Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

γεια σας

λοιπον θα σας πω το προβλημα μου και ελπιζω να μου δωσετε καποια λυση

πριν 6 μηνες γνωρισα μια κοπελα 1 χρονο μικροτερη μου μιλησαμε πολυ λιγο και ανταλαξαμε μσν και χαμογελα στο 10λεπτο και "σπασαμε". απο τοτε μιλαμε τουλαχιστον 3-4 φορες την εβδομαδα μσν, εχουμε συζιτησει απειρα θεματα αλλα καθε φορα που της λεω να συναντιθουμε μου ριχνει ακυρο με διαφορους τροπους.

και δεν ειναι οτι μενει και μακρια ν.ιωνια μενει και γω γαλατσι ενα λεοφορειο αποσταση ειναι.

που και που μου αναφερει για εναν με τον οποιο τα εχει.

τι μου προτεινετε να κανω? ειναι καιρος να το εγκαταλιψω το θεμα? λετε οτι δεν ενδιαφερεται? αν δεν ενδιαφεροταν δεν θα μου μιλαγε καν ομος ετσι δεν ειναι? βοηθεια!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας

λοιπον θα σας πω το προβλημα μου και ελπιζω να μου δωσετε καποια λυση

πριν 6 μηνες γνωρισα μια κοπελα 1 χρονο μικροτερη μου μιλησαμε πολυ λιγο και ανταλαξαμε μσν και χαμογελα στο 10λεπτο και "σπασαμε". απο τοτε μιλαμε τουλαχιστον 3-4 φορες την εβδομαδα μσν, εχουμε συζιτησει απειρα θεματα αλλα καθε φορα που της λεω να συναντιθουμε μου ριχνει ακυρο με διαφορους τροπους.

και δεν ειναι οτι μενει και μακρια ν.ιωνια μενει και γω γαλατσι ενα λεοφορειο αποσταση ειναι.

που και που μου αναφερει για εναν με τον οποιο τα εχει.

τι μου προτεινετε να κανω? ειναι καιρος να το εγκαταλιψω το θεμα? λετε οτι δεν ενδιαφερεται? αν δεν ενδιαφεροταν δεν θα μου μιλαγε καν ομος ετσι δεν ειναι? βοηθεια!!

 

 

Φίλε μου αυτά που μπορώ να σκεφτώ είναι τα εξής:

 

1) Έχει όντως γκόμενο -> Οπότε μακριά

 

2) Δε σε γουστάρει ερωτικά, αλλά δε την χαλάει η παρέα σου για chat -> Επίσης μακριά, πριν χαλαστείς εσύ περισσότερο.

 

3) Αν δεν την είχες γνωρίσει από κοντά πριν 6 μήνες, θα σου έλεγα οτί ίσως να μην είναι live τόσο καλή όσο σου έχει διαφημιστεί online -> Οπότε πάλι μακριά θα σου έλεγα :p

 

4) Πριν 6 μήνες ήταν καλοκαίρι. Το καλοκαίρι κάνουμε πολλές μ@λ@κίες. Ίσως βρέθηκε μακριά από τον γκόμενο και είπε να παίξει λιγάκι. Ήρθε ο Σεπτέμβρης και κάθε κατεργάρης στον πάγκο του -> Μακριά!

 

Final result -> Μακριά!!

 

Να στο πω και αλλιώς..τα πράγματα στη ζωή πολλές φορές είναι πολύ πιο απλά από ότι φανταζόμαστε. Όσο ντροπαλή και να είναι (αν είναι) και γκόμενο να έχει (αν έχει), μετά από τόσο καιρό θα είχατε βρεθεί. Συμβουλή... σπρώξε την ενέργεια σου προς κάποια άλλη κατεύθυνση. Αυτό που θες είναι κάποια να λιώνει και να μη μπορεί λεπτό μακριά σου, όχι να της προτείνεις 6 μήνες και να σου λέει αρλούμπες.

 

Ελπίζω να βοήθησα... :)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ κάτι και θα ήθελα την γνώμη σας σε αυτό.

Εδώ και λίγο καιρό παίζεται κάτι με μία κοπέλα με την οποία είχαμε μιλήσει ένα απόγευμα στο msn και μετά,έτσι απλά, πήγαμε για μπύρα! Όλα οκ,τα παμε μια χαρά και μετά που είπαμε γεια μιλούσαμε πάλι στο msn χαλαρά. Αυτό έγινε την Πέμπτη.

