;; Περιμένουμε μήνες τώρα!

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chrischal1908 said:

Στα βόρεια προάστια να δούμε πότε θα τελειώσουν;; Περιμένουμε μήνες τώρα!

Το έχουν καθυστερήσει πάρα πολύ δυστυχώς 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Gv2008 said:

Το έχουν καθυστερήσει πάρα πολύ δυστυχώς 

Περιμένουν μήπως άδειες για νέους σταθμούς;;

Link to comment
Share on other sites

micro εντός του Cosmos. Άδειο ήταν γι αυτό και οι ταχύτητες αυτές. 
https://www.speedtest.net/my-result/i/5578240162

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Περιμένουν μήπως άδειες για νέους σταθμούς;;

Μπορεί 

Link to comment
Share on other sites

Πλατεία ταχυδρομείου χθες με αρκετό κόσμο. 
Ειχε κ 5G σε κάποια σημεία. 

 

IMG_2455.png

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mobileras said:

πολύ αργο το ίντερνετ στη Θεσσαλονίκη εδω και λίγη ώρα 

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο πρόβλημα αλλά λιμάνι Πειραιά δεν τρέχει καν το speedtest.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο πρόβλημα αλλά λιμάνι Πειραιά δεν τρέχει καν το speedtest.

Σίγουρα κάποια βλάβη παίζει εκεί πάντα στον Πειραιά θυμάμαι ότι δεν είχε ποτέ θέμα ( όχι τίποτα τρελές ταχύτητες ) αλλά όχι και έτσι.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...