Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

δεν καταλαβα αν αυτο το λες για καλο η για κακο:confused:.

 

Όπως φαίνεται και στο προηγούμενο post μου, ούτε εγώ ξέρω αν είναι καλό ή κακό. Άλλωστε ούτε εγώ, ούτε εσύ μπορούμε να κάνουμε κάτι, απλά έτσι είναι τα πράγματα.

 

Προσωπικά, δε μου αρέσει ιδιαίτερα αυτό που βλέπω (δηλαδή 15χρονα να βάφονται, να ντύνονται, να συμπεριφέρονται και να φωτογραφίζονται (βλέπε facebook)) νομίζοντας ότι έχουν ζήσει και ξέρουν τα πάντα, μόνο και μόνο επειδή έκατσαν στο μισό σχολείο... Γενικώς, ακολουθούμε την Αμερική κατά πόδας (και η χρονική απόσταση όλο και μικραίνει...). Δε θα αργήσουν να σκάσουν και τα πρώτα πιστολάκια σε σχολεία, θα με θυμηθείς...

 

Τέλοσπαντων, επιστρέφω στο θέμα μας...τα γκομενάκια. Αυτό που βλέπω είναι ότι πάμε κατά διαόλου, αλλά δε σου κρύβω ότι και εγώ αν ήμουν στην ηλικία σου θα χαιρόμουν :D Έχεις μπει στο κλίμα της εποχής, και το εκμεταλεύεσαι μια χαρά. Δεν επενδύεις και ιδιαίτερο συναίσθημα, οπότε δε κινδυνεύεις κιόλας. Καλά κάνεις. Κρίμα που είναι έτσι, αλλά είπαμε, δε μπορεί να αλλαχθεί... that's the way it is.

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

hey katy, r u in my mind????:p:p:p

κ εγω ακριβως το ιδιο σκεφτομουν σημερα να κανω....τεσπα θα συνεχισω μαζι της και θα δω στην πορεια τι θα κανω.....

 

Ναιιι εχω τετοιες ικανοτητες κ διαβαζω τις σκεψεις των αλλων! :p

 

Παντως να ξερεις οτι με συζητηση ολα λυνονται! :)

(αν κ ο αλλος ειναι προθυμος να συζητησει βεβαια)

Οποτε μην ανησυχεις.Κ πανω απολα εσυ να εισαι ειλικρινησ! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας

ανοίγω αυτό το θέμα (που μονο chat and fun δεν είναι) πιο πολύ για να με βοηθήσετε στο πως να χείριστω ένα θέμα που με απασχολεί εδώ και 1 μηνα περίπου και για να δοθούν απαντήσεις σε τυχόν παρόμοια προβλήματα.

το πρόβλημα που αντιμετωπίζω αφορά έναν παιδικό μου φίλο ο οποιος εδώ και 3 μήνες περίπου έχει πέσει σε κατάθλιψη λόγο κάποια ερωτικής απογοήτευσης.

Είχε μια σχέση με μια κοπέλα 7 χρονια.Μια εβδομάδα πριν αρραβωνιαστούν η κοπέλα του είπε ότι θέλει να χωρίσουν(αυτό έγινε 2 εβδομαδες πριν τα χριστούγεννα).Από εκείνη τι στιγμή ο φίλος μου έχει πέσει σε πλήρη κατάθλιψη.Δεν βγαίνει δεν τρώει δεν μιλάει κι αν μιλήσει θα είναι μονο για την καλή του(που μονο καλή δεν είναι μιας και αυτή κάνει ήδη την ζωή της και έχοντας ήδη βρει άλλον άνθρωπο διπλα τις) και για το τι έχει φταίξει και τον χώρισε + το ότι ρίχνει τα βάρη πάνω του και ότι για όλα φταίει αυτός +και το πιο βασικό.Είναι ένα βήμα πριν χάσει τι δουλειά του.

Εκατσα του μίλησα του ξαναμίλησα τίποτα.Να σημειώσω ότι είναι ένας ανρθωπος παρα πολύ ανοιχτός πρόσχαρος και αρκετά εμφανίσιμος ηλικίας 28 ετών όπως και η πρώην κοπέλα του.

