Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Παιδιά SOS

 

Η ιστορία ειναι λίγο μεγάλη αλλά θα σας την πω.

 

Όλα άρχισαν το καλοκαίρι όταν μου έρχεται μην κ μου λέει με "λένε Α. είδα την φωτογραφία σου κ μου άρεσες" στην αρχή νόμιζα ότι ήταν φάρσα αλλά μου στέλνει μια σχετικά γνωστή Αν.(άλλη κοπέλα είναι) οτι αυτή της έδωσε τον αριθμό μου.Την χρονία πριν το καλοκαίρι είχα ακούσει σμπρωξίματα κ κάτι ψιλιάστικα( για την Αν. λέω) Κ τέλος πάντων αυτό με την Α. δεν προχώρησε αλλά η Αν. με στέλνει ότι μ'αγαπά κ τα σχετικά.Ήταν 15 Αυγουστος κ έλειπα. Τον Σεπτέμβριο μου

λέει ότι βαρέθηκε να περιμένει κ έμεινε το θέμα εκεί. Στο διάστημα αυτό δεν λέγαμε ούτε γειά (όχι ότι μαλώσαμε) κ χθες που μου έστειλε χρόνια πολλά πιάσαμε την κουβέντα κ είπαμε να λέμε κ κανα γειά κ να μιλήσουμε σε ένα διαλειμμα.Τώρα εδώ σας θέλω είναι 3 χρόνια μικρότερη κ είναι συνέχεια με τις φιλες της.Πως θα την πιάσω κουβέντα αυριο???? Τι να την πω?????:help:

 

Ευχαριστώ που διαβάσατε όλο αυτό!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ψιλομπερδευτηκα...καταρχην διευκρινησε μου αν το Α. και το Αν. ειναι το ιδιο προσωπο....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1) Σιγουρέψου ότι ο πατέρας της δεν έχει καμιά σχέση με το δικαστικό σύστημα.

2) Είναι τόσο πρόβλημα να την πιάσεις κουβέντα; 13 ετών είναι!

 

13 ετών :blink:

φοβάμαι μόνο που το αναφέρω :X

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ 16 είμαι δεν είναι κ τόσο μεγάλη η διαφορά. Με τον πατέρα της είμαι σίγουρος οτι δεν θα υπάρχει πρόβλημα.Όσο για την κουβέντα... κατε νε είναι δύσκολο έστω για την αρχή.Τι να την πω? Έλα να μιλήσουμε όπως είπαμε????????

:X

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Xaxa... Πες της "Στις ομορφιές σου είσαι σήμερα" Ή "Μου αρέσουν πολύ τα μαλλιά σου" κτλπ, οι κοπέλες λιώνουν για τέτοια, αλλά μην το παρακάνεις κ σε περάσει για λιγούρη...:lol:

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

ο,τι και να σκεφτεσαι και να σχεδιαζεις παντα οταν θα ερθει η στιγμη να το κανεις δεν προκειται να γινει τιποτα απο αυτα που εχεις σχεδιασει...το θεμα ειναι μεχρι να την πλησιασεις..μετα θα καταλαβει και αυτη λογικα τους σκοπους και θα προχωρησει απο τη μαμα-φυση το πραγμα :P
Link to comment
Share on other sites

Τρία χρόνια σε αυτές τις ηλικίες είναι σημαντική διαφορά. Τέσπα, το χεράκι δικαιούσαι να της το πιάσεις. :P

 

Πήγαινε και πες μια εγκάρδια καλημέρα στο σχολείο, ζήτα της να τα πείτε ιδιαιτέρως (μακριά από τις φίλες της δηλαδή...) και τότε πες της να βγείτε να την κεράσεις...πορτοκαλάδα στο...πάρκο (μιας και αμφιβάλλω αν μπορεί να πάει πουθενά αλλού). Και μετά θα έρθει μόνο του...

