Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Αυτό που μου την "δίνει" περισσότερο είναι ότι πάντα τα καταφέρνουν και βγαίνουν και από πάνω.

Άτιμες γυναίκες... :mad::mad::mad:

eeeepppffffff... :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να προπονηθούμε στην ψυχανάλυση ώστε στην κοπέλα μας να είμαστε έτοιμοι; :worry:

 

Να πάρει η ευχή, όταν έκανα το μηχανογραφικό είχα βάλει και Ψυχολογία ΑΠΘ αλλά τελικά κατέληξα Μηχανικός.

 

Μπορώ άραγε να κάνω κανένα μεταπτυχιακό στο Ψυχολογίας και να πάρω μεταπτυχιακό τίτλο σπουδών: "Ψυχολόγος Μηχανολόγος Μηχανικός" :shifty:

 

Κοίτα ξέρω ένα άλλο επάγγελμα που έχει μεγάλη πέραση...Ηλεκτρολόγος γυναικολόγος--->πιάνεις τις γυναίκες και τους αλλάζεις τα φώτα...

 

 

Για το παράδειγμα που ανέφερε η cookie με τις ματιές και το ποιος σκέφτεται περισσότερο έκανες ένα τεράστιο λάθος.....δεν σκέφτεστε περισσότερο αλλά με πιο πονηρό ή κουτοπόνηρο τρόπο!

 

Καλά δεν είπα να μην κοιτάξετε έστω και λίγο..απλά ήθελα να εξηγήσω τι ακριβώς μπορεί να σκεφτεί μαι γυναίκα...

 

Ενα δικιο το εχεις, ειμαστε τρελες, αλλα ΟΧΙ ολες φιλε, μην μας λες οτι ΟΛΕΣ βγαζουν τα υπαρξιακα τους αργα ή γρηγορα...:rolleyes:

 

+1

 

Αυτό που μου την "δίνει" περισσότερο είναι ότι πάντα τα καταφέρνουν και βγαίνουν και από πάνω.

Άτιμες γυναίκες... :mad::mad::mad:

 

Εξάσκηση πολλών χρόνων μας δίνει αυτό το προνόμιο...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτη η δηλωση ηταν to cream of the crop tou topic.γυναικες που γουσταρουν την αντρικη μασχαλιλα:drool::drool:και τις ερεθιζει κιολας...:Dυπαρχουν ακομα τετοια καθαροαιμα θυληκα??:wink:

 

:up:

 

κυκλοφορουν ανάμεσα μας.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά που είπα κυρίως αυτά που διαφώνησαν οι γυναίκες εδώ ήταν ότι δεν είναι όλες ίδιες!

 

Λοιπόν....προκαλώ όλες όσες είπαν ότι δεν είναι έτσι να καθήσουν να σκεφτούν τις σχέσεις τους (και τις παλιές) και αν δεν έκαναν αυτά τα.....υπαρξιακά κ.α.(να την λένε χωρίς λόγο,να βρίσκουν απίστευτους λόγους να μαλώσουν,που του έλεγαν...."μάντεψε τι έχω..." κ.α.) που ανέφερα πιο πάνω τότε θα πω ΟΚ!Αλλά προσέξτε....να θυμηθείτε στιγμές που την είπατε στον δικό σας και να σκεφτείτε με την λογική!

 

Η απάντηση είναι μία πριν καν απαντήσετε και είμαι σίγουρος!Αρκεί να είστε απόλυτα ειλικρινής αλλά ακόμα και να πείτε ότι δεν το έχετε κάνει πάω στόίχημα ότι το είχατε κάνει αλλά το έχετε ξεχάσει!

 

Για τις εμπειρίες που σας έλεγα.....αυτά που σας λέω κοπέλες είναι μέσα από ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ(δεν μπορείτε να φανταστείτε αριθμό!!!),αγόρια και κορίτσια.Ξέρετε με πόσες έχω καραφλιάσει με την αντίδρασή τους;Ήξερα κοπέλα που με το αγόρι της ήταν για πολύ καιρό χωρίς καυγά και ξαφνικά μέσα σε λίγο καιρό η κοπέλα κρατάει μούτρα εντελώς ξαφνικά για ηλ****υς και χαζούς λόγους!Και υπόψιν......η κοπέλα είναι το άτομο που δεν πίστευε ποτέ κανείς ότι μπορεί να βγάλει τέτοια συμπεριφορά!

 

Μία άλλη κοπέλα μίλαγε για γάμους και πολύ τρελά πράγματα και ξαφνικά.....χωρίς λόγο και αιτία μέσα σε λίγη ώρα χωρίζει το παιδί!!!!!Και δεν του έλεγε και τον λόγο!!!Ε μετά δεν τρελένεσαι;

 

Μπορώ να μιλάω για μέρες και μήνες για τις εμπειρίες μου και των άλλων που ξέρω!Δεν είναι δυνατόν όλοι που ξέρω εγώ να πέφτουν ΠΑΝΤΑ στις περιπτώσεις!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου την "δίνει" περισσότερο είναι ότι πάντα τα καταφέρνουν και βγαίνουν και από πάνω.