Πως μπορούμε (εγώ και οι φιλοι μας )να τον βοηθήσουμε να την ξεπεράσει;;όλοι αγαπήσαμε ρε πο@στη μου αλλα δεν κάναμε κι έτσι...

 

 

ξέρω ότι δεν είναι το κατάλληλο forum για αυτό το πρόβλημα αλλα δυστυχώς είναι το μονο forum στο οποιο ποστάρω και ελπίζω στην βοήθεια σας...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη εζησα παρομοια εμπειρια και κινδυνεψα να χασω την σχολη μου ,οφειλω να πω οτι οι φιλοι οσο και αν μου ελεγαν οτι δεν φταιω εγω τους αγνοουσα.Το μονο που με βοηθησε ηταν ο χρονος που σιγα σιγα την ξεθωριασε απο το μυαλο μου,οτι και αν πειτε πρεπει να ερθει στα συγκαλα του απο μονος του.

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

paromia fasi exo perasi kai ego.kai akoma xirotera.imouna se ena meros pou eixa mono aytin kai kanenan allon.oute filous oute tipota.brika ti lisi monos mou.graftika se ena gimnastirio kai xtipiomouna apo to proi mexri to bradi.ligo o xronos ligo to gimnastirio tin kseperasa.

aytos omos arnite na kanei ta panta.

ipoti8ete oti exei emas tin oikogenia tou.. e ite tou milame ite oxi einai to idio.exei ftasi se simio na min antidraei se ayta pou tou leme.

exo arxisei na sketomai poli sobara na kanoume ena kopo na episkeytoume ena psixologo

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paromia fasi exo perasi kai ego.kai akoma xirotera.imouna se ena meros pou eixa mono aytin kai kanenan allon.oute filous oute tipota.brika ti lisi monos mou.graftika se ena gimnastirio kai xtipiomouna apo to proi mexri to bradi.ligo o xronos ligo to gimnastirio tin kseperasa.

aytos omos arnite na kanei ta panta.

ipoti8ete oti exei emas tin oikogenia tou.. e ite tou milame ite oxi einai to idio.exei ftasi se simio na min antidraei se ayta pou tou leme.

exo arxisei na sketomai poli sobara na kanoume ena kopo na episkeytoume ena psixologo

 

καλυτερα αυτο αστο σαν τελευταια λυση..(εκτος&αν εχεις ηδη δοκιμασει τα παντα;))

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πιστεύω πως μόνος του θα το ξεπεράσει με τον καιρό.

Τί χαρακτήρας είναι?Θα τον βοηθούσε ο ψυχολόγος κατά την άποψή σου?

 

Σε αυτήν την περίπτωση πιστεύω το καλύτερο είναι να ξεσπάσεις. Να μην το κρατάς μέσα σου. Ακόμα και να την μισήσεις. Όχι να θεωρείς και φταίχτη τον εαυτό σου.

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα αυτο αστο σαν τελευταια λυση..(εκτος&αν εχεις ηδη δοκιμασει τα παντα;))

 

kita kai emena mou akougete kapos alla ti allo na dokimasoume...???

entaksi de leo oraia kopela alla den einai kai i teleytaia pano sti gi.

bgenoume gia kafe erxonte kopeles tou milane tipota ston kosmo tou aytos...san na min iparxoun...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia:D basika ego eimai kainourgios sto forum kai ithela katarxas na rotiso kati asxeto,otan mou esteilan e-mail gia na ginei egiri h egrafi mou elege gia kati logariasmous ktlp...alla egrafe oti einai ola dorean(eseis eixate kamia epipleon xreosi oso isastan sto forum???????)elpizo na bo kai go stin parea sas giati pernao kati zoria(sinesthimatika)kai thelo ligi boithia
Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia:D basika ego eimai kainourgios sto forum kai ithela katarxas na rotiso kati asxeto,otan mou esteilan e-mail gia na ginei egiri h egrafi mou elege gia kati logariasmous ktlp...alla egrafe oti einai ola dorean(eseis eixate kamia epipleon xreosi oso isastan sto forum???????)elpizo na bo kai go stin parea sas giati pernao kati zoria(sinesthimatika)kai thelo ligi boithia

