Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

εγω αυτο που ξερω ειναι το εξης: ο,τι και να σχεδιασεις αποκλειεται να το υλοποιησεις. τουλαχιστον εγω αυτο παθαινω. γ αυτο αφηνω ελευθερο τον εαυτο μου και ολα τ αλλα ερχονται αυθορμητα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το πλοίο έβαλε τόσα νερά που πλέον ούτε το sos δεν σώνει την κατάσταση... βλέπω και το καπετάνιο όμως να πηγαίνει άπατος και αυτός μαζί
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

το πλοίο έβαλε τόσα νερά που πλέον ούτε το sos δεν σώνει την κατάσταση... βλέπω και το καπετάνιο όμως να πηγαίνει άπατος και αυτός μαζί

 

explane pls....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω αυτο που ξερω ειναι το εξης: ο,τι και να σχεδιασεις αποκλειεται να το υλοποιησεις. τουλαχιστον εγω αυτο παθαινω. γ αυτο αφηνω ελευθερο τον εαυτο μου και ολα τ αλλα ερχονται αυθορμητα

 

το πλοίο έβαλε τόσα νερά που πλέον ούτε το sos δεν σώνει την κατάσταση... βλέπω και το καπετάνιο όμως να πηγαίνει άπατος και αυτός μαζί

 

Οι αριθμοί δυστυχώς κρύβουν πάντα την αλήθεια,υπολογίστε πόσοι φίλοι σας έχουν σχέση και το χειρότερο πόσοι από αυτούς που τα έχουν, αγαπάνε πραγματικά το άτομο δίπλα τους..Αν δεν αλλάξουν μυαλά και τα δυο φύλα πάμε κατά διαόλου..Άντε να βρεις γυναίκα να αγαπήσεις,δεν σκάβεις καλύτερα μάρμαρο σε κανά νησί του Αιγαίου,λιγότερος κόπος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι αριθμοί δυστυχώς κρύβουν πάντα την αλήθεια,υπολογίστε πόσοι φίλοι σας έχουν σχέση και το χειρότερο πόσοι από αυτούς που τα έχουν, αγαπάνε πραγματικά το άτομο δίπλα τους..Αν δεν αλλάξουν μυαλά και τα δυο φύλα πάμε κατά διαόλου..Άντε να βρεις γυναίκα να αγαπήσεις,δεν σκάβεις καλύτερα μάρμαρο σε κανά νησί του Αιγαίου,λιγότερος κόπος.

 

Dustixos einai polu diskola ta pragmata:!:

Gnwrisa kai ena koritsaki tis ilikias mou kai apoti fainete goustarei fasi kai akoma kalitera sxesi:!:

Pantws paidia(gia upo twn 18) dn uparxei kalitero pragma apo to na eiste o eautos sas kai na eiste au8ormitoi(ews ena simeio min to kse*esoume kiolas)Egw ekei pontarw oti 8a to ektimisei i kopela kai tsi 8a proxwrisei an goustarei:!:

 

Filika

 

Scottas:D:):p;)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

το δυσκολο πιστευω δεν ειναι να βρεις γυναικα να αγαπησεις αλλα να σε αγαπησει πραγματικα κ αυτη. γιατι οι περισσοτερες γυναικες κατα την ταπεινη μου γνωμη παντα πολυ δυσκολα αγαπανε πραγματικα.
Link to comment
Share on other sites

το δυσκολο πιστευω δεν ειναι να βρεις γυναικα να αγαπησεις αλλα να σε αγαπησει πραγματικα κ αυτη. γιατι οι περισσοτερες γυναικες κατα την ταπεινη μου γνωμη παντα πολυ δυσκολα αγαπανε πραγματικα.

 

μονο μια συντροφος μου με αγαπησε πραγματικα(και το ειχε αποδειξει κ ολας). μετα απο καποιο σημειο ομως αλλαξε τελειως συμπεριφορα και με ξενερωσε αγρια.....:down::whistle::O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μονο μια συντροφος μου με αγαπησε πραγματικα(και το ειχε αποδειξει κ ολας). μετα απο καποιο σημειο ομως αλλαξε τελειως συμπεριφορα και με ξενερωσε αγρια.....:down::whistle::O

 

Έχεις μέλλον μπροστά σου, ακόμη 16 είσαι... :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

μονο μια συντροφος μου με αγαπησε πραγματικα(και το ειχε αποδειξει κ ολας). μετα απο καποιο σημειο ομως αλλαξε τελειως συμπεριφορα και με ξενερωσε αγρια.....:down::whistle::O