Άτιμες γυναίκες... :mad::mad::mad:

 

Πλέον μόνο στο σεξ και αυτό μετά από σχετική έγγραφη άδεια :rtfm:

 

Κοίτα ξέρω ένα άλλο επάγγελμα που έχει μεγάλη πέραση...Ηλεκτρολόγος γυναικολόγος--->πιάνεις τις γυναίκες και τους αλλάζεις τα φώτα...

 

Μηχανολόγος γυναικολόγος ---> Πιάνεις τις γυναίκες και τους αλλάζεις τα λάδια :shifty:

 

Επίσης πέραση έχει και ο Ηγούμενος Γυναικολόγος ---> Πιάνεις τις γυναίκες και τους αλλάζεις τον αδόξαστο :devil:

Link to comment
Share on other sites

Μηχανολόγος γυναικολόγος ---> Πιάνεις τις γυναίκες και τους αλλάζεις τα λάδια :shifty:

 

Επίσης πέραση έχει και ο Ηγούμενος Γυναικολόγος ---> Πιάνεις τις γυναίκες και τους αλλάζεις τον αδόξαστο :devil:

 

Δεν τις ήξερα αυτές τις 2 νέες ειδικότητες...ευχαριστώ για την ενημέρωση...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε παιδια, ειπαμε η γενικευση δεν ειναι σωστο πραγμα!! δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι ιδιοι...

και δεν φταιμε εμεις αν μερικα πραγματα υπαρχουν στο λεξιλογιο σας με αλλο ορο... π.χ: αν θυμιζεις στον αλλον να πατε σουπερ μαρκετ επειδη βλεπεις οτι του το εχεις ξαναπει και αυτος το ξεχναει (και αυτο αποδεδειγμενα, γιατι εχει παρει το δρομο προς το σπιτι) και σου λεει οτι γκρινιαζεις, σορρυ αγορια, αλλα εχετε αλλη λεξη για την υπενθυμιση... :) αν εσεις αυτο το λετε γκρινια, πασο!!! σας προλαβαινω και συμφωνω στο οτι εχει σημασια το υφος και πως λες κατι... για παραδειγμα αν λες στον αλλο "παλι ξεχασες να με πας στο σουπερμαρκετ, αμαν πια, τα ξεχνας ολα οσα σου λεω" ναι ενταξει, ειναι γκρινια!!! αλλα αν λες "εχουμε να παμε και στο σουπερμαρκετ, να μην το ξεχασουμε, γιατι δεν εχουμε φετα και γαλα", τοτε αλλαζει!!!!

αρα ολα εχουν σημασια!!! :):)

μην τους βαζουμε ολους στο ιδιο καζανι!!!!

rallista, η συμπεριφορα της κοπελας δεν ειναι τελειως αψυχολογητη, αφου ειπες οτι πηγατε διακοπες μαζι... μπορει στη διαρκεια τους να ειδε πραγματα που δεν της αρεσαν, να τα καλοσκεφτηκε και να χωρισατε... αν ομως εδειχνε οτι ολα ειναι σουπερ και δεν την χαλαει τιποτα και στο ανακοινωσε ετσι ξερα, ειναι φαουλ που δεν σε προειδοποιησε με καποιο τροπο... ειπαμε η ντομπροσυνη ειναι μεγαλο πραγμα παιδια!!!! ;););)

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

trela7:

 

Λες να μην γενικεύουμε...ειλικρινά.....την ερώτηση που έβαλα στο πάνω Post μου την σκέφτηκες για τον εαυτό σου;Αυτά που είπα πιο πάνω τα έχεις κάνει τουλάχιστον σε 1 αγόρι σου από το πουθενά;Αν μου πεις ΠΟΤΕ τότε η μοναδική εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι:1)δεν έχεις κάνει μεγάλη σχέση,2)δεν έχεις κάνει πολλές σχέσεις ή 3)δεν είχες κάνει πολύ σοβαρή σχέση και όλα αυτά είναι λογικά γιατί ακόμα είσαι 20 χρονών!

 

Σε αυτό το θέμα...της ψυχολογίας είτε σου αρέσει είτε όχι είστε αυτό που λέμε ΟΛΕΣ απλώς κάποιες είναι σε μικρότερο βαθμό και άλλες σε μεγαλύτερο.Κάποιες μπορεί επειδή η σχέση ήταν μικρή για τα δεδομένα τους μπορεέι να μην πρόλαβαν να τα βγάλουν!Είναι....πώς να το πω.....ένα από τα δεδομένα της γυναίκας!Όπως και για εμάς είναι δεδομένο ότι είμαστε πολύ πιο χαλαροί/αναίσθητοι όπως θες πες το σε διάφορα θέματα!