 

ναι και βεβαια υπαρχει χρεωση!;)καθε μηνυμα που αφηνεις κοστιζει περιπου 50 λεπτα,οταν ξεπερασεις τα 1000 μηνυματα η τιμη πεφτει στα 25 λεπτα,αυτο μπορει να γινει με ανικαταβολη η πιστοτικη καρτα visa η mastercard

επισης οταν ανοιγεις καινουργιο θεμα η χρεωση ειναι 5.56 euro

τα πρωτα 10 μηνυματα ειναι δωρο δεν χρεωνονται

 

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει καλυτερο φαρμακο απο τον χρονο , οτι και να του λεει ο καθενας απο το ενα θα του μπαινει και απο το αλλο θα του βγαινει.

Το κολημα ειναι κολημα δεν μπορεις να κανεις τιποτα.

Ισως το οτι η αλλη ηδη εχει φτιαξει ξανα την ζωη της ισως αυτο να τον βοηθησει να δει με πια ειχε να κανει , ειναι πολλα τα χρονια δεν λεω , σιγουρα νιωθει τοι εχασε την γη κατω απο τα ποδια του , αλλα το μονο που μπορει να γινει ειναι να εχει ηρεμια , ακτι να τον κανει να ξεχαστει εστω και λιγο και να κανει πραγματα που δεν θα του θυμησουν παλιες καταστασεις.

Ολα αυτα ειναι δυσκολα το ξερω , αλλα μετα απο ολα αυτα τιποτα δεν ειναι ευκολο.

 

Με την δουλεια ειναι δυσκολο το θεμα , πρεπει αν ειναι πολυ προσεκτικος , καλυτερα να παρει μια αδεια για λιγο καιρο ωστε να μπορεσει να κρατησει την θεση.

 

Καλο κουραγιο.

Link to comment
Share on other sites

kita kai emena mou akougete kapos alla ti allo na dokimasoume...???

entaksi de leo oraia kopela alla den einai kai i teleytaia pano sti gi.

bgenoume gia kafe erxonte kopeles tou milane tipota ston kosmo tou aytos...san na min iparxoun...

 

Να μη σου ακούγετε!

Ξεκομπλαριστείτε λίγο...

Δεν τρώνε ανθρώπους οι ψυχολόγοι, χρήμα τρώνε, αν το έχετε δοκιμάστε.

...
Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia:D basika ego eimai kainourgios sto forum kai ithela katarxas na rotiso kati asxeto,otan mou esteilan e-mail gia na ginei egiri h egrafi mou elege gia kati logariasmous ktlp...alla egrafe oti einai ola dorean(eseis eixate kamia epipleon xreosi oso isastan sto forum???????)elpizo na bo kai go stin parea sas giati pernao kati zoria(sinesthimatika)kai thelo ligi boithia

 

χαχαχαχαχαχα οχι βεβαια, free forum ειναι, σιγα μην πληρωσουμε κιολας :lol:

τεσπα, για πες μας τα ζορια σου, στο σωστο thread εισαι :)

ναι και βεβαια υπαρχει χρεωση!;)καθε μηνυμα που αφηνεις κοστιζει περιπου 50 λεπτα,οταν ξεπερασεις τα 1000 μηνυματα η τιμη πεφτει στα 25 λεπτα,αυτο μπορει να γινει με ανικαταβολη η πιστοτικη καρτα visa η mastercard

επισης οταν ανοιγεις καινουργιο θεμα η χρεωση ειναι 5.56 euro

τα πρωτα 10 μηνυματα ειναι δωρο δεν χρεωνονται

 

:wacko:

 

lolz :lol:

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι : αφού τα πράγματα είναι τόσο σοβαρά μάλλον θα πρέπει να απευθυνθείτε σε έναν ψυχολόγο ....

Ο κάθε άνθρωπος έχει τον δικό του τρόπο να ξεπερνάει πράγματα και καταστάσεις απλά μερικοί τον έχουν βρει και μερικοί δεν τον έχουν βρει ....