 

mhpws tis ekanes tipota kai esu??? :rolleyes:

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

mhpws tis ekanes tipota kai esu??? :rolleyes:

 

οχι...εκτος και αν θεωρειεται κακο το οτι με κυνηγουσε η κολλητη μου στο διαλειμμα επειδη την πειραζα συνεχως στην ταξη:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι...εκτος και αν θεωρειεται κακο το οτι με κυνηγουσε η κολλητη μου στο διαλειμμα επειδη την πειραζα συνεχως στην ταξη:O

 

anarwtiesai meta giati 3enerwse?? ;):p sigoura 8a zilepse;):)

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

anarwtiesai meta giati 3enerwse?? ;):p sigoura 8a zilepse;):)

 

Δικαίωμα της, αλλά δεν μπορούμε να μην έχουμε κοπέλες φίλες για να μην ζηλέυουν οι κοπέλες μας... :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δικαίωμα της, αλλά δεν μπορούμε να μην έχουμε κοπέλες φίλες για να μην ζηλέυουν οι κοπέλες μας... :)

 

to lew giati polu apla mporei na min i3ere oti itan filoi. Alla kai pali an asxoliotan mono mazi tis e ka8etai ligo straba.;)

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

to lew giati polu apla mporei na min i3ere oti itan filoi. Alla kai pali an asxoliotan mono mazi tis e ka8etai ligo straba.;)

 

Πάντως είναι πολύ συχνό το φαινόμενο να ζηλεύει η κοπέλα τις φίλες του αγοριού της. Μου έχει τύχει, της εξήγηση ότι είμαστε απλοί φίλοι (μιλάμε για φιλία από τη 1η δημοτικού) και το δέχτηκε.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αύριο έχουμε πρόβα, κ θα της τα ζητήσω.. Βσκ είναι 1 χρόνο μεγαλύτερη (εντάξη δείχνώ και γω για παιδί 2 χρόνια κάπου μεγαλύτερο...) Κ θα ήθελα κάτι απλό κ έξυμπ κ ώριμο να της πω ότι μου αρέσει (θα την πάω σε ένα διπλανό δωματιάκι όταν ε΄χουμε πρόβα)... Έχετε καμιά ιδέα;
οπως σου βγει..

δεν ειναι ποιημα να το μαθεις να πας να το πεις...πρεπει να αυτοσχεδιασεις..καλη επιτυχια :)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

explane pls....

 

Συναισθηματικά εννοούσα άπατο.

 

κάτι πάει όμως να γίνει... άντε να δούμε, μάλλον θα το σώσουμε:!:

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

to lew giati polu apla mporei na min i3ere oti itan filoi. Alla kai pali an asxoliotan mono mazi tis e ka8etai ligo straba.;)

 

φυσικα και την ηξερε. κολλητη μου ηταν αλλωστε.

 

ευτυχως αυτη που ειμαι τωρα δεν ζηλευει εκτος οριων:happy:

προσωπικα η ζηλεια με μετρο μ αρεσει!:X μου δινει την εντυπωση πως η κοπελα με θελει στ αληθεια!:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προβλημα στον οριζοντα......

 

σημερα στις 8 μετα το φροντιστηριο βρεθηκα για ενα τεταρτο με τν κοπελα μου. μετα αυτη με δυο φιλες της πηγαν για ψωνια και εγω για καφε.

κατα τις 9 με παιρνει τηλ ο κολλητος μου και με ρωτησε που ειμαι και μου ειπε πως πρεπει να βρεθουμε οπωςδηποτε. ερχεται στην καφετερια και μου λεει τα εξης:

-Παρε τηλ τωρα την Σ.... και πες της οτι τα χαλατε

Εγω μενω μακακας και του λεω

-Γιατι???

-Την ειδα πριν δυο λεπτα εδω απο πανω μαζι με δυο φιλες της να μιλαει με εναν τυπο και να κωλοτριβεται πανω του...