 

Αυτά που λέω εγώ δεν τα λέω μόνο εγώ.Ξέρεις πόσες κοπέλες το έχουν παραδεχτεί;Υπόψιν.....το ξανατονίζω....δεν θέλω να παρεξηγηθώ από καμιά σας αλλά είναι αυτό που δεν θέλω να το πιστέψω για όλες αλλά μετά από τόσα γεγονότα που έχω ζήσει (δικά μου και άλλων) δεν μπορώ να κάνω αλλιώς!Μακάρι να ίσχυε αυτό που λες!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

rallista, η συμπεριφορα της κοπελας δεν ειναι τελειως αψυχολογητη, αφου ειπες οτι πηγατε διακοπες μαζι... μπορει στη διαρκεια τους να ειδε πραγματα που δεν της αρεσαν, να τα καλοσκεφτηκε και να χωρισατε... αν ομως εδειχνε οτι ολα ειναι σουπερ και δεν την χαλαει τιποτα και στο ανακοινωσε ετσι ξερα, ειναι φαουλ που δεν σε προειδοποιησε με καποιο τροπο... ειπαμε η ντομπροσυνη ειναι μεγαλο πραγμα παιδια!!!! ;););)

 

Τrela δεν ηταν η πρωτη φορα που μενουμε μαζι παραπανω απο μια ημερες και ειμαι 101% βεβαιος οτι περασε καλα.Και οι δυο περασαμε.

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

trela7:

 

Λες να μην γενικεύουμε...ειλικρινά.....την ερώτηση που έβαλα στο πάνω Post μου την σκέφτηκες για τον εαυτό σου;Αυτά που είπα πιο πάνω τα έχεις κάνει τουλάχιστον σε 1 αγόρι σου από το πουθενά;Αν μου πεις ΠΟΤΕ τότε η μοναδική εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι:1)δεν έχεις κάνει μεγάλη σχέση,2)δεν έχεις κάνει πολλές σχέσεις ή 3)δεν είχες κάνει πολύ σοβαρή σχέση και όλα αυτά είναι λογικά γιατί ακόμα είσαι 20 χρονών!

 

Σε αυτό το θέμα...της ψυχολογίας είτε σου αρέσει είτε όχι είστε αυτό που λέμε ΟΛΕΣ απλώς κάποιες είναι σε μικρότερο βαθμό και άλλες σε μεγαλύτερο.Κάποιες μπορεί επειδή η σχέση ήταν μικρή για τα δεδομένα τους μπορεέι να μην πρόλαβαν να τα βγάλουν!Είναι....πώς να το πω.....ένα από τα δεδομένα της γυναίκας!Όπως και για εμάς είναι δεδομένο ότι είμαστε πολύ πιο χαλαροί/αναίσθητοι όπως θες πες το σε διάφορα θέματα!

 

Αυτά που λέω εγώ δεν τα λέω μόνο εγώ.Ξέρεις πόσες κοπέλες το έχουν παραδεχτεί;Υπόψιν.....το ξανατονίζω....δεν θέλω να παρεξηγηθώ από καμιά σας αλλά είναι αυτό που δεν θέλω να το πιστέψω για όλες αλλά μετά από τόσα γεγονότα που έχω ζήσει (δικά μου και άλλων) δεν μπορώ να κάνω αλλιώς!Μακάρι να ίσχυε αυτό που λες!

 

δεν σου λεω οτι ποτε δεν εχω φερθεί έτσι, αλλά να σου πω κάτι, και εσύ ήσουν πάντα οκ σε όλα;;; ποτέ δεν έτυχε να έχεις νεύρα και να πεις μια κουβέντα παραπάνω στην κοπέλα σου μολονότι δεν φταίει;; στις σχέσεις κάθε είδους συμβαίνουν αυτά... δεν είναι σωστό όμως να γενικεύεις και να λες ότι όλες οι γυναίκες φέρονται με τον ίδιο τρόπο... είναι σαν να λες ότι εσείς δεν έχετε στιγμές αδυναμίες που μπορεί να εκφράζονται με τον ίδιο τρόπο... τώρα για το πόσες κοπέλες το έχουν παραδεχτεί και σε πόσους έχει συμβεί τί να πω... αν συμβαίνει στο 70% των γυναικών το υπόλοιπο30 γιατί πρέπει να την πληρώνει για κάτι που δεν έχει κάνει, αλλα εσύ είσαι σίγουρος ότι κάποια στιγμή στη ζωή του θα το κάνει;;; ;);)

 

 

Τrela δεν ηταν η πρωτη φορα που μενουμε μαζι παραπανω απο μια ημερες και ειμαι 101% βεβαιος οτι περασε καλα.Και οι δυο περασαμε.