(ευτυχώς εγώ τον έχω βρει και δεν είναι άλλος από το να πλακώνομαι)

Link to comment
Share on other sites

για την καψουρα γιατρικο δεν υπαρχει.δυστυχος.μεχρι πριν δυο βδομαδες ο κολλητος μου χωρησε με μια που την αγαπουσε και ηταν καπως χαλια.επινε και λιγο(οταν χωρησε ετσι) και δεν ηταν καλα αλλα τελικα την ξεπερασε με διαφορες μ.....ς που του ελεγα και ετσι καπως την ξεπερασε.τωρα ειναι με μια αλλη αλλα δεν νομιζω να την ξαναπατησει.
Link to comment
Share on other sites

kita kai emena mou akougete kapos alla ti allo na dokimasoume...???

entaksi de leo oraia kopela alla den einai kai i teleytaia pano sti gi.

bgenoume gia kafe erxonte kopeles tou milane tipota ston kosmo tou aytos...san na min iparxoun...

 

To μονο που ισως τον κανει να ξεχαστει ειναι αν ασχοληθει με κατι που του αρεσει παρα μα παρα πολυ...τουλαχιστον εγω ετσι ξεκολλαγα(εστω&για λιγα λεπτα);)

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας

ανοίγω αυτό το θέμα (που μονο chat and fun δεν είναι) πιο πολύ για να με βοηθήσετε στο πως να χείριστω ένα θέμα που με απασχολεί εδώ και 1 μηνα περίπου και για να δοθούν απαντήσεις σε τυχόν παρόμοια προβλήματα.

το πρόβλημα που αντιμετωπίζω αφορά έναν παιδικό μου φίλο ο οποιος εδώ και 3 μήνες περίπου έχει πέσει σε κατάθλιψη λόγο κάποια ερωτικής απογοήτευσης.

Είχε μια σχέση με μια κοπέλα 7 χρονια.Μια εβδομάδα πριν αρραβωνιαστούν η κοπέλα του είπε ότι θέλει να χωρίσουν(αυτό έγινε 2 εβδομαδες πριν τα χριστούγεννα).Από εκείνη τι στιγμή ο φίλος μου έχει πέσει σε πλήρη κατάθλιψη.Δεν βγαίνει δεν τρώει δεν μιλάει κι αν μιλήσει θα είναι μονο για την καλή του(που μονο καλή δεν είναι μιας και αυτή κάνει ήδη την ζωή της και έχοντας ήδη βρει άλλον άνθρωπο διπλα τις) και για το τι έχει φταίξει και τον χώρισε + το ότι ρίχνει τα βάρη πάνω του και ότι για όλα φταίει αυτός +και το πιο βασικό.Είναι ένα βήμα πριν χάσει τι δουλειά του.

Εκατσα του μίλησα του ξαναμίλησα τίποτα.Να σημειώσω ότι είναι ένας ανρθωπος παρα πολύ ανοιχτός πρόσχαρος και αρκετά εμφανίσιμος ηλικίας 28 ετών όπως και η πρώην κοπέλα του.

Πως μπορούμε (εγώ και οι φιλοι μας )να τον βοηθήσουμε να την ξεπεράσει;;όλοι αγαπήσαμε ρε πο@στη μου αλλα δεν κάναμε κι έτσι..

 

εχω μια απορια...η πρωην του τι λεει για ολ αυτα???? 7 χρονια ηταν μαζι! δεν μπορει να μην νοιαζεται ετσι στα ξαφνικα!

 

στο δικο μου θεμα: εχω μια αμυδρη εντυπωση πως η γκομενα με φτυνει:lol::lol::lol:

 

λετε να παω να της μιλησω??? η να το παιξω κινεζος???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

apo tin proti gimnasiou goustaro mia kopela(idias taksis alla diaforetikou tmimatos).tora pao triti gimnasiou,eksakolouthei na mou aresei alla den tis to exo pei akoma.h alithia einai oti pisteuo pos den eimai arketos gia aytin:cry:kai eimai kai ligo dropalos me kati tetia:Ognorizoume fisika o enas ton allon xoris omos na kanoume parea.pithanon na exei katalavei(esto kai ligo)oti tin goustaro giati iparxoun stigmes sta dialimata pou tin kitao(arkete) kai tixenei na me proseksei kai aloste vlepei oti h siberifora mou einai kapos ''alokoti'' otan tis milao.skeftika loipon oti exo argisei idi poli kai prepei na tis to po ki as fao xilopita(pou den einai kai to kalitero mou giati exei ksanasimvei sto parelthon:O)tespa,tha ithela na mou peite ti na kano,pos na tis to fero?(tha boithouse episeis idietera an apantouse kai kapio koritsi,isos gia tis protimiseis pou borei na exei)
Link to comment
Share on other sites