 

εμεινα κυριολεκτικα...δεν ηξερα τι να πω. μηνυμα δεν εστειλα. της ειπα να βρεθουμε αυριο να μιλησουμε.....δεν θελω να τα χαλασω μαζι της...θελω απλα να της πω οπως τη σεβομαι εγω ετσι να με σεβεται κ αυτη...αυτο που φοβαμαι ειναι μην θυμηθει τα 'παλια' οπως η παρακατω παραθεση(η οποια εχει γινει απο μενα σε αλλο θρεντ)

 

την παρασκευη ειχε παρτυ το σχολειο μου σε κλαμπ. αυτη δεν μπορεσε να ερθει και ετσι πηγα με την παρεα μου(αγορια&κοριτσια). εκει κωλοχτυπιομουν με φιλες μου στα τραπεζια κλπ κλπ. δηλαδη προκαλεσα(χωρις να το καταλαβαινω εκεινη την ωρα) χωρις βεβαια να ενδωσω. μιας κ αυτη εχει φιλες στο σχολειο που πηγαινω, πηγε κατα τις 5 το πρωι ραβασακι στο κινητο της που ανεφερε αναλυτικοτατα τις πιτσικουλιες μου. το πρωι που ξυπνησα για να παω φροντιστηριο ειδα ενα μηνυμα οτι επρεπει να μιλησουμε και οτι ειχε μαθει τη φαση που ειχε παιχτει χτες το βραδυ. εκεινη την ωρα αισθανθηκα απαισια αλλα επρεπε να αντιμετωπησω τις συνεπειες. ετσι λοιπον πηγα το μεσιμερι να την βρω. εγω ειχα συνηθησει σε τετοιες περιπτωσεις, να φερονται υστερικα τα κοριτσια! να φωναζουν, να κλαινε, να απειλουν(ναι μου εχει τυχει!!!!!!) και γενικως να μην συζητουν το θεμα αλλα να προσπαθουν να σε κανουν σκουπιδι....

προς εκπληξη μου, τιποτα απο αυτα δεν συνεβει! βρεθηκαμε, μιλησαμε, της εξηγησα ολη την κατασταση και τα βρηκαμε....παργματικα δεν περιμενα ποτε τετοια αντιμετωπηση απο κοριτσι αυτης της ηλικιας......

 

καμια ιδεα για το πως θα της το φερω???? επισης εχει τυχει σε κανεναν παρομοια κατασταση?

 

υποψην οτι το κοριτσι δεν θεωρειτε 'Αγια';););)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

υποψην οτι το κοριτσι δεν θεωρειτε 'Αγια';););)

 

Μόνο σου το λες,μπορείς να τα έχεις με κάποια που δεν είναι αγία?Αν ναι,τότε της λες κομψά τι σε προβληματίζει και βλέπεις αντίδραση,αν όχι ρίξτεις ένα σιχτίρισμα και φύγε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προβλημα στον οριζοντα......

 

σημερα στις 8 μετα το φροντιστηριο βρεθηκα για ενα τεταρτο με τν κοπελα μου. μετα αυτη με δυο φιλες της πηγαν για ψωνια και εγω για καφε.

κατα τις 9 με παιρνει τηλ ο κολλητος μου και με ρωτησε που ειμαι και μου ειπε πως πρεπει να βρεθουμε οπωςδηποτε. ερχεται στην καφετερια και μου λεει τα εξης:

-Παρε τηλ τωρα την Σ.... και πες της οτι τα χαλατε

Εγω μενω μακακας και του λεω

-Γιατι???

-Την ειδα πριν δυο λεπτα εδω απο πανω μαζι με δυο φιλες της να μιλαει με εναν τυπο και να κωλοτριβεται πανω του...

 

εμεινα κυριολεκτικα...δεν ηξερα τι να πω. μηνυμα δεν εστειλα. της ειπα να βρεθουμε αυριο να μιλησουμε.....δεν θελω να τα χαλασω μαζι της...θελω απλα να της πω οπως τη σεβομαι εγω ετσι να με σεβεται κ αυτη...αυτο που φοβαμαι ειναι μην θυμηθει τα 'παλια' οπως η παρακατω παραθεση(η οποια εχει γινει απο μενα σε αλλο θρεντ)

 

 

 

καμια ιδεα για το πως θα της το φερω???? επισης εχει τυχει σε κανεναν παρομοια κατασταση?