Link to comment
Share on other sites

Τρία χρόνια σε αυτές τις ηλικίες είναι σημαντική διαφορά. Τέσπα, το χεράκι δικαιούσαι να της το πιάσεις. :P

 

Πήγαινε και πες μια εγκάρδια καλημέρα στο σχολείο, ζήτα της να τα πείτε ιδιαιτέρως (μακριά από τις φίλες της δηλαδή...) και τότε πες της να βγείτε να την κεράσεις...πορτοκαλάδα στο...πάρκο (μιας και αμφιβάλλω αν μπορεί να πάει πουθενά αλλού). Και μετά θα έρθει μόνο του...

 

Από την πρώτη φορά που θα μιλήσουν; Είναι σαν να της λέει συγκαλυμένα πάνε να σε γ//\\\

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Μιλήσαμε μέσω μην. κ συννενοηθήκαμε να μιλήσουμε γενικά(αν θα γίνει κάτι δεν ξέρω). Αν είναι με τις φίλες (όπως συνήθως) της εγώ τι να κάνω.Τον αδιάφορο?

 

Δεν υπάρχει προβλημα με την ηλικία...Μπορουμε να παμε για καφέ κ γενικά σχεδόν παντού. Το πρόβλημα είναι αν αυτή θέλει... :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Xaxa... Πες της "Στις ομορφιές σου είσαι σήμερα" Ή "Μου αρέσουν πολύ τα μαλλιά σου" κτλπ, οι κοπέλες λιώνουν για τέτοια, αλλά μην το παρακάνεις κ σε περάσει για λιγούρη...:lol:

 

Το σιγουρο ειναι να σε περασει για φουστη ετσι...;):p

Link to comment
Share on other sites

Το σιγουρο ειναι να σε περασει για φουστη ετσι...;):p

 

Εντάξη να το πει κ σοβαρά κ ευχάριστα, όχι σα... φουστανελάς:lol:

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

για μενα μην βιαστεις.ασε το πραγμα να κυλισει και με τον καιρο

(οχι μεγαλο διαστημα) θα δεις τι θελει απο σενα.αλλωστε μπορει και να το βλεπει αλλιως το πραγμα αυτη ,στο φιλικο εννοω.ασε να γνωριστειτε καλυτερα και σε δυο εβδομαδες την πας και για καφε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ με τον συνονόματo. Εγώ προτείνω να πας για πορτοκαλάδα σύντομα. Δεν χρειάζεται να αναφέρεις κάτι σχετικό με την καψούρα σου όσο είστε έξω. Περί ανέμων και υδάτων μιλήστε και συ εν τω μεταξύ κρίνεις από την στάση της. Μετά ξαναβγές και κράτα την ίδια στάση. Ε μετά από δυο βδομάδες ζήτα της το χέρι :p
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ με τον συνονόματo. Εγώ προτείνω να πας για πορτοκαλάδα σύντομα. Δεν χρειάζεται να αναφέρεις κάτι σχετικό με την καψούρα σου όσο είστε έξω. Περί ανέμων και υδάτων μιλήστε και συ εν τω μεταξύ κρίνεις από την στάση της. Μετά ξαναβγές και κράτα την ίδια στάση. Ε μετά από δυο βδομάδες ζήτα της το χέρι :p

 

Διαφωνώ κάθετα! :p Μη βιαστείς τόσο, μετά τις 2 εβδομάδες χόντρυνε το κερνόντας coca-cola... θα το πιάσει το υπονοούμενο... :D

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS

 

Η ιστορία ειναι λίγο μεγάλη αλλά θα σας την πω.