Κανονίζουμε να βγούμε μαζί το Σαββάτο. Ήταν ΟΛΑ τέλεια,ήτανε και άλλα 3 άτομα που δεν τα ήξερα + η κολιτή της + ένας φίλος μου=7 άτομα. Όλη η βραδιά κύλησε ομαλά,άλλοτε υπήρχαν βλέμματα από μέρους της και άλλοτε ψιλοαδιαφορία αλλά εντάξει,το είχα πάρει το μήνυμα: "άντε θα κάνεις τίποτα? "

Εγώ όμως φεύγω για στρατό σήμερα κι έτσι σκέφτηκα ότι καλό θα ήταν να μην κάνω καμία κίνηση και για το δικό μου καλό αλλά και για το δικό της...

Εσείς τί γνώμη έχετε? Νόμιζω πως όλοι ξέρουμε ότι σχέση σε περίοδο στρατού= No good.

Thanks for your time! Καλημέρα

no sig...
Link to comment
Share on other sites

mi kaneis tipota, krata to epipedo ws exei kai stis eksodous vlepe tin pou k pou. an goustarei h kopela tha ginei kati otan apolutheis! an proxwrhsete twra tha se thelei kai de tha se 'xei=tha fas kerato
I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

τστστστσ...10 μερες ελειψα παλι φουλ στα προβληματα σας βρηκα...εχουμε και λεμε

προβλημα στον οριζοντα......

 

σημερα στις 8 μετα το φροντιστηριο βρεθηκα για ενα τεταρτο με τν κοπελα μου. μετα αυτη με δυο φιλες της πηγαν για ψωνια και εγω για καφε.

κατα τις 9 με παιρνει τηλ ο κολλητος μου και με ρωτησε που ειμαι και μου ειπε πως πρεπει να βρεθουμε οπωςδηποτε. ερχεται στην καφετερια και μου λεει τα εξης:

-Παρε τηλ τωρα την Σ.... και πες της οτι τα χαλατε

Εγω μενω μακακας και του λεω

-Γιατι???

-Την ειδα πριν δυο λεπτα εδω απο πανω μαζι με δυο φιλες της να μιλαει με εναν τυπο και να κωλοτριβεται πανω του...

 

εμεινα κυριολεκτικα...δεν ηξερα τι να πω. μηνυμα δεν εστειλα. της ειπα να βρεθουμε αυριο να μιλησουμε.....δεν θελω να τα χαλασω μαζι της...θελω απλα να της πω οπως τη σεβομαι εγω ετσι να με σεβεται κ αυτη...αυτο που φοβαμαι ειναι μην θυμηθει τα 'παλια' οπως η παρακατω παραθεση(η οποια εχει γινει απο μενα σε αλλο θρεντ)

 

 

 

καμια ιδεα για το πως θα της το φερω???? επισης εχει τυχει σε κανεναν παρομοια κατασταση?

 

υποψην οτι το κοριτσι δεν θεωρειτε 'Αγια';););)

τι σημασια εχει αν εχει τυχει και σε καποιον αλλο;καμια σχεση δεν ειναι ιδια με καποια αλλη,κανενας ανθρωπος δεν αντιδρα απολυτως ομοια με καποιον αλλο..γιαυτο και ο καθε ενας μας ειναι ξεχωριστος

στο θεμα σου τωρα,προτεινω να κανεις οτι νιωθεις.αν δεν νιωθεις κατι,στειλτην πριν ψηλωσεις 15 ποντους ακομα.απο την αλλη η δικαιολογια που σου ειπε μου φαινεται πειστικη..μηπως ομως το εκανε επιτηδες(εχοντας δει τον φιλο σου και γνωριζοντας πως θα σου τα προλαβει) με την λογικη "μια σου και μια μου;;" γιατι κι εσυ κατι ειχες αναφερει και ποποτριψιματα σου σε εναν χορο.

 

καλησπέρα σας

ανοίγω αυτό το θέμα (που μονο chat and fun δεν είναι) πιο πολύ για να με βοηθήσετε στο πως να χείριστω ένα θέμα που με απασχολεί εδώ και 1 μηνα περίπου και για να δοθούν απαντήσεις σε τυχόν παρόμοια προβλήματα.