To μονο που ισως τον κανει να ξεχαστει ειναι αν ασχοληθει με κατι που του αρεσει παρα μα παρα πολυ...τουλαχιστον εγω ετσι ξεκολλαγα(εστω&για λιγα λεπτα);)

 

Ειμαι και εγω σε τετοια κατασταση,ειμαι τρελλα καψουρης με την καθηγητρια μου και απο τοτε που την ειδα εχω κολησει μαζι της..

 

τα παντα απο τοτε εχουν μεινει στασιμα γυρω μου, δεν ενδιαφερομαι για αλλες κοπελες, ειναι καποιες που με γουσταρουν αλλα εγω δεν μπορω να κανω κατι μαζι τους γιατι ειμαι κολλημενος με την αλλη,,,

 

επισης εκεινο που κανω συνεχως ειναι συγκριση με την καθηγητρια μου

..δυστηχως τη σκεφτομαι ολη τη μερα, εκεινο που νομιζω με βοηθησε λιγο ηταν ενα ταξιδι που εκανα στην Καβαλα,,εκει καπως συνηλθα αλλα ακομα ειμαι κολημενος,,,παντως αν τον ζαλιζετε συνεχως και τον περνετε τηλ να βγειτε εξω για φαγητο, καφε, και αλλα και με τη βοηθεια του χρονου θα ξεπεραστει το προβλημα...

το ιδιο ελπιζω και σε μενα:(

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

apo tin proti gimnasiou goustaro mia kopela(idias taksis alla diaforetikou tmimatos).tora pao triti gimnasiou,eksakolouthei na mou aresei alla den tis to exo pei akoma.h alithia einai oti pisteuo pos den eimai arketos gia aytin:cry:kai eimai kai ligo dropalos me kati tetia:Ognorizoume fisika o enas ton allon xoris omos na kanoume parea.pithanon na exei katalavei(esto kai ligo)oti tin goustaro giati iparxoun stigmes sta dialimata pou tin kitao(arkete) kai tixenei na me proseksei kai aloste vlepei oti h siberifora mou einai kapos ''alokoti'' otan tis milao.skeftika loipon oti exo argisei idi poli kai prepei na tis to po ki as fao xilopita(pou den einai kai to kalitero mou giati exei ksanasimvei sto parelthon:O)tespa,tha ithela na mou peite ti na kano,pos na tis to fero?(tha boithouse episeis idietera an apantouse kai kapio koritsi,isos gia tis protimiseis pou borei na exei)

 

Καταρχας τι παει να πει δεν εισαι αρκετος για αυτην?Για να αρεσεις στους αλλους πρεπει να αρεσεις εσυ ο ιδιος σε σενα!Το να εισαι ο εαυτος σου κ να εχεις αυτοπεποιθηση ειναι το πιο σημαντικο απολα!(κ οχι μονο για να "ριξεις" κοπελα!) ;)

Μιλατε αρκετα με αυτην την κοπελα?Αν οχι πιστευω πως πρεπει σιγα σιγα να αρχισεις να της μιλας για καθημερινα θεματα κ να δεις πως θα παει.Αν αρχισετε κ κανετε περισσοτερη παρεα,μετα θα σου ειναι πολυ πιο ευκολο να κανεις μια κινηση παραπανω. :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας

ανοίγω αυτό το θέμα (που μονο chat and fun δεν είναι) πιο πολύ για να με βοηθήσετε στο πως να χείριστω ένα θέμα που με απασχολεί εδώ και 1 μηνα περίπου και για να δοθούν απαντήσεις σε τυχόν παρόμοια προβλήματα.

το πρόβλημα που αντιμετωπίζω αφορά έναν παιδικό μου φίλο ο οποιος εδώ και 3 μήνες περίπου έχει πέσει σε κατάθλιψη λόγο κάποια ερωτικής απογοήτευσης.

