Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

απ οτι εχω καταλαβει ειναι απο τις πιο πλουσιες οικογενειες στη δυτικη ελλαδα. εχει 8 αυτοκινητα 5 σπιτια κλπ κλπ. ο πατερας της ηθελε να τη στειλει σε κολεγιο.με 2 λογια ειναι σαν μικρογραφια των μεγαλοκυριων της εκαλης.

 

επεισης φοβαμαι μηπως και οι γονεις της εχει τα ιδια μυαλα κ μπλεξει ακομη περισοτερο ο φιλος μου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μου λες ρε Speed,την παλεύει αυτή καθόλου?Αν είναι ξενερωτική αφήστε το αλλά από την άλλη αν το παίζει ευάλωτη γιατί δεν αφήνετε και κανέναν από την παρέα σας να φάει?

 

Υ.Γ Sofi σοβαρέψου:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατι λεει σαν ατομο.ειναι φοβερη για παρεα, αλλα οχι για σχεση..της λειπει η θυλικοτητα..

 

της ειπαμε πως την θελει κ ενας αλλος φιλος μας αλλα αυτη ειναι ανενδοτη...θελει τον κολλητο μου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατι λεει σαν ατομο.ειναι φοβερη για παρεα, αλλα οχι για σχεση..της λειπει η θυλικοτητα..

 

της ειπαμε πως την θελει κ ενας αλλος φιλος μας αλλα αυτη ειναι ανενδοτη...θελει τον κολλητο μου!

 

Ορίστε,βρήκες μόνος σου την απάντηση και γιατί κάνει έτσι,την θηλυκότητα της ψάχνει στο στενό της περιβάλλον (και φίλος για ασφάλεια) ε ας της την δώσει κάποιος..μην αφήνετε ευκαιρίες τώρα,μετά μπορεί να πινάτε..να σκέφτεστε σαν τις αρκούδες ένα πράμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε,βρήκες μόνος σου την απάντηση και γιατί κάνει έτσι,την θηλυκότητα της ψάχνει στο στενό της περιβάλλον (και φίλος για ασφάλεια) ε ας της την δώσει κάποιος..μην αφήνετε ευκαιρίες τώρα,μετά μπορεί να πινάτε..να σκέφτεστε σαν τις αρκούδες ένα πράμα

Ωραίες συμβουλές δίνεις κι εσύ. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εγω μπερδευτηκα..τι σχεση εχουν οι "σχεσεις" της με τα λεφτα των γονιων,τα σπιτια και τα αυτοκινητα.αν κρινω απο την δικη σου ηλικια,η κοπελιτσα δεν ειναι πανω απο 15-16 σωστα;

καθε φορα που κανει σχεση αυτη δινει και το Ε9 του μπαμπα της;;;

 

 

εγω λεω πως πρεπει να το ξεκοψει ο φιλος σου.απο τη στιγμη που δεν θελει αυτος,τελος.αλλωστε εσυ ο ιδιος ειπες πως αυτη γουσταρε εσενα,αλλα δεν ειδε φως και την επεσε στον φιλο σου.οποτε αν φαει χυλοπιτα και απο αυτον σιγουρα θα την πεσει στον επομενο,μεχρι να της κατσει καποιος απο το τμημα σας...και αν οχι,δε βαριεσαι..εχει και αλλα τμηματα το σχολειο.

 

υγ.το γεγονος πως μικρη κοπελα μενει μακρυα και απο τους 2 γονεις οι οποιοι εχουν μαλιστα και οικονομικη επιφανεια(κατι που επιτρεπει στην μητερα να μην εργαζεται,συνεπως μπορει να ειναι διπλα στο παιδι της) μου κανει την ολη ιστορια,μουφα!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εγω μπερδευτηκα..τι σχεση εχουν οι "σχεσεις" της με τα λεφτα των γονιων,τα σπιτια και τα αυτοκινητα.αν κρινω απο την δικη σου ηλικια,η κοπελιτσα δεν ειναι πανω απο 15-16 σωστα;

καθε φορα που κανει σχεση αυτη δινει και το Ε9 του μπαμπα της;;;

 

 

εγω λεω πως πρεπει να το ξεκοψει ο φιλος σου.απο τη στιγμη που δεν θελει αυτος,τελος.αλλωστε εσυ ο ιδιος ειπες πως αυτη γουσταρε εσενα,αλλα δεν ειδε φως και την επεσε στον φιλο σου.οποτε αν φαει χυλοπιτα και απο αυτον σιγουρα θα την πεσει στον επομενο,μεχρι να της κατσει καποιος απο το τμημα σας...και αν οχι,δε βαριεσαι..εχει και αλλα τμηματα το σχολειο.