 

τότε δεν ήταν ειλικρινής και προσωπικά δεν έχω χειρότερο... είπαμε η ντομπροσύνη είναι σπουδαίο πράγμα... επένδυσες συναισθηματικά σε λάθος άνθρωπο, δυστυχώς... αλλα δεν πειράζει, κάθε εμπόδιο για καλό!! :):):)

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Άκουσε να δεις για να καταλάβεις κάποια πράγματα!Αυτή την στιγμή δεν μιλάω απλώς για τσακωμούς!Μιλάω για τσακωμούς από το πουθενά στο στυλ......δεν μου αρεσε το φαγητό που έφτιαξες και ξεκινάμε έναν καυγά τελείως ανούσιο και ΑΧΡΗΣΤΟ!!!Μιλάω για τέτοιες συμπεριφορές.Σε πληροφορώ ότι ΠΟΤΕ μου δεν έχω μαλώσει ή δεν έχω ξεκινήσει καυγά για τέτοια γελοία θέματα αλλά και οι περισσότεροι άντρες!Και το χειρότερο.....ενώ μιλάς λογικά εκείνες επιμένουν σε αυτό το ΑΚΥΡΟ πράγμα!Ακόμα και 1002 επιχειρήματα υπέρ σου να υπάρχουν αυτές δεν δίνουν σημασία!Ε αυτό σε πληροφορώ δεν ισχύει σε εμάς.Είναι στην φύση μας!Όπως και στην φύση σας είναι τα αντίστοιχα τρελά και ανούσια ξεσπάσματα(σε άλλες λιγότερο σε άλλες περισσότερο).Δεν μιλάμε για τις εξαιρέσεις!Και να σου πω και το άλλο για να το ξέρεις.....ποτέ στις σχέσεις μου δεν έβαζα τον εαυτό μου πάνω από την κοπέλα που ήμουν!Έκανα συμβιβασμούς και γενικώς προσπαθούσα να περνάμε καλά!Προσπαθούσα να είμαι ντόμπρος!Αν λοιπόν εντελώς ξαφνικά μετά από 1 χρόνο η άλλη ερχόταν και μου πέταγε 2 χαζούς λόγους για καυγά ε τότε την ξεκίναγα σε διάφορα επιχειρήματα,σε πράγματα που έκανε η ίδια και ήταν πολύ άσχημα αλλά δεν μίλαγα(αλλά αν έκανα εγώ το παραμικρό μου κράταγε μούτρα) και φυθσικά επειδή δεν είχε τι να πει έλεγε:"εγώ αυτό πιστεύω και δεν αλλάζει" ή γελούσε ειρωνικά!Ε μετά από αυτή την συμπεριφορά άκουγε τα μπινελίκια και σε πληροφορώ ότι την επόμενη μέρα ή την είχα χωρίσει ή ερχόταν και μου έκανε τα γλυκά μάτια!!!!

 

Ένα άλλο παράδειγμα ήταν μια κοπέλα ενός φίλου μου.Ενώ εκείνος προσφέρθηκε να την πάει κάπου για να μην αργήσει, εκείνη επειδή δεν την πέρασε από κάπου να πάρει κάτι(ντε και καλά 1 συγκεκριμένο μαγαζί)(δεν το ήξερε το παιδί ότι το ήθελε αυτό εκείνη!!!!),το ξεκίνησε στα καψώνια,συγκρατημένα μπινελίκια και τα μούτρα μπροστά σε εμάς.Τρελή ξεφτίλα μιλάμε!!!Μηδέν σεβασμός!Ε εντάξει....δεν υπήρχε περίπτωση....αν ήταν δική μου κοπέλα την είχα πετάξει έξω από το αμάξι και ας πήγαινε με τα πόδια!!!Όταν σέβομαι τους άλλους ΑΠΑΙΤΩ αν όχι την ίδια....παρόμοια αντιμετώπιση!

 

Αυτό είναι ΕΝΑ απλό παράδειγμα.Τέτοια μπορώ να σου βρω ΑΠΕΙΡΑ!Και δικά μου και άλλων!Και στο κάτω κάτω κάποιες φράσεις σαν ρητά που βγαίνουν πάντοτε κρύβουν μια μεγάλη αλήθεια!Να το ξέρεις!Ακόμα και αυτές που είναι για πλάκα!Καταλαβαίνεις για ποιες μιλάω...!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Άκουσε να δεις για να καταλάβεις κάποια πράγματα!Αυτή την στιγμή δεν μιλάω απλώς για τσακωμούς!Μιλάω για τσακωμούς από το πουθενά στο στυλ......δεν μου αρεσε το φαγητό που έφτιαξες και ξεκινάμε έναν καυγά τελείως ανούσιο και ΑΧΡΗΣΤΟ!!!Μιλάω για τέτοιες συμπεριφορές.Σε πληροφορώ ότι ΠΟΤΕ μου δεν έχω μαλώσει ή δεν έχω ξεκινήσει καυγά για τέτοια γελοία θέματα αλλά και οι περισσότεροι άντρες!Και το χειρότερο.....ενώ μιλάς λογικά εκείνες επιμένουν σε αυτό το ΑΚΥΡΟ πράγμα!Ακόμα και 1002 επιχειρήματα υπέρ σου να υπάρχουν αυτές δεν δίνουν σημασία!Ε αυτό σε πληροφορώ δεν ισχύει σε εμάς.Είναι στην φύση μας!