το πρόβλημα που αντιμετωπίζω αφορά έναν παιδικό μου φίλο ο οποιος εδώ και 3 μήνες περίπου έχει πέσει σε κατάθλιψη λόγο κάποια ερωτικής απογοήτευσης.

Είχε μια σχέση με μια κοπέλα 7 χρονια.Μια εβδομάδα πριν αρραβωνιαστούν η κοπέλα του είπε ότι θέλει να χωρίσουν(αυτό έγινε 2 εβδομαδες πριν τα χριστούγεννα).Από εκείνη τι στιγμή ο φίλος μου έχει πέσει σε πλήρη κατάθλιψη.Δεν βγαίνει δεν τρώει δεν μιλάει κι αν μιλήσει θα είναι μονο για την καλή του(που μονο καλή δεν είναι μιας και αυτή κάνει ήδη την ζωή της και έχοντας ήδη βρει άλλον άνθρωπο διπλα τις) και για το τι έχει φταίξει και τον χώρισε + το ότι ρίχνει τα βάρη πάνω του και ότι για όλα φταίει αυτός +και το πιο βασικό.Είναι ένα βήμα πριν χάσει τι δουλειά του.

Εκατσα του μίλησα του ξαναμίλησα τίποτα.Να σημειώσω ότι είναι ένας ανρθωπος παρα πολύ ανοιχτός πρόσχαρος και αρκετά εμφανίσιμος ηλικίας 28 ετών όπως και η πρώην κοπέλα του.

Πως μπορούμε (εγώ και οι φιλοι μας )να τον βοηθήσουμε να την ξεπεράσει;;όλοι αγαπήσαμε ρε πο@στη μου αλλα δεν κάναμε κι έτσι...

 

 

ολοι αγαπησαμε αλλα δεν ειμαστε ολοι ιδιοι...το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να αφησεις να περασει λιγος χρονος.ο χωρισμος του ειναι αρκετα φρεσκο γεγονος.εσυ απλα να εισαι διπλα του να τον στηριζεις,να αφησεις λιγο τον επικριτικο τροπο "τι χαλια ειναι αυτα,θα χασεις την δουλεια σου" κτλ κτλ.αν το πραγμα φτασει στο απροχωρητο βεβαια καλο θα ειναι να ζητησει βοηθεια ειδικου...δεν ειναι κακο.

μεχρι πριν δυο βδομαδες ο κολλητος μου χωρησε με μια που την αγαπουσε και ηταν καπως χαλια.επινε και λιγο(οταν χωρησε ετσι) και δεν ηταν καλα αλλα τελικα την ξεπερασε με διαφορες μ.....ς που του ελεγα και ετσι καπως την ξεπερασε.τωρα ειναι με μια αλλη αλλα δεν νομιζω να την ξαναπατησει.
15 χρονων παιδακια και το ριχνετε στο αλκοολ μετα απο χωρισμο με την "σχεση" σας;;δλδ οταν θα πατε 30 τι θα κανετε;:O

 

apo tin proti gimnasiou goustaro mia kopela(idias taksis alla diaforetikou tmimatos).tora pao triti gimnasiou,eksakolouthei na mou aresei alla den tis to exo pei akoma.h alithia einai oti pisteuo pos den eimai arketos gia aytin:cry:kai eimai kai ligo dropalos me kati tetia:Ognorizoume fisika o enas ton allon xoris omos na kanoume parea.pithanon na exei katalavei(esto kai ligo)oti tin goustaro giati iparxoun stigmes sta dialimata pou tin kitao(arkete) kai tixenei na me proseksei kai aloste vlepei oti h siberifora mou einai kapos ''alokoti'' otan tis milao.skeftika loipon oti exo argisei idi poli kai prepei na tis to po ki as fao xilopita(pou den einai kai to kalitero mou giati exei ksanasimvei sto parelthon:O)tespa,tha ithela na mou peite ti na kano,pos na tis to fero?(tha boithouse episeis idietera an apantouse kai kapio koritsi,isos gia tis protimiseis pou borei na exei)
τι θα πει δεν εισαι αρκετος για αυτην;αν δεν εχεις αυτοπεποιθηση,αν εσυ ο ιδιος δεν αγαπας τον εαυτο σου(χωρις να γινεσαι εγωιστης) δεν προκειται να κανεις τπτ.και στην τελικη τι παραπανω εχει αυτη δλδ απο σενα;

μαζεψε θαρρος λοιπον,πιστεψε στον εαυτο σου και ξεκινα να της μιλας..αφου το καταφερεις αυτο,εδω ειμαστε να σου πουμε και την συνεχεια!