 

υγ.το γεγονος πως μικρη κοπελα μενει μακρυα και απο τους 2 γονεις οι οποιοι εχουν μαλιστα και οικονομικη επιφανεια(κατι που επιτρεπει στην μητερα να μην εργαζεται,συνεπως μπορει να ειναι διπλα στο παιδι της) μου κανει την ολη ιστορια,μουφα!

 

παρουσιασε την ολη κατασταση ετσι ωστε να μας δωσει την εικονα πως ολα τα αγορια την θελουν για τα λεφτα του μπαμπα:wacko: κ δεν της προσφερουν αγαπη. ετσι αυτη ψαχνει να βρει ατομο να της δωσει αγαπη. ολοι 17ηδες ειμαστε. ευτυχως ειναι σαβ/κο στη μεση κ μεχρι τη δευτερα εχουμε χρονο να σκεφτουμε..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να αφήσετε τα παιδιά να κάνουν τα πρακτικά τους και το τι μέλει γένεσθαι θα το αποφασίσουν μόνα τους.

Όντως η όλη ιστορία για την κοπέλα πολύ στο παραμύθι πάει.

Αλλά ακόμα και τέτοιο παραμύθι να είναι ποιός ο λόγος να μην κάνουν σχέση τα παιδιά; Τουλάχιστον αφήστε τα να δοκιμάσουν την τύχη τους. :O

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να αφήσετε τα παιδιά να κάνουν τα πρακτικά τους και το τι μέλει γένεσθαι θα το αποφασίσουν μόνα τους.

Όντως η όλη ιστορία για την κοπέλα πολύ στο παραμύθι πάει.

Αλλά ακόμα και τέτοιο παραμύθι να είναι ποιός ο λόγος να μην κάνουν σχέση τα παιδιά; Τουλάχιστον αφήστε τα να δοκιμάσουν την τύχη τους. :O

 

γιατι ο φιλος μου δεν τη θελει..κ αν τα φτιαξει μαζι της θα τα φτιαξει μονο κ μονο για να νοιωθει αυτη καλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι ο φιλος μου δεν τη θελει..κ αν τα φτιαξει μαζι της θα τα φτιαξει μονο κ μονο για να νοιωθει αυτη καλα.

 

Εσύ σαν φίλος έδωσες κάποια συμβουλή. Από εκεί και πέρα κράτα μια απόσταση και άσε τον φίλο σου μόνο του να αποφασίσει τι θα κάνει.

Και οι φιλίες έχουν κάποια όρια το οποία αν τα υπερβείς τότε θα εκτεθείς ίσως ανεπανόρθωτα.

Βάλε αυτά τα όρια από τον εαυτό σου προς τους άλλους αλλά και από τους άλλους προς τον εαυτό σου.

Τα λέω έτσι , κάπως γενικά και αόριστα... Φιλικά πάντα :rolleyes:

Γνώμη μου βέβαια αυτή.

Εσύ παίρνεις τις διάφορες γνώμες που ειπώθηκαν τις ανακατεύεις και πράτεις αναλόγος. :O

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παίδες χελπ

 

Λοιπόν να η ιστορία μου...

Πριν κανα μήνα μέσω ενός κοινού φίλου γνώρισα μια κοπελίτσα λίγο μεγαλύτερή μου μέσω του msn. Για 3 βδομάδες ήμασταν φίλοι κ μετά τα φτιάξαμε. Καταλαβαίνετε της έλεγα μωράκι μου κτλπ... Πριν 3 μέρες την βρήκα στο φροντηστήριο κ ξαναβρεθήκαμε άλλες 3 φορές.

Κ ρε παιδιά μου λέει ότι θέλει να με γνωρίσει καλύτερα:wacko:. Λέει ότι θα νιώσει πιο άνετα μαζί μου αν γνωριστούμε καλυτερα (λες και 2 ώρες ομιλία στο msn τη νύχτα είναι λίγος χρόνος. Αφήστε κ το άλλο. Καλά να θελει να γνωριστούμε αλλά να θέλει να γνωρίσω κ την παρέα της:ninja: Σήμερα που την βρήκα 3 φίλες είχε μαζί της:mad:

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χελπ

 

Λοιπόν να η ιστορία μου...