Καλα μην παιρνεις κι ορκο...Εγω το χω βιωσει σε αντρα αυτο. Γιατι πατε να γενικευσετε ρε γμτ συμπεριφορες; Εγω παντως σαν συμπεριφορα θα ελεγα οτι φερνω περισσοτερο προς την αντρικη αν μπορουμε να το πουμε ετσι.

 

 

Κι επιτελους επειδη μπλεκετε με 3-4 ανισσοροπες ηλιθιες(ειναι πολλες ειναι η αλιθεια, συγκριτικα με τις νορμαλ, αλλα ξεχωριζουν απο μακρυα ρε γμτ) μην λετε οτι δεν ξερουμε τι μας γινεται...Ελεος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά που είπα κυρίως αυτά που διαφώνησαν οι γυναίκες εδώ ήταν ότι δεν είναι όλες ίδιες!

 

Λοιπόν....προκαλώ όλες όσες είπαν ότι δεν είναι έτσι να καθήσουν να σκεφτούν τις σχέσεις τους (και τις παλιές) και αν δεν έκαναν αυτά τα.....υπαρξιακά κ.α.(να την λένε χωρίς λόγο,να βρίσκουν απίστευτους λόγους να μαλώσουν,που του έλεγαν...."μάντεψε τι έχω..." κ.α.) που ανέφερα πιο πάνω τότε θα πω ΟΚ!Αλλά προσέξτε....να θυμηθείτε στιγμές που την είπατε στον δικό σας και να σκεφτείτε με την λογική!

 

Η απάντηση είναι μία πριν καν απαντήσετε και είμαι σίγουρος!Αρκεί να είστε απόλυτα ειλικρινής αλλά ακόμα και να πείτε ότι δεν το έχετε κάνει πάω στόίχημα ότι το είχατε κάνει αλλά το έχετε ξεχάσει!

 

Για τις εμπειρίες που σας έλεγα.....αυτά που σας λέω κοπέλες είναι μέσα από ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ(δεν μπορείτε να φανταστείτε αριθμό!!!),αγόρια και κορίτσια.Ξέρετε με πόσες έχω καραφλιάσει με την αντίδρασή τους;Ήξερα κοπέλα που με το αγόρι της ήταν για πολύ καιρό χωρίς καυγά και ξαφνικά μέσα σε λίγο καιρό η κοπέλα κρατάει μούτρα εντελώς ξαφνικά για ηλ****υς και χαζούς λόγους!Και υπόψιν......η κοπέλα είναι το άτομο που δεν πίστευε ποτέ κανείς ότι μπορεί να βγάλει τέτοια συμπεριφορά!

 

Μία άλλη κοπέλα μίλαγε για γάμους και πολύ τρελά πράγματα και ξαφνικά.....χωρίς λόγο και αιτία μέσα σε λίγη ώρα χωρίζει το παιδί!!!!!Και δεν του έλεγε και τον λόγο!!!Ε μετά δεν τρελένεσαι;

 

Μπορώ να μιλάω για μέρες και μήνες για τις εμπειρίες μου και των άλλων που ξέρω!Δεν είναι δυνατόν όλοι που ξέρω εγώ να πέφτουν ΠΑΝΤΑ στις περιπτώσεις!!!

 

Πολύ σωστά runner.

Και μετά κλαίγονται και λένε «Δεν υπάρχουν άντρες» και λοιπές φαιδρότητες.

Άντρες υπάρχουν, απλά έβαλαν μυαλό οι έλληνες γι αυτό και εμπιστεύονται πλέον την ερωτική τους ευχαρίστηση στους επαγγελματίες.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ρε Bayern7 αν και αντικρούει αυτό που μου είχε πει ένας θειος μου ακριβώς μετά από χωρισμό του(μεγάλο ρεμάλι ο θειος)<<Όλες οι γυναίκες είναι επαγγελματίες>> ή καπως έτσι τέλος πάντων,του άρεσε η γενίκευση του μπαγάσα..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λίγο έλειψα και βλέπω ότι ο Δρομέας δίνει ρεσιτάλ! :D

 

Βέβαια εγώ τα βλέπω τα πράγματα με πιο μετριοπαθές μάτι... Δεν επικροτώ την γενίκευση. Αλλά ακόμη και αν οι γυναίκες είναι όλες λίγο - πολύ όπως περιγράφει ο Δρομέας, δηλαδή αν η... παράλογη συμπεριφορά είναι στην φύση τους δεν σημαίνει πως αν θέλουν, δεν μπορούν να δουν τα πράγματα πιο λογικά και λιγότερο καχύποπτα. Μπορούν αρκεί να μας επιτρέψουν να επικοινωνήσουμε μαζί τους.