 

υποψην οτι το κοριτσι δεν θεωρειτε 'Αγια';););)

 

 

Ομολογουμένως έχω εντυπωσιαστεί.... Η σκέψη και η συμπεριφορά της γενιάς σας είναι υπερβολικά εξελιγμένη (αυτό δεν είναι απαραίτητα καλό βέβαια, μια και βιάζεστε να μεγαλώσετε, ενώ όταν θα μεγαλώσετε δε θα μπορείτε να "μικρύνετε" :p). Η Αγία πόσο χρονών είναι; 15;

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Ομολογουμένως έχω εντυπωσιαστεί.... Η σκέψη και η συμπεριφορά της γενιάς σας είναι υπερβολικά εξελιγμένη (αυτό δεν είναι απαραίτητα καλό βέβαια, μια και βιάζεστε να μεγαλώσετε, ενώ όταν θα μεγαλώσετε δε θα μπορείτε να "μικρύνετε" :p). Η Αγία πόσο χρονών είναι; 15;

 

δεν καταλαβα αν αυτο το λες για καλο η για κακο:confused:.

 

η κοπελα 17 ειναι.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προβλημα στον οριζοντα......

 

σημερα στις 8 μετα το φροντιστηριο βρεθηκα για ενα τεταρτο με τν κοπελα μου. μετα αυτη με δυο φιλες της πηγαν για ψωνια και εγω για καφε.

κατα τις 9 με παιρνει τηλ ο κολλητος μου και με ρωτησε που ειμαι και μου ειπε πως πρεπει να βρεθουμε οπωςδηποτε. ερχεται στην καφετερια και μου λεει τα εξης:

-Παρε τηλ τωρα την Σ.... και πες της οτι τα χαλατε

Εγω μενω μακακας και του λεω

-Γιατι???

-Την ειδα πριν δυο λεπτα εδω απο πανω μαζι με δυο φιλες της να μιλαει με εναν τυπο και να κωλοτριβεται πανω του...

 

εμεινα κυριολεκτικα...δεν ηξερα τι να πω. μηνυμα δεν εστειλα. της ειπα να βρεθουμε αυριο να μιλησουμε.....δεν θελω να τα χαλασω μαζι της...θελω απλα να της πω οπως τη σεβομαι εγω ετσι να με σεβεται κ αυτη...αυτο που φοβαμαι ειναι μην θυμηθει τα 'παλια' οπως η παρακατω παραθεση(η οποια εχει γινει απο μενα σε αλλο θρεντ)

 

 

 

καμια ιδεα για το πως θα της το φερω???? επισης εχει τυχει σε κανεναν παρομοια κατασταση?

 

υποψην οτι το κοριτσι δεν θεωρειτε 'Αγια';););)

 

πρωτον τι εννοεις με αυτο το Αγια? :confused::p

 

παντως αφου παλιοτερα ειχε συμβει το αντιθετο κ τα συζητησατε κ τα βρηκατε μια χαρα πιστευω πως το ιδιο μπορειτε να κανετε κ τωρα.της μιλας ηρεμα,της λες τι εμαθες,της ζητας εξηγησεις. ;)

κ μη βιαστεις να βγαλεις συμπερασματα πριν μιλισετε!

Link to comment
Share on other sites

πρωτον τι εννοεις με αυτο το Αγια? :confused::p

 

παντως αφου παλιοτερα ειχε συμβει το αντιθετο κ τα συζητησατε κ τα βρηκατε μια χαρα πιστευω πως το ιδιο μπορειτε να κανετε κ τωρα.της μιλας ηρεμα,της λες τι εμαθες,της ζητας εξηγησεις. ;)

κ μη βιαστεις να βγαλεις συμπερασματα πριν μιλισετε!

 

με το 'αγια' εννοω οτι κουνιεται εκτος οριων!:lol::worry:

ακομη πιστευω πως εκανα βλακεια που τα εφτιαξα μαζι της πριν την γνωρισω καλυτερα. την ηξερα 6 μερες και πηγα και της τα ζητησα. μετα απο λιγες μερες εμαθα πως δεν ειναι και το καλυτερο κοριτσι.....:(:O

 

παρολαυτα απ τη στιγμη που εμενα μου φερεται μια χαρα μεχρι στιγμης δεν εχω λογο να τη χωρισω

 

 

την βρηκα σημερα πριν το μαθημα και της ειπα οτι ηξερα και της ειπα να εξηγηθει. μου λεει πως αυτο το παιδι το ξερει απο 5 χρονων και μενουν στην ιδια πολυκατοικια και απλα την πειραζε...τωρα αν ειναι αληθεια η ψεμματα δεν ξερω.........:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με το 'αγια' εννοω οτι κουνιεται εκτος οριων!:lol::worry:

ακομη πιστευω πως εκανα βλακεια που τα εφτιαξα μαζι της πριν την γνωρισω καλυτερα. την ηξερα 6 μερες και πηγα και της τα ζητησα. μετα απο λιγες μερες εμαθα πως δεν ειναι και το καλυτερο κοριτσι.....:(:O