 

Ειμαι και εγω σε τετοια κατασταση,ειμαι τρελλα καψουρης με την καθηγητρια μου και απο τοτε που την ειδα εχω κολησει μαζι της..

 

μη μου πεις....καθηγητρια αγγλικων θα ειναι...:lol::lol:

 

πριν 6 μηνες γνωρισα μια κοπελα 1 χρονο μικροτερη μου μιλησαμε πολυ λιγο και ανταλαξαμε μσν και χαμογελα στο 10λεπτο και "σπασαμε". απο τοτε μιλαμε τουλαχιστον 3-4 φορες την εβδομαδα μσν, εχουμε συζιτησει απειρα θεματα αλλα καθε φορα που της λεω να συναντιθουμε μου ριχνει ακυρο με διαφορους τροπους.

και δεν ειναι οτι μενει και μακρια ν.ιωνια μενει και γω γαλατσι ενα λεοφορειο αποσταση ειναι.

που και που μου αναφερει για εναν με τον οποιο τα εχει.

τι μου προτεινετε να κανω? ειναι καιρος να το εγκαταλιψω το θεμα? λετε οτι δεν ενδιαφερεται? αν δεν ενδιαφεροταν δεν θα μου μιλαγε καν ομος ετσι δεν ειναι? βοηθεια!!

τα ενδεχομενα ειναι τα εξης

 

  • εχει ηδη σχεση και απλα μιλαει μαζι σου
  • ειναι ελευθερη αλλα μιλαει μαζι σου "φιλικα".οσες μπαινουνε στο mirc ή στο msn δεν ψαχνουν απαραιτητα γκομενο.γιαυτο ισως να αρνειται και συναντηση μαζι σου

 

Εδώ και λίγο καιρό παίζεται κάτι με μία κοπέλα με την οποία είχαμε μιλήσει ένα απόγευμα στο msn και μετά,έτσι απλά, πήγαμε για μπύρα! Όλα οκ,τα παμε μια χαρά και μετά που είπαμε γεια μιλούσαμε πάλι στο msn χαλαρά. Αυτό έγινε την Πέμπτη.

Κανονίζουμε να βγούμε μαζί το Σαββάτο. Ήταν ΟΛΑ τέλεια,ήτανε και άλλα 3 άτομα που δεν τα ήξερα + η κολιτή της + ένας φίλος μου=7 άτομα. Όλη η βραδιά κύλησε ομαλά,άλλοτε υπήρχαν βλέμματα από μέρους της και άλλοτε ψιλοαδιαφορία αλλά εντάξει,το είχα πάρει το μήνυμα: "άντε θα κάνεις τίποτα? "

Εγώ όμως φεύγω για στρατό σήμερα κι έτσι σκέφτηκα ότι καλό θα ήταν να μην κάνω καμία κίνηση και για το δικό μου καλό αλλά και για το δικό της...

Εσείς τί γνώμη έχετε? Νόμιζω πως όλοι ξέρουμε ότι σχέση σε περίοδο στρατού= No good.

Thanks for your time! Καλημέρα

και ερωτω εγω με την σειρα μου "αν κανεις κινηση,εχεις να χασεις κατι;;":)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

τι πιστευετε οτι σταματαει τις γυναικες να συζητησουν συνηθισμενα γυναικολογικα ζητηματα με την παρουσια ανδρων;
Link to comment
Share on other sites

τι πιστευετε οτι σταματαει τις γυναικες να συζητησουν συνηθισμενα γυναικολογικα ζητηματα με την παρουσια ανδρων;

 

φίμοτρο:X

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Aν γινοσουν λιγο πιο συγκεκριμενος για το "συνηθισμενα γυναικολογικα ζητηματα"?

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

ολοι αγαπησαμε αλλα δεν ειμαστε ολοι ιδιοι...το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να αφησεις να περασει λιγος χρονος.ο χωρισμος του ειναι αρκετα φρεσκο γεγονος.εσυ απλα να εισαι διπλα του να τον στηριζεις,να αφησεις λιγο τον επικριτικο τροπο "τι χαλια ειναι αυτα,θα χασεις την δουλεια σου" κτλ κτλ.αν το πραγμα φτασει στο απροχωρητο βεβαια καλο θα ειναι να ζητησει βοηθεια ειδικου...δεν ειναι κακο.