Γιατί είμαστε πολλοί που θέλουμε μια υγειή σχέση που να βασίζεται στο σεξ... εεε στην επικοινωνία ήθελα να πω :p

 

Και γω έχω άπειρα παραδείγματα να σας διηγηθώ, δικά μου και άλλων... αλλά δεν έχει κανένα νόημα.

Θα τολμήσω όμως μια γενίκευση "εκ φύσεως". Η γυναίκα κατακλύζεται από συναισθήματα και οδηγείται απ' αυτά περισσότερο απ' ότι ο άντρας, ο οποίος οδηγείται με ένα από τα δύο κεφάλια (λογική και ένστικτο). Σε απευθείας αντιπαράθεση επιχειρημάτων (υπό την εποπτεία αντικειμενικού παρατηρητή ανεξαρτήτως φύλου) που αφορούν ένα πρόβλημα σχέσης, ο άντρας θα υπερισχύσει γιατί ακριβώς χρησιμοποιεί την λογική. 1 + 1 κάνουν δύο. ΤΕΛΟΣ. Παρόλα αυτά, αν τα συναισθήματα της γυναίκας θα μπορούσαν με κάποιον τρόπο να εκφραστούν, τότε το δίκαιο της γυναίκας ίσως να ήταν ανυπέρβλητο.

Τώρα το θέμα είναι, ότι ο άντρας αν και λιγότερο συναισθηματικό ον, όταν τελικά αγαπήσει, θα αγαπήσει πραγματικά σε βαθμό που θα είναι έτοιμος να θυσιάσει τα πάντα γι' αυτή την αγάπη.

Η γυναίκα μπορεί να δεθεί συναισθηματικά πιο γρήγορα αλλά και να λυθεί εξίσου γρήγορα, ανάλογα με τα συναισθήματα που θα την κατακλύσουν. Με την λογική του άντρα αυτό μεταφράζεται σε "δεν ξέρει τι θέλει"...

 

Προσωπικά κατανοώ αυτή τη συναισθηματική φύση της γυναίκας και έχω προσπαθήσει επανειλημμένως (ανεπιτυχώς όμως), μέσω του διαλόγου, να αντιληφθώ τι είναι αυτό που αισθάνεται η γυναίκα σε ένα πλήθος περιπτώσεων. Δεν σκοπεύω όμως να προσπαθήσω παραπάνω... γιατί είναι ψυχοφθόρο, γιατί είμαι και γω άνθρωπος, έχω και γω συναισθήματά και πληγώνομαι.

 

Γι' αυτό λέω πλέον ανοχή 0... Το μερίδιό μου το έδωσα. Σειρά της γυναίκας να με κάνει να καταλάβω τι είναι αυτό που θέλει ;)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Σε μια συνομιλία με την πρώην κοπέλα μου που κράτησε 30 σχεδόν λεπτά άλλαξε συμπεριφορά απέναντί μου πάνω απο 6-7 φορές. Μιλάμε είχα τρομάξει. Μπορεί για παράδειγμα να μου ζητήσει να χωρίσουμε και μετά από 2-3 ώρες να με πάρει τηλέφωνο σαν να μην συμβαίνει τίποτα.

Είναι ΟΛΕΣ τρελές γι' αυτό και εγώ το πήρα απόφαση... θα γίνω... μοναχός. ;)

Τέλος πάντων ποτέ μου δεν μπόρεσα να ψυχολογίσω τις γυναίκες και ούτε πρόκειτε.

eeeepppffffff... :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Thanks Alexel! :)

 

Ακόμα συμφωνώ και με το τελευταίο post σου!Να τονίσω ότι οι "λογικές" γυναίκες με όλη την σημασία της λέξης παρόλο που την μια στιγμή θα είναι στο επίπεδο "μιλάω απλώς για να την λέω στο άλλον χωρίς (σοβαρό) λόγο και αιτία!!!", αφού μιλήσουν με έναν τρίτο(κολλητή της,φίλους της κ.α.), είναι ικανές να καταλάβουν ότι έκαναν χοντρή μ*****α αλλά ανάλογα με τον χαρακτήρα ή θα το προσπεράσουν με γλύκες κ.α. ή θα ζητήσουν συγγνώμη (κάτι που είναι ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ στην πλειοψηφία των περιπτώσεων!).