Πριν κανα μήνα μέσω ενός κοινού φίλου γνώρισα μια κοπελίτσα λίγο μεγαλύτερή μου μέσω του msn. Για 3 βδομάδες ήμασταν φίλοι κ μετά τα φτιάξαμε. Καταλαβαίνετε της έλεγα μωράκι μου κτλπ... Πριν 3 μέρες την βρήκα στο φροντηστήριο κ ξαναβρεθήκαμε άλλες 3 φορές.

Κ ρε παιδιά μου λέει ότι θέλει να με γνωρίσει καλύτερα:wacko:. Λέει ότι θα νιώσει πιο άνετα μαζί μου αν γνωριστούμε καλυτερα (λες και 2 ώρες ομιλία στο msn τη νύχτα είναι λίγος χρόνος. Αφήστε κ το άλλο. Καλά να θελει να γνωριστούμε αλλά να θέλει να γνωρίσω κ την παρέα της:ninja: Σήμερα που την βρήκα 3 φίλες είχε μαζί της:mad:

 

Σου λέει το ΒΙΑΖΕΣΑΙ

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν εξελιξεις σχετικα με το προβλημα του φιλου μου. πηγε χτες σπιτι της για να μιλησουν ωστε να καταλαβει κ η ιδια πως δεν προκειτε να γινει τιποτα μεταξυ τους. αλλα αυτη αρχισε να βγαζει τα ρουχα της, αυτος σαν αντρας δεν αντεξε στην πιεση και τελικα πεσανε στο κρεβατι(με οτι αυτο συνεπαγεται.....) πλεον ο φιλος μου εχει μπει για τα καλα στο λουκι και δεν ξερω πως να τον βοηθησω....:(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν εξελιξεις σχετικα με το προβλημα του φιλου μου. πηγε χτες σπιτι της για να μιλησουν ωστε να καταλαβει κ η ιδια πως δεν προκειτε να γινει τιποτα μεταξυ τους. αλλα αυτη αρχισε να βγαζει τα ρουχα της, αυτος σαν αντρας δεν αντεξε στην πιεση και τελικα πεσανε στο κρεβατι(με οτι αυτο συνεπαγεται.....) πλεον ο φιλος μου εχει μπει για τα καλα στο λουκι και δεν ξερω πως να τον βοηθησω....:(

 

Δίκιο είχα,χα χα χα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε καλα κανει η κοπελα δεν σε ξερει καλα.Ας βγειτε με παρεα κι βλεπουμε..

 

Πως θέλει να γνωριστούμε καλύτερα όμως αν φέρνει κάθε φορά μαζί τις φίλες της;;)

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο είχα,χα χα χα

 

κοιτα χαρα!:p μιλησε η εμπειρια...:D:)

 

το καλο ομως δεν σας το ειπα. απ οτι μου ειπε το παιδι οι κινησεις της ηταν πολυ προσεγμενες κ εμπειρες. κατι που αποδυκνειει οτι δεν το εκανε για πρωτη φορα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κοιτα χαρα!:p μιλησε η εμπειρια...:D:)

 

το καλο ομως δεν σας το ειπα. απ οτι μου ειπε το παιδι οι κινησεις της ηταν πολυ προσεγμενες κ εμπειρες. κατι που αποδυκνειει οτι δεν το εκανε για πρωτη φορα...

 

Αυτό δεν είναι κακό. Κακό είναι να το χρησιμοποιεί...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι κακό. Κακό είναι να το χρησιμοποιεί...

 

βασικα με εκνευρισε αφανταστα η κοπελα γιατι στην αρχη μας το επαιζε αθωα αμαθη και πληγωμενη και στο τελος αποδειχτηκε το αντιθετο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βασικα με εκνευρισε αφανταστα η κοπελα γιατι στην αρχη μας το επαιζε αθωα αμαθη και πληγωμενη και στο τελος αποδειχτηκε το αντιθετο!

 

Δεν υπάρχει τίποτα χειρότερο για μένα από μία κοπέλα που χρησιμοποιεί το σεξ για να προσεγγίσει κάποιον...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

με τιποτα. αφου εχουμε παει κ μαζι σπιτι της. κ με την κοπελα επικοινωνησα σημερα κ διαπιστωσα κ μονος μου οτι λενε την αληθεια
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με τιποτα. αφου εχουμε παει κ μαζι σπιτι της. κ με την κοπελα επικοινωνησα σημερα κ διαπιστωσα κ μονος μου οτι λενε την αληθεια

 

Την ρώτησες αν πήγε με τον φίλο σου και σου είπε ναι; Λίγο περίεργα μου ακούγονται όλα αυτά...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...