 

παρολαυτα απ τη στιγμη που εμενα μου φερεται μια χαρα μεχρι στιγμης δεν εχω λογο να τη χωρισω

 

 

την βρηκα σημερα πριν το μαθημα και της ειπα οτι ηξερα και της ειπα να εξηγηθει. μου λεει πως αυτο το παιδι το ξερει απο 5 χρονων και μενουν στην ιδια πολυκατοικια και απλα την πειραζε...τωρα αν ειναι αληθεια η ψεμματα δεν ξερω.........:worry:

 

κοιτα..συμφωνω πως ισως βιαστηκες λιγο να της τα ζητησεις..ειναι καλυτερο να γνωριζουμε λιγο τον αλλον πριν κανουμε σχεση κ οχι να κρινουμε μονο απο την εμφανιση κ την πρωτη εντυπωση.

παρολ'αυτα απ'ο,τι μου λες το οτι δεν ειναι κ το καλυτερο κοριτσι το εχεις μαθει απο αλλους.μονος σου δεν εχεις ανακαλυψει κατι,σωστα?αν ειναι ετσι πιστευω πως εφοσον εσυ εισαι μια χαρα μαζι της σιγουρα δεν υπαρχει λογος να τη χωρισεις κ ασε τους αλλους να λενε!

επισης ειναι θετικο το γεγονος οτι εκεινη δεν σου ειχε κανει σκηνη οταν συνεβη αυτο με το παρτυ(το ξερω πολλα κοριτσια στην ηλικια μας ειναι λιγο υπερβολικα με τις σκηνες.οχι οτι τα αγορια πανε πισω.να μην ξεχνιομαστε. :p)

επομενως το μονο κακο που σου εχει δειξει σαν ατομο ειναι αυτο που σου ανεφερε ο φιλος σου.το προβλημα ειναι οτι εσυ ο ιδιοσ δεν το ειδες ωστε να ξερεις αν ηταν οντως...κωλοτριψιμο η αν η κοπελα ηταν απλως λιγο εκδηλωτικη!

εγω θα σου ελεγα να μην ανησυχεις αν δε σου εχει δωσει αλλο δικαιωμα.απλως κοιτα λιγο τις κινησεις της γενικα κ αν υπαρχει κατι που σε πειραζει να της το συζητησεις παλι! ;)

Link to comment
Share on other sites

κοιτα..συμφωνω πως ισως βιαστηκες λιγο να της τα ζητησεις..ειναι καλυτερο να γνωριζουμε λιγο τον αλλον πριν κανουμε σχεση κ οχι να κρινουμε μονο απο την εμφανιση κ την πρωτη εντυπωση.

παρολ'αυτα απ'ο,τι μου λες το οτι δεν ειναι κ το καλυτερο κοριτσι το εχεις μαθει απο αλλους.μονος σου δεν εχεις ανακαλυψει κατι,σωστα?αν ειναι ετσι πιστευω πως εφοσον εσυ εισαι μια χαρα μαζι της σιγουρα δεν υπαρχει λογος να τη χωρισεις κ ασε τους αλλους να λενε!

επισης ειναι θετικο το γεγονος οτι εκεινη δεν σου ειχε κανει σκηνη οταν συνεβη αυτο με το παρτυ(το ξερω πολλα κοριτσια στην ηλικια μας ειναι λιγο υπερβολικα με τις σκηνες.οχι οτι τα αγορια πανε πισω.να μην ξεχνιομαστε. :p)

επομενως το μονο κακο που σου εχει δειξει σαν ατομο ειναι αυτο που σου ανεφερε ο φιλος σου.το προβλημα ειναι οτι εσυ ο ιδιοσ δεν το ειδες ωστε να ξερεις αν ηταν οντως...κωλοτριψιμο η αν η κοπελα ηταν απλως λιγο εκδηλωτικη!

εγω θα σου ελεγα να μην ανησυχεις αν δε σου εχει δωσει αλλο δικαιωμα.απλως κοιτα λιγο τις κινησεις της γενικα κ αν υπαρχει κατι που σε πειραζει να της το συζητησεις παλι! ;)

 

hey katy, r u in my mind????:p:p:p

κ εγω ακριβως το ιδιο σκεφτομουν σημερα να κανω....τεσπα θα συνεχισω μαζι της και θα δω στην πορεια τι θα κανω.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...