 

συμφωνω στο ότι δεν είμαστε όλοι το ίδιο αλλα σαν να έχουν ξεφύγει τα πράγματα με το φίλο μου.εκτροχιασμός τελείως όμως.οποιον βρει στο δρόμο γνωστό τον ρωτάει άμα την είδε πως είναι αν ήταν με γκόμενο κλπ κλπ.ρεζίλι τον σκυλιών δηλαδή.αν συνεχιστεί αυτό (που θα συνεχιστεί είμαι σίγουρος) μάλλον θα πάρουμε γνώμη από κάποιον ειδικό.δεν είπε κανεις ότι είναι ντροπή

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω στο ότι δεν είμαστε όλοι το ίδιο αλλα σαν να έχουν ξεφύγει τα πράγματα με το φίλο μου.εκτροχιασμός τελείως όμως.οποιον βρει στο δρόμο γνωστό τον ρωτάει άμα την είδε πως είναι αν ήταν με γκόμενο κλπ κλπ.ρεζίλι τον σκυλιών δηλαδή.αν συνεχιστεί αυτό (που θα συνεχιστεί είμαι σίγουρος) μάλλον θα πάρουμε γνώμη από κάποιον ειδικό.δεν είπε κανεις ότι είναι ντροπή

 

Εγώ το λέω ότι είναι ντροπή :O,αν είχα την ίδια περίπτωση με ένα κολλητό μου και ήταν τόσο σοβαρή θα έπαιρνα εγώ μέτρα,φίλος δεν είναι αυτός που σου χτυπάει αντρίκια την πλάτη,ούτε αυτός που μόνο ακούει και παρηγορεί τον καημένο,φίλος είναι αυτός που έχει τη δύναμη να πει την ******* που κάνει ο άλλος με κάθε ειλικρίνεια και αν αυτός δεν σκαμπάζει να έχει τότε την δύναμη να αλλάξει τα πράγματα.Καλύτερα να είσαι εσύ το φάρμακο του παρά να πάει ο άνθρωπος να πάρει 10 βαρβιτουρικά για να συμπληρώσει τον εγωισμό του.Καλή ανάρρωση να ευχηθώ...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aν γινοσουν λιγο πιο συγκεκριμενος για το "συνηθισμενα γυναικολογικα ζητηματα"?

 

εγκυμοσυνη!

Link to comment
Share on other sites

εγκυμοσυνη!

 

Και που ακριβώς είναι το πρόβλημα; :confused:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

τι πιστευετε οτι σταματαει τις γυναικες να συζητησουν συνηθισμενα γυναικολογικα ζητηματα με την παρουσια ανδρων;

 

εγκυμοσυνη!

 

Και που ακριβώς είναι το πρόβλημα; :confused:

 

Πάμε πάλι από την αρχή...Συνηθισμένο γυναικολογικό ζήτημα δεν μπορείς να πεις την εγκυμοσύνη και όταν λες να συζητήσουν παρουσία ανδρών τι εννοείς ακριβώς?!? Να εξιστορήσουν πως νιώθουν που τρώνε για 2 όπως λένε?!?

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια δεν ξερω πραγματικα τι να κανω και ποτε μου δεν εχω ανοιξει θεμα σχετικα με θρησκεια.

παρακαλω μην διαγραφει ακομα ωσπου να καταληξω και να δω τι θα κανω.

πανε 2 μηνες που εχω γνωρισει μια κοπελα κι εχουμε αναπτυξει σχεση.

εχει πολλα καλα και θετικα πραγματα πανω της ομως ξαφνικα μου γυρισαν ολα αναποδα.

γενικα δεν πιστευει στον Θεο,δηλωνει αθεη κι απλα πιστευει μονο οτι ο Χριστος υπηρξε πραγματικα σαν θνητος κι οχι οτι αναστηθηκε μετα τον θανατο του.ενταξει αυτο δεν με απασχολει το αν πιστευει η οχι.

πριν απο 2 μερες τρωω και την δευτερη σφαλιαρα,μου λεει οτι τωρα τελευταια μελεταει την εβραικη θρησκεια κι οτι της αρεσει και σκεφτεται να αλλαξει θρησκεια.

απο κει κι επειτα εγω εχω ξενερωσει αφανταστα γιατι ακουσα ιδεολογιες που δεν μου αρεσαν.η οτι δεν θελει να παντρευτει ας πουμε σε εκκλησια.