Είχε μια σχέση με μια κοπέλα 7 χρονια.Μια εβδομάδα πριν αρραβωνιαστούν η κοπέλα του είπε ότι θέλει να χωρίσουν(αυτό έγινε 2 εβδομαδες πριν τα χριστούγεννα).Από εκείνη τι στιγμή ο φίλος μου έχει πέσει σε πλήρη κατάθλιψη.Δεν βγαίνει δεν τρώει δεν μιλάει κι αν μιλήσει θα είναι μονο για την καλή του(που μονο καλή δεν είναι μιας και αυτή κάνει ήδη την ζωή της και έχοντας ήδη βρει άλλον άνθρωπο διπλα τις) και για το τι έχει φταίξει και τον χώρισε + το ότι ρίχνει τα βάρη πάνω του και ότι για όλα φταίει αυτός +και το πιο βασικό.Είναι ένα βήμα πριν χάσει τι δουλειά του.

Εκατσα του μίλησα του ξαναμίλησα τίποτα.Να σημειώσω ότι είναι ένας ανρθωπος παρα πολύ ανοιχτός πρόσχαρος και αρκετά εμφανίσιμος ηλικίας 28 ετών όπως και η πρώην κοπέλα του.

Πως μπορούμε (εγώ και οι φιλοι μας )να τον βοηθήσουμε να την ξεπεράσει;;όλοι αγαπήσαμε ρε πο@στη μου αλλα δεν κάναμε κι έτσι...

 

 

ξέρω ότι δεν είναι το κατάλληλο forum για αυτό το πρόβλημα αλλα δυστυχώς είναι το μονο forum στο οποιο ποστάρω και ελπίζω στην βοήθεια σας...

 

μηπως κατι εχει γινει σοβαρο που χωρισαν;; μετα απο εφτα χρονια αυτη ετσι ξαφνικα του ειπε να χωρισουν;; μηπως κατι εχει γινει που δεν το ξερετε κι εσεις που ειστε φιλοι του;

 

παντως επειδη ξερω τι σημαινει να μιλας και να ξαναμιλας στο φιλο σου και να προσπαθεις να τον βοηθησεις, θα σου πω αυτο... το προβλημα ειναι οτι τελικα οι ανθρωποι δεν εχουμε διαθεση να καταλαβουμε μερικες φορες... μην νομιζεις, κι αυτος μεσα του μπορει να πιστευει τα ιδια με εσας, τα ιδια με οσα του λετε ολοι, μπορει αν περναγε κανεις απο εσας αυτο το λουκι να του ελεγε αυτα που του λετε τωρα εσεις, αλλα αυτη τη στιγμη ο πονος που νιωθει ειναι πιο δυνατος απο όλα. δεν εχει διαθεση να ακουσει αυτα που του λετε, δεν εχει διαθεση να βγει απο την κατασταση στην οποια βρισκεται, θελει προφανως το χρονο του να το συνειδητοποιησει και να παει παρακατω... το θεμα ειναι οτι μερικοι ανθρωποι ειναι κατα βαθος τοσο ευαισθητοι και μερικες φορες αυτοκαταστροφικοι, που δεν σταματουν αν δεν τα διαλυσουν ολα, ολη τους τη ζωη, μεχρι να ξεπερασουν αυτο που τους ποναει...

 

δυστυχως δεν νομιζω οτι υπαρχουν πολλα που μπορειτε να κανετε εκτος απο το να τον αγαπατε και να τον φροντιζετε να μην κανει καμια βλακεια στον εαυτο του ή να μην χασει τη δουλεια του. σπρωξτε τον να παρει καμια αδεια, να πατε κανα ταξιδακι ολη η παρεα μπας και ξεχαστει... παντως το γεγονος οτι δεν σας εχει σιχτιρισει που τον ξεκουνατε να πατε για καφε κτλ ειναι ευχαριστο, σημαινει οτι θελει ανθρωπους γυρω του και δεν κλεινεται τελειως στον εαυτο του!