 

Όλα άρχισαν το καλοκαίρι όταν μου έρχεται μην κ μου λέει με "λένε Α. είδα την φωτογραφία σου κ μου άρεσες" στην αρχή νόμιζα ότι ήταν φάρσα αλλά μου στέλνει μια σχετικά γνωστή Αν.(άλλη κοπέλα είναι) οτι αυτή της έδωσε τον αριθμό μου.Την χρονία πριν το καλοκαίρι είχα ακούσει σμπρωξίματα κ κάτι ψιλιάστικα( για την Αν. λέω) Κ τέλος πάντων αυτό με την Α. δεν προχώρησε αλλά η Αν. με στέλνει ότι μ'αγαπά κ τα σχετικά.Ήταν 15 Αυγουστος κ έλειπα. Τον Σεπτέμβριο μου

λέει ότι βαρέθηκε να περιμένει κ έμεινε το θέμα εκεί. Στο διάστημα αυτό δεν λέγαμε ούτε γειά (όχι ότι μαλώσαμε) κ χθες που μου έστειλε χρόνια πολλά πιάσαμε την κουβέντα κ είπαμε να λέμε κ κανα γειά κ να μιλήσουμε σε ένα διαλειμμα.Τώρα εδώ σας θέλω είναι 3 χρόνια μικρότερη κ είναι συνέχεια με τις φιλες της.Πως θα την πιάσω κουβέντα αυριο???? Τι να την πω?????:help:

 

Ευχαριστώ που διαβάσατε όλο αυτό!!!

ολο το ζουμι ειναι εδω..

το συμφωνησατε.θα μιλατε απο εδω και περα,θα μιλησετε και σε κανα διαλλειμα..

μη φανεις λοιπον λιγουρης και την επομενη μερα αφου σου το ειπε,πας να της πιασεις κουβεντα..

ασε να περασει καμια βδομαδα λεγοντας της μονο γεια απο μακρια..μετα,αφου περασει η βδομαδα πανε και μιλα της..τοτε εχεις και αφορμη να πεις "τι νεα;;" καθως εχετε καιρο να τα πειτε ;)

 

 

το ποστ σου δεν ηταν μεγαλο.

 

αυτο που πνιγεστε σε μια κουταλια νερο που θα παει;;;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Στα 13 δεν πολυ γινονται παρεες διαφορετικου φυλου και αν ναι της πλακας. Να της μιλας καθημερινα να δεις ποσο θα αντεξει, να μπεις στην παρεα της. Αν γουσταρει να δειχνεις οτι ενδιαφερεσαι για αυτην, να την ρωτας πως ηταν η μερα σου (ναι βαρετο το ξερω), αν εχει προβλημα με τα μαθηματα να την βοηθησεις κτλ. Αν αισθανθει οτι την πριζεις δεν ειναι ετοιμη και θα σε διωξει. Ρισκο αλλα ετσι θα βγει ακρη.

 

Παντως 3 χρονια διφορα στην εφηβεια ειναι σημαντικη διαφορα. Καλυτερα κρατα μια φιλικη σχεση, σχεση εμπιστοσυνης, για μελλοντικα.

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα δεν ξέρω τι έγινε αλλά κόλλησα δεν μπορούσα να πάω. Έβλεπα κάτι ματιές. αλλά... Ήταν κ με τις φίλες της κ οπότε από μακριά ... :wacko: Σήμερα δεν ξέρω τι να την στείλω. Να την στείλω "Πάει κ σήμερα. Ήσουν με τις φιλες σου κ δεν μπορούσαμε να μιλήσουμε?" Τι λέτε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα δεν ξέρω τι έγινε αλλά κόλλησα δεν μπορούσα να πάω. Έβλεπα κάτι ματιές. αλλά... Ήταν κ με τις φίλες της κ οπότε από μακριά ... :wacko: Σήμερα δεν ξέρω τι να την στείλω. Να την στείλω "Πάει κ σήμερα. Ήσουν με τις φιλες σου κ δεν μπορούσαμε να μιλήσουμε?" Τι λέτε?

Οχι! Θα νομίζει οτι είσαι χ€στης. Χαλάρωσε λίγο δεν χρειάζεται να απολογηθείς για τίποτα γιατί στην τελική έτσι θα φανεί :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να στείλει...

 

Aν δεν στείλει πολύ φοβάμαι οτι κάθε μέρα θα έχουμε κ το ίδιο μοτίβο.Η αρχή να γίνει κ μετά... πορτοκαλάδα όπως είπαν κ τα παιδιά.Τι λέτε να την στείλω?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...