στο παρελθον μου νιωθω οτι εχω βοηθηθει απο Αγιους η τελος παντων οτι υπαρχει και πιστευω παρα πολυ.μπορει να μην πηγαινω συχνα σε εκκλησια,μπορει να μην θελω τους παπαδες ομως μεσα μου ειμαι ευγνωμων σε αυτη την Υπερτατη δυναμη που με χει κρατησει ως τωρα ετσι.

αν δεν τα ενιωθα αυτα ισως και να μην ειχα κανενα προβλημα με την κοπελα αυτη,τωρα ομως εχω.

δεν εχω ασχοληθει καθολου με το θεμα των εβραιων και δεν ξερω τα πιστευω τους.

πειτε μου σας παρακαλω πολυ τι να κανω,εχω μια απογνωση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αξια στις σχεσεις εχουν τα συναισθηματα κ οχι τα πιστευω.τωρα αν φτασουν καποιες επιλογες τετοιες να επηρεασουν την σχεση σας καλο θα ειναι να το συζητησετε οι δυο σας.κ πιστεψε με την ξερεις πολυ λιγο.σχεδον καθολου.το παν ειναι να εισαι καλα με τον εαυτο σου κ τα δικα σου πιστευω.αυτο να ξερεις αν το πετυχεις θα φανει κ στα δικα της ματια κ καποια λυση θα βρεθει.αν υπαρχει βεβαια κατι ουσιαστικο με βαθος απο πισω....
Link to comment
Share on other sites

φιλε taksidiotis22 αν υπαρχουν σοβαρα συναισθηματα και απο τις 2 πλευρες θα βρεθει μια ακρη.. το θεμα ειναι να συμβιβαζονται και οι 2. αν η κοπελα ειναι καθετη στις αποψεις τις σχετικα με την θρησκεια και σε ολα τα αλλα ειναι απλα τελεια μαζι σου, τοτε κανε τουμπεκι και be happy γιαυτο που εχεις... θα προτιμουσες μια θρησκα κοπελα , που να πηγαινει καθε Κυριακη εκκλησια , και τις δευτερες να ψωνιζεται με διαφορους στα μπαρ?

 

Στην τελικη ειστε ακομα στους 2 μηνες...δες πως θα πανε τα πραγματα... ;) good luck

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

φιλε taksidiotis22 αν υπαρχουν σοβαρα συναισθηματα και απο τις 2 πλευρες θα βρεθει μια ακρη.. το θεμα ειναι να συμβιβαζονται και οι 2. αν η κοπελα ειναι καθετη στις αποψεις τις σχετικα με την θρησκεια και σε ολα τα αλλα ειναι απλα τελεια μαζι σου, τοτε κανε τουμπεκι και be happy γιαυτο που εχεις... θα προτιμουσες μια θρησκα κοπελα , που να πηγαινει καθε Κυριακη εκκλησια , και τις δευτερες να ψωνιζεται με διαφορους στα μπαρ?

 

Στην τελικη ειστε ακομα στους 2 μηνες...δες πως θα πανε τα πραγματα... ;) good luck

σε αυτο εχεις δικιο φιλε μου,δηλαδη δεν ειναι κακο να ειναι κανεις εβραιος?δεν ξρω ρε παιδια ειμαι ασχετος σε αυτον τον τομεα.μαυρα μεσανυχτα που λενε

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο εχεις δικιο φιλε μου,δηλαδη δεν ειναι κακο να ειναι κανεις εβραιος?δεν ξρω ρε παιδια ειμαι ασχετος σε αυτον τον τομεα.μαυρα μεσανυχτα που λενε

 

Το internet είναι μεγάλο. Ψάξε, διάβασε, ενημερώσου για τη θρησκεία που μιλά η κοπέλα. Εαν όντως υπάρχει χημεία ανάμεσά σας τότε τέτοιου είδους θέματα δεν είναι άλυτα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν θελω καν να ασχοληθω με αλλη θρησκεια,απλα ρωταω εσας.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα είναι τρελαμένη με τη θρησκεία της;

Γιατί αν είναι, μπορεί μελλοντικά, και μόλις περάσει η φάση καψούρας που έχετε τώρα, να σας δημιουργήσει προβλήματα...

