Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από 2 χρόνια συνεχίζεται το ίδιο χαλι.

Η Vodafone έχει λειτουργικό 4G αλλά οι ταχύτητες είναι στα 20 με 40Mbps.

Στο σπίτι έχω σήμα αλλα ταχύτητες 5Mbps.

Και η κάρτα είναι πλέον καρτοσυμβολαιο όχι καρτοκινητο και με συσκευή iPhone SE 2020

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 χρόνια συνεχίζεται το ίδιο χαλι.

Η Vodafone έχει λειτουργικό 4G αλλά οι ταχύτητες είναι στα 20 με 40Mbps.

Στο σπίτι έχω σήμα αλλα ταχύτητες 5Mbps.

Και η κάρτα είναι πλέον καρτοσυμβολαιο όχι καρτοκινητο και με συσκευή iPhone SE 2020

 

Ειχα κανει δοκιμες πριν κανα μηνα , παντου με 30 mhz bw και ταχυτητες ΤΟ ΠΟΛΥ 30

αισχος η vf στην θεσσαλονικη

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει δοκιμες πριν κανα μηνα , παντου με 30 mhz bw και ταχυτητες ΤΟ ΠΟΛΥ 30

αισχος η vf στην θεσσαλονικη

 

Μπορείς να δοκιμάσεις με άλλη συσκευή με qualcomm?

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το πλέον γνωστό 40gb-10€ σε όλη την Θεσσαλονίκη, εε σχεδόν παντού θέμα κάλυψης που το θεωρώ τραγικό γιατί είχα καλομαθει με τις άλλες δύο. Οι ταχύτητες απλά πάτος παντού.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει δοκιμες πριν κανα μηνα , παντου με 30 mhz bw και ταχυτητες ΤΟ ΠΟΛΥ 30

αισχος η vf στην θεσσαλονικη

 

Απαράδεκτη...σέρνεται σε πολλα σημεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρησιμοποιώ το πλέον γνωστό 40gb-10€ σε όλη την Θεσσαλονίκη, εε σχεδόν παντού θέμα κάλυψης που το θεωρώ τραγικό γιατί είχα καλομαθει με τις άλλες δύο. Οι ταχύτητες απλά πάτος παντού.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακομα και Κεφαλονια πιο γρήγορη ειναι

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Με Exynos για κάποιο λόγο ποτέ δεν είχα καλές ταχύτητες με Vodafone. Mε Qualcomm πετούσε. Για αυτό επιμένω στο θέμα της συσκευής :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με Exynos για κάποιο λόγο ποτέ δεν είχα καλές ταχύτητες με Vodafone. Mε Qualcomm πετούσε. Για αυτό επιμένω στο θέμα της συσκευής :)

 

Και με τα Kirin κινητα που σερρες εχω 200 και 300 παλι η vf σερνεται θεσσαλονικη

Link to comment
Share on other sites

Με Exynos για κάποιο λόγο ποτέ δεν είχα καλές ταχύτητες με Vodafone. Mε Qualcomm πετούσε. Για αυτό επιμένω στο θέμα της συσκευής :)

 

Συσκευές που θα πρότεινες σε λογικά budget ?

Link to comment
Share on other sites

Συσκευές που θα πρότεινες σε λογικά budget ?

 

Δε ξέρω, τι θεωρείς λογικό budget? Μου αρέσουν τα νέα iPhone που θα βγούνε σε λίγο καιρό. :lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Vodafone 4G λεωφόρο Νίκης λιγο πριν τον Λευκό Πυργο

2CA 20+3

https://www.speedtest.net/my-result/i/4160531873

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

B20! Έξω από το μετρό Άλιμος. Γενικά η Vodafone εκεί κάτω και ειδικά στην Αργυρούπολη (όση γύρισα τουλάχιστον), μόνο single band είχε με πολύ B3. Αλλά έπαιζε κοντά στα 30 Mbps.

 

Στο Cellmapper βλέπω ότι μόνο στο κέντρο (πλατεία Ηρώων Πολυτεχνείου) έχει B3 + B20, αλλά δεν έφτασα μέχρι εκεί.

 

2020-09-30-14-22-46-323.png

 

2020-09-30-14-23-34-403.png

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγη ώρα η vodafone δεν έχει δεδομένα στην Κοζάνη. Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος πρόβλημα σε άλλη περιοχή?
Link to comment
Share on other sites

Σε όλη την Ελλάδα υπάρχει το πρόβλημα αυτήν την στιγμή..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ πρόβλημα στην Αθήνα, ανοίγει το 4G+ και δεν μπαίνει στο ίντερνετ! Απ ό,τι βλέπω έχει πρόβλημα και η σταθερή Vodafone! Με data από Cosmote έχω μπει. Έλεος δηλαδή με τις βλάβες τους...
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ πρόβλημα στην Αθήνα, ανοίγει το 4G+ και δεν μπαίνει στο ίντερνετ! Απ ό,τι βλέπω έχει πρόβλημα και η σταθερή Vodafone! Με data από Cosmote έχω μπει. Έλεος δηλαδή με τις βλάβες τους...

 

Η Vodafone έχει βλάβες και οι άλλοι αναβαθμίσεις για 5G? Τστστς

Link to comment
Share on other sites

το skroutz και το myphone όμως λειτουργούν... αν είναι δυνατόν.. α, και το bing.com λειτουργεί Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Η διερεύνηση συμφωνίας VODAFONE-WIND για κοινή χρήση δικτύου από την ΕΕΤΤ φταίει ...

:)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και ανατολικό Αιγαίο....

Απλά απαράδεκτοι.... Χαμηλή κάλυψη δικτύου, χαμηλές ταχύτητες, ήρθε και το σημερινό έτσι για να καταλάβουμε τι υπηρεσίες πληρώνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Κι ένα speedtest πριν λίγες ώρες απέναντι από το Μέγαρο ΟΤΕ στο Μαρούσι, όταν ακόμα λειτουργούσε το δίκτυο. :lol:

 

2020-09-30-18-00-26-123.png

 

2020-09-30-18-00-10-916.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το skroutz και το myphone όμως λειτουργούν... αν είναι δυνατόν.. α, και το bing.com λειτουργεί

 

Σε κάποιες σελίδες μπαίνει, αλλά αν πατήσεις να φορτώσει κάτι σε αυτές, μετά σου λέει δεν έχει ίντερνετ... Το ίδιο και η σταθερή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η Vodafone έχει βλάβες και οι άλλοι αναβαθμίσεις για 5G? Τστστς

 

Μου θυμίζεις πολιτικό. :lol: Του δείχνεις το πρόβλημα και μετά αλλάζει θέμα. :lol: Το ίδιο έγινε και στα τέλη Αυγούστου, μετά από μήνυμα του 112, όπου η Vodafone έπεσε πανελλαδικά, ακόμα και οι κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

άραγε υπάρχει κάποια δέσμευση από μέρους τους ότι δεν θα συμβεί αυτό; Εννοώ, δεν είναι ένα τοπικό πρόβλημα και όλα καλά.. είναι πανελλαδικό. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποια ρήτρα για αυτή την περίπτωση;

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...