εγω αυτο κανω και δεν ειναι καλο... γι αυτο σου λεω, ειναι καλο που σας εχει διπλα του εστω και με το ζορι...

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

apo tin proti gimnasiou goustaro mia kopela(idias taksis alla diaforetikou tmimatos).tora pao triti gimnasiou,eksakolouthei na mou aresei alla den tis to exo pei akoma.h alithia einai oti pisteuo pos den eimai arketos gia aytin:cry:kai eimai kai ligo dropalos me kati tetia:Ognorizoume fisika o enas ton allon xoris omos na kanoume parea.pithanon na exei katalavei(esto kai ligo)oti tin goustaro giati iparxoun stigmes sta dialimata pou tin kitao(arkete) kai tixenei na me proseksei kai aloste vlepei oti h siberifora mou einai kapos ''alokoti'' otan tis milao.skeftika loipon oti exo argisei idi poli kai prepei na tis to po ki as fao xilopita(pou den einai kai to kalitero mou giati exei ksanasimvei sto parelthon:O)tespa,tha ithela na mou peite ti na kano,pos na tis to fero?(tha boithouse episeis idietera an apantouse kai kapio koritsi,isos gia tis protimiseis pou borei na exei)

Φίλε karamythenio παρόμοια φάση πέρασα κι εγώ στο λύκειο. Τί μου θύμισες τώρα..

Αυτό που έκανα εγώ ήταν να της τα ρίξω χύμα και τσουβαλάτα. Αλλά άργησα λίγο να το κάνω και έφαγα χυλόπιτα:cry: :p

 

Αυτό που θα σου πω είναι σε καμία περίπτωση να μην την αφήσεις να σε δει φιλικά. Αν γίνει αυτό το χασες το παιχνίδι.

Να της πεις τι ακριβώς αισθάνεσαι τώρα που μπορείς πριν είναι πολύ αργά.

 

Αυτά τα "δεν είμαι αρκετός γι αυτήν" να τα ξεχάσεις. Πάνε μίλα της κι ότι γίνει.

Και πίστεψέ με θα το εκτιμήσει αν είσαι ντόμπρος και ευθύς.

Αν φας χυλόπιτα dont worry

το επόμενο βήμα σου είναι να την κάνεις να ζηλέψει. Θα σκυλιάσει αν σε δει με άλλη(έστω και στα ψέμματα)

;)

Link to comment
Share on other sites

basika me tin kopela ayti den milame poli sto sxoleio(apla gnorizomaste).exo omos enan filo mou pou einai sto tmima tis kai prospatho na kanoniso bas kai vgoume kamia mera oloi mazi.thelo poli na tis miliso :mad:alla otan tin vlepo kati pathaino:O kai...:X.pantos fetos tha tis po sigoura oti tin goustaro.skeftomouna na tis to po stin trihmeri pou tha kanoume prin to pasxa(alla den einai kai sigouro oti tha ginei)
Link to comment
Share on other sites

μηπως κατι εχει γινει σοβαρο που χωρισαν;; μετα απο εφτα χρονια αυτη ετσι ξαφνικα του ειπε να χωρισουν;; μηπως κατι εχει γινει που δεν το ξερετε κι εσεις που ειστε φιλοι του;

 

Ε τι να έχει γίνει... Η κοπελιά τον είχε έτοιμο τον επόμενο...

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

basika me tin kopela ayti den milame poli sto sxoleio(apla gnorizomaste).exo omos enan filo mou pou einai sto tmima tis kai prospatho na kanoniso bas kai vgoume kamia mera oloi mazi.thelo poli na tis miliso :mad:alla otan tin vlepo kati pathaino:O kai...:X.pantos fetos tha tis po sigoura oti tin goustaro.skeftomouna na tis to po stin trihmeri pou tha kanoume prin to pasxa(alla den einai kai sigouro oti tha ginei)

 

λογικο ειναι να ντρεπεσαι λιγακι(σε πολλα κοριτσια αρεσει κιολας)..Οχι πολυ ομως! :p

 

γιατι ομως να περιμενεις μεχρι την3ημερη που μπορει κ να μη γινει?

1)χανεις χρονο χωρις λογο.

2)φανταζεσαι να φας χυλοπιτα στην 3ημερη? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...