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τι είπε ο Νίτσε (μέσω του Ζαρατούστρα) για την γυναίκα (+ δικά μου σχόλια :p)

 

Το κάθε τι σχετικά με τη γυναίκα είναι ένα αίνιγμα και το κάθε τι γύρω από τη γυναίκα έχει μια μόνο λύση: κι αυτή λέγεται εγκυμοσύνη. (Μείνε μαζί μου έγκυος, είμαι πολύ φερέγγυος ένα πράμα; :blink:)

 

Για τη γυναίκα ο άντρας είναι ένα μέσο: ο σκοπός είναι πάντα το παιδί. Αλλά τι είναι η γυναίκα για τον άντρα; (Ένα κομμάτι κρέας; Ξέρω γω; )

 

O αληθινός άντρας θέλει δυο πράγματα: κίνδυνο και παιχνίδι. Γι' αυτό το λόγο θέλει τη γυναίκα, σαν το πιο επικίνδυνο παιχνίδι. (:cool: )

 

O άντρας πρέπει να εκπαιδεύεται για τον πόλεμο κι η γυναίκα για τη διασκέδαση του πολεμιστή: όλα τ' άλλα είναι τρέλα. (Εεεεετσι, έεεετσι!!!! Πέστα ρε αδελφέ!)

 

Στον πολεμιστή δεν αρέσουν τα πολύ γλυκά φρούτα. (:shoot:)

 

Γι' αυτό του αρέσει η γυναίκα' ακόμη κι η πιο γλυκιά γυναίκα είναι πάντα πικρή. (Σωστόςςς ;) )

 

Η γυναίκα καταλαβαίνει τα παιδιά καλύτερα από έναν άντρα, αλλά ο άντρας είναι πιο παιδί απ' όσο η γυναίκα. ( :baby: )

 

Ένα παιδί κρύβεται μέσα στον αληθινό άντρα: θέλει να παίζει. Ελάτε λοιπόν γυναίκες, ανακαλύψτε το παιδί μέσα στον άντρα! ( :shifty: )

 

Ας γίνει η γυναίκα ένα παιχνίδι, αγνό κι όμορφο σαν πολύτιμο πετράδι που το φωτίζουν όλες οι αρετές του κόσμου, αυτού του κόσμου που ακόμη δεν υπάρχει. (Τι είπε ρε ο ποιητής!!!)

 

Αφήστε το φως ενός αστεριού να λάμψει μέσα στην αγάπη σας! Με την αγάπη σας θα πρέπει να πολεμήσετε εκείνον που σας εμπνέει το φόβο. (Τι είπε ρε ο ποιητής!!! Vol.2 )

 

Αφήστε την τιμή σας να μπλέξει μέσα στην αγάπη σας! Άλλωστε η γυναίκα πολύ λίγα πράγματα καταλαβαίνει από τιμή. (Και η τιμή τιμή δεν έχει...)

 

Αλλά ας γίνει αυτό η τιμή σας: πάντα ν' αγαπάτε περισσότερο απ' όσο αγαπιόσαστε, και ποτέ να μην ερχόσαστε δεύτερες σ' αυτό. (Love is in the air!!! :love: )

 

Αφήστε τον άντρα να φοβάται τη γυναίκα όταν αγαπά. Τότε εκείνη ανέχεται την κάθε θυσία, κι όλα τ' άλλα πράγματα τα λογαριάζει σαν ανάξια. ( ΑΞΙΟΣ! )

 

Αφήστε τον άντρα να φοβάται τη γυναίκα όταν μισεί, γιατί ο άντρας είναι μόνο στα βάθη της ψυχής του διεφθαρμένος, ενώ η γυναίκα είναι ολόκληρη χυδαία. (Take that you smutty bitch :whip: !! )

 

Ποιον μισεί η γυναίκα το πιο πολύ; - Έτσι μίλησε το σίδερο στο μαγνήτη: «Σε μισώ το πιο πολύ γιατί με τραβάς κοντά σου, μα και γιατί δεν είσαι τόσο δυνατός ώστε να με παρασύρεις». ( E λοιπόν, σοβαρά, αυτό είναι αλήθεια, η γυναίκα τα θέλει ΟΛΑ! )

 

Η ευτυχία του άντρα είναι: θ έ λ ω

Η ευτυχία της γυναίκας είναι: Ε κ ε ί ν ο ς θ έ λ ε ι.

 

(και γω θέλω την ΤΙΜ πίσω... :cry: )

 

Υ.Γ.: Ο Νίτσε το έριξε στον μισογυνισμό, μετά από ένα μεγάλο πατατράκ που έφαγε από γυναίκα...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία χαβαλεδιάρικα είναι αυτά αλλά μην το πάμε τώρα σε κείνο το πεδίο γιατί το thread θα...πατατιάσει!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Το πιστεύω! ;)

 

Κάτι ήξερε!!!! :)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Λίγο έλειψα και βλέπω ότι ο Δρομέας δίνει ρεσιτάλ! :D

 

Βέβαια εγώ τα βλέπω τα πράγματα με πιο μετριοπαθές μάτι... Δεν επικροτώ την γενίκευση. Αλλά ακόμη και αν οι γυναίκες είναι όλες λίγο - πολύ όπως περιγράφει ο Δρομέας, δηλαδή αν η... παράλογη συμπεριφορά είναι στην φύση τους δεν σημαίνει πως αν θέλουν, δεν μπορούν να δουν τα πράγματα πιο λογικά και λιγότερο καχύποπτα. Μπορούν αρκεί να μας επιτρέψουν να επικοινωνήσουμε μαζί τους.