 

Αλλά αυτό βέβαια γίνεται και με κοπέλες της δικής μας θρησκείας...

Νηστίες, μοναστήρια, χαϊμαλιά, λιβάνια, προσευχές κλπ.:!:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

οχι οχι.δεν ειναι κι ευτυχως,απλα εχει δικα της πιστευω,ειναι κακη θρησκεια η εβραικη???

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω πραγματικα τι να κανω και ποτε μου δεν εχω ανοιξει θεμα σχετικα με θρησκεια.

παρακαλω μην διαγραφει ακομα ωσπου να καταληξω και να δω τι θα κανω.

πανε 2 μηνες που εχω γνωρισει μια κοπελα κι εχουμε αναπτυξει σχεση.

εχει πολλα καλα και θετικα πραγματα πανω της ομως ξαφνικα μου γυρισαν ολα αναποδα.

γενικα δεν πιστευει στον Θεο,δηλωνει αθεη κι απλα πιστευει μονο οτι ο Χριστος υπηρξε πραγματικα σαν θνητος κι οχι οτι αναστηθηκε μετα τον θανατο του.ενταξει αυτο δεν με απασχολει το αν πιστευει η οχι.

πριν απο 2 μερες τρωω και την δευτερη σφαλιαρα,μου λεει οτι τωρα τελευταια μελεταει την εβραικη θρησκεια κι οτι της αρεσει και σκεφτεται να αλλαξει θρησκεια.

απο κει κι επειτα εγω εχω ξενερωσει αφανταστα γιατι ακουσα ιδεολογιες που δεν μου αρεσαν.η οτι δεν θελει να παντρευτει ας πουμε σε εκκλησια.

στο παρελθον μου νιωθω οτι εχω βοηθηθει απο Αγιους η τελος παντων οτι υπαρχει και πιστευω παρα πολυ.μπορει να μην πηγαινω συχνα σε εκκλησια,μπορει να μην θελω τους παπαδες ομως μεσα μου ειμαι ευγνωμων σε αυτη την Υπερτατη δυναμη που με χει κρατησει ως τωρα ετσι.

αν δεν τα ενιωθα αυτα ισως και να μην ειχα κανενα προβλημα με την κοπελα αυτη,τωρα ομως εχω.

δεν εχω ασχοληθει καθολου με το θεμα των εβραιων και δεν ξερω τα πιστευω τους.

πειτε μου σας παρακαλω πολυ τι να κανω,εχω μια απογνωση.

κατ αρχην ειναι πολυ νωρις να σκεφτεστε το μελλον με οικογενεια,γαμους και τα τοιαυτα.

αν ομως παει το θεμα κατα εκει,το καλυτερο που θα μπορουσες να κανεις ειναι μια κουβεντα μαζι της για τα δικα σου πιστευω.ετσι θα βρειτε μια χρυση τομη,τι υποχωρησεις μπορει να κανει ο ενας και τι ο αλλος..

γενικα αυτες οι σχεσεις ειναι ζορικες,γιατι μπορει να σου πει στην αρχη "ναι,ναι θα το κανουμε ετσι" και οταν ερθει η ωρα,να πατησει ποδι και να θελει τα δικα της.

αν η σχεση δεν εχει καποιο αλλο προβλημα ή η θρησκεια δεν σας εππηρεαζει προς το παρον στην καθημερινοτητα,δεν εχεις παρα να περιμενεις...χωρις φυσικα να ζοριζεσαι.αν δεις πως ερχεσαι σε δυσκολη θεση απο τωρα,φαντασου τι θα γινει αργοτερα

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με την Freak.

...

Ταξιδιωτη, εγω λέω να μην μπλέξεις καθολου. Μακρια. Τοσες γυναικες ρε παιδι, εκει έπεσες κι εσυ?Καταρχην εσυ θα γινεις Εβραιος?Αν σκεφτεσαι κατι πιο σοβαρο με την κοπέλα πρεπει να αλλαξεις θρησκεια (γιατι αυτην αν την ασπαστει δεν την βλεπω να αλλαζει).

Και κυριως ΜΗΝ απομακρυνεσαι απο τα δικα σου ΠΙΣΤΕΥΩ. Δεν αξιζει για κανεναν ανθρωπο να το κανεις αυτο.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

μα φυσικα και δεν προκειται να γινω κατι τετοιο.κι εννοειται οτι τα δικα μου πιστευω ειναι δυνατοτερα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...