Γιατί είμαστε πολλοί που θέλουμε μια υγειή σχέση που να βασίζεται στο σεξ... εεε στην επικοινωνία ήθελα να πω :p

 

Και γω έχω άπειρα παραδείγματα να σας διηγηθώ, δικά μου και άλλων... αλλά δεν έχει κανένα νόημα.

Θα τολμήσω όμως μια γενίκευση "εκ φύσεως". Η γυναίκα κατακλύζεται από συναισθήματα και οδηγείται απ' αυτά περισσότερο απ' ότι ο άντρας, ο οποίος οδηγείται με ένα από τα δύο κεφάλια (λογική και ένστικτο). Σε απευθείας αντιπαράθεση επιχειρημάτων (υπό την εποπτεία αντικειμενικού παρατηρητή ανεξαρτήτως φύλου) που αφορούν ένα πρόβλημα σχέσης, ο άντρας θα υπερισχύσει γιατί ακριβώς χρησιμοποιεί την λογική. 1 + 1 κάνουν δύο. ΤΕΛΟΣ. Παρόλα αυτά, αν τα συναισθήματα της γυναίκας θα μπορούσαν με κάποιον τρόπο να εκφραστούν, τότε το δίκαιο της γυναίκας ίσως να ήταν ανυπέρβλητο.

Τώρα το θέμα είναι, ότι ο άντρας αν και λιγότερο συναισθηματικό ον, όταν τελικά αγαπήσει, θα αγαπήσει πραγματικά σε βαθμό που θα είναι έτοιμος να θυσιάσει τα πάντα γι' αυτή την αγάπη.

Η γυναίκα μπορεί να δεθεί συναισθηματικά πιο γρήγορα αλλά και να λυθεί εξίσου γρήγορα, ανάλογα με τα συναισθήματα που θα την κατακλύσουν. Με την λογική του άντρα αυτό μεταφράζεται σε "δεν ξέρει τι θέλει"...

 

Προσωπικά κατανοώ αυτή τη συναισθηματική φύση της γυναίκας και έχω προσπαθήσει επανειλημμένως (ανεπιτυχώς όμως), μέσω του διαλόγου, να αντιληφθώ τι είναι αυτό που αισθάνεται η γυναίκα σε ένα πλήθος περιπτώσεων. Δεν σκοπεύω όμως να προσπαθήσω παραπάνω... γιατί είναι ψυχοφθόρο, γιατί είμαι και γω άνθρωπος, έχω και γω συναισθήματά και πληγώνομαι.

 

Γι' αυτό λέω πλέον ανοχή 0... Το μερίδιό μου το έδωσα. Σειρά της γυναίκας να με κάνει να καταλάβω τι είναι αυτό που θέλει ;)

 

Alexel,τα σεβη μου!:respect:Συμφωνω μεχρι και σε καθε τελεια που εχεις βαλει.runner,δεν κανονιζουμε για κανενα meeting οι ομοιδεατες??:lol:Περαν της πλακας,τα λεγομενα σας με καλυπτουν πληρως και πιο πολυ απο ποτε,μετα τον προσφατο χωρισμο μου,καθως ειναι πραγματα που σκεφτομαι κι εγω αυτες τις μερες.

 

 

ΥΓ)Και κατι ακομα που δεν ξερω αν κολλαει με την ολη κουβεντα.Οταν θελει κατι η γυναικα πραγματικα,θα το παρει.Τελεια και παυλα.Δεν πα' να εισαι παντρεμενος η οτιδηποτε.Μολις της καρφωθει κατι στο μυαλο,τελειωσε.

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Καλα μην παιρνεις κι ορκο...Εγω το χω βιωσει σε αντρα αυτο. Γιατι πατε να γενικευσετε ρε γμτ συμπεριφορες; Εγω παντως σαν συμπεριφορα θα ελεγα οτι φερνω περισσοτερο προς την αντρικη αν μπορουμε να το πουμε ετσι.

 

 

Κι επιτελους επειδη μπλεκετε με 3-4 ανισσοροπες ηλιθιες(ειναι πολλες ειναι η αλιθεια, συγκριτικα με τις νορμαλ, αλλα ξεχωριζουν απο μακρυα ρε γμτ) μην λετε οτι δεν ξερουμε τι μας γινεται...Ελεος.

 

πες τα ρε σοφακι, γιατι θα μας φανε τα αρσενικα!!! :p:p

παντως επεσα σε ενα βιβλιο τις προαλλες και ελεγε το εξης: "οι γυναικες και οι γάτες θα κάνουν ό,τι στο καλό θέλουν. οι άνδρες και οι σκύλοι πρέπει να το πάρουν απόφαση"!!! καλά είχα λυθεί στο γέλιο!!